Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, Daddy said:

quick resume raczej mało miejsca zżera z ssd co tam majaczy cirex, tam jest większa rezerwa pod ciągłe nagrywanie materiałów z gier w 4K podobnie na ps5.

Masz rację i chyba za mocny komentarz dałem.
Po prostu dziwi mnie jak wielki deal zrobili z opcji usypiania gry. Gry i bez tego się przecież szybko ładują.
Natomiast z nagrywania filmików dużo korzystam. Fajnie, że jest opcja 4K.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, C1REX napisał:

Masz rację i chyba za mocny komentarz dałem.
Po prostu dziwi mnie jak wielki deal zrobili z opcji usypiania gry. Gry i bez tego się przecież szybko ładują.
Natomiast z nagrywania filmików dużo korzystam. Fajnie, że jest opcja 4K.

 

Jakiego usypiania? To jedna tylko z właściwości tej zajebistej opcji.

Masz sytuacje, że grasz w jakąś Forze czy Halo, a nagle dzwoni kumpel, że grają partyje w BFa czy CoDa. Klikasz menu start i cyk, w 6-8 sekund jesteś w drugiej grze. Albo chcesz sobie zrobić przerwę od jednej gierki i przejechać 2-3 wyścigi w Forzy, to cyk - 6-8 sekund i smigasz w Forze. Quick Resume jest masowo chwalone przez każdego, kto miał z tym styczność, niektórzy w recenzjach pisali nawet, ze to w ogóle kompletnie zmienia odbiór grania na konsoli. Myślę, że jak sam tego doświadczysz to się przekonasz.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
8 minutes ago, MatekDM said:

 

Jakiego usypiania? To jedna tylko z właściwości tej za(pipi)istej opcji.

Masz sytuacje, że grasz w jakąś Forze czy Halo, a nagle dzwoni kumpel, że grają partyje w BFa czy CoDa. Klikasz menu start i cyk, w 6-8 sekund jesteś w drugiej grze. Albo chcesz sobie zrobić przerwę od jednej gierki i przejechać 2-3 wyścigi w Forzy, to cyk - 6-8 sekund i smigasz w Forze. Quick Resume jest masowo chwalone przez każdego, kto miał z tym styczność, niektórzy w recenzjach pisali nawet, ze to w ogóle kompletnie zmienia odbiór grania na konsoli. Myślę, że jak sam tego doświadczysz to się przekonasz.

Bardzo trafne co powiedziałeś. Mi niby też to nie robi, ale jak się głębiej o tym pomyśli to nie raz miało się takie sytuacje. Albo chcesz pograć w coś 30 minut, ale miałeś inna grę odpalona i zanim zrobisz save ( a niech będzie to jeszcze jakaś japońska gra bez możliwości save albo środek walki ) i już ci się w ogóle nie chcą włączać. Albo Twoja dziewczyna chce jeden lvl w crasha zagrać i musisz wszystko wyłączać etc. Trochę jak z SSD i automatem w aucie. Dopóki nie masz to nie wiesz co tracisz ;)

Odnośnik do komentarza
Just now, MatekDM said:

 

Jakiego usypiania? To jedna tylko z właściwości tej za(pipi)istej opcji.

Masz sytuacje, że grasz w jakąś Forze czy Halo, a nagle dzwoni kumpel, że grają partyje w BFa czy CoDa. Klikasz menu start i cyk, w 6-8 sekund jesteś w drugiej grze. Albo chcesz sobie zrobić przerwę od jednej gierki i przejechać 2-3 wyścigi w Forzy, to cyk - 6-8 sekund i smigasz w Forze. Quick Resume jest masowo chwalone przez każdego, kto miał z tym styczność, niektórzy w recenzjach pisali nawet, ze to w ogóle kompletnie zmienia odbiór grania na konsoli. Myślę, że jak sam tego doświadczysz to się przekonasz.

 

Z tego co ludzie mówią, to quick resume działa tylko w grach, które wcześniej odpaliłeś. Quick resume resetuje się po jakimś czasie lub jeśli wyłączysz, a nie uśpisz konsolę. 

Poza tym gry z SSD i tak szybko startują z tego co widzę. 
Fajnie, że jest taka opcja, ale by robić z tego taki mega deal?

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, C1REX napisał:

Z tego co ludzie mówią, to quick resume działa tylko w grach, które wcześniej odpaliłeś. Quick resume resetuje się po jakimś czasie lub jeśli wyłączysz, a nie uśpisz konsolę. 

Poza tym gry z SSD i tak szybko startują z tego co widzę. 
Fajnie, że jest taka opcja, ale by robić z tego taki mega deal?

 

Podałem przykłady w sytuacjach, gdy już grasz w jakąś grę, to raz.

Dwa, że Quick Resume nie resetuje się nawet jak wyjmiesz wtyczkę od zasilania z kontaktu.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, ASX napisał:

To dla mnie duże zaskoczenie że Xbox wczytuje gierki szybciej niż PS5, które ma przecież 2 razy szybszy SSD, muszę przyznać.

 

Ja mam to samo, kompletnie się tego nie spodziewałem. W niektórych grach różnica jest ogromna + XSX szybciej się włącza z uśpienia (i to sporo szybciej).

Odnośnik do komentarza

Właśnie sobie oglądam materiał DF o wstecznej w PS5 i w wielu tytułach wspominają, że na XSX jest np wyższa rozdziałka bo na OneX gra miała inne ustawienia niż na PS4 Pro i tego się nie przeskoczy bez patcha. Może podobna zasada jest z ładowaniem danych. Niemniej jest to zaskoczeniem.

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, Daddy napisał:

Z tym że XoneX jest ślamazarny, szybkość konsoli to nie tylko dysk ale i RAM, CPU i własne technologie.


I obie konsole w przypadku BC nie korzystają z żadnych nowych technologii (in fact: obie architekturę GPU widzą jako GCN nie RDNA, co oczywiście jest normalne, po to aby nie zaburzać kompatybilności)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...