Skocz do zawartości

Baldur's Gate 3


ireniqs

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, GearsUp napisał:

"Baldur's Gate 3 will also support cross-progression between PC, Mac and PS5, allowing you to transfer your saves between platforms and continue your adventure wherever you purchase the game. Personally, we'll be taking our experience on the road with the Steam Deck, and then venturing home to enjoy the cinematic experience of interrupting an ogre's horizontal tango from the comfort of our sofa. Don't forget the popcorn!"

 

Biorą pod uwagę Steam Decka w swoich testach co cieszy, znaczy że będzie bardzo grywalna w trybie przenośnym.

Jeszcze tylko cross-buy'a brakuje :)

Odnośnik do komentarza

Ja się podjaralem i kupiłem jedyneczka i dwojeczke:banderas: przechodziłem obie czesci z 15 lat temu i wtedy bylem fanem. Pewnie nie znajde czasu aby odświeżyć jedyneczka I dwojeczke(zwykła chęć posiadania tych klasykow) ale trójeczka wpadnie jak zloto. Nie gram na PC więc nawet nie śledziłem informacji o bg3 ale skoro będzie na konsoli to jaranko. Muszę do kolekcji dorzucić icewind dale(wielka szkoda, że nie ma dwójki bo nigdy nie skonczylem) z planescape które jest moje top 3 życia. Neverwinter night już mi się nie podobało.

 

Screenshot_20230224_173215_PS App.jpg

Edytowane przez PanKamil
Odnośnik do komentarza
11 minutes ago, PanKamil said:

Ja się podjaralem i kupiłem jedyneczka i dwojeczke:banderas: przechodziłem obie czesci z 15 lat temu i wtedy bylem fanem. Pewnie nie znajde czasu aby odświeżyć jedyneczka I dwojeczke(zwykła chęć posiadania tych klasykow) ale trójeczka wpadnie jak zloto. Nie gram na PC więc nawet nie śledziłem informacji o bg3 ale skoro będzie na konsoli to jaranko. Muszę do kolekcji dorzucić icewind dale(wielka szkoda, że nie ma dwójki bo nigdy nie skonczylem) z planescape które jest moje top 3 życia. Neverwinter night już mi się nie podobało.

 

Screenshot_20230224_173215_PS App.jpg

Oooo ale Planescape bardzo chciałabym sprawdzić. Słyszałem, że fabularnie to super gra. Prawda to? Jest wersja na konsole? Grywalna? 

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Sedrak napisał:

Oooo ale Planescape bardzo chciałabym sprawdzić. Słyszałem, że fabularnie to super gra. Prawda to? Jest wersja na konsole? Grywalna? 

Gierka jest sztos. Niesamowici kompani z niesamowitymi historiami(nie chce spoilowac choc kusi aby powiedziec dlaczego). Gra porusza też niezwykle trudne pytania. Warunek to grac z wymaksowana inteligencja i mądrością bo otwiera to dopiero dziesiątki niesamowitych dialogów. Ta gra to coś więcej niż gra. Trzeba być tylko gotowym, że gra opiera się w dużej mierze na dialogach. Jest wersja na konsole i to w języku polskim ale jeszcze nie grałem. Polecam. Nigdy nie zapomnę tragicznej postaci Morte. 

Edytowane przez PanKamil
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Sedrak napisał:

Oooo ale Planescape bardzo chciałabym sprawdzić. Słyszałem, że fabularnie to super gra. Prawda to? Jest wersja na konsole? Grywalna? 

To jest top topów gatunku pod względem dialogów obok Disco Elysium. 

Sprawdz, czy na konsole jest wersja PL, genialna to lokalizacja, nawet lepsza niż Baldur, bo więcej tekstu i dialogu mówionego również. Co do grania po angielsku, słownik potrzebny, podobnie jak przy Disco :). Chyba, że jesteś nativem xD. 

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, KrYcHu_89 napisał:

To jest top topów gatunku pod względem dialogów obok Disco Elysium. 

Sprawdz, czy na konsole jest wersja PL, genialna to lokalizacja, nawet lepsza niż Baldur, bo więcej tekstu i dialogu mówionego również. Co do grania po angielsku, słownik potrzebny, podobnie jak przy Disco :). Chyba, że jesteś nativem xD. 

Jest język pl. Na store jest napisane, że tylko angielski ale potwierdzam, że jest PL mimo, że nie ma info. W pudełkach też jest język pl.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Sedrak napisał:

Oooo ale Planescape bardzo chciałabym sprawdzić. Słyszałem, że fabularnie to super gra. Prawda to? Jest wersja na konsole? Grywalna? 

Planescape to jeden z najlepszych RPG, jak lubisz skupiać się na fabule i DUŻO czytać to polecam. Dla samej historii warto przejść tą grę, a wersja Enhanced Edition ma do wyboru tak niski poziom trudności, że idziesz jak burza przez walki.

Ech, chyba znowu odpalę tą grę i zniknę na 50 godzin.:fsg:

Odnośnik do komentarza

No to mnie przekonaliście do zagrania i to fest. Bardzo się cieszę, że po PL, bo od disco w angielskim się odbiłem. Nie mój poziom. Już przy wspomnianym Pathfinder miewam problemy, ale do ogarnięcia po ang, ale męczy to. Jednak w takich grach język polski się przydaje. Fajnie, że Larian swoje gry właśnie w PL wypuszcza, bo pamiętam, że Ci od PoE narzekali, że tłumaczenie im nie zwróciło się. 

Odnośnik do komentarza

Spolszczenia tych cRPG-ów to był bardzo ważny element budowania potęgi CD Projektu na przełomie wieków. Lokalizacje dopiero zaczynały być wtedy robione, a tutaj CD Projekt walił potężnym produktem - dobre spolszczenie gry w której jest masa tekstu, przystępna gra w sam raz dla każdego kto ma komputer i interesuje się tematyką, znani i dobrzy aktorzy czytający teksty (a w latach 90. to nawet w Ameryce NIE było normalne że do gierki dla dzieci bierzesz dobrych aktorów mdr), niska cena, ładne wydanie z całą książką w środku. Sama premiera "Baldur's Gate" to chyba był najważniejszy moment w historii gier w Polsce, skok w następną epokę, popularność tej gry w porównaniu do wszystkiego do tej pory była po prostu nierealna, i tłumaczenie było w tym kluczowe.

 

Planescape Torment też naprawdę był robiony przez ludzi czujących klimat tego typu książek. Wiele osób uważa, że i tekstowo i aktorsko jest to wersja wyraźnie lepsza od oryginalnej.

 

 

Nota bene czaszkę gra Emilian Kamiński, który robił dubbing do wielu filmów, w tym niegdyś grał... Woody'ego Allena w "Annie Hall", zawsze mnie to rozwala. Tak mówią kroniki, chociaż ta zdubbingowana wersja oczywiście pewnie już fizycznie nie istnieje, tak jak większość porzucona wraz z PRL-em.

  • Plusik 2
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...