Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

No ale jak rozdzieli. Wyrok zapadł w momencie gdy pierwsza osoba na świecie kupiła xss. Ta i kolejne osoby dostały zapewnienie że muszą się liczyć z gorszymi wizualiami w razie czego. Błąd zostal popełniony i co najwyżej mogą to skorygować w nast. generacji. 

Dopiero zaczyna się etap odcinania od poprzedniej generacji, a już są problemy. 

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, Whisker napisał:

Mam pytanie, czemu nie mogę odpalić RE5 i RE5 Gold Edition z płyty na XSX?

To nie wszystkie gry obsługuje ?

Nie, nie wszystkie gry obsługuje. Warto trochę zaznajomić się z tematem przed zadawaniem takich pytań.

 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_backward-compatible_games_for_Xbox_One_and_Series_X/S

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
29 minut temu, PanKamil napisał:

https://www.ppe.pl/news/314981/baldurs-gate-3-opoznione-na-xsx-przez-slabsza-moc-xss-digital-foundry-chce-by-microsoft-zmienil-polityke.html

 

Digital foundry zgadza się z tym co myśli większość. Ciekawe czy ms się ugnie i rozdzieli trochę xsx od xss i gracze xsx nie będą musieli czekać aż twórcy zoptymalizują wersje na xss.

 

Switch radzi sobie z portem Wiedźmina 3, ale XSS nie radzi sobie z grą quasi-komórkową, bo brakuje mocy.

 

sure-jan.gif

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Switch radzi sobie z portem Wiedźmina 3, ale XSS nie radzi sobie z grą quasi-komórkową, bo brakuje mocy.

 

sure-jan.gif

Nie chodzi o moc tylko czas na optymalizacje. Tego się nie przeskoczy i wymaga roboczogodziń. Posiadacze xsx mogliby bez problemu grać ale są zmuszeni czekać.

 

28 minut temu, ASX napisał:

za przyklejanie linków z PPE powinien być ban na forum, to ściekowe i clickbaitowe źródło informacji tłumaczące newsy w translatorze

Teraz lepiej?

 

https://www.eurogamer.net/digitalfoundry-2023-df-direct-weekly-baldurs-gate-3-vs-xbox-why-feature-parity-between-series-x-and-s-matters

 

puenta jest ta sama

Edytowane przez PanKamil
Odnośnik do komentarza
Teraz, PanKamil napisał:

Nie chodzi o moc tylko czas na optymalizacje. Tego się nie przeskoczy i wymaga robotogodziń. Posiadacze xsx mogliby bez problemu grać ale są zmuszeni czekać.

 

Czas na optymalizację jest dla najlepiej sprzedającej się platformy. Gdyby na rynku dominował głównie XSS problemu by nie było.

Odnośnik do komentarza

Od kiedy Kamil tak martwisz się o posiadaczy Xbox Series S i X? Z tego co wiem nie masz nawet tej konsoli i nawet cieszyłeś się BG3 ominie Xboxa i trafi na PS5, więc skąd nagle ta fałszywa troska?

 

Wiadomo że Xbox Series S nie jest mocnym sprzętem i optymalizacja gier na malucha wymaga dodatkowej pracy. Ale jeśli twórcy tej gry

Baldur's Gate 3 - dostępne rasy | Eurogamer.pl

nie dają rady z optymalizacją i potrzebują więcej czasu by przygotować port na XSS, to jest już ich problem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, ASX napisał:

Od kiedy Kamil tak martwisz się o posiadaczy Xbox Series S i X? Z tego co wiem nie masz nawet tej konsoli i nawet cieszyłeś się BG3 ominie Xboxa i trafi na PS5, więc skąd nagle ta fałszywa troska?

 

Wiadomo że Xbox Series S nie jest mocnym sprzętem i optymalizacja gier na malucha wymaga dodatkowej pracy. Ale jeśli twórcy tej gry

Baldur's Gate 3 - dostępne rasy | Eurogamer.pl

nie dają rady z optymalizacją i potrzebują więcej czasu by przygotować port na XSS, to jest już ich problem.

Jeśli zdanie o mnie wyrabiasz na podstawie tematów gdzie toczy się beka I dogryzanie to już twój problem. Ja tylko daje info w twoim imieniu bo czasem z newsami chyba nie wyrabiasz. Tak czy siak życzę posiadaczom xsx aby mogli zagrać w grę i nie czekac na małego brata.

Odnośnik do komentarza

Gra wygląda średnio, na zwiastunie też niepewnie trzymało to fpsy i najwidoczniej dev po prostu nie potrafi sobie poradzić z xss, albo nie chce marnowac teraz na to czasu i skupić się na innej konsoli.

 

Niezależnie od powodu, bo może być deweloper, który niekoniecznie sobie z tym aktualnie radzi, ale wynik jest ten sam, prawdopodobnie przez xss gra zalicza opóźnienie na sprzęt Microsoftu.

 

 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, PanKamil napisał:

Jeśli zdanie o mnie wyrabiasz na podstawie tematów gdzie toczy się beka I dogryzanie to już twój problem.

to może spróbuj zmienić swój wizerunek wtedy będę mógł zmienić zdanie o tobie. Na razie ta  nowa rola zamartwiającego się o los  xboxa wychodzi ci mało przekonująco.

  • beka z typa 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Moldar napisał:

Gra wygląda średnio, na zwiastunie też niepewnie trzymało to fpsy i najwidoczniej dev po prostu nie potrafi sobie poradzić z xss, albo nie chce marnowac teraz na to czasu i skupić się na innej konsoli.

 

Niezależnie od powodu, bo może być deweloper, który niekoniecznie sobie z tym aktualnie radzi, ale wynik jest ten sam, prawdopodobnie przez xss gra zalicza opóźnienie na sprzęt Microsoftu.

 

 

Z tego co wiadomo problemem jest dzielony ekran na jednym tv.

Odnośnik do komentarza

Kupiłem sobie fajna listwę z pstryczkami* i podpiąłem wszystkie sprzęty w tym xboxa series i… po tym jak wyłącze go z prądu, to po ponownym włączeniu muszę na nowo wpinać dysk w USB, by konsola go widziała. Mam tam wgrane gry emu i chciałbym żeby to działało od razu. Czy to jest coś z ustawieniem oszczędzania energii? Jak konsola jest wyłączona, ale pod prądem, to wszystko działa od razu, ale nie taki był zamysł z tą listwą :/ 

 

* - nawet nakleiłem napisy co za sprzęt podpięty… 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, grzybiarz napisał:

Kupiłem sobie fajna listwę z pstryczkami* i podpiąłem wszystkie sprzęty w tym xboxa series i… po tym jak wyłącze go z prądu, to po ponownym włączeniu muszę na nowo wpinać dysk w USB, by konsola go widziała. Mam tam wgrane gry emu i chciałbym żeby to działało od razu. Czy to jest coś z ustawieniem oszczędzania energii? Jak konsola jest wyłączona, ale pod prądem, to wszystko działa od razu, ale nie taki był zamysł z tą listwą :/ 

 

* - nawet nakleiłem napisy co za sprzęt podpięty… 

Nie polecam tak robić z listwą bo Xbox Series zarówno w trybie oszczędzania jak i instant on wciąż jest na "chodzie" 

Musiałbyś wejść w opcje zasilania i wybrać całkowite wyłączenie.

Odnośnik do komentarza

Nie, piszę poważnie, nawet w instrukcji obsługi (ten taki świstek papieru do którego nigdy nikt nie zagląda do czasu, aż nie wyczerpie innych źródeł informacji na temat danego sprzętu) jest tak napisane. Listwy mają przetworniki napięć, jakieś fancy filtry na wyjściu i inne trelemorele, a konsole są na to jakoś wyczulone - dokładnych technicznych szczegółów Ci nie podam czy to kondensatory czy coś innego, ale sam MS zaleca wpinanie konsol bezpośrednio w gniazdko zamiast w listwę.

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Bzduras napisał:

Xboxy wpina się bezpośrednio w gniazdko, nie w listwę.

 

Kurde, dobrze wiedzieć bo u mnie czasem też pojawiał się ten problem. W większym stopniu dotyczył on nawet PS4 dlatego kupiłem jej UPS aby nie odczuwała tych zmian w napięciu. Do tej pory myślałem, że to coś u mnie z siecią jest nie tak, bo coraz więcej paneli fotowoltaicznych na dachach, budowy na sąsiednich działkach itp.

 

Teraz to chyba podłączę do tego UPSa jeszcze Xboxa skoro do listwy nie można. Nie chciałbym do samego gniazda w ścianie, bo nie mam już miejsca, a dwa to jak piorun walnie albo co innego się z siecią zadzieje to mi konsole usmaży. Szkoda by było.

Odnośnik do komentarza

UPS to dość radykalne rozwiązanie, ale hej - jeśli chcesz być maksymalnie zabezpieczony to czemu by nie.

7 minut temu, Elitesse napisał:

Nie chciałbym do samego gniazda w ścianie, bo nie mam już miejsca

To akurat można rozwiązać podpinając listwę w listwę ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...