Skocz do zawartości

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, ja to widzę jako spięcie klamerką życia Switcha - na wejściu BOTW, na wyjściu TOTK.

 

I ustalmy jedno - technikalia w grach są ważne, grafika (i co za tym idzie rozdzielczość, wydajność, fidelity) jako składowa również. Ale patrzenie na całość przez pryzmat tylko jednej cechy, która jak na możliwości sprzętowe platformy docelowej wypada naprawdę nieźle i na tej podstawie ocena 6/10 czy ile tam forumowe marudy by chciały wystawić? Można i tak, ale mądrym bym tego nie nazwał. Nintedo może wiencej bo ma słabom konsole!!! No... Tak, ma słabą konsolę i to, co z niej tutaj wycisnęli to jest poziom najlepszych gier schyłku każdej poprzedniej generacji. Kupiłem Switcha nie dla grafiki wypalającej oczy, od tego mam inne sprzęty. Gra czasami dropi klatki, owszem. Jest to na pewno jej wada, ale tutaj warto zatrzymać się na moment i znów wrócić do początku tego posta: to jest ambitny open world (i to open world, a nie makieta z 220 gołębiami do zestrzelenia czy 40 obozami bandytów do oczyszczenia) i już sam tutorial jest bardziej innowacyjny niż 5/6 tych tak zwanych gier AAA. I co, jest chujnia z grzybnią, agrywalne gówno? Wręcz przeciwnie. Tak jak ogłosiłem RE4 grą roku tak chyba będę musiał wycofać się z tych słów rakiem, bo TOTK jest absolutnie fantastyczne, gniotące jaja skalą, mechanikami i pomysłowością, której brakuje tak bardzo w dobie dzisiejszych projektów nastawionych na koszenie furmanek siana,robionych bezpiecznie i jak najmniejszym wkładem kreatywności. Gdy kupiłem Switcha z BOTW Nintendo przypomniało mi, jak czułem się za gówniaka ogrywając po raz pierwszy ukochane dzisiaj przeze mnie marki. TOTK robi to po raz drugi, gdy Switch już sam jest dziadkiem na łożu śmierci, na przekór tym najmocniejszym konsolom na rynku z rewolucyjnymi terafankami, es es de i ray tracingami. Przypomina mi to, co liczy się w grach najbardziej: szczeniacka radocha z grania. I niech to posłuży za moją dotychczasową opinię o tym tytule.

 

Chcecie nazywać mnie hipokrytą, bo teraz "nagle grafika nie przeszkadza xdddd"? A proszę bardzo. Gdy hejty będą pisać te posty ja będę zanurzony w tym świecie, bo jest zwyczajnie magiczny... i na koniec dnia to ja wyjdę na tym lepiej, bo zamiast dwóch plusików na forumku zgarnę tonę zajebistej zabawy :banderas:

  • Plusik 6
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Dagraeht napisał:

Właśnie dostałem info od media expert że moje zamówienie jest planowane... wspaniale


Spokojnie, ja 2 dni temu jak były te smsy z RTV EURO potwierdziłem dostawę na dzisiaj popołudnie do sklepu

 

Gra + limitowany pad oczywiście nie dotarły bo tak i zero kontaktu

 

Więc musiałem się przeprosić z lokalnym Media Markt

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Bzduras napisał:

Tak, ma słabą konsolę i to, co z niej tutaj wycisnęli to jest poziom najlepszych gier schyłku każdej poprzedniej generacji.

 

To ja tak pamiętałem czasy PSXa, który u schyłku konsoli dostarczyłi solidne gierki z grafiką jak na tamte czasy wtedy. To samo było i z PS2.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ej, taka rozkmine mam.

 

Link potwierdzil, ze jest linkiem? Nigdy sie sam chyba nie przedstawil? A co jesli to inni go biora za kogos, kim nie jest, a jest jedynie do niego bardzo podobny. Sama glowna postac nic nie pamieta z czasow dzieciecych, nie znamy jego rodziny. Zazwyczaj budzi sie i nic nie pamieta, a to inni mu opowiadaja kim jest. Wiec moze to jakis random, ktorego kazdy uwaza za kogos, kim w rzeczywistosci nie jest?

  • Haha 1
  • WTF 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
55 minutes ago, maniekboy said:

Ej, taka rozkmine mam.

 

Link potwierdzil, ze jest linkiem? Nigdy sie sam chyba nie przedstawil? A co jesli to inni go biora za kogos, kim nie jest, a jest jedynie do niego bardzo podobny. Sama glowna postac nic nie pamieta z czasow dzieciecych, nie znamy jego rodziny. Zazwyczaj budzi sie i nic nie pamieta, a to inni mu opowiadaja kim jest. Wiec moze to jakis random, ktorego kazdy uwaza za kogos, kim w rzeczywistosci nie jest?

 

Link udowodnił kim jest na 100 lat przed BotW (ku wkurwowi i frustracji Zeldy) i potwierdził w BotW. Zreszta na przestrzeni serii inkarnacjami Linka byli i do tego wychowywani i przygotowywani od urodzenia (Ocarina of Time) jak i kompletne randomy zmuszone przez okoliczności (Wind Waker) więc przeszłość czy urodzenie to nie wyznacznik.

 

Ja mam za to inna. Stan Ganona na poczatku gry mówi nam, że i BotW i TotK to nie bezpośrednia kontynuacja żadnej z części, bo żadna odsłona nie pozostawiła Ganona w tym stanie w jakim go znajdujemy. Czyli gdziekolwiek w kanonie te gry się znajduja coś jest przed nimi

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Homelander napisał:

Ja mam za to inna. Stan Ganona na poczatku gry mówi nam, że i BotW i TotK to nie bezpośrednia kontynuacja żadnej z części, bo żadna odsłona nie pozostawiła Ganona w tym stanie w jakim go znajdujemy. Czyli gdziekolwiek w kanonie te gry się znajduja coś jest przed nimi

 

No też miałem taką rozkminę, co z tym Ganonem, jak go zaciukaliśmy w BotW. Nie wiem, to chyba nie ma żadnego fabularnego powiązanie między botw, a totk i tyle. 

Odnośnik do komentarza
18 minutes ago, Faka said:

 

No też miałem taką rozkminę, co z tym Ganonem, jak go zaciukaliśmy w BotW. Nie wiem, to chyba nie ma żadnego fabularnego powiązanie między botw, a totk i tyle. 

 

Może być kilka wyjaśnień. Dwa wydaja mi się najbardziej prawdopodobne:

1. Calamity Ganon z BotW to esencja/dusza tego Gerudo Ganona, którego widzimy w TotK. Po pokonaniu jej po prostu wróciła do ciała i ożywiła je.

2. Zgodnie z moja teoria o połaczeniu się linii czasowych może istnieć w tym świecie kilku Ganonów z różnych linii czasowych. Calamity Ganon to Ganon z Fallen Hero Timeline. Gerudo Ganon może być z Child Era albo Adult Era. Połaczenie linii czasowych sugeruje wypowiedź Zeldy z ceremonii pasowania Linka na rycerza oraz z samej budowy świata, która zawiera elementy z każdej linii. 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...