Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Oj wydaje mi się że EA jest coraz prawdopodobne.

 

Szkoda że lineup EA nie powala mówiąc eufemistycznie. W zasadzie to nawet trudno mi sobie przypomniec jakie gry są w tym ich abonamencie, jakieś Fify, Battlefieldy, battlefront chyba i nie wiem co jeszcze

 

Edytowane przez ASX
Odnośnik do komentarza
 
wygląda na to że w następnej generacji xbox będzie najbardziej kompletną platfromą, będzie miał najmocniejszą konsole (Xbox Series X), najtańszą (Series S) oraz przenośnego xboxa (xcloud) wszystko to spięte wspólnym dla wszystkich systemów gamepassem

 

 

Edytowane przez ASX
Odnośnik do komentarza

No właśnie, skoro nawet 'bazowe' wersje gier nie bedą wychodzić w 'prawdziwym' 4k, tylko nadrabiać sztuczkami (albo w ogóle działać w niższych rozdziałkach), to co będą przycinać do wersji XSSowej? Nie będzie aż tyle mocy do zaoszczędzenia samym zjechaniem z rozdziałki, będzie trzeba szukać gdzie indziej. Nie mówię, że przez to XSS to będzie jakieś (pipi) obesrane, ale nie nastawiałbym się na to, że to będzie tylko i wyłącznie różnica w rozdziałce.

Edytowane przez mugen
Odnośnik do komentarza

jeżeli techniki rekonstrukcji obrazu rzeczywiście będą się tak rozwijać to spodziewam się że dla oszczędzania mocy Series X zjedzie poniżej 4K, a Series S grubo poniżej 1080p

 

zresztą digital foundry testowało już czy obraz w 540p wsparty dlss może wyglądać równie dobrze jak grafika generowana w natywnym 1080p i rezultaty są zaskakujące

 

Edytowane przez ASX
Odnośnik do komentarza

 

 

dokładniej rzecz ujmując to Microsoft pokazywał

FE27C0D1-00A3-4DFD-8930-AB3E8C10A967.png

po prawej surowy grafika, po lewej po postprodukcji przy pomocy DirectML

https://www.overclock3d.net/news/software/microsoft_s_directml_is_the_next-generation_game-changer_that_nobody_s_talking_about/1

dokładniej rzecz ujmując to Microsoft to pokazywał

 

wiemy że od dłuższego czasu inżynierowie z Microsoftu nad tym pracują. Nowy Directx ma wspierać technologie machine learningu i rekonstrukcji obrazu. Nie wiemy niestety czy nowe xboxy będą korzystały z tej technologii. Ale jest duża szansa że tak, w końcu Microsoft już pokazał przykład podobnej technologii działające na Xbox Series X, chodzi mianowicie o automatyczne dodawanie do gier HDR które wcześniej w ogóle go nie obsługiwały za pomocą machine learningu

06E2762B-0613-4D11-B19E-C65132F3B6F2.jpe

 

Odnośnik do komentarza

Halo przełożone na przyszły rok

 

Z jednej strony beka, ale z drugiej strony szanuje te decyzje, powiedzmy sobie szczerze w 3 miesiące nie dało się uratować tej grafiki.

 

Wcześniej Microsoft zbyt często wypuszczał  tytuły niegotowe na premierę (patrzę na ciebie SoT), więc mam nadzieję, że teraz gierka dzięki opoznieniu zostanie odpowiednio wypolerowana na debiut.  No i może raytracing dzięki temu będzie od początku, a nie w patchu xd

Odnośnik do komentarza

Czyli z tym gadaniem, że to co pokazali to build ze stycznia, to niezła ściema. Pokazali co miel i dopiero ludzie im uświadomili jak to chvjowo wygląda. Jakieś pieprzenie, że to wina Cowidu, przecież ta gra w developingu jest od 5 lat. Teraz crunch przez rok i mam nadzieję, że na jesień 2021 dostaniemy grę, która ma prawo nazywać się Halo.

Odnośnik do komentarza

Shinobi pisze że Microsoft przełożył swoje ogłoszenia (prowadobpobnie chodziło o podanie ceny i zapowiedź lockharta) z sierpnia na wrzesień xD

 

teraz czekam na to aż Sony przesunie swój sierpniowy event na wrzesień i dalszy ciąg zabawy w kotka  i myszke xd

 

swoją drogą dziwna jest czasem ta polityka Microsoftu, na start nowej konsoli nie będą mieli prawdopobnie żadnej nowej gry first party. A tymczasem tylko w tym miesiącu, na 3  miesiące przed premierą nowej generacji, wydadzą 3 gry (Flight Simulator, Battletoads i Tell My Why). A

Gdy tymczasem Sony olało już sobie Playstation 4.  Oraz, mam takie nieodparte wrażenie, że część gier które pierwotnie planowali na PS4 przerzucili na PS5 , zapominając o starej konsoli aby mieć jakieś tam gry na start i tuż po premierze.

 

Dwa rózne podejścia.

  • Haha 1
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Tym bardziej coraz mniejsze ciśnienie na zakup next-gena w okoliach premiery. Dla kogoś kto posiada XOX to już w ogóle, bo przez najbliższy rok główna różnica między nowymi a starymi konsolami to będzie 4K/30-60 Vs. 1440p-1800p/30 (no i czasy ładowania).

Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, Moldar napisał:

Ledwo wydali dwie duże gry, z tym olało to mocno przesadziłeś wink.gif

no wiem wiem, bardziej chodziło mi o to co jest zapowiedziane. Gry takie jak Spiderman i Sackboy Adventure, myśle że mogłyby  bez większych problemów pójść na Playstation 4, ale z wiadomych powodów nie wyjdą.

Edytowane przez ASX
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...