Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

No tak szczerze to xboxa juz od skonczenia Medium nie odpalalem. W gamepassie nie ma nic juz co mnie interesuje a te ich ostatnie wrzuty to sa raczej srednie dla mnie. Lineup tych dwoch nextgenow to jest narazie porazka. Jednak zaraz returnal i ratchet i kusi kupic ps5 ale bez tych zjebanych bundli. A na xboxie to sam nie wiem...halo mnie kompletnie nie interesuje a na ten rok nie widac nic ciekawego. Mam nadzieje ze jednak w tym roku wyjdzie nowa czesc Forzy Horizon

Odnośnik do komentarza
Gość lpcl
4 minuty temu, Bzduras napisał:

Switch na Xboxie potwierdzony. Korporacja ujawnia ważny szczegół, fani są zachwyceni

Akurat te romansowanie z nintendo to nie taki fake. Kiedyś nawet na ds powstawała specjalna wersja halo. 

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Bzduras napisał:

Tak jak lpcl napisał, sama prawda. Dopóki te miliardy dolarów i 23 czy nawet setka studiów nie przekłada się na gierki to jakoś nie rozgrzewa mnie to totalnie. Kurde, obecnie to nawet nie ma na co czekać oprócz Halo kiedyś tam jak wyjdzie, bo reszta gierek to minutowe CGI i nie wiadomo za bardzo, o co w nich chodzi w ogóle. Tak to my hajpu i jaranka nie wygenerujemy, panie kolego Philu.

Zależy. Mnie akurat eksy, tak bardzo rozpalające niektórych wyobraźnie, w zasadzie w ogóle teraz nie grzeją. Już na PS4 zauważyłem, że większość z nich dawno mi się przejadła i gram głównie w multiplatformy. Za to Phil wygenerował u mnie hype z innej strony - wypuszczając cudo technologiczne, które nawet wyglądem trafiło w moje gusta :fsg:

Edytowane przez Durr
Odnośnik do komentarza
Gość lpcl
8 minut temu, Ukukuki napisał:

 

Pamiętam bo sam czekałem jako fan uniwersum. Ale kurła później się okazało ,że nielegalnie xD Ani MS ani Nintendo o tym nie wiedzieli xD 

Właśnie nie do końca wiadomo. Teraz nikt się nie przyznaje do tego ale podobno było to oficjalne. Ostatnio na kanale gvmers oglądałem, nawet gameplay krótki był. 

Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, Bzduras napisał:

Już nie chodzi o eksy, ale gry w ogóle. Jest posucha i nie zanosi się, żeby szybko się to zmieniło. Ten rok to w ogóle przemilczę.

 

Jest trzech winnych tej sytuacji:

 

Powód pierwszy i najbardziej oczywisty COVID. Pandemia zmusiła na wiosnę do reorganizacji pracy i przejścia na pracę zdalną co oczywiście wpłynęło na produkcję. Spencer kilka miesięcy temu wspominał że w czasie pierwszej fali studia motion capture w ogóle nie pracowały przez dłuższy czas, co sparaliżowało cały proces produkcyjny. Dzisiaj to w oczywisty sposób odbija się na brak premier i opóźnienia. Myśle że skutki pandemii będziemy jeszcze odczuwać przez cały ten i następny rok niestety

 

Powód drugi: koszt produkcji gier, dzisiejsze gry mają olbrzymie budżety sięgające często ponad 100 milionów dolarów, więc zrobienie nextgenowej wysokobudżetowej gry, gdy na rynku jest tylko kilka milionów nowych konsol jest bardzo bardzo ryzykowane i wydawcy wolą zwyczajnie poczekać aż uzbiera się wystarczająco duża grupa potencjalnych klientów. Wiem oczywiście że na wyszło już kilka nextgenowych gier jak Demons Souls, Medium, Destruction AllStars i niedługo Returnal, ale sami przyznacie że to nie są te gry tego największego kalibru. Nie ma też w tym przypadku że dwie największe gry tego roku czyli Halo Infinite i Horizon 2 to crossgeny, wydawcy będą chcieli doić stare konsole ile będą mogli.

 

Trzeci powód: popularność gier usług, ja wiem że wiele osób śmieje się z tych co kupują nowe sprzęty aby grać w stare gry ale tak trochę jest,  jeśli spojrzeć w statystki jakie gry cieszą się największą popularnością to bardzo niewiele się zmieniło od poprzedniej generacji. W większości wciąż królują te same stare tytuły, które zostały tylko trochę przypudrowane do potrzeb nowego sprzętu i dostały jakieś lepsze textury czy dodatkowe fpsy. Jeden przykład: Rare ostatnio wspomniało że styczeń 2021 był dla gry najlepszy od czasów premiery, więc 3 lata po premierze w grę grało więcej osób niż wtedy kiedy gra wychodziła. 

 

taka jest moja prawda gejmingu. Ogólnie spodziewam sie że chuyowa sytuacja w branży z tych trzech powodów może trochę potrwać niestety

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

chyba coś mnie ominęło, jaki jest sens wykupywania całej bethsedy, skoro gry miałby się pojawiać na wszystkich dotychczasowych platformach? gierki bethsedy aż tak dobrze się sprzedają, żeby warto było kupić całą firmę i ładować kasę w ich produkcję?

Odnośnik do komentarza
Gość lpcl
51 minut temu, ASX napisał:

 

Jest trzech winnych tej sytuacji:

 

Powód pierwszy i najbardziej oczywisty COVID. Pandemia zmusiła na wiosnę do reorganizacji pracy i przejścia na pracę zdalną co oczywiście wpłynęło na produkcję. Spencer kilka miesięcy temu wspominał że w czasie pierwszej fali studia motion capture w ogóle nie pracowały przez dłuższy czas, co sparaliżowało cały proces produkcyjny. Dzisiaj to w oczywisty sposób odbija się na brak premier i opóźnienia. Myśle że skutki pandemii będziemy jeszcze odczuwać przez cały ten i następny rok niestety

 

Powód drugi: koszt produkcji gier, dzisiejsze gry mają olbrzymie budżety sięgające często ponad 100 milionów dolarów, więc zrobienie nextgenowej wysokobudżetowej gry, gdy na rynku jest tylko kilka milionów nowych konsol jest bardzo bardzo ryzykowane i wydawcy wolą zwyczajnie poczekać aż uzbiera się wystarczająco duża grupa potencjalnych klientów. Wiem oczywiście że na wyszło już kilka nextgenowych gier jak Demons Souls, Medium, Destruction AllStars i niedługo Returnal, ale sami przyznacie że to nie są te gry tego największego kalibru. Nie ma też w tym przypadku że dwie największe gry tego roku czyli Halo Infinite i Horizon 2 to crossgeny, wydawcy będą chcieli doić stare konsole ile będą mogli.

 

Trzeci powód: popularność gier usług, ja wiem że wiele osób śmieje się z tych co kupują nowe sprzęty aby grać w stare gry ale tak trochę jest,  jeśli spojrzeć w statystki jakie gry cieszą się największą popularnością to bardzo niewiele się zmieniło od poprzedniej generacji. W większości wciąż królują te same stare tytuły, które zostały tylko trochę przypudrowane do potrzeb nowego sprzętu i dostały jakieś lepsze textury czy dodatkowe fpsy. Jeden przykład: Rare ostatnio wspomniało że styczeń 2021 był dla gry najlepszy od czasów premiery, więc 3 lata po premierze w grę grało więcej osób niż wtedy kiedy gra wychodziła. 

 

taka jest moja prawda gejmingu. Ogólnie spodziewam sie że chuyowa sytuacja w branży z tych trzech powodów może trochę potrwać niestety

Jak nie ma nowych gier to trudno, żeby ludzie w nie grali więc grają w to co jest

Odnośnik do komentarza

To ja pozwolę sobie odbić  w inną stronę. Prawdopodobnie jutro wysyłam swojego pada do wymiany. Zgłosiłem do MS, etykieta wydrukowana, ma lecieć do Frankfurtu. Jakiś tydzień temu zaczął mi się blokować guzik B. To pewnie jakaś drobnostka w naprawie, ale skoro jest na gwarancji, to skorzystam z wymiany (takie zgłoszenie dałem, jak naprawią to też spoko). Trochę siara, że tak szybko padł, ale lepsze to niż odbarwienia na obudowie :reggie:

 

Dziś do zielonych dołączył mój kumpel skuszony GP. Konsole zamówił wczoraj wieczorem na Allegro (prosto od Allegro), dziś rano kurier zapakował ją do auta i rano wyruszył z Poznania do Wawy. Około 17.00 konsola była u niego - od zamówienia nie minęły 24h. Śmieszna sprawa, bo typ przyjechał jakąś Alfą Romeo. Taka obsługa klienta :notbad:

 

Poza tym dzięki GP gram więcej niż na plejku cztery. Nigdy wcześniej nie miałem okazji dłużej zagrać w Halo, nawet sobie bekę robiłem z tej gry, a teraz wspólnie z @CoATI lecimy po kolei wszystkie części. Później gearsy, a dalej nie wiem co, mam na liście jeszcze ze 20 gier, a zaraz wlecą kolejne. I to wszystko za pół darmo. Dziękuję Pan Spencer.

 

Na dziś to wszystko mój forumowy pamiętniczku, pozdrawiam serdecznie!

Edytowane przez ProstyHeker
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, krzysiekp392 napisał:

chyba coś mnie ominęło, jaki jest sens wykupywania całej bethsedy, skoro gry miałby się pojawiać na wszystkich dotychczasowych platformach? gierki bethsedy aż tak dobrze się sprzedają, żeby warto było kupić całą firmę i ładować kasę w ich produkcję?

No mogłaby to być ew. najdroższa karta przetargowa w historii i ugrywanie z konkurencją korzystnych deali w zamian za udostępnienie tej czy innej gierki. W sumie na czymś takim wszyscy gracze by skorzystali - o ile to by nie było "Elder Scrollsy w zamian za MLB" xd

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...