Skocz do zawartości

Złam swojego Classica. Czyli jak wgrać hacka i odpalić każdą grę.


devilbot

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Meanthord napisał:

Czy komuś udało się uruchomić Neo Geo CD? BIOSy mam w katalogu system i niestety próba odpalenia dowolnej gry wywala do menu retroarcha. Złe ISO, zły BIOS czy kij wie co?

Mi na minisnesie działa neo geo ale arcade. I to męczyłem się z tym z tydzień. Całość działa na rdzeniu finał burn 2012. Romy mam z seta Mame, a bios po prostu rozpakowałem do zipa z romem.

Odnośnik do komentarza

Jest taka akcja, w menu mam wybór retro i bleemsyns, wybieram to drugie, bo taką metodę wybrałem zgodnie z tutorialem i po wyborze bleemsync widzę, tylko podstawowe 20 tytułów plus retro menu w jednym kafelku. Próbowałem kopiować do folderu games jak i zalecanego transfer(zaznacz i upuść) no i coś nie śmiga. O co może chodzić?

Edytowane przez SlimShady
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, SlimShady napisał:

Jest taka akcja, w menu mam wybór retro i bleemsyns, wybieram to drugie, bo taką metodę wybrałem zgodnie z tutorialem i po wyborze bleemsync widzę, tylko podstawowe 20 tytułów plus retro menu w jednym kafelku. Próbowałem kopiować do folderu games jak i zalecanego transfer(zaznacz i upuść) no i coś nie śmiga. O co może chodzić?

Masz gry w formacie plikzgrą.bin i plikzgrą.cue? Te wrzucasz do folderu transfer i przy uruchomieniu powinny się zaimportować.

Odnośnik do komentarza

Sprawdzaliście czy Policenauts przetłumaczone na angielski śmiga na bleemsync? Kwestia 2-óch dysków odpada, bo Sajfon 2 śmiga.

Sprawdziłem wiele opcji(jeden na próbę nawet po japońsku) i nadal lipa. Z jednego ISO przekonwertowałem na bin i cue i nadal to samo. Nie wiem czy kwestia trefnych obrazów czy po prostu ten tytuł jest jednym z wyjątków i zwyczajnie nie działa.

Odnośnik do komentarza

U mnie bleemsync nie chciał zainstalować się z dwóch pendrive, miałem już to zostawić ale przywrócenie konsoli do ustawień fabrycznych pomogło. Także można spróbować jak u kogoś nie działa.

 

A czy wymiana pendrive na usb 3.0 przyśpieszy działanie? Bo na razie to trochę wolno wszystko się wczytuje a wgrałem raptem 4 gry.

Odnośnik do komentarza

Z tego co zauważyłem u siebie to pendraki 2.0 potrafią się ślimaczyć i nie osiągają tak dobrych wyników jak 3.0 na tym samym interfejsie. Na jednym sticku 2.0 miałem problem z ciągłymi przycinkami (takie freezy od sekundy do kilku sekund), bo nie wyrabiał z prędkością. Przerzuciłem się na 3.0 i pyk, problem zniknął pomimo tego, że PSC nie wykorzysta pełnej prędkości takiego nośnika. Mimo tego jednak cały czas odczyt/zapis w tym wypadku porusza się w górnych deklarowanych wartościach dla standardu 2.0, co czuć od razu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...