Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

"Sony olało PS4" -> w czerwcu - gra AAA, w lipcu - gra AAA, tydzień temu - event poświęcony głównie tej konsoli.

Tymczasem M$ -> GT i FS tylko na PC, do tego Battletoads (jedyne co pozytywnego o tej gierce czytałem to to, że jest w gp za 4zł) i Tell My Why (epizodyczny "blantman" o lbgt - ale widocznie tu już nikomu nie przeszkadza, że protagonistą jest chłop przebrany za babę czy tam na odwrót). :reggie:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tezą jest fakt, że Sony nie będzie wspierać już PS4 i ASX napisał prawdę. To nie jest tak, że Sony robi mniej niż MS, a MS robi więcej niż robił ktokolwiek inny dla swojej poprzedniej konsoli.

 

Dobrze? Źle? To już wyjdzie w praniu, ale fakty są jakie są.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jesli to prawda z tym przesunieciem ogloszenia ceny z sierpnia na wrzesien to znowu beka. Powinni sie jakos zreflektowac po calej akcji z Halo, pierwsi wyjsc z inicjatywa, a nie czekac na ruch konkurencji. Najpierw sie chwalili, ze maja duzo info odnosnie nowej konsoli, co chwila beda cos ujawniac, pokazali rozbebeszona konsole na dzien dobry, a teraz zaciagaja hamulce. Nie wiem, Phil chyba dziala na dwa fronty i ciagnie kase z obu stron, bo nie wiem jak to inaczej wytlumaczyc. Niby zaraz wydadza 4-ta generacje konsol na rynek, a bledy jakby pierwszy raz mieli z tym stycznosc. 

Odnośnik do komentarza

wyczekiwanie konkurencji to niekoniecznie jest błąd, najważniejsze dla obu firm jest to aby ich konsola (lub konsole ;) ( była odpowiednio wycenione względem konkurencji, ponieważ wg. badań rynku czy nam się to podoba czy nie, to cena jest głównym czynnikiem przy zakupie konsoli.

Za 3 miesiące nikt nie będzie pamiętał że obie korporacje zwlekały z podaniem ceny, wtedy kiedy konsole będa już leżały na pólkach będzie się liczyło tylko ile kosztują i jakie odpalają gry

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Tezą jest fakt, że Sony nie będzie wspierać już PS4 i ASX napisał prawdę. To nie jest tak, że Sony robi mniej niż MS, a MS robi więcej niż robił ktokolwiek inny dla swojej poprzedniej konsoli.

 

Dobrze? Źle? To już wyjdzie w praniu, ale fakty są jakie są.

Cóż, to pewnie kwestia perspektywy, ale dla mnie jednak ma większą wartość wydanie tych dwóch dużych gierek w ostatnim półroczu przed przesiadką na nową komsolę. Może nie ośmieszajmy się tymi popierdółkami Battletoads i Tell Me Why jako jakimś wielkim wsparciem, XO nie dostał od marcowego Oriego nic wartościowego od MS. Fakt, dostanie kilka większych gierek (crossgenowych z XSX/S), ale już po zmianie generacji, kiedy każdy szanujący się gracz przesiądzie się na nowy sprzęt. Oczywiście jak ktoś chce się jeszcze kisić na starej komsoli jeszcze kilka kolejnych miesięcy to pewnie na XO wygląda to lepiej, ale dla mnie to już tylko sztuka dla sztuki.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Cena pewnie od początku miała być niższa od PS5, ale po ostatnich wydarzeniach zwłaszcza przesunięcia premiery Halo, zastanawiają się ile z tej niższej ceny da się jeszcze uciąć. Zestaw gier na premierę wygląda coraz słabiej. Sony podobno stara się zapewnić sobie jak najwięcej ekskluzywności do 3 part w różnej formie. Może to jest droga, postarać się chociaż o czasową ekskluzywność jakiś tytułów.

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Dobrze? Źle? To już wyjdzie w praniu, ale fakty są jakie są.

Akurat to już można ocenić biorąc pod uwagę, że musieli przełożyć premierę swojego największego ip i fanach tejże marki mających nadzieję, że jednak darują sobie wersję na aktualną generację. 

Odnośnik do komentarza

Ja się dziwię, że poz Halo MS nie miał żadnej większej gry zaplanowanej w momencie wejścia swojej konsoli.

Takiego fabularnego DLC ala pająk , ale np. do Gearsów 5. 

Z grafiką ryjącą beret.

Albo czegoś ala Deathloop.

 

Bo na stronce z infem, że startuje konsola z Medium, Scorne i Tetris Effect multi to tak średnio.

Może chociaż Gears Tactics wtedy wjedzie.

Albo dorzuceniem zasobów/hajsu, żeby CP2077 miał RT na start u nich.

Cokolwiek.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, MBeniek napisał:

Akurat to już można ocenić biorąc pod uwagę, że musieli przełożyć premierę swojego największego ip i fanach tejże marki mających nadzieję, że jednak darują sobie wersję na aktualną generację.

 

Zgoda w 100%, powinni odpuścić sobie wersję na xbox one, bo robienie gry która będzie musiała działać na 7 letniej konsoli, będzie się wiązała ze kompromisami i będzie strasznie ograniczać  to co moglibyśmy dostać na xsx.

Odnośnik do komentarza

@mugen no i te kilka cross-genowych gier w jakości XOX będą zdecydowanie zadowalające. Sprzęt MSu jest na tyle mocny, że można będzie spokojnie przeczekać ten rok czy dwa aż nowa generacja się rozkręci. Mnie ryra przesiadanie się na XSX/PS5 dla AC Valhalla w 4K/30 skoro mogę mieć to samo w FHD.

Odnośnik do komentarza

już jest za późno, gra i tak przez 5 lat była projektowana od podstaw z myślą o xboxie one, anulowanie tej wersji na kilka miesięcy przed premierą nic nie da. Byłoby to też antykonsumenckie zagranie, fani mogą sobie tak pisać dla beki ale nikt normalny nie bierze takiego scenariusza pod uwagę, mam nadzieje

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, MBeniek napisał:

Akurat to już można ocenić biorąc pod uwagę, że musieli przełożyć premierę swojego największego ip i fanach tejże marki mających nadzieję, że jednak darują sobie wersję na aktualną generację. 

 

To trochę inna sprawa, bo o samym Halo słychać było że wewnątrz studia za dobrze się nie dzieje. IMO dowód anegdotyczny na to, że nie można zrobić dobrego cross-gena. Osobiście wstrzymałbym się z oceną do następnych gier które mają tak funkcjonować.

 

Chociaż jakby skasowali wersję na XOS to i tak by nic to nie dało, bo wątpię, że uda im się zrobić od nowa coś  w pełni next-genowego w jeden rok.

Odnośnik do komentarza

Tak w ogóle to obie firmy mogłyby sobie odpuścić wydawanie tych nowych konsol do czasu jak będzie w co pograć. Wygląda to tak jakby napierdalali te procesory i dyski ssd a dopiero w ostatniej chwili przyszła refleksja typu: o (pipi)a ale na tym nie ma w co grać. 

I i jak tu traktować biznes gierkowy poważnie? 

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, lpcl napisał:

Tak w ogóle to obie firmy mogłyby sobie odpuścić wydawanie tych nowych konsol do czasu jak będzie w co pograć. Wygląda to tak jakby napierdalali te procesory i dyski ssd a dopiero w ostatniej chwili przyszła refleksja typu: o (pipi)a ale na tym nie ma w co grać. 

I i jak tu traktować biznes gierkowy poważnie? 

Czemu chcesz odbierać ludziom możliwość zakup nowego sprzętu? To, że nie ma hitów na start nowych konsol nie znaczy, że nie opłaca się ich wydać. Ja kupię sprzęt dla samej wygody, czytaj szybszego wczytywania, co w ciągu roku zabiera nam sporo życia. Druga sprawa, że obie konsole pozwalają grać w gry z obecnej generacji, xbox nawet oferuje więcej w tej kwestii, a ja wciąż mam sporo gier do nadrobienia. Kto będzie chciał to posiedzi sobie jeszcze na starym sprzęcie, a reszta zakupi sobie już nowy. Ja zawsze jestem za tym by każdy miał wybór. 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, czarek250885 napisał:

Czemu chcesz odbierać ludziom możliwość zakup nowego sprzętu? To, że nie ma hitów na start nowych konsol nie znaczy, że nie opłaca się ich wydać. Ja kupię sprzęt dla samej wygody, czytaj szybszego wczytywania, co w ciągu roku zabiera nam sporo życia. Druga sprawa, że obie konsole pozwalają grać w gry z obecnej generacji, xbox nawet oferuje więcej w tej kwestii, a ja wciąż mam sporo gier do nadrobienia. Kto będzie chciał to posiedzi sobie jeszcze na starym sprzęcie, a reszta zakupi sobie już nowy. Ja zawsze jestem za tym by każdy miał wybór. 

Bo to chyba najgorszy lineup w historii na obu konsolach. I jak ktoś tak jak ja ma xox to nie ma sensu kupować nowej konsoli. Obie firmy wydają się totalnie zagubione w tym co robią jakby wczoraj się ocknęły i przypomniały sobie, że za 3 miesiące premiera nowej generacji. Stąd pewnie to czekanie z ceną. Jedyny czynnik, który jeszcze trzyma zainteresowanie tymi pudłami. 

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza

Nie ograłem jeszcze Forzy Horizon 4 i Gears 5, bo mam tylko Xboksa One S (ktory teraz służy jako odtwarzacz Blu ray 4k) i Oleda. A w takiej kombinacji nie chcialem grac. Może chociaż te dwa tytuły ogram na Series X w tym roku. Medium też trochę podchodzi pod mój klimat, ale nie wiem czym ta gra ma być. Plus Cyberpunk, ale patch dodający grafikę next-genową ponoć dopiero w przyszłym roku.

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza
31 minut temu, lpcl napisał:

Bo to chyba najgorszy lineup w historii na obu konsolach. I jak ktoś tak jak ja ma xox to nie ma sensu kupować nowej konsoli. Obie firmy wydają się totalnie zagubione w tym co robią jakby wczoraj się ocknęły i przypomniały sobie, że za 3 miesiące premiera nowej generacji. Stąd pewnie to czekanie z ceną. Jedyny czynnik, który jeszcze trzyma zainteresowanie tymi pudłami. 

Zgadzam się, że gry startowe wrażenia nie robią, ale jednak możliwość szybszego odpalania gier w lepszej jakości mnie przekonuje. Ja mam pierwszego ps4 więc już czuć, że się ksztusi, u ciebie jest lepiej to fakt. A czy firmy nie wiedza co robią? Właśnie wiedzą stąd ta zwłoka, bo każdy patrzy na drugiego, gdyż cena sprzętu jest bardzo ważna i nikt nie chce mieć tej wyższej bo to może Janusza zniechęci do ich platformy. Dla mnie cena nie jest czynnikiem hamulcowym, z resztą takich osób jak ja jest więcej, jednakże znacznie większą grupą jest ta która liczy każdego dolca i to przez te osoby mamy ten cyrk. 

Odnośnik do komentarza

Ja tam nadal biorę XSX mimo, że mam XOX. Mam trochę zaległości, wsteczna jest, w CP2077 i tak będzie grało się lepiej.

Ale rozumiem ludzi, którzy odpuszczą.

 

Btw. szkoda, że nie ma jakiejś opcji, że daję im swojego XOX i taniej dostanę XSX.

Jasne zawsze można sprzedać, ale byłoby wygodniej.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
46 minut temu, czarek250885 napisał:

Zgadzam się, że gry startowe wrażenia nie robią, ale jednak możliwość szybszego odpalania gier w lepszej jakości mnie przekonuje. Ja mam pierwszego ps4 więc już czuć, że się ksztusi, u ciebie jest lepiej to fakt. A czy firmy nie wiedza co robią? Właśnie wiedzą stąd ta zwłoka, bo każdy patrzy na drugiego, gdyż cena sprzętu jest bardzo ważna i nikt nie chce mieć tej wyższej bo to może Janusza zniechęci do ich platformy. Dla mnie cena nie jest czynnikiem hamulcowym, z resztą takich osób jak ja jest więcej, jednakże znacznie większą grupą jest ta która liczy każdego dolca i to przez te osoby mamy ten cyrk. 

W sumie nie masz co narzekać. Zwłaszcza, że eksy różnią się tylko rozdziałką. Ja, w tej generacji kupiłem 4 konsole więc na razie odpuszczam. Śmieszne ale w listopadzie na premierę nowej generacji najlepsze z tego wszystkiego będą filmiki df dot. porównań gierek ze wstecznej. 

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, lpcl napisał:

W sumie nie masz co narzekać. Zwłaszcza, że eksy różnią się tylko rozdziałką. Ja, w tej generacji kupiłem 4 konsole więc na razie odpuszczam. Śmieszne ale w listopadzie na premierę nowej generacji najlepsze z tego wszystkiego będą filmiki df dot. porównań gierek ze wstecznej. 

I obawiam się że jeszcze rok 2021 może być taki ogórkowy. Nie oszukujmy się, ale exy od Sony pojawią się pewnie na przełomie 21/22, a dobre multiplatformy też tak szybko nie wyskoczą , no może poza cyberpunk. Czuję lekką posuchę na najbliższe dwa lata. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...