Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

59 minut temu, 20inchDT napisał:

Ja tu widzę, że nie możecie przeżyć, że są ludzie, którzy lubią multi i dostają gry pod ich potrzeby.

 

Multi to uwstecznienie gier jako medium, przynajmniej w kwestiach fabularnych oraz gameplayowych. Dlatego ludzie są często na te gry cięci. 

Odnośnik do komentarza

w kwestiach fabularnych zgoda, ale gameplayowo niczym nie ustępują. Ba gry multiplayer ze względu na to, że nie są tak przewidywalne i schematyczne oferują bogatszą, bardziej wymagającą rozgrywkę, badania naukowe udowadniają też że wymagają większej aktywności mózgu niż gry singlowe i pisze to jako gracz, który grach głównie w gry singlowe, więc mnie nie zjedzcie.

 

Na forum ludzie są cięci na gry singlowe, bo to forum starych ludzi, większość tutaj (w tym ja) nie ma czasu na dogadywanie się znajomymi czy długie sesje bez możliwości włączenia pauzy. Dlatego łatwiej i prościej jest uruchomić jakiegoś singla, który nie wymaga takiego zaangażowania i można go odpalić w ramach krótszej sesji.

Sam tak jak pisałem gram w 95% w gry singlowe, bo z wiekiem staje się coraz mniej zaangażowanym i wymagającym graczem, ale w życiu bym nie napisał że multi "uwsteczniają".

  • Plusik 1
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, ASX napisał:

w kwestiach fabularnych zgoda, ale gameplayowo niczym nie ustępują. Ba gry multiplayer ze względu na to, że nie są tak przewidywalne i schematyczne oferują bogatszą, bardziej wymagającą rozgrywkę, badania naukowe udowadniają też że wymagają większej aktywności mózgu niż gry singlowe i pisze to jako gracz, który grach głównie w gry singlowe, więc mnie nie zjedzcie.

 

Na forum ludzie są cięci na gry singlowe, bo to forum starych ludzi, większość tutaj (w tym ja) nie ma czasu na dogadywanie się znajomymi czy długie sesje bez możliwości włączenia pauzy. Dlatego łatwiej i prościej jest uruchomić jakiegoś singla, który nie wymaga takiego zaangażowania i można go odpalić w ramach krótszej sesji.

Sam tak jak pisałem gram w 95% w gry singlowe, bo z wiekiem staje się coraz mniej zaangażowanym i wymagającym graczem, ale w życiu bym nie napisał że multi "uwsteczniają".

:pawel:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

A może po prostu większość tutaj woli 20h intensywnej, skończonej przygody niż poświęcać setki czy tysiące godzin na non-stop rozwijanego GaaSa? :philosoraptor: 

Dla mnie ukończenie 10 różnych gier (każda średnio po 20h) >>>> granie w jednego multiplayera przez 200h.

A znam parę dzieciaków w rodzinie dla których koncept skończenia gry to jakaś abstrakcja bo ich przygoda z grami zaczyna się i kończy na Fortnite/Apex Legends itp.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, ASX napisał:

w gry multi też możesz grać 20h, zaliczyć zawartość fabularną i odłożyć na półkę, nikt nikogo nie zmusza do grania setek godzin, jeśli się gra nie podoba.

No możesz ale co pół roku będą Ci dochodzić updejty i się nigdy nie uwolnisz od tej gry :pechowiec: Myśle że po prostu wiele osób na forum jest przyzwyczajona że przechodzi gre, czeka może na jakieś większe dlc za hajsik a potem na doyebany sequel. To już chyba osobiste preferencje czy ktoś woli trochę dłużej poczekać a później dopłacić za więcej zawartości czy dostawać darmowe updejty z możliwością nazwania swojego statku

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, messer88 napisał:

Może chodzi o to że po prostu na tym pokazie wczoraj było bardzo dużo gier nastawionych na multi. 

było też dużo gier nastawionych stricte na singla i nikt na szczęście nie chodzi po tematach Starfielda czy Pentiment i nie narzeka że nie ma gier multi. Tego by jeszcze brakowało :obama:

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Czoperrr napisał:

jakie gry masz na myśli?

Na przykład ostatnie Forzy Horizon, Destiny, Division, SoT.

 

Ja tak gram na przykład w Horizony, zaliczam główne wyścigi, osiągam główny cel i odkładam grę na cyfrową półkę czekając na dodatki. Wiem że gra ma jeszcze mnóstwo zawartości i są ludzie którzy grają w nie setki godzin, ale mi 20-30h tzw. fabuły wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, ASX napisał:

Na forum ludzie są cięci na gry singlowe, bo to forum starych ludzi, większość tutaj (w tym ja) nie ma czasu na dogadywanie się znajomymi czy długie sesje bez możliwości włączenia pauzy. Dlatego łatwiej i prościej jest uruchomić jakiegoś singla, który nie wymaga takiego zaangażowania i można go odpalić w ramach krótszej sesji.

Sam tak jak pisałem gram w 95% w gry singlowe, bo z wiekiem staje się coraz mniej zaangażowanym i wymagającym graczem, ale w życiu bym nie napisał że multi "uwsteczniają".

No to ciekawie, bo u mnie z wiekiem następuje odwrotna tendencja, czyli gry singlowe i angażowanie się w singlowe niuanse coraz mniej mnie kręcą, wolę po prostu odpalić multi, sportówkę, samochodówkę i relaksować się ze Spotify. Generalnie coś, co polega na czystej rozgrywce i refleksie. Jak się uda, to od czasu do czasu rywalizacja na dwa pady.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, ASX napisał:

Na przykład ostatnie Forzy Horizon, Destiny, Division, SoT.

 

Ja tak gram na przykład w Horizony, zaliczam główne wyścigi, osiągam główny cel i odkładam grę na cyfrową półkę czekając na dodatki. Wiem że gra ma jeszcze mnóstwo zawartości i są ludzie którzy grają w nie setki godzin, ale mi 20-30h tzw. fabuły wystarcza.

No fabularne sztosiwa, nic tylko pykać singla.

Odnośnik do komentarza

Naprawdę najwyższy czas wyjść z banieczki i zrozumieć, że dla wielu graczy przede wszystkim liczy się gameplay, a fabuła może być miłym dopełnieniem, acz nie wymaganym do dobrej zabawy.

Dla mnie fabuła liczy się w filmach, serialach, książkach. W grach sobie świetnie radzę bez tego, o ile gameplay dostarcza.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, ASX napisał:

przecież napisałem przed chwilą że gry multi pod względem fabuły nigdy nie dorównają singlowym gierkom, bo mają znacznie uboższe środki do prowadzenia narracji.

No tak, ale napisałes że można pyknac singla, no ale po chuj, jak kwintesencja gier multi jest właśnie obcowanie z żywymi graczami i nieprzewidywalność rozgrywki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...