Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Ins napisał:

Game Pass kończy mi się 18 czerwca.

 

I bardzo kurwa dobrze. Jaki piach pokazali to szkoda gadać. Już wolę wydać trzy i pół bomby na remake remastera TLoU.

 

No i na koniec ten drewniany, chodzący jak gówno Starfield xD Wstydu nie mają.

 

No właśnie wydawało mi się, czy tam były ostre spadki klatek?

Odnośnik do komentarza

Konferencja okazała się dużym zawodem, tym bardziej jeśli weźmie się pod uwagę, że prawie wszystkie tytuły mają nieokreśloną datę premiery w 2023. Nawet takie wydawać by się mogło pewniaki na 2022 jak Age of Empires 4 na konsole nie zostały pokazane. Dodatkowo, najlepiej prezentujące się Diablo 4 też nie zdąży na ten rok i co więcej nie będzie częścią Game Passa.

 

Redfall wygląda spoko, ale po Arkane spodziewałem się znacznie więcej. Mówimy w końcu o grze wyłącznie na current-geny i PC, oraz deweloperze który zawsze zaskakiwał pomysłowością. A tutaj jakoś tak bez konkretnej pompy.

As Dusk Falls, jak już pisałem, bardziej takie "GTA Loading Screen: The Game". Nie wiem dlaczego spodziewałem się przygodówki/walking sima na modłę Life is Strange i tym podobnych....ale to zdecydowanie nie jest to. Pewnie sprawdzę, bo premiera za miesiąc i "za darmo" w GP, ale ekscytacji żadnej.

League of Legends i inne gry Riota przemilczę - nie są dla mnie i takie rzeczy raczej oddelegowałbym do zwykłej notki prasowej wrzucanej we wtorkowe popołudnie.

Gunfire Reborn oraz Naraka Bladepoint, czyli gry dostępne na PC od zeszłego roku, do wyrwania już za grosze. Tym nikogo nie przekonają do subskrypcji i trochę lipa chwalić się tym na jedynej i największej swojej konferencji.

Scorn - ok, potwierdzili datę premiery, ale ta gra to nadal wielka niewiadoma i każdy gameplay wygląda tak samo statycznie i groteskowo. 

Ara History Untold - CGI i wiadomo tylko, że strategia. Gatunek, który lubię, ale czy jest się czym jarać? Kto to wie.

Aktualizacje do Flight Sima i Sea of Thieves - fajnie dla osób, które w tych tytułach siedzą, ale nie wyobrażam sobie instalować MFS żeby sprawdzić helikoptery itd.

Współpraca z Kojimą - wiedzieliśmy o tym z przecieków i to tak naprawdę tyle. Robi się, co przy tempie Kojimy i fakcie, że pracuje również nad Death Stranding 2 (chyba) oznacza premierę za 3-5 lat. Albo gdzieś w połowie zdecydują, że nic z tego i po projekcie.

Grounded 1.0 - wiemy to czego się można było spodziewać. Wkrótce premiera pełnej wersji. Bez fanfar.

High on Life - nie do końca moje klimaty, ale ciekawe wizualnie i od twórcy Ricka&Morty'ego, więc nie skreślam.

Persona 3, 4, 5 - zagram jak wyjdą, choć z drugiej strony P4 mogę kupić w każdej chwili na Steama, a P5 (nie Royal) mam za darmo w ramach kolekcji PlayStation.

 

Cała reszta mniejszych gierek też jakoś nie zapadła mi w pamięć. Muszę jeszcze raz na spokojnie sprawdzić zwiastuny.

 

 

To co mi się podobało i w co chcę zagrać Day One:

 

Plague Tale Requiem - bez dwóch zdań. Wygląda fantastycznie. Boli brak konkretnej daty premiery.

Forza Motorsport - prawdziwy pokaz "next-gena". Od ostatniej części minie w przyszłym roku 6 lat, więc chętnie wrócę do ścigania.

Forza Horizon 5: Hot Wheels - nie miałem okazji sprawdzić tego dodatku przy okazji FH3, do tego mam już dawno wykupiony Season Pass, dlatego z przyjemnością zagram.

Pentiment - z lekka się śmiałem, bo poszli w nieoczekiwaną dla mnie oprawę graficzną, ale tak czy inaczej mocno czekam. Grę tworzy Josh Sawyer (i jego 12-osobowy zespół), który nigdy mnie nie zawiódł, a ponadto jestem fanem takich narracyjnych rpgów. Oczywiście 99% forum będzie heheszkowało i nie zagra, co pokazują tematy Disco Elysium, Pathfinderów i innych rodowo pecetowych tytułów, ale do tego jestem przyzwyczajony. Super, że premiera w tym roku.

Hollow Knight: Silksong - nie trzeba wiele wyjaśniać. Tylko niech już w końcu się z tą grą pospieszą.

Diablo IV - nie jestem jakimś hardkorowym fanem Diablo, który spędził przy każdej odsłonie po setki czy tysiące godzin, ale pokaz przekonał mnie, że będzie to naprawdę świetny tytuł, którego raczej nie zamierzam ominąć.

  • Plusik 4
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Bielik napisał:

To co koledzy wcześniej pisali, skondensować to do 30 minut, nie zapowiadać jako święta graczy z pompą i byłoby okej po pokazie redfall, starfielda i forzy. Zrobić z tego cykliczne wydarzenie i cyk, odbiór o 180* inny. 

 

Ale oni tego tak nie zapowiadają. Ten cały syf z pompą robią ci pseudo znawcy influencerzy. Oni bardziej szkodzą nakręcaniem wszystkich dookoła. Jakby nic nie pisali byłoby lepiej.

Odnośnik do komentarza

Ja jestem już albo za stary na jaranie się gierkami, albo po prostu się wypaliłem z radości grania, bo ani nie jestem rozczarowany, ani podekscytowany poza jedną rzeczą: dodatkiem do MFS. Serio, helikoptery to dla mnie kozak nowina, bo to jest jedyną gra, którą lubię sobie włączyć na godzinę dziennie i się odstresować. 

Natomiast tak patrząc na to wszystko jedno mi się rzuca w oczy: z racji tego, że MS wszystko wrzuca na PC + Sony zaczęło robić to samo, to PC > konsole, bo można mieć wyjebane na to, co pokażą jedni, bądź drudzy :)

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, ASX napisał:

dobra obejrzane, na początek co mi się nie podobało:

 

- ilość indyków, rozumiem że chcieli się pochwalić ile to nowych gier trafi do Passa w ciągu następnych 12 miesięcy, ale było ich tyle że trudno było wyłowić coś ciekawego, w zasadzie rzuciły mi się w pamięć tylko ta gra o tej ćmie i ta gra w której zamieniamy się w cień i zabijamy roboty

- druga rzecz która mi się nie podobała to to ile czasu poświęcono czas poświęcony grami f2p jak LoL, Overwatche czy jakieś japońskie battle royale, którymi w ogóle nie jestem zainteresowany

- trzecia to czas trwania i ilość gier. Ponad 90 minut i ponad 30 gier, serio nie wiem kto to wszystko ogarnie, spokojnie można było to podzielić na dwie mniejsze pokazy i gry tylko by na tym zyskały, bo naprawdę smakowite kąski nie ginęłyby wśród kilku innych indyków.

- czwarta rzecz, to dysonans między pokazywanymi grami, bywały gierki które wyglądały naprawdę super i nextgenowo, ale większość pokazu została przykryta przez indyki, które cóż często wyglądają jak typowe indyki. Więc nie grzeszą one poziomem graficznym, super animacjami itd. 

- widać też że po przesunięciu Redfalla i Starfielda jest lipa z gierkami first party i że próbują to łatać indykami i mniejszymi grami, ale naprawdę wielka szkoda że w takiego Starfielda zagramy dopiero w przyszłym roku

 

A co mi się podobało. to to że skupili się na grach które wyjdą w ciągu najbliższego roku, więc obyło się bez zapowiedzi widmo i prawie nie było CGI. Wyjątkiem jest tylko ogłoszenie partnerstwa Kojimą, co mi się nie podobało, no ale nie jestem fanem japończyka, a być może fanom Kojimy wystarczy samo ogłoszenie że sympatyczny azjata robi grę na Xboxy i PC z wykorzystaniem technologii M$. Nie wiem.

Druga rzecz, która mi się podobała to ilość fragmentów z rozgrywki, prawie nie było CGI. Konferencje M$ w ostatnich latach często były krytykowane za to że pokazywali ostatnio same CGI i zapowiadali gry z odległymi lub bez dat premier. Tym razem było zdecydowanie lepiej, bo nie zabrakło gameplayi, a wszystkie gry powinny ukazać się relatywnie niedługo.

Trzecia rzecz, to fakt że wszystkie pokazane dzisiaj gry trafią do Passa, co naprawdę robi robotę gdy uświadomisz sobie ile gier trafi do abonamentu. 

Co do gier, to największe wrażenie zrobił oczywiście Starfield, nie pamietam kiedy ostatnio widziałem grę z takim rozmachem, chyba tylko Cyberpunk przychodzi mi do głowy (oby tylko Starfield nie skończył tak jak gra Redów, których przerosła ta ambicja). Forza Motorsport wygląda świetnie i tu też czuć tego słynnego nextgena, widać że kilka lat przerwy na przebudowę silnika zrobiły swoje i wygląda na to że seria która od kilku odsłon dreptała w miejscu zrobi teraz gigantyczny skok naprzód i odstawi całą konkurencje daleko w tyle. Redfall? Cóż wygląda jak kolejna gra Arkane, nie czuć tu nextgena i nie  widać dużej różnicy względem ich ostatniej gry czyli Deathloop, co jest chyba dobrym znakiem, na pewno będę miał ten tytuł na oku. Z indyków tak jak pisałem najbardziej zaciekawiły mnie COCOON (gra o ćmie), ten Benedict Fox, Ereban (gra o zabijaniu robotów) i oczywiście TLOU ze szczurami czyli Plague Tale 2, które podobnie jak pierwsza część graficznie prezentuje się pięknie, a po skrawku gameplayu który widzieliśmy jest szansa że tym razem trochę rozwinęli gameplay. 

 

Także mimo, iż gier było chyba zbyt dużo i Microsoft zalał nas morzem indyków, to fajnie że skupili się na premierach na najbliższe miesiące. Nie był to może poziom prezentacji sprzed roku, ale chyba każdy coś tam dla siebie znalazł. 

 

 

 

Plusowe reakcje (od kogo - chociaż Daddy, tak naprawdę wie ocb) chyba jeszcze bardziej bawią niż racjonalizowanie tego 90 min goowna. 

  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 6.06.2022 o 19:33, MaZZeo napisał:

Ja wiem tylko że pierwszy raz od parunastu lat oglądać konferencji nie będe bo mnie ta cała branżunia pierdząca na Twitterze w plotkach i zapowiedziach, a potem klepiacych się po dupach że to była "exciting conference" zmęczyła i szkoda mojego czasu. Zobaczę potem odsumowanie, zapewne pełne dat 2023 i 2024.

 

W dniu 6.06.2022 o 20:56, MaZZeo napisał:

Zmęczony pierdoleniem kocopołów, marketingowym kłamstwem i zawracaniem dupy jakimiś grami zapychaczami które nikogo nie interesują.


no i się okazało ze mialem racje. Poza Forza Motorsport i paroma gameplayami cała ta konferencja to było niepotrzebne zawracanie dupy.

 

i kolejny raz zadziwia mnie jak niektórzy tutaj oczekują chuj wie czego od takich pokazów i determinują swój zakup konsoli na podstawie tego typu show. Oczywiście jak zwykle tez bawi zawód ludzi którzy nigdy nie rozważali kupno xboxa, cokolwiek by nie zostało pokazane

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Hmm sam nie wiem co mam sądzić o tym show. Ogólnie jeżeli chodzi o 1st party to dokładnie tych gier wielu ze stałych bywalców tematu się spodziewało (- Avowed), ale wybór 3rd party mnie zawiódł. Myślałem, że dowalą bardziej do pieca w zamian za delay ich dwóch gier - "rekompensata" jak niektórzy tutaj to ujmowali. Sporo niepotrzebnych rzeczy jak Flight sim, sot czy riot. Gry riot są bardzo dobre, ale żeby próbować sprzedawać gamepassa tym? No nie Phil, nie tędy droga. Za dużo też było takich, nie wiem jak to określić, gierek z komiksową grafiką w stylu overwatch. Wyglądały tak jakby były robione z tych samych assetów. Pomimo że activision wciąż nie należy do MS to czuję się zawiedziony brakiem Diablo w gamepassie. Słabo, że za to nie zapłacili, bo w końcu i tak do ich kieszeni pójdzie. Ogólnie show to była reklama gamepassa i każdy będzie miał inne zdanie czy warto subskrybować czy nie. Sporo gier mi się podobało i jestem zadowolony z tego co dostanę, ale nie było żadnych showstopperów dla szerszego grona. 

Odnośnik do komentarza
4 minutes ago, 20inchDT said:

Hmm sam nie wiem co mam sądzić o tym show. Ogólnie jeżeli chodzi o 1st party to dokładnie tych gier wielu ze stałych bywalców tematu się spodziewało (- Avowed), ale wybór 3rd party mnie zawiódł. Myślałem, że dowalą bardziej do pieca w zamian za delay ich dwóch gier - "rekompensata" jak niektórzy tutaj to ujmowali. Sporo niepotrzebnych rzeczy jak Flight sim, sot czy riot. Gry riot są bardzo dobre, ale żeby próbować sprzedawać gamepassa tym? No nie Phil, nie tędy droga. Za dużo też było takich, nie wiem jak to określić, gierek z komiksową grafiką w stylu overwatch. Wyglądały tak jakby były robione z tych samych assetów. Pomimo że activision wciąż nie należy do MS to czuję się zawiedziony brakiem Diablo w gamepassie. Słabo, że za to nie zapłacili, bo w końcu i tak do ich kieszeni pójdzie. Ogólnie show to była reklama gamepassa i każdy będzie miał inne zdanie czy warto subskrybować czy nie. Sporo gier mi się podobało i jestem zadowolony z tego co dostanę, ale nie było żadnych showstopperów dla szerszego grona. 

Z diablo czekają pewnie na finalizację przejęcia, wtedy ogłoszą go w GP.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
29 minut temu, MaZZeo napisał:

i kolejny raz zadziwia mnie jak niektórzy tutaj oczekują chuj wie czego od takich pokazów

Oczekiwac solidnych tytulow i konkretnych dat premier 2,5 roku od startu generacji - no poje.bani ci niektorzy. I to jeszcze  od firmy, ktorej bon motem jest ilosc zakupionych studiow.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, cotek napisał:

Dziwie się, że nikt nie wspomina o najfajniejszej grze show - the Last Case of Benedict Fox.

jest temat :lapka: wygląda superancko

Teraz, SnoD napisał:

Trzymam za słowo, że to był pokaz gier na kolejnych 12 miesięcy.

no i to jest wazna rzecz, ze te gry wyjda do nastepnego show. Tego właśnie od nich chciałem, a nie gier widmo za dwa lata.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...