Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się że quick resume i szybki dysk ssd może zmienić sposób korzystania z konsoli

 

Nie będzie już czasu na przeglądanie forumka i twittera w czasie przydługich ekranów wczytywania, wracamy trochę do czasów kartridży gdzie gry wczytywały się w kilka sekund po włożeniu dyskietki. Z tą różnicą że teraz nie trzeba będzie się nawet podnosić z kanapy żeby zmienić dyskietke, więc będzie jeszcze szybciej.

Odnośnik do komentarza

To zależy jak kto korzysta z konsoli. Ja raczej żongluje grami, więc dla mnie to bardzo spoko opcja. A że wymaga więcej dysku? I tak trzeba będzie rozszerzenie dokupić jakieś kiedyś.

 

W ogóle posłuchałem/pooglądałem te recki XSX i z chyba tylko archon narzekał, że wsteczna dużo gier z X (original) i X360 nie odpala.

Co trochę dziwnie brzmi. Ciekawe czy tylko u niego. Plus to, że zaciągna de facto wersje gier z neta, a z płyty nihuhu. Przykład San Andreas i mobilnego portu zamiast prawilnej wersji był ciekawy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

quick resume sprawdza się spoko nawet jak ktoś gra w jedną grę, bo dzięki niej może wrócić do gry po wyłączeniu konsoli w kilka sekund

 

co do kompatybilności z X360 i oryginalnym xboxem to działa ona tak jak w przypadku xboxa one, co wielokrotnie podkreślali (czyli obłsuguje tylko kilkaset tytułów). Więc nie bardzo rozumiem zaskoczenia kogucika

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, MYSZa7 napisał:

Archon odkrył, że gry z 360 w ramach wstecznej na One i Series X są ściągane, a nie instalowane z płyty? :reggie:

 

 

No to mnie akurat nie zdziwiło (poza szczegółem z San Andreas), ale ogólnie tak :D.

Bardziej to, że twierdził, że sporo płytek dawało mu rezultat, że nie działa w ogóle.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, C1REX napisał:

Akurat tego quick resume to dla mnie mogło by nie być. Tylko miejsce na nvme rezerwuje. Domyślam się, że nawet 50-100GB, skoro można kilka gier tak mieć, a konsola ma 16GB RAM.

Wystarczy mi to, co w ps4 - uśpienie konsoli podczas gry po obudzeniu daje auto quick resume do tej jednej gry. Nie trzeba mi więcej i szkoda miejsca.

Nie sadze ze system rezerwuje 50-100gb bo może jakiś użytkownik będzie chciał z tego korzystać, myśle ze jest to wartość dynamiczna, zmieniająca się w zależności od ilości posiadanych gier, jeśli dysk będzie Full to quick resume może nie działać lub mieć ograniczona funkcjonalność i wywali napis, niewystarczająca ilość wolnego miejsca do użycia Quick Resune, potrzeba bla bla bla, nie wiem, tak to sobie wyobrażam.

Odnośnik do komentarza

Ja tam mam dwa dyski samsung ssd t5 1tb juz dawno kupione, jeden podczepi sie pod xsx, drugi pod ps5 i (na razie) po klopocie. Fajnie, ze do xboxa mozna szybko i latwo(ale nie za tanio wzgledem predkosci) podczepic rozszerzenie a u sony (chwilowo brak takiej mozliwosci{wtf?})kupić dowolny dysk m.2 ktore w przyszlosci beda jeszcze bardziej szybsze niz te detykowane.

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, Basior napisał:

No to mnie akurat nie zdziwiło (poza szczegółem z San Andreas), ale ogólnie tak :D.

Bardziej to, że twierdził, że sporo płytek dawało mu rezultat, że nie działa w ogóle.

Dobra, teraz obejrzałem i on naprawdę myślał, że wszystkie gry z 360 czy Xboxa pójdą na tej konsoli xDDDDDDDD

 

Ale ogólnie recka bardzo spoko.

Odnośnik do komentarza

Nie siedziałem nigdy w temacie wstecznej. M$ cały czas rozbudowuje emulacje 360tki i xboxa? Miałem już brać sobie w cexie moje ukochane virtua tennis i pgr4, a tu dupa i według rozpiski nie działają :/ Z ziomkiem planowałem na(pipi)iać coopa w biekowego 50 cent blood on the sand i też lipa.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Soban napisał:

Nie siedziałem nigdy w temacie wstecznej. M$ cały czas rozbudowuje emulacje 360tki i xboxa? Miałem już brać sobie w cexie moje ukochane virtua tennis i pgr4, a tu dupa i według rozpiski nie działają :/ Z ziomkiem planowałem na(pipi)iać coopa w biekowego 50 cent blood on the sand i też lipa.

pgr raczej nigdy nie będzie we wstecznej z powodu licencji i myślę że to samo można powiedzieć o tenisie. Takie gry są najbardziej problematyczne jeżeli chodzi o wsteczną.

Odnośnik do komentarza

Czaje. 50 cent to samo w takim razie xD

Trochę rozczarowanko, bo myślałem, że to działa po prostu na zasadzie zwykłego emulatora wbudowanego w xklocka tak jak było w plejkach 2 i 3 z grami z psxa(a na pierwszych ps3 jeszcze z ps2), a niektóre gierki dostają coś ekstra typu rozdziałka czy klatki.

Odnośnik do komentarza

quick resume raczej mało miejsca zżera z ssd co tam majaczy cirex, tam jest większa rezerwa pod ciągłe nagrywanie materiałów z gier w 4K podobnie na ps5.

Sama funkcja znajdzie sporo zastosowań, brak konieczność dojścia w grze do punktu zapisu, grasz w coś trudnego łapie ciebie wku.rw? pyk kilka sekund, partyjka w coś luźniejszego na chwile i powrót do poprzedniej gry, przełączanie się miedzy grami jak wpadną znajomi czy jeszcze inne zastosowania według własnych upodobań. 

 

Recka arhn spoko, poza tym zaskoczeniem że nie odpalimy wszystkich gier z x i x360 i błędem że XSX nie ma IR Blastera który jest teraz schowany pod przyciskiem synchronizacji padów. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, bluber napisał:

 

W3 na XOX już chodził w 60 fps 

 

No niebardzo...tryb performance celował w w 60 fps ale wystarczyło wjechać do miasta i gra chodziła w ok. 40-45 klatkach...generalnie dość mocno rwało ze względu na CPU.

Tutaj wygląda to mega płynnie;)

A do tego tryb performance na dynamiczną rozdziałkę więc siłą rzeczy jest nie tylko płynniej ale też ostrzej :)

Edytowane przez Magik
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...