Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Z-CPU ma takie testy? Zadna z gier które posiadam nie męczy zbytnio sprzętu.

Są różne aplikacje do tego. Np. Core Temp i   NZXT Cam. Do mojej karty od Sapphire jest oddzielna do tego aplikacja z regulacją wiatraków. 
 

Warto sprawdzić, czy nic się za bardzo nie nagrzewa i nie ogranicza mocy.  

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, C1REX napisał:

Nie wiem na ile prawdziwe są to wyniki, ale same liczby sugerują, że w 1440p masz za mało fps. Tak, jakby skalowało z 4K.

 

Myślę, że 4K skaluje się z 2.5K w takim przypadku. Jestem w stanie uwierzyć, że ta karta wyciąga 1440p/60, ale nie 4K przy takim samym framerate. Pamiętam, że benchmark Forzy Horizon 5 na ultra nie wyciągał tych 60 ramek, a w dodatku karta pracowała bardzo mocno.

3 minuty temu, mozi napisał:

Moim zdaniem gpu throotluje przez 80stopni. 

 

Racja, w sumie chyba najbardziej logiczne wytłumaczenie. Nie mam i tak ambicji na natywne 4K z tą kartą, a dzięki DLSS gry na TVku 4K wyglądają schludnie.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, mozi napisał:

@Paolo de Vesirodpal gpu-z i puść test np 3D Mark i obadaj jakie masz temp pamięci, rdzenia itd będziesz w stanie tez zobaczyć jakie masz prędkości wentyli na karcie 

 

A jakieś darmowe testy warte polecenia? 3DMark na Steamie to 110zł olo

Odnośnik do komentarza

To może być furmark bo chodzi o to żeby kartę docisnąć pod korek. Z zasady liczy się użycie gpu. Jak grasz z np vsynciem to karta będzie cisnęła mniej niż jak zpaodasz pod korek ilość fps. Tak samo odpalenie karty w 4K ciśnie ja bardziej niż w 1440p i tak samo karta chce więcej prądu. 

w gpu-z tez w tej samej zakładce masz info odnośnie limitów czy ogranicza ja moc czy np temperatura. Dlatego warto robić undervolting. Zasada jest taka ze celujemy w wysoki core clock przy małym poborze mocy i oczywiście fajnie by było gdyby było jeszcze cicho (mała prędkość obrotowa wentylatorów).

U Ciebie ewidentnie w fhd karta jedzie na pół gwizdka (core 1500) a już w 1440p core jest 1900. Przy 4K spada na 1800 co sugeruje ze coś ja „trzyma” albo są to power limity albo temp limit bo to jak z cpu - jak przesadzisz to cpu zbija zegary żeby nie uszkodzić rdzenia. Co ciekawe przy np cpu temp limit to jest 100st. Przy tej generacji gpu ztcp jest to zależne od karty i w gpu-z tez to jest gdzieś napisane. 

Tutaj nasz screna - perfcap reason pokazuje ze powodem jest napięcie czyli karta dobiła do power limitu 

FF05B317-2BB9-4C5F-8A68-7D314475AC06.jpeg

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza

No mnie to ograniczanie przy 80 stopniach zaskoczyło, ale to chyba zależy od karty. Być może taka karta noname ma niżej limit i już przy 80 blokuje. 
 

Sam pomyślałem, że ma coś w ustawieniach karty, by skalowało w dół z 4K, bo fps tak sugeruje. 
Opcja nazywa się Dynamic Super Resolution (DSR) i stosuje się ją do poprawienia jakości obrazu na monitorach 1080p. 

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, C1REX napisał:

No mnie to ograniczanie przy 80 stopniach zaskoczyło, ale to chyba zależy od karty. Być może taka karta noname ma niżej limit i już przy 80 blokuje. 

Dlatego pisałem żeby sprawdzić w gpuz bo tam jest info odnośnie zakresu temperatur oraz power limity. W ograniczenie 80st nie sadze żeby było ale i tak warto pokombinować bo jak w testach ma 80st to nie sadze żeby karta pracowała cicho. 

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, mozi napisał:

Dlatego pisałem żeby sprawdzić w gpuz bo tam jest info odnośnie zakresu temperatur oraz power limity. W ograniczenie 80st nie sadze żeby było ale i tak warto pokombinować bo jak w testach ma 80st to nie sadze żeby karta pracowała cicho. 

 

Kartę słychać, ale jest dziwnie cicha. Najbardziej niepokoi mnie, że na stres teście w 1440p GPU zbliżyło się do tych 82C, a fan speed był na 48%.

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Kartę słychać, ale jest dziwnie cicha. Najbardziej niepokoi mnie, że na stres teście w 1440p GPU zbliżyło się do tych 82C, a fan speed był na 48%.

To ze pokazuje 48% nie znaczy się tyle jest. Czasem te czujniki wariują jak pisałem wstaw screena gdzie będzie ilość rpm i remperatury 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, C1REX napisał:

@Paolo de Vesir - sprawdź też sobie, czy nie masz ustawionego DSR. Mogli Ci ustawić fabrycznie skoro masz pre builda. 

 

Nope, jest wyłączony. ;) 

 

@mozi co idzie z tego wyczytać?

 

image.thumb.png.b0567630c6d694c5019873659d5f1049.png

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...