Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, easye napisał:

a jak to sprawdzi w nowej karcie ze sklepu. Będzie odsyłał za każdym razem?

nawet łatwiej będzie sprawdzić rzeczy o których piszesz na używanej karcie, którą ktoś odpali do benchmarku.

Tak ale wtedy może w ciągu 14 dni oddać kartę a tak będzie musiał udowadniać że karta jest nie sprawna. Czytałem często historie że GPU łapało 90 stopni na rdzeniu a wg serwisu producenta to jest ok 

2 minuty temu, Kosmos napisał:

Wolę nową, bo sobie VAT odliczę. A najlepiej właśnie cały zestaw, bo teoretycznie będzie to komputer do pracy. Jak księgowa zobaczy fakturę na samą kartę z napisem GAMING, to trochę będę się musiał tłumaczyć ;)

 

@mozi aktualnie okolice Nowego Sącza

Jakbyś był z mazowieckiego to byśmy Ci z easye ogarnęli a tak może ktoś z blacharzy się odezwie. Jak nie masz wyjścia to ja bym zaryzykował z x-kom. 

Odnośnik do komentarza

Przy zakupie na firmę nie masz 14 dni na zwrot (nie przysługuje Ci w ogole takie prawo - nawet jak kupujesz online), chyba ze sklep ma taki regulamin - w tym wypadku na pewno Xkom wychodzi na przeciw firmom. Dodatkowo na wszystkie części przysługuje Ci 1 rok gwarancji, a już nawet nie będę się rozpisywał jak wyglądają takie usługi gwarancyjne, bo jakbyś nie wiedział, wtedy nie obowiązuje praktycznie żadne termin naprawy. Skórka za wyprawkę.

Już wolałbym kupić na osobę prywatna i mieć 3-5 lat gwarancji, przy wymianie też takie części łatwiej sprzedać.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Chewie napisał:

luWnrkN.png

 

Moim zdaniem coś takiego jest najbardziej sensowne za 7k. Raczej nie warto dopłacać 1k do 4070 ti super, która jest 3% słabsza ale ma dlss i lepszy rt

Dzięki, bo całkiem sensownie i ekonomicznie to wygląda (tylko inne chłodzenie). Panowie, rozumiem, że ten fortis 5 dual fan jest kompatybilny z całą resztą i więcej tu nic nie trzeba zmieniać/dodawać?

Odnośnik do komentarza

 

6 godzin temu, easye napisał:

Przy zakupie na firmę nie masz 14 dni na zwrot (nie przysługuje Ci w ogole takie prawo - nawet jak kupujesz online), chyba ze sklep ma taki regulamin - w tym wypadku na pewno Xkom wychodzi na przeciw firmom. Dodatkowo na wszystkie części przysługuje Ci 1 rok gwarancji, a już nawet nie będę się rozpisywał jak wyglądają takie usługi gwarancyjne, bo jakbyś nie wiedział, wtedy nie obowiązuje praktycznie żadne termin naprawy. Skórka za wyprawkę.

Już wolałbym kupić na osobę prywatna i mieć 3-5 lat gwarancji, przy wymianie też takie części łatwiej sprzedać.

 

Zależy jaka działalność, spółka nie może zwrócić, ale firma która kupuje komputer dla pracownika ma takie prawo. 

Nie ma już też roku, tutaj okres trwa tyle samo jak u osoby prywatnej. Tutaj warto rozdzielić gwarancja producenta- która może być pół rok, rok, dwa lata, 5 lata- wedle producenta. 

Przedsiębiorcza ma już pełne 2 lata z tytuł rękojmi jak osoba prywatna. 

 

Ja teraz ponad 3k przyoszczędziłem. 

W poprzednim kompie 2060s miałem za darmo.

 

Mimo wszystko bym wolał dorzucić tysiaka i mieć nówkę kartę. Ale ja nienawidzę używanych przedmiotów. 

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza

A reklamowałeś kiedykolwiek cokolwiek z tytułu rękojmi jako firma? Zwlaszcza po upływie tego roku...? fajnie się takie posty zawsze czyta, do póki ktoś na sobie choć raz nie przetrenuje realnej sytuacji.

 

Firmom nie przysługuje 14 dniowe odstąpienie od umowy, chyba że sprzedawca sam dobrowolnie się na to zgadza (Xkom np.).

 

To czy kupujesz dla siebie, dla pracownika, czy dla babci stryjka nie ma tu najmniejszego znaczenia. Nic się w tym zakresie w polskim prawie nie zmieniło od lat.

 

No i na koniec tylko napisze że w ostatnich latach wszystkie moje karty kupione z 2 ręki były znacznie lepsze niż te że sklepu. Te że sklepu z reguły zawsze trafiam z piszcząca cewka, no ale jeszcze mnie tak nie pojebało by przez to robić zwrot.

 

Chyba dopiero ostatnia 4080 w najtańszej wersji Phenix była bez słyszalnych wad. I tu kolejna beka ludzie wybierają najdroższe wersje kart graficznych a często najtańszy plastik jest chłodniejszy i cichszy.

 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, maciucha napisał:

Weź dysk 2TB. U mnie nie minął miesiac i musiałem dokupić kostkę do zamontowanego 1TB.

Mi 1TB styknął spokojnie, po roku dokupiłem drugi 2TB bo były fajne promki. Teraz lexar 1tb kosztuje tyle co 2tb w zeszłym roku na promkach

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, easye napisał:

Te że sklepu z reguły zawsze trafiam z piszcząca cewka, no ale jeszcze mnie tak nie pojebało by przez to robić zwrot.

 

Chyba dopiero ostatnia 4080 w najtańszej wersji Phenix była bez słyszalnych wad. I tu kolejna beka ludzie wybierają najdroższe wersje kart graficznych a często najtańszy plastik jest chłodniejszy i cichszy.

no jak ci ktoś pisał w przeszłości żebyś nie brał jakichś palitów czy innych gainwardów w najtańszych dostępnych wersjach to ty zawsze oświecony pisałeś że "beka z tych co dopłacają i piszą że tanie karty to gówno bo to to samo jest i nie ma sensu dopłacać" tak samo jak nie widziałeś nigdy różnic między tanią budą od spc a lepszą od uznanych producentów

 

tak że to nie kwestia kupowania w sklepie, tylko kwestia tego CO kupujesz

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Kosmos napisał:

Ktoś może przestawiał się z Series X/PS5 na karty (@maciucha ?), np. 40xx czy radeony o podobnej specyfikacji? Poza klatkami są wyraźne różnice na korzyść pecetów?

 

 


Ja już pare lat temu widziałem ,że gierki trochę lepiej działają na laptopowej 3060 względem PS5. No ale to już musi być dobry port.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@Kosmos Ciężko oddzielić klatki od pozostałych różnic. GPU dysponuje określoną wydajnością i przeznaczasz ją na to, na czym najbardziej Ci zależy. Karty, które były tu wspominane w ostatnich postach są jakieś 2 razy mocniejsze niż PS5/XSX, więc masz bardzo duży zapas dodatkowej mocy do wykorzystania, czy to rozdziałka, czy fpsy czy ustawienia graficzne. Osobą kwestią jest RT, bo mając takie np. 4080 to CP2077 z PT pod względem graficznym to zupełnie inna bajka niż to co jest na konsolach + takie technologie jak DLSS, DLAA czy też Frame Gen od Nvidii i AMD.

Ogólnie to bez wchodzenia w szczegóły poszczególnych gier i kart (czy Nvidia czy AMD) najbardziej wyraźną różnicą jest to, że pozbywasz się dylematu z konsol, czyli czy grasz w bardzo słabej jakości obrazu i gorszej grafice przy 60 fpsach czy też może w lepszej jakości obrazu i lepszej grafice przy 30, na takim PC masz to i to (w sensie te lepsze wersje z obu wariantów ;)).

 

Edytowane przez tjery
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, krzysiek923 napisał:

no jak ci ktoś pisał w przeszłości żebyś nie brał jakichś palitów czy innych gainwardów w najtańszych dostępnych wersjach to ty zawsze oświecony pisałeś że "beka z tych co dopłacają i piszą że tanie karty to gówno bo to to samo jest i nie ma sensu dopłacać" tak samo jak nie widziałeś nigdy różnic między tanią budą od spc a lepszą od uznanych producentów

 

tak że to nie kwestia kupowania w sklepie, tylko kwestia tego CO kupujesz

No i? I mam teraz najtańsza wersję gainworda Phenix 4080 który jest chłodniejszy i cichszy niż najdrozsza wersja MSI.

Tam skolei najtanszy Ventus ma lepsze temperatury niz ta piekna metalowa zabudowana karta za 1000zl wiecej. Zdania nie zmieniłem...

 

Piszczące cewki zaś możesz trafić w każdej wersji karty.

 

I widzę różnicę w obudowach, ale akurat z całego komputera dla mnie to ma najmniejszy priorytet. To jedyna część w PC na której można spokojnie zaoszczędzić. 

 

Może będzie 1-2 stopnie więcej w lato na podzespołach, może wiatraki będą ciut głośniejsze ale nie jest to dla mnie jakiś game changer. Ot co.

 

Teraz mam 5800x3d i 4080 w bardzo małej obudowie z cienkiej chińskiej blachy za 300 zł  i wciąż temperatury na bardzo przyzwoitym poziomie.

Porównując to z benchmarkami, które zawsze są robione w topkach to zaryzykowałbym znowu stwierdzeniem że różnica żadna.

 

Mogłem mieć super obudowę z 4070TI albo wydać 350 zł na bude i wsadzic w nia 4080. Cieszę się, że zdecydowałem się na to 2gie.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Kosmos napisał:

Ktoś może przestawiał się z Series X/PS5 na karty (@maciucha ?), np. 40xx czy radeony o podobnej specyfikacji? Poza klatkami są wyraźne różnice na korzyść pecetów?

 

 

 

 

Z sony jest ciut trudniej. Nie wszystko jest na PC  i nie wszystko będzie. 

Już wyczytałem że Polyphony nie widzi GT7 na PC. Trzeba też dłużej czekać. To tak z brzegu, bo coś się znajdzie. 

Jakbym nie miał tyle płyt na X, to bym go pogonił. A tak sobie spokojnie skończę co mam, bo nie widzę sensu teraz sprzedawać X za 1000zł i gry żeby je kupić cyfrowo na PC. Dlatego więcej czasu mimo wszystko spędzam przed konsolą. 

Switch poza konkurencja, to bym zostawił dla konsolowego feelingu xD

Anyway trudno się pozbyć konsol, ale są tacy którzy w 100% przeszli na PC. Jak nie masz ciśnienia na gry na juz, na wczoraj, chce Ci się czekać to spoko. 

 

Odnośnik do komentarza
49 minut temu, iluck85 napisał:

 

 

Z sony jest ciut trudniej. Nie wszystko jest na PC  i nie wszystko będzie. 

Już wyczytałem że Polyphony nie widzi GT7 na PC. Trzeba też dłużej czekać. To tak z brzegu, bo coś się znajdzie. 

Jakbym nie miał tyle płyt na X, to bym go pogonił. A tak sobie spokojnie skończę co mam, bo nie widzę sensu teraz sprzedawać X za 1000zł i gry żeby je kupić cyfrowo na PC. Dlatego więcej czasu mimo wszystko spędzam przed konsolą. 

Switch poza konkurencja, to bym zostawił dla konsolowego feelingu xD

Anyway trudno się pozbyć konsol, ale są tacy którzy w 100% przeszli na PC. Jak nie masz ciśnienia na gry na juz, na wczoraj, chce Ci się czekać to spoko. 

 

 

No z tymi grami na już to raczej troszkę przesadzasz ;) ile to będzie teraz tytułów Sony, które wyjdą po czasie na PC, max kilka w roku. Poza tym są też gry, które szybciej wychodzą na PC niż na konsole, albo takie, które na konsole nie wyjdą.

Odnośnik do komentarza

Jak wspomniałem, GT7 nie pograsz. 

Ile było czekania za Uncharted czy Horizon?

Spider Man 2 już wyszedł? Ragnarok już wyszedł? GOW to 2022. 2 lata mijają. 

Nie jestem pewny co do GTA 6 na PC. Optymalizacja pewnie klęknie na dzień dobry, mało kto na forum ogra to w magicznych 4k 120FPS, RT i innymi cumshotami :) Na konsoli włożysz płytę i grasz. Ja akurat GTA nie wspominam dobrze na PC, dopiero po czasie to było grywalne. Jak nie mod na usuwanie gazet w 3, to potem 4 czkawka, potem miałem kartę radeon i coś nie halo było. Wiem, stare czasy, ale...

Odnośnik do komentarza

Na GT7 na PC raczej nikt nie czeka, bo rynek PC jest wypełniony świetnymi symulatorami, które są symulatorami nie tylko z nazwy jak GT7 ;)

Co do gier, które wymieniłeś to nie bierzesz pod uwagę jednej rzeczy, Sony decyzję o portowaniu gier na PC podjęło stosunkowo niedawno i nagle się zrobiła masa gier w kolejce do przeportowania, wypuszczają po kilka tytułów rocznie, nie da się zrobić tego szybciej. Ten i przyszły rok i cały backlog będą mieli nadrobiony to i nowe tytuły będą wychodziły szybciej.

A co do GTA to wolę poczekać niż grać w 30fpsach na konsoli ;) też myślę że przywoływanie czasów GTA 3 czy 4 obecnie nie ma zbytnio sensu, wtedy było zupełnie inne podejście dużych wydawców do rynku PC i do portów na PC niż jest teraz.

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...