Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Paolo de Vesir napisał:

a lista oczywiście standardowy mokry sen fana, podobnych było już mnóstwo

co w niej takiego mokrego?

przecież wszystkie gry na liście to zapowiedziane oficjalnie tytuły, albo niezapowiedziane a które wiadomo że powstają (jak Forza Horizon czy Gears).

Terminy też są realistyczne bo też się spodziewam że większość tych gier wyjdzie gdzieś w 2022 i 2023

3 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

Jeśli chcą się trzymać planu wydawniczego 1 gra 1st party na miesiąc

a mieli takie plany? bo jedyne co sobie przypominam to to że celują aby tak rozbudować first party aby wydawać jedną wysokobudżetową grę na kwartał, co jest bardzo ambitnym planem, bo chyba żaden wydawca nie ma teraz takiej regularności.

1 gra na 1 miesiąc brzmi całkowicie absurdalnie i nierealnie

Odnośnik do komentarza

Chodzi mi o to, że dużo tego i wszystko w jednym roku. Już na teraz mogę powiedzieć, że wyleci któraś z Forz, a AoE IV jako datę premiery ma Q1 2022. O Crossfire też nie było słychać od dawien dawna. Klasycznie mówiąc - uwierzę jak zobaczę daty premier, ale to pewnie dopiero na E3 i znów wracamy do "byle do E3". :) 

Odnośnik do komentarza
Gość lpcl
3 minuty temu, Czoperrr napisał:

Trochę mnie smuci fakt, że Microsoft nie daje rady dostarczać gier na już czwartą generację swojej konsoli. Taki Xbox (OG) dostawał mnóstwo exclusivów chociaż marka dopiero startowała, a teraz posucha.

Ale Czoperrr sam piszesz, że na one dostarczali, więc z tą czwartą gen to przesadzasz. Ostatnie 2 lata to na razie trochę lipa, zwłaszcza launch konsoli. Tylko w tej chwili konkurencja też mnie nie przekonuje tym co ma. Ja to mam tylko nadzieję, że trochę multiplatform jeszcze w tym roku się wyrobi a nie wylecą na 2022.

Odnośnik do komentarza
4 minutes ago, lpcl said:

Ale Czoperrr sam piszesz, że na one dostarczali, więc z tą czwartą gen to przesadzasz. Ostatnie 2 lata to na razie trochę lipa, zwłaszcza launch konsoli. Tylko w tej chwili konkurencja też mnie nie przekonuje tym co ma. Ja to mam tylko nadzieję, że trochę multiplatform jeszcze w tym roku się wyrobi a nie wylecą na 2022.

Mówię o Xbox pierwszym z 2001.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze przez jakiś czas będzie posucha, choć nie wiadomo co przed nami chowają bo na pewno coś chowają ;)

MS musi swoją machinę rozbujać, bo póki co są na poziomie budowania struktur, kto z kim i dla czego choć wydaje mi się, że już finalizują ten stan, gry się robią bo nie wierzę, że 23 studia siedzą i się patrzą na siebie.

Teraz pewno jest realizowany plan aby co 3-4 miechy wychodziła jakaś gra od MS Studios, początek myślę, że już tej jesieni, Forza i Halo a później już tylko z górki, niestety SONY już dawno ma to poukładane i od 2-3 lat efekty są widoczne gołym okiem. 

Odnośnik do komentarza

Trochę mnie dziwi jak ktoś pisze że xbox przez 4 generacje nie potrafi dostarczyć gier to trochę mnie to dziwi. oryginalny xbox, 360 miały mnóstwo własnych gier, nawet na niesławnym Xboxie One zdarzały się całkiem niezłe lata, ale trzeba przyznać że faktyczny regres jest gdzieś od 2010 r kiedy MS zamknął wiele studiów, skupił się na 3 głównych markach (HaloGearsyForza) i Kinectcie.

 

widać to nawet patrząc statystycznie ile wydali w poszczególnych:

2020 r. - 6 gier (Minecraft Dungeons, Ori 2, MFS, Gears Tactic, Battletoads, Tell My Why)

2019 r. - 2 gry (Gears 5, Crackdown 3)

2018 r. - 3 gry (SoT, SoD2, FH4)

2017 r. - 2 gry (FM 7 i Halo Wars 2)

2016 r - 4 gry (Gears 4, DR4, Recore i Quantum Break)

2015 r.  - 4 gry (Halo 5, Screamride i Ori, FM6)

2014 r. - 6 gier(Forza Horizon 2, Project Spark, Sunset, D4, Fable Anniversary, Halo MCC)

2013 r. - 5 gier (SoD,  Ryse, Killer Instinct, FM5, Gears Judgment)

2012 r. - 2 gry (Halo 4, Forza Horizon)

2011 r. - 2 gry (Gears 3, Halo Anniversary)

2010 r. - 3 gry (Halo Reach, Fable 3, Crackdown 2)

(jeśli o czymś zapmniałem to mnie poprawcie)

 

tak naprawdę dopiero od minionego roku widać jakieś odbicie i te 23 studia developerskie pozwalają wierzyć  że już nie powrócimy do tych mrocznych czasów kiedy Xbox produkował 2 - 3 gry w ciągu roku.

 

 

 

  • Plusik 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, ASX napisał:

trzeba przyznać że faktyczny regres jest gdzieś od 2010 r kiedy MS zamknął wiele studiów

 

Także sam rozumiesz, że ludzie nie wierzą do końca, że MS będzie teraz trzepał gry? Od 11 lat chude lata. Ku,rwa JEDENASTU lat, to 1/3 mojego życia i ponad połowa Pupcia. Także można mieć teraz oczekiwania, że MS dostarczy w końcu czy to za wcześnie?

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

Także można mieć teraz oczekiwania, że MS dostarczy w końcu czy to za wcześnie?

można mieć  i trzeba mieć oczekiwania, ale trzeba też patrzeć realistycznie bo produkcje gier AAA to dzisiaj 6-7 lat. Nie się wyczarować gier z kapelusza, dobre, dopracowane gry wymagają czasu.

  • WTF 2
Odnośnik do komentarza
20 minutes ago, ASX said:

Trochę mnie dziwi jak ktoś pisze że xbox przez 4 generacje nie potrafi dostarczyć gier to trochę mnie to dziwi. oryginalny xbox, 360 miały mnóstwo własnych gier, nawet na niesławnym Xboxie One zdarzały się całkiem niezłe lata, ale trzeba przyznać że faktyczny regres jest gdzieś od 2010 r kiedy MS zamknął wiele studiów, skupił się na 3 głównych markach (HaloGearsyForza) i Kinectcie.

 

widać to nawet patrząc statystycznie ile wydali w poszczególnych:

2020 r. - 6 gier (Minecraft Dungeons, Ori 2, MFS, Gears Tactic, Battletoads, Tell My Why)

2019 r. - 2 gry (Gears 5, Crackdown 3)

2018 r. - 3 gry (SoT, SoD2, FH4)

2017 r. - 2 gry (FM 7 i Halo Wars 2)

2016 r - 4 gry (Gears 4, DR4, Recore i Quantum Break)

2015 r.  - 4 gry (Halo 5, Screamride i Ori, FM6)

2014 r. - 6 gier(Forza Horizon 2, Project Spark, Sunset, D4, Fable Anniversary, Halo MCC)

2013 r. - 5 gier (SoD,  Ryse, Killer Instinct, FM5, Gears Judgment)

2012 r. - 2 gry (Halo 4, Forza Horizon)

2011 r. - 2 gry (Gears 3, Halo Anniversary)

2010 r. - 3 gry (Halo Reach, Fable 3, Crackdown 2)

(jeśli o czymś zapmniałem to mnie poprawcie)

 

tak naprawdę dopiero od minionego roku widać jakieś odbicie i te 23 studia developerskie pozwalają wierzyć  że już nie powrócimy do tych mrocznych czasów kiedy Xbox produkował 2 - 3 gry w ciągu roku.

 

 

 

Eh, tłumaczę po raz trzeci. Nie piszę, że XBOX PRZEZ 4 GENERACJE nie potrafił dostarczyć gier. Piszę, że teraz jest posucha jakiej dawno nie było I NAWET debiutując na rynku konsolowym potrafili dostarczać mnóstwo gier, a teraz na XBOX SERIES X po latach doświadczeń brakuje gier.

Odnośnik do komentarza

Crackdown ze swoim okresem produkcyjnym powinien być GOTG, a jak wyszło każdy widzi xd 

Dla Microsoftu okres produkcyjny gier powinien być 1-2 lata na gierge, skoro i tak wszystkie są na podobnym poziomie. 

 

Żeby nie było, teraz ogrywam GoW4 i jest spoko, tak samo spinoff Tactics ale w życiu nie uwierzę, że studio potrzebuje 5-6 lat na wyprodukowanie takiego tytułu xD

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

6-7? Jeszcze niedawno było to 4-5

a jeszcze wcześniej  było 3-4 i krócej

 

no cały proces się niestety wydłuża, zespoły developerskie są coraz większe, a budżety rosną. No tak już jest

 

ale uspokoje cię gry które już są zapowiedziane jak Avowed, Everwild, są już na zaawansowanym etapie produkcji i kilka lat nad nimi już pracują więc wyjdą wcześniej niż 2024

Odnośnik do komentarza

Przyznam, że jak na zaawansowane stadium produkcji zaskakuje mnie, że obie gry nie miały ani gameplayu, ani daty premiery. No, ale jak po 5 latach 343i pokazuje coś jak Halo Infinite to ja się nie dziwię, że tam cisza w temacie. :) 

 

7 minut temu, Bielik napisał:

Dla Microsoftu okres produkcyjny gier powinien być 1-2 lata na gierge, skoro i tak wszystkie są na podobnym poziomie.

 

W sumie poza świętą trójcą to prawda. xdd a Gearsy Tactics cymesik, proszę nie szkalować :lapka: 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, ASX napisał:

ale uspokoje cię gry które już są zapowiedziane jak Avowed, Everwild, są już na zaawansowanym etapie produkcji i kilka lat nad nimi już pracują więc wyjdą wcześniej niż 2024

Wysłannik Microsoftu przemówił, rozumiem, że to rewelacje potwierdzone od samego Phila? 

Bo póki co byczku to nikt nic nie wie, a Microsoft rzuca losowymi datami :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.