Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Wjechało AiO, niestety tylko AiO, bo było w komputroniku u mnie w mieście, na resztę trzeba czekać, bo obudowa była dostępna od 2-5 dni :nosacz2:

 

Muszę przyznać, że jestem napalony jak małe dziecko na prezenty podczas świąt. :ohboy:

 

20240315_173237.jpg

 

40 lat a fanty do kąkuterka tak cieszą. :problem:

Edytowane przez Wooyek
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Nie składałem peceta od dawna, ale chciałbym pograć w najnowsze tytuły przez parę dobrych lat. W budżecie 7k, coś takiego jest sensowne? Czy może warto dorzucić kilka stówek do 4070 ti super 16 GB? I jak to wydajnościowo wypadnie na tle takiego Series X?

ps. mam monitor LG UltraGear 27GN800 27" 2560x1440px IPS 144Hz 1 ms

 

image.thumb.png.de56ede12ba7a290f3d8010be4ad0d97.png

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Kosmos napisał:

Nie składałem peceta od dawna, ale chciałbym pograć w najnowsze tytuły przez parę dobrych lat. W budżecie 7k, coś takiego jest sensowne? Czy może warto dorzucić kilka stówek do 4070 ti super 16 GB? I jak to wydajnościowo wypadnie na tle takiego Series X?

ps. mam monitor LG UltraGear 27GN800 27" 2560x1440px IPS 144Hz 1 ms

 

image.thumb.png.de56ede12ba7a290f3d8010be4ad0d97.png


Jak komputer na lata bez ruszania to 12GB na karcie zdecydowanie za mało. Wymieniłbym na 7900 xt albo dopłacił do super.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Ukukuki napisał:


Jak komputer na lata bez ruszania to 12GB na karcie zdecydowanie za mało. Wymieniłbym na 7900 xt albo dopłacił do super.

Też bym zmienił na 7900xt i procek na amd, am5 bardziej pod upgrade. 15 generacja intela już nie będzie na tym sockecie więc nie wymienisz cpu.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

A ja bym dopłacił do 4070 Ti Super dla Vramu. DLSS wygląda na żywo o wiele lepiej w każdej grze, którą odpalałem, te wszystkie skompresowane porównania na YT w ogóle nie oddają różnicy pomiędzy tymi technologiami. Nawet gry sponsorowane przez AMD, taki Avatar, DLSS vs FSR to jest zupełnie inna jakość obrazu, szczególnie w ruchu. Rozwiązanie hardware zawsze będzie lepsze niż software. Do tego DLDSR, DLAA, nie wspominając o RT. Także kartę tylko od Nvidii.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 23.03.2024 o 00:01, Kosmos napisał:

Nie składałem peceta od dawna, ale chciałbym pograć w najnowsze tytuły przez parę dobrych lat. W budżecie 7k, coś takiego jest sensowne? Czy może warto dorzucić kilka stówek do 4070 ti super 16 GB? I jak to wydajnościowo wypadnie na tle takiego Series X?

ps. mam monitor LG UltraGear 27GN800 27" 2560x1440px IPS 144Hz 1 ms

 

image.thumb.png.de56ede12ba7a290f3d8010be4ad0d97.png

Dopłać do 7900 XTX, jak zależy Ci na braku konieczności zmian na kilka lat, najwiecej na rynku, bo 24 GB VRAM +  fantastyczne ostatnio wsparcie AMD w postaci FSR 3 frame gena i rozwijanego ze stara na ster AFMF oraz HYPR-RX, karta niestety nie tanieje od wielu miesięcy i  chyba poniżej 5k dobrego modelu nie znajdziesz. Polecam ten https://www.x-kom.pl/p/1116312-karta-graficzna-amd-sapphire-radeon-rx-7900-xtx-nitro+-gami.html

 

 

--- 

Ten procek i board to nie jest przyszłościowy, idź w AM5, jak kolega @Chewie radzi :). 

Edytowane przez KrYcHu_89
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, KrYcHu_89 napisał:

Dopłać do 7900 XTX, jak zależy Ci na braku konieczności zmian na kilka lat, najwiecej na rynku, bo 24 GB VRAM +  fantastyczne ostatnio wsparcie AMD w postaci FSR 3 frame gena i rozwijanego ze stara na ster AFMF oraz HYPR-RX, karta niestety nie tanieje od wielu miesięcy i  chyba poniżej 5k dobrego modelu nie znajdziesz. Polecam ten https://www.x-kom.pl/p/1116312-karta-graficzna-amd-sapphire-radeon-rx-7900-xtx-nitro+-gami.html

 

 

--- 

Ten procek i board to nie jest przyszłościowy, idź w AM5, jak kolega @Chewie radzi :). 

Brałbym zawsze jednak 4080 mimo że ma mniej pamięci. Pieniądze te same ale jak się zobaczy RT w dobrym wydaniu to nie chce się już bez.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Kosmos napisał:

No ja i tak już zwiększyłem budżet. Mało byłem w temacie przez ostatnie lata i ceny godnych uwagi konfiguracji mnie trochę zaskoczyły. No te 7,5k na upartego jeszcze dam za cały zestaw ;)

To już jak chcesz ale ja bym wolał mniejszy dysk, nawet wolniejszy ram ale 4080. Inna sprawa że na AMD się nie znam ale może procka dać od czerwonych i wyjdzie taniej i lepiej bo ten 14500 to nie jest jakiś chyba demon. 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Kosmos napisał:

No poprzeglądam zestawy. Problem w tym, że totalnie się nie znam i nie wiem, co jest z czym kompatybilne. Ale faktycznie, z dyskiem akurat mógłbym trochę ustąpić na rzecz karty.

 

Karta graficzna jest kompatybilna ze wszystkim. Jedynie musisz zwrócić uwagę za zestaw płyta główna-procesor-RAM, tu w zależności od tego jaki procesor wybierzesz (Intel czy AMD) dobierasz do niego płytę i RAM.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
40 minut temu, Kosmos napisał:

Poprzeglądam zestawy. Problem w tym, że totalnie się nie znam i nie wiem, co jest z czym kompatybilne. Ale faktycznie, z dyskiem akurat mógłbym trochę ustąpić na rzecz karty. Także, jak macie jakieś gotowe konfiguracje, albo ktoś z was kupował sprzęt w podobnym budżecie to podrzucajcie :)

Problem w tym że ten zestaw procek, płyta, ram to jest już takie optimum w tym budżecie. Wszędzie powyżej tych kwot dają lepszą kartę (głównie 7900XTX). Jak nie chcesz dokładać to zostaje Ci to co wybrałeś. Do 4080 musiałbyś dorzucić z 7-8 stów bo karta jest min 1k droższa. To już jest kwestia w co chcesz grać bo tutaj masz wybór między 7900xtx i 4080. AMD ma przewagę w rasteryzacji za to 4080 niszczy w RT. Zasadniczo na ten moment AMD nie ma czego w RT szukać już nie mówiąc o path tracingu. 

Na pewno 7900 xtx bedzie sporo tańsza (można kupić już za 4600) - 4080 to tak z 400-500 pln więcej. 

 

A i jeszcze jedno - nie polecam morele. To gamonie. Sprawdź ceny bo morele to od dawna jest drogi sklep. To co oni odpierdalali jak nie było serii 3XXX na rynku po premierze to zgroza. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No i kusi dorzucić to 8 stów. Dzięki!

@mozi skoro nie polecasz moreli, to co innego? Szukam pewnego sklepu, który mi to dobrze złoży za dopłatą, bo mi się nie chce samemu + boję się, że coś poplączę/spyerdolę. Wiem, że pewnie dla was to banalne, ale w tej akurat kwestii jestem totalnie nietechniczny, a zabawa z elektroniką skończyła się przy modowaniu x360. 

Odnośnik do komentarza

a rozważałeś kupno karty na OLX. Naprawdę nie ma co się tego bać, często kupujesz o wiele taniej, możesz poszukać karty półrocznej/rocznej z rachunkiem - one i tak mają gwarancje z reguły na 36 minimum - niektóre modele po rejestracji nawet 4-5 lat. Możesz poszukać w okolicy, sprawdzisz osobiście, jak rachunek jest na osobę prywatną to masz te pare stówek w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Kosmos napisał:

No i kusi dorzucić to 8 stów. Dzięki!

@mozi skoro nie polecasz moreli, to co innego? Szukam pewnego sklepu, który mi to dobrze złoży za dopłatą, bo mi się nie chce samemu + boję się, że coś poplączę/spyerdolę. Wiem, że pewnie dla was to banalne, ale w tej akurat kwestii jestem totalnie nietechniczny, a zabawa z elektroniką skończyła się przy modowaniu x360. 

Nie polecam moreli bo pierwszego kompa od lat złożyli mi tak że musiałem wszystko złożyć od nowa. Potem spierdolili nawet obsadzenie dysków w NASie i to były moje ostatnie tam zakupy. Od tego czasu składałem 4 kompy sam. Nie mam pojęcia czy x-kom czy inny reseller będzie ok. Może masz kogoś w okolicy kto się tym bawi i ogarnie. 

Dla mnie cały fun to jest samo składanie ale rozumiem że to nie jest zabawa dla każdego i dochodzi stres związany z tym że to jednak sporo kasy + zawsze może coś nie działać a bez dodatkowego kompa w zasięgu nie ma jak tego nawet sprawdzić. 

Sklepy komputerowe to już Maciucha ostatnio miał artystów to też możesz różnie trafić.

Skąd jesteś? Może się tak składa że mieszkasz koło Tjerego :)

2 minuty temu, easye napisał:

a rozważałeś kupno karty na OLX. Na prawdę nie ma co się tego bać, często kupujesz o wiele taniej, możesz poszukać karty półrocznej/rocznej z rachunkiem - one i tak mają gwarancje z reguły na 36 miesięcy. Poodjeżdżasz -  sprawdzasz osobiście, jak rachunek jest na osobę prywatną to masz te pare stówek w kieszeni.

Fajnie tylko on nie ma o tym pojęcia. Co mu po tym że karta działa jak nie wie jak sprawdzić kulturę pracy, cewki, ew terkotanie wentylatorów? 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, easye napisał:

a rozważałeś kupno karty na OLX. Naprawdę nie ma co się tego bać, często kupujesz o wiele taniej, możesz poszukać karty półrocznej/rocznej z rachunkiem - one i tak mają gwarancje z reguły na 36 minimum - niektóre modele po rejestracji nawet 4-5 lat. Możesz poszukać w okolicy, sprawdzisz osobiście, jak rachunek jest na osobę prywatną to masz te pare stówek w kieszeni.

Wolę nową, bo sobie VAT odliczę. A najlepiej właśnie cały zestaw, bo teoretycznie będzie to komputer do pracy. Jak księgowa zobaczy fakturę na samą kartę z napisem GAMING, to trochę będę się musiał tłumaczyć ;)

 

@mozi aktualnie okolice Nowego Sącza

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...