Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Kurna, zagłębiłem się trochę dalej w internety, przeleciałem rtingsy, reddity i inne ustrojstwa, no i chyba jednak wychodzi że S90C ze swoją jaśniejszą matrycą wypada nieco lepiej w treściach 4K i grach. Trochę zwątpiłem w zakup.

 

Jednak trzeba też zwrócić uwagę, że C3 w rozmiarze 77 cali można wyrwać w lepszej cenie o ponad 1500 zł mimo, że Samsung pozycjonowało się z ceną na tym samym poziomie, a nawet ciut niżej.

Odnośnik do komentarza

Ja osobiście  sprawdzałem naocznie 95c vs C2 (ziomek ma jeden w salonie, drugi w „bawialni”), no i różnica w jasności w trybie gra była bardzo duża. W sumie ten 95c w trybie gry świecił jak bardzo mocny led tylko przy zachowaniu kolorów, kontrastu  i czerni oled.

No ale c3 pewno jaśniejszy od c2, a 95 od 90, więc różnica pewno będzie mniejsza. 
 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy to taka beka, ale może nie jestem taki śmieszek :)

Dla mnie w trybie gry było za ciemno (przy filmach czy sporcie jak najbardziej ok) na c2, to nie chodziło o rozbłyski (chociaż nie powiem, że lubię dostać latarką czy płomieniem po oczach w mega jasnym/dobrym HDR), ale ogólnie cały obraz w trybie gry jakiś taki ciemny.   

Może (pewno), to  kwestia przyzwyczajenia po latach ze spawarką na twarzy. Jednak nie chciałem się przyzwyczajać i wybrałem oled ze świeceniem jak led. No i jest bardzo ooooookey. 
 

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, balon napisał:

Ja osobiście  sprawdzałem naocznie 95c vs C2 (ziomek ma jeden w salonie, drugi w „bawialni”), no i różnica w jasności w trybie gra była bardzo duża. W sumie ten 95c w trybie gry świecił jak bardzo mocny led tylko przy zachowaniu kolorów, kontrastu  i czerni oled.

No ale c3 pewno jaśniejszy od c2, a 95 od 90, więc różnica pewno będzie mniejsza. 
 

przecież 95c to chyba konkurent serii G a nie C, więc wiadomo że tu będzie różnica, bo to dwie różne półki 

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Dahaka napisał:

przecież 95c to chyba konkurent serii G a nie C, więc wiadomo że tu będzie różnica, bo to dwie różne półki 

No tak, dlatego od razu o tym wspomniałem, że nie do końca będzie to wymierne, ale miałem tylko taki materiał aby porównać 1:1 live w warunkach domowych. Jednak patrząc na liczby nitów sdr/hdr to 90c wypada jednak zauważalnie lepiej przy takim oldowym kontraście.  

Odnośnik do komentarza

Za pewne jako jeden z ostatnich "obrońców" LEDów skuszę się na relację z niemal 8-miesiecznych testów Samsunga QN95B. Telewizor ten zakupiłem w sierpniu zeszłego roku. Wariant 75 cali. 

 

Jako osoba mająca życiowego pecha nie umiem zdecydować się na wybór OLEDa z obawy o wypalenia. Choć już się oswajam z myślą, że kupno TV, to transakcja na kilka lat, a nie całe życie. Więc ostatecznie gdyby się powypalało, to kupi się inny. Jednak skusiły mnie testy tego TV. Wariant 75 cali posiada niemal tysiąc stref wygaszania, co przeklada się na świetną czerń, oraz w trybie filmowym potrafi błysnąć w okolicach 2,5k nitów. I te parametry na żywo zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Seanse filmowe weszły na zupełnie nowy poziom. Samo oglądanie treści na tym TV jest ucztą dla oka. Dodatkowo kalibracja sprawiła, że całość zaczęła wyglądać iście mistrzowsko. Na poprzednim TV (Samsung KS9500) w trakcie oglądania najnowszego Avarara czułem delikatne rozczarowanie. Byłem na filmie w kinie i tam wyglądało to dużo lepiej. Co prawda 3D robiło całś robotę. Jednak do tamtej chwili miałem tak, że kina nie potrafiły dorównać jakości obrazu z mojego starego telewizora. Do czasu Istoty Wody właśnie.  Ale na nowym TV i po kalibracji film wygląda jeszcze lepiej niż w kinie. Masa detali stała się widoczna, obraz zyskał jakby głębie, ale również perfekcyjną naturalność. 

 

Najwięcej jednak zyskały same gry. Ta niewiarygodnie wysoka jasność w połączeniu z bardzo głęboką czernią wywołują efekt WOW. TV ten też posiada bardzo dobre skalowanie niższych rozdzielczości. Dużo, dużo lepsze niż jego poprzednik. Który radził sobie perfekcyjnie z 1440p, ale jak było coś poniżej tej rozdzielczości, to ewidentnie odstawało. W nowym TV pomimo zwiększenia matrycy o 10 cali obraz stał się w niższych rozdzielczościach o wiele bardziej wyraźny, nie traci już kolorów i nie dostaje efektu jakby obraz był wyprany. Kolejna zaleta to matryca 144hz i wszystkie z tym związane korzyści, o czym chyba nie ma sensu się rozwodzić, bo tutaj na forum każdy już chyba wie z czym to się wiąże. 

 

Bardzo pozytywnie zaskakuje również wygląd i wykonanie telewizora. Jest on niezwykle smukły. Smuklejszy niż kart od Nintendo Switch I to na całej płaszczyźnie. Bardzo fajnym i dla mnie ważnym dodatkiem był moduł One Connect Box. Przez jego brak i ogromną cenę nie wybrałem model zeszłoroczny, czyli C. Ale nie żałuję ani trochę, bo model B nadal jest jednym z najlepszych telewizorów MiniLED 4K na rynku. A przynajmniej taką cieszy się opinia i ja mogę potrwierdzić te słowa. Granie w stare gry dostarcza mi nowej jakości. Nie spodziewałem się, że w kilka lat dokona się taki przeskok. Również też pochwalić muszę kąty widzenia i działanie systemu Tizen, oraz wzorową współpracę z telefonem Samsunga jaki posiadam. Przerzucanie, oraz dzielenie obrazu na TV jest maksymalnie przyjemne i proste. Okej kończę już ten przydługi komentarz. Może się przyda komuś kto jednak chce postawić telewizor LEDowy w swoim salonie. 

Edytowane przez Mantis
  • Plusik 1
  • Lubię! 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, balon napisał:

Ja mam 95c  i jest normalnie one Connect box. 

Tak w QD-Oledzie jest. I nie ukrywam, że to zjawiskowy TV. I pomiędzy nimi wybierałem właśnie. 95B QLEDem i 95C QD-OLEDem, ale i 95C QLEDem. I ten ostatnio niestety już nie miał tego modułu i kosztował w chwili gdy ja wybierałem 25 tysięcy. Różnica w nazwie, że Oledy mają S przed 95, a Qledy QN. Niedopowiedziałem o który mi chodzi. Oled był już blisko, ale jednak nie umiałem wygrać z moimi obawami. Zaś QN95C właśnie nie ma już modułu i był okropnie drogi. 

Odnośnik do komentarza

Ja mam 95C QOLED i ma one Connect box oraz jest idealnie płaski na całej powierzchni.

 

No chyba że to nie q? 
https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-samsung-qe65s95c-65-oled-4k-144hz-tizen-tv-dolby-atmos-hdmi-2-1

 

Uuuuu kupowałem w ME ten model 3 tyg temu za 8999 i jeszcze w kodzie oddali 850 zł, a teraz 10500 bez cashback. 

Odnośnik do komentarza

Pomiędzy liczbą cali, a właśnie liczbą odpowiadającą za serię jest litera S. To u Samsunga oznacza QD-OLEDa. A jak pomiędzy tymi cyframi jest QN, to oznacza MiniLEDa z kropką kwantową. I oled z serii 95c ma one connect box tak jak mówisz, ale niestety już ten moduł nie był w QLEDach z serii C. Nawet w tym najwyższym QN95C, a dopiero był w QLEDach 8K. Ale znowu ich wybór teraz mija się z celem moim zdaniem.

 

PS. A i troszkę zabawne, że Samsung w swoich telewizorach nie podaje nazwy QD-Oled, a tylko OLED, kiedy Sony podkreśla gdy ich model jest na matrycy QD-Oled. Taka ciekawostka. Też w tym roku Sharp jak dobrze pamiętam pokazał prototyp ekranu gdzie kropka kwantowa jest samoemisyjną diodą. Bo chwilowo kropka kwantowa jedynie jest przewodnikiem przez który przechodzi światło i dzięki niej mamy bardzo szeroką paletę barw. Jak już kiedyś wyjdą telewizory gdzie właśnie kropka kwantowa będzie samoemisyjna, to całkiem możliwe, że będzie to najdoskonalszy tv świata, lepszy nawet od microleda. Ale pożyjemy, zobaczymy. 

Edytowane przez Mantis
Odnośnik do komentarza

Czy ktoś już korzystał z przedłużenia gwarancji Samsung Guard?

 

Wydaje mi się, że jestem już na ostatniej prostej wyboru i chyba jednak padnie na S90C. Aktualnie w ramach wszystkich możliwych promocji wychodzi mi 10 489 za wersję 77 cali, co jest już chyba całkiem dobrą ceną? :philosoraptor:

Odnośnik do komentarza
W dniu 28.03.2024 o 20:53, Rash napisał:

Jak coś to na stronie lg w dziale support na europejskich serwerach jest już najnowszy firmware dla modeli z 2022 roku. Aktualizacja 13.30.50 a w raz z nią nowy webos 23.System śmiga jeszcze szybciej niż wcześniej.Polecam

Dzisiaj mi wyskoczyła aktualka do wersji 23, ale jeszcze nie kliknąłem.

Saw reports of much faster UI, but some have said their TVs look dimmer after this update. Odczuwasz @Rash jakieś przyciemnienie u siebie na tv?

Odnośnik do komentarza

Absolutnie. Wszystko śmiga tak jak należy.Wogóle naprawdę nie rozumiem całego szumu wokół aktualizacji od lg...Owszem zdażyło im się na przestrzeni lat parę drobnych kwiatków ale ludzie. Nie chce mi się naprawdę po raz kolejny przytaczać chociażby samsunga i tego co poprzez aktualizacje odpierdzielali ze swoimi flagowcami.Ba,takie spaniałe sony i król telewizorów 2023 a95l do dziś dzień  ma zajebane dolby vision i bez profesjonalnej kalibracji ma rozjebaną gamme i raised blacks w tym trybie. O czym więc rozmawiamy...Ah i  nie żeby przechwalać tak lg,ale pokażcie mi producenta który po tylu latach wspiera nadal aktualizacjami modele z przed 5,6 czy więcej lat...Tak samo ta ostatnia akcja z webosem i fakt że począwszy od modeli z 2022 roku każdy ich tv będzie przez kolejne 4 lata dostawał aktualizacje systemu do najnowszego Jeszcze jeden przykład,od 5 lat używamy w salonie model od samsunga q80r. Jesteśmy z niego ogólnie ciągle zadowoleni. Nie aktualizowałem go jednak od dobrych 3 lat. Dlaczego? A dlaczego większość świadomych użytkowników używa przykładowo qd-oledów od sammiego na przystawkach typu apple, roku itd? Dlaczego zablokowują poprzez router serwery samsunga? Bo zwyczajnie boją się aktualizacji... To jest dopiero paranoja.Ludzie zza oceanu którzy mają już w swoich łapach tegorocznego s90d czy też s95d pierwsze co robią to blokują właśnie możliwość aktualizacji i czekają na zweryfikowane opinie czy warto wogole cokolwiek aktualizować. 

Edytowane przez Rash
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Rash napisał:

Absolutnie. Wszystko śmiga tak jak należy.Wogóle naprawdę nie rozumiem całego szumu wokół aktualizacji od lg...Owszem zdażyło im się na przestrzeni lat parę drobnych kwiatków ale ludzie. Nie chce mi się naprawdę po raz kolejny przytaczać chociażby samsunga i tego co poprzez aktualizacje odpierdzielali ze swoimi flagowcami.Ba,takie spaniałe sony i król telewizorów 2023 a95l do dziś dzień  ma zajebane dolby vision i bez profesjonalnej kalibracji ma rozjebaną gamme i raised blacks w tym trybie. O czym więc rozmawiamy...Ah i  nie żeby przechwalać tak lg,ale pokażcie mi producenta który po tylu latach wspiera nadal aktualizacjami modele z przed 5,6 czy więcej lat...Tak samo ta ostatnia akcja z webosem i fakt że począwszy od modeli z 2022 roku każdy ich tv będzie przez kolejne 4 lata dostawał aktualizacje systemu do najnowszego Jeszcze jeden przykład,od 5 lat używamy w salonie model od samsunga q80r. Jesteśmy z niego ogólnie ciągle zadowoleni. Nie aktualizowałem go jednak od dobrych 3 lat. Dlaczego? A dlaczego większość świadomych użytkowników używa przykładowo qd-oledów od sammiego na przystawkach typu apple, roku itd? Dlaczego zablokowują poprzez router serwery samsunga? Bo zwyczajnie boją się aktualizacji... To jest dopiero paranoja.Ludzie zza oceanu którzy mają już w swoich łapach tegorocznego s90d czy też s95d pierwsze co robią to blokują właśnie możliwość aktualizacji i czekają na zweryfikowane opinie czy warto wogole cokolwiek aktualizować. 

To co mówisz aby uważać/wyłączyć aktualizację w S95c?

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, balon napisał:

To co mówisz aby uważać/wyłączyć aktualizację w S95c?

Ja osobiście na pewno bym wyłączył opcje auto. Problemem jest tylko to że w ostatnich latach telewizory od samsunga potrafią mimo wszystko same aktualizować się pomimo wyłączenia tej opcji o czym wspomniał Lochu...Polecam prześledzić sobie poniższy link i być na bieżąco z tym co w '' trawie piszczy'' https://www.avsforum.com/threads/2023-samsung-4k-s95c-s90c-s89c-owners-thread-no-price-talk.3267261/page-1063

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, balon napisał:

To co mówisz aby uważać/wyłączyć aktualizację w S95c?

Ja mam wyłączone automatyczne aktualizacje ze względu na problemy z aktualizacjami na S95B. Natomiast śledząc tematy zagraniczne nie ma mowy, by któraś z aktualizacji na S95C zmieniła cokolwiek na minus. 
Nie ma również u mnie mowy o robieniu się aktualizacji pomimo wyłączenia ich automatycznego robienia się - od czasu do czasu wyskoczy powiadomienie o dostępności aktualizacji, a korzystam z tv od maja ubiegłego roku. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Wczoraj trochę pomarudziliśmy... czasem tak bywa hah:sapek: Koniec końców temat ten służy nam do dzielenia się spostrzeżeniami na bazie naszych często wieloletnich doświadczeń.Często zapominamy jednak że te mniejsze lub coraz częściej większe czarne skrzyneczki zwyczajnie mają służyć nam jako dawcy radości i wytchnienia po ciężkim dniu.Bez to po prostu cieszmy się tym co widzimy!!  Pięknych czasów dożylismy koniec końców jeśli chodzi o tą technologie. 

IMG_20240402_204031~2.jpg

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...