Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, mozi napisał:

@tjeryale to zawsze jest trochę zabawy z PC bo jednak wole usiąść przed dużym tv a nie 48 calami na taborecie sorry xd

nie mów mi jak mam grać i tyle. Rób jak lubisz nie musisz sobie racjonalizować zakupu potężnego 3080ti za 10k na forum konsolowm.

Jak pisałem nie żałuje zakupu 3080 ale czy teraz kupiłbym taka kartę za 5,5k? No nie sadze. 

Jedyne co mnie trzyma przed PC to jak wspominałeś opcja odpalenia re2 w vr np czy emulatory.

 

Siedzę 1,5 metra od TV, także obraz mam tak samo "duży" jak Ty siedząc siedząc kilka metrów od swojego "dużego" TV. To raz. Dwa, z tym taboretem potraktuję jako żart z Twojej strony, no chyba, że jesteś konsolowym znawcą od "wygodnych foteli i kanap", który nigdy nie siedział na krześle gamingowym. Trzy, niczego sobie nie muszę racjonalizować. Cztery, to jest dział PC, a poza tym mimo, że forum ma konsolowe korzenie, obecnie nie widzę, żeby było konsol exclusiv, raczej każdy wypowiada się o grach w odniesieniu do sprzętu, na którym gra.

 

A i jeszcze pięć, nie odnosiłem się do Ciebie, po prostu taka ogólna myśl w odniesieniu do grania na PC vs konsola.

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, tjery napisał:

Na SSD Samsunga gry mi się ładują szybciej niż na next genach

Zależy od gry, jak jest słabo zoptymalizowana na konsolach to tak, bo większą rolę odegra procek a nie sam dysk (dla tego różnica w loadingach na PC między np. SSD 500MB/s a NVME 3500MB/s jest minimalna), jak dobrze zoptymalizowana pod konsolę to nie (np. w RE8).

21 minut temu, tjery napisał:

Na konsoli w gierce Ci coś nie pasuje to musisz czekać aż łaskawie twórcy się tym zajmą, o ile w ogóle się doczekasz, na PC chwila moment i masz naprawiony/zmieniony/dodany prawie każdy aspekt gry jaki sobie wymarzysz.

Też zależy, część dużych premier na PC było w żałosnym stanie w porównaniu do konsol. W niektórych tytułach jest chamski stuttering (na łatkę do Psychonauts 2 czekałem 3 miesiące i nadal były kłopoty), Denuvo, źle ustawiony framerate, problemy z danym GPU, słaba optymalizacja w porównaniu do konsol (bo jak wytłumaczyć to że gra działa na PS4 w 1080p/30 fps a na 2.5x mocniejszym PC nie osiąga 60 przy takich samych ustawieniach). To wszystko wyleczyło mnie z tego żeby grać w gry blisko premiery.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, łom napisał:

Zależy od gry, jak jest słabo zoptymalizowana na konsolach to tak, bo większą rolę odegra procek a nie sam dysk (dla tego różnica w loadingach na PC między np. SSD 500MB/s a NVME 3500MB/s jest minimalna), jak dobrze zoptymalizowana pod konsolę to nie (np. w RE8).

Też zależy, część dużych premier na PC było w żałosnym stanie w porównaniu do konsol. W niektórych tytułach jest chamski stuttering (na łatkę do Psychonauts 2 czekałem 3 miesiące i nadal były kłopoty), Denuvo, źle ustawiony framerate, problemy z danym GPU, słaba optymalizacja w porównaniu do konsol (bo jak wytłumaczyć to że gra działa na PS4 w 1080p/30 fps a na 2.5x mocniejszym PC nie osiąga 60 przy takich samych ustawieniach). To wszystko wyleczyło mnie z tego żeby grać w gry blisko premiery.

 

No i zapomniałem w minusach PC o kompilacji shaderów, która to powoduje stuttering, o którym piszesz. Niby recepta na to banalna, bo wystarczy zrobić kompilację shaderów w momencie ładowania gry, ale niektórzy twórcy wciąż nie mogą tego pojąć bądź nie mogą sobie z tym poradzić.

 

Co do dysku to na Samsungu 980 pro ładuje się wszystko w mig, zresztą nie widziałem jeszcze porównania, na którym na PC na dobrym SSD gra by się ładowała dłużej niż na next genach. Ok, widzę teraz tego RE8, o którym pisałeś, rzeczywiście na PS5 w 2 sekundy, na 970 pro i XSX 5 sekund, ale to raczej wyjątek od reguły z tego co do tej pory widziałem.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, tjery napisał:

Co do dysku to na Samsungu 980 pro ładuje się wszystko w mig, zresztą nie widziałem jeszcze porównania, na którym na PC na dobrym SSD gra by się ładowała dłużej niż na next genach. Ok, widzę teraz tego RE8, o którym pisałeś, rzeczywiście na PS5 w 2 sekundy, na 970 pro i XSX 5 sekund, ale to raczej wyjątek od reguły z tego co do tej pory widziałem.

Dyski w multiplatformach są bardzo słabo wykorzystywane w większości przypadków i są ciągnięte w dół też przez to że gry muszą działać i na HDD 70MB/s i na nvme 7000MB/s. Dopiero jak odejdzie poprzednia generacja i dyski HDD zobaczymy szybsze loadingi (bo te 10% różnicy między SSD a nvme to żart).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Fajna sprzeczka. Ja się tutaj wbije tylko z wygodą i wielkością ekranu. Co kto lubi i jak ma ustawione. Karty graficzne mają przecież 4 wyjścia obrazu. Nikt nie zabrania postawić kanapy 1m od TV 85'. 

Sam do niedawna miałem podobny do tego układ: monitor 28cali + TV 65'. Niedawno się przeprowadziłem i muszę drugi TV do mojej jaskini. Tym razem większy. 

 

 

39b1f39624d356dfdeba7d2df2cfc2d5.jpg

 

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Co do wygody grania, jako posiadacz obecnie wszystkich żyjących platform najbardziej preferuję PC a zaraz za nim Switcha. Za tym pierwszym przemawia wygoda grania, największa biblioteka gier, konkurencja cenowa (na epic mam ponad 100 gier które dostałem za darmo:reggie:), mody, bezkonkurencyjna wsteczna, wybór sterowania. A za Switchem przenośne granie, gierki od Nintendo i nastawienie na kanapowe multi. Na PS5 gram głownie w gry od Sony a XSX w sumie kupiłem żeby mieć. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Panowie pytanie bo jakoś bardzo nie śledzę obecnie sytacji z prockami  i kartami, jak teraz się sprawują lapki z prockami AMD i Radeonami?

Pytam bo kiedyś miałem Toshibę z Radeonem i oczywiście to grafika ubiła lapka, który jeszcze by trochę podziałał. Czy jest to już porównywalne z Intelem?

Laptop będzie tylko do pracy zdalnej i neta.

Odnośnik do komentarza

W sumie zintegrowana karta w zupełności mi wystarczy, tylko pytam w sumie z ciekawości jak bym nie miał innej opcji czy warto się w to pchać.

Chyba że ja czegoś nie rozumiem. Przy każdym lapku gdzie jest Ryzen to w opisie jest przy gafice Radeon. Chyba, że w przypadku AMD tak po prostu jest.

Edytowane przez BRY@N
Odnośnik do komentarza

Tak dokładnie, jest to APU czyli zintegrowane GPU i CPU. Coś jak w konsolach tylko z zdecydowanie mniej wydajnym GPU. Jeśli chodzi o takie rozwiązanie to AMD akurat jest bezkonkurencyjne obecnie :) chociaż Intel coś tam walczy. Zieloni jeśli chodzi o laptopy do grania mają słabsza serię w postaci MX ale nie warto zawracać sobie tym głowy. 

Odnośnik do komentarza

Do grania mi nie potrzebny mam konsole :) raczej do pracy zdalnej dla mnie i dla żony. Obecnego lapka muszę zmienić bo wziąłem kiedyś takiego budżetowego HP i dosłownie się rozlatuje tzn. plastikowa obudowa pęka w różnych dziwnych miescach. Już wymieniałem obudowę matrycy z zawiasami to teraz dolna część się rozłazi. W sumie po wymianie dysku na SSD nie jest zły ale przy każdym otwieraniu zastanawiam się co może strzelić.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

W necie ludzie od leaków sugerują, że w najbliższym miesiącu ceny mają jeszcze spaść. 

Ma to być spowodowane nadganiającą produkcją, mniejszym popytem i nadchodzącymi kartami Intela. 

 

Oczywiście to tylko plotki i ceny mogą zaraz wystrzelić w kosmos, ale ci ludzie mają dobry track record i wiele ich leaków i przewidywań się sprawdziło. 

 

Tutaj spoko wpisy są na Twitterze.

 

 

 

 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...