Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

 

Godzinę temu, Czoperrr napisał:

Obserwuję ostatnio rynek i jednak przemawia za mną kombo topowy Ryzen i Radeon RX 6900 XT. Bardzo wysoka wydajność , a pobór mocy sporo mniejszy. NVidia trochę się rozochociła oststnio. Wiem, że gorzej radzi sobie z RT ale nie ma tragedii, a FSR 2.0 ma ogromny potencjał.

 

No z RT właśnie jest tragedia, bardzo duża różnica na korzyść Nvidii, poza tym DLSS, nawet jak FSR 2.0 pójdzie do przodu, to DLSS też cały czas idzie do przodu, więc wciąż będzie sporo lepszy (bo teraz DLSS vs FSR to jest szybkie KO dla DLSS). Patrzę teraz ceny, Radek ok. 6K, RTX 3080Ti 7K, gdzie RTX jest wydajniejszy nawet bez RT, a w RT to jest miazga (plus masz sprawdzony już jakościowo DLSS, a nie niewiadomą w postaci FSR).

 

 

3080 zjada w RT 6900XT, a co dopiero 3080 Ti, która ma praktycznie wydajność 3090. Także nie widzę nic, poza zużyciem energii, co przemawiałoby za Radeonem. A już bez przesady, kilka-kilkanaście złotych miesięcznie więcej za prąd to chyba nie jest jakiś dealbreaker.

Obecnie nie ma nic lepszego i wydajnościowo i cenowo niż 3080Ti z Intelem 12900k.

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Czoperrr napisał:

Obserwuję ostatnio rynek i jednak przemawia za mną kombo topowy Ryzen i Radeon RX 6900 XT. Bardzo wysoka wydajność , a pobór mocy sporo mniejszy. NVidia trochę się rozochociła oststnio. Wiem, że gorzej radzi sobie z RT ale nie ma tragedii, a FSR 2.0 ma ogromny potencjał.

Może potencjał ma, ale w 99% grach póki co zdecydowanie lepiej radzi sobie DLSS.

Jeżeli masz zamiar na PC grać w 1440p / 4k , to na prawdę nie ma znaczenia czy kupisz topowy procesor za 3k, czy średniaka za 900 zł, a jak uparłem się na 1080p, to skolei poszukaj karty tak z 3 razy tańszej...

Odnośnik do komentarza
9 hours ago, tjery said:

 

 

No z RT właśnie jest tragedia, bardzo duża różnica na korzyść Nvidii, poza tym DLSS, nawet jak FSR 2.0 pójdzie do przodu, to DLSS też cały czas idzie do przodu, więc wciąż będzie sporo lepszy (bo teraz DLSS vs FSR to jest szybkie KO dla DLSS). Patrzę teraz ceny, Radek ok. 6K, RTX 3080Ti 7K, gdzie RTX jest wydajniejszy nawet bez RT, a w RT to jest miazga (plus masz sprawdzony już jakościowo DLSS, a nie niewiadomą w postaci FSR).

 

 

3080 zjada w RT 6900XT, a co dopiero 3080 Ti, która ma praktycznie wydajność 3090. Także nie widzę nic, poza zużyciem energii, co przemawiałoby za Radeonem. A już bez przesady, kilka-kilkanaście złotych miesięcznie więcej za prąd to chyba nie jest jakiś dealbreaker.

Obecnie nie ma nic lepszego i wydajnościowo i cenowo niż 3080Ti z Intelem 12900k.

Nie widziałem nigdzie 3080 Ti w cenie 7k co i tak jest wciąż 1000zł więcej.

Grałbym w 1440 na ultrawide, w takiej roździałce Radeon też wyciąga minimum 60 FPS z RT, który i tak w nielicznych grach ma sens. W filmiku przez ciebie przytoczonym różnice w klatkarzu w większości gier są znikome, nie boli mnie, że miałbym 100 FPS zamiast 110 :)

Edytowane przez Czoperrr
Odnośnik do komentarza

Imo nie warto sie pchać w Radeona teraz w ich pierwsze karty z RT, poczekał bym jak jak seria 7000 będzie sobie z nim radzić wraz z fsr2.0. Może wtedy będzie warto ze względu na mniejsze zużycie energii.

 

Ja przez chwilę też już miałem klikać kup teraz przy radku 6600. Całe szczęście sie opamiętałem. Dzięki temu mam dlss i będę miał fsr2.0 bo nie będzie to zamknięta technologia dla kart tylko od amd.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Czoperrr napisał:

Nie widziałem nigdzie 3080 Ti w cenie 7k co i tak jest wciąż 1000zł więcej.

Grałbym w 1440 na ultrawide, w takiej roździałce Radeon też wyciąga minimum 60 FPS z RT, który i tak w nielicznych grach ma sens. W filmiku przez ciebie przytoczonym różnice w klatkarzu w większości gier są znikome, nie boli mnie, że miałbym 100 FPS zamiast 110 :)

https://www.x-kom.pl/p/658507-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-3080-ti-ventus-3x-oc-12gb-gddr6x.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_bid&ceneo_cid=672ff9d9-ad30-9d67-b054-241789ad92c3

 

Chyba nie obejrzałeś tego porównania powyżej ;) to porównanie z 3080 jest też w 1440p, gdzie Radeon 6900XT w wielu przypadkach jest na granicy 60 kls, spada do 50, a nawet nie wychodzi z 40 jak w WD Legion. 3080 dopiero trzyma framerate w każdej grze na luzie ponad 60kls (poza WD Legion). Różnice też są sporo większe niż piszesz, sięgają nawet ponad 30% na korzyść 3080, a co tu dopiero mówić o 3080Ti, który jest sporo mocniejszy od 3080.

Tylko juz samo 3080 jest lepszym wyborem niż radeon, bo nawet jeśli bez RT Radeon jest minimalnie szybszy, to załączasz DLSS quality i praktycznie bez straty w jakości obrazu zostawiasz radeona w tyle. A 3080 masz za 5,5K.

Co do samego RT się nie zgodzę, na mocnym PC praktycznie w każdej grze, w której jest zaimplementowany ma sens (a w niektorych jak np. CP2077, DL2 wprowadza zupełnie nową jakość), to nie konsola gdzie dostajesz totalnie wykastrowany RT i do tego obcina Ci klatki do 30. 

Ale Twoje pieniądze, Twój wybór :) chociaz bardzo zły ;)

 

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza

3080 już zeszły poniżej 5k - różne modele mozna wychaczyc za 4500, do rozdzielczości w jakiej chcesz grać w zupełności wystarczy.

 

3080TI widzialem już w sklepach za 6300.

 

Całym pecetem mógłbyś się zamknąć spokojnie w cenie karty, która chcesz kupić, bo naprawdę nie potrzebny Ci procek za 3k I tak jak pisze tjery, 3080 będzie tańszym i lepszym wyborem niż Radeon.

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Czoperrr napisał:

Ciekawie wyglądają przecieki nt. serii RX 7000, ciekawe ile w nich prawdy bo wygląda to bardzo obiecująco. 

 

Nie chcę wychodzić z pozycji eksperta, ale karty AMD bardzo często wyglądają obiecująco, a potem wchodzi Nvidia. :P 

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Nie chcę wychodzić z pozycji eksperta, ale karty AMD bardzo często wyglądają obiecująco, a potem wchodzi Nvidia. :P 

Tym razem może być coś zbliżonego do sytuacji z Ryzenem, bo AMD robi podobny trick co Apple i łączy dwa procki w jeden. Niektóre leaki sugerują, że może być wydajniej od konkurencji. Ludzie w AMD są podobno pewni wygranej w nadchodzącej generacji. Mniejszy pobór mocy to dodatkowy bonus, który nabiera na znaczeniu. 

Oczywiście jak będzie, to jeszcze nie wiadomo. Do tego nie wiemy, jak wyjdzie wydajność przy RayTracing i DLSS vs FSR 2.0. 

Być może Nivida znowu zaora AMD, a może tym razem to AMD nas zaskoczy. Konsole i gry optymalizowane pod AMD mogą tylko pomóc. 

Oby, bo silna konkurencja wyjdzie nam wszystkim na dobre. 

 

Swoją drogą, to AMD jest imponującą firemką. Sporo mniejsi od Intela i Nvidii i z kilka razy prawie przestali istnieć, a dość skutecznie konkurują z obiema na raz. Udaje im się coś, co nie powinno być możliwe. :notbad:

Odnośnik do komentarza

Podoba mi się filozofia AMD, kibicuje mniejszym i przy ewentualnym składaniu kompa będę jednak się trzymał czerwonych zarówno jeśli chodzi o procesor jak i GPU.

 

Co do przewagi Intela, w większości benchmarków widzę Ryzeny więc skąd ta pewność co do przewagi Inteli?

Edytowane przez Czoperrr
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Intel przy 12. generacji zaczął kombinować z tymi rdzeniami efficency i performance i nie dość, że zaczęli z nowym socketem, więc masz spokój przy upgrade'ach to jeszcze zwyczajnie są to niesamowicie wydajne jednostki.

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Wydaje mi sie, że AMD ratują jednak konsole, bo na rynku GPU AMD ma 4% market share, a Nvidia - 20%. Za to ładnie odkuli się z procesorami Ryzen oraz stworzyli Threadrippery dla użytkowników profesjonalnych.

Te dane uwzględniają zintegrowane karty graficzne, gdzie dominuje Intel. 

Przy klasycznych kartach te dane to 17% vs 83%.

 

24 minuty temu, Czoperrr napisał:

Podoba mi się filozofia AMD, kibicuje mniejszym i przy ewentualnym składaniu kompa będę jednak się trzymał czerwonych zarówno jeśli chodzi o procesor jak i GPU.

No mam to samo. Mam kompa z Ryzen + Radeon i na 90% nowy GPU też będzie od AMD. 

Pewnie dzięki takim wariatom jak my firma ma szansę konkurować, a NVIDIA musi się starać. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Czoperrr napisał:

A jak to jest z kopaczami? Nowe karty mają zabezpieczenia antykoparkowe, jak to obchodzą?

Zabezpieczenia nie mają aż tak dużego znaczenia, bo da się je obejść lub kopać cokolwiek innego niż etherium. 

 

Najważniejsza jest dochodowość kopania na co składa się cena kart, trudność obliczeń, które stale rosną, kurs krypto i cena/pobór prądu. Ta prądożerność może paradoksalnie pomoc graczom. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Panoffie, jakieś głośniczki mi potrzebne komputerowe. Monitor nie ma żadnych, ale nawet jakby miał, to i tak wiadomo ile są one warte - tylko awaryjnie. Na TV grałem korzystając z wbudowanych i byłem kontent (Harman Kardon w LG), tak że nie oczekuję cudów audiofilskich. Po prostu mają grać ładnie, czysto, bez jakiegoś charczenia i piszczenia.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...