Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Psycho 2 to multiplatforma, wyjdzie na ps4. Zostają jeszcze mniejsze gry jak Ascent lub większe jak Stalker 2 ale kij wie czy ten wyjdzie w 2021.

Oni muszą mieć coś niezapowiedzianego na drugą połowę roku, to nie może być tak że planowo nic nie było a wskoczyło przesunięte o rok Halo. Strzelam że jakaś Forza///nowy PGR wpadnie + coś jeszcze.

 

a kręcenie obecnie hype'u do czerwca i tak mija się trochę z celem jak konsol nie ma

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, funditto napisał:

Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że przynajmniej jeszcze jeden lub dwa tytuły wydadzą

Nie mylisz się mają niezapowiedziane gry na ten rok, wspominali o tym oficjalnie a uzyta liczba mnoga sugeruje że są to przynajmniej dwa tytuly

 

9 godzin temu, Paolo de Vesir napisał:

Jestem w stanie uwierzyć, że opchną tej generacji jeszcze mniej sprzętu niż za czasów One. Masakra co się tam odpyerdala

Na zapowiada sienna to nowy Xbox zaliczył najlepszy start w swojej historii, a teraz fabryki nie nadążają z produkcją. 

Odnośnik do komentarza

Ja się zastanawiam i nie jest to tylko zarzut w kierunku Microsoftu na chooj firmy robią te nędzne pokazy? To nie nie można wrzucić trailera z indykami po prostu na Youtube z informacją na firmowym kanale na fejsie i zamknąć temat? Po co robić szum wokół wydarzeń, które niewiele wnoszą, a wręcz są rozczarowaniem?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, Ukukuki napisał:

Co wy macie z tym Stalkerem 2? Zobaczcie kto to robi i jakie ostatnio gry wydawali. Ludzie od Stalkera od dawna robią gierki z serii Metro. Tym Stalkerem nie ma co się napalać bo może wyjść z tego niezły szajs. 

to samo można powiedzieć o wielu grach np. Kena gdzie widzielismy tylko urywki gameplayu, a twórcy nigdy wcześniej nie zrobili żadnej gry i zajmowali się tylko krótkometrażowymi fimikami CGI, a jednak ludzie (w tym np. ja) czekają na ten tytuł :dunno:

 

Nie ma nic gorszego niż pouczanie na forum i mówienie ludziom na co mogą czekać, a na co nie mogą...

Odnośnik do komentarza

Ten rok zapowiada się tragicznie jeżeli chodzi o gry nie zależnie od platformy. Trzeba się polubić z indykami ( to do tych co ich nie trawią a jest kilku na forum) bo tylko gry indycze czy aa mogą nas uratować. Niestety covid w końcu w tym roku ma wpływ na kalendarz premier. Jak ktoś nie ma backloga za dużego jak ja to musi się rzucać na nowe zabawki (ja ostatnio więcej siedzę na oculusie 2 i odkrywam pierwszy raz vr). Z jednej strony smutne z drugiej w sumie patrząc na dostępność konsol czy kart graficznych może to i lepiej. Taki rok posuchy każdy może się "dozbroić" :) A ms niech nie robi inside jak mają być na poziomie ostatnich ich inside czy tych filmików od sony i nintendo. 

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Ukukuki napisał:

@ASX Daj już spokój z tą pasywną agresją w postach bo już się to źle czyta.  

o co chodzi z tą pasywną agresją w moich postach?

sorry, nie chciałem cię urazić

Zagrywałem się w pierwszą część Stalkera na studiach, nie napalam się na drugą część bo nic o niej nie wiadomo, ale z zainteresowaniem przyglądam się temu tytułowi i zamierzam go sprawdzić.

Odnośnik do komentarza

Właśnie zastanawiałem się nad tym argumentem ostatnio i fakt, że coś ma CGI nie zapowiada od razu gry. Sorki, ale coś takiego to można sklecić w tydzień i mówić Woooow, patrzcie ile my mamy gier, a wszystko w studio gdzieś na etapie tworzenia koncepcji dla samego tytułu.

Odnośnik do komentarza
53 minuty temu, Bielik napisał:

Kogo obchodzi sprzedaż jeśli nie ma żadnego info o zapowiedzianych dawno temu gierkach :( tylko CGI i chwalenie się ilością studiów z których póki co nic nie wynika xd

to Wezyr pisał o sprzedaży że będzie gorsza niż XONE,  ja się tylko do tego odniosłem :dunno:

 

wiadomo że sytuacja jest słaba, Halo - czyli jedyny duży tytuł który miał być na premiere - został przesunięty o cały rok, na wiosne może wyjdzie Psychonauts, a latem MFS, więc w kalendarzu zieje ogromna luka wydawnicza od listopada do czerwca, niby Covid jest jakimś usprawidliwieniem ale moim zdaniem nawet to ich nie tłumaczy

 

49 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Właśnie zastanawiałem się nad tym argumentem ostatnio i fakt, że coś ma CGI nie zapowiada od razu gry. Sorki, ale coś takiego to można sklecić w tydzień i mówić Woooow, patrzcie ile my mamy gier, a wszystko w studio gdzieś na etapie tworzenia koncepcji dla samego tytułu.

Firmy zapowiadają gry przez CGI bo jest to prostsze, a przygotowanie gameplayu na wczesnym etapie prac nad grą to kilka miesięcy pracy i zaangażowanie niemal wszystkich ludzi do pracy, co opóźnia automatycznie wydłuża proces robienia właściwej gry, o te kilka miesięcy kiedy ludzie byli zajęci robieniem tego wycinka. Dlatego tzw. gameplay slice to rzadkość w branży i gameplaye zazwyczaj pokazywane są dopiero na kilka miesięcy przed premierą kiedy gra jest już ukończeniu.

 

Odnośnik do komentarza
Gość lpcl
39 minut temu, ASX napisał:

o co chodzi z tą pasywną agresją w moich postach?

sorry, nie chciałem cię urazić

Zagrywałem się w pierwszą część Stalkera na studiach, nie napalam się na drugą część bo nic o niej nie wiadomo, ale z zainteresowaniem przyglądam się temu tytułowi i zamierzam go sprawdzić.

Ja to ostatnio w ogóle się zastanawiam co stało się z branżą, że gierki takie jak fear (bullet time, dobre si wrogów), half life (ta fizyka), soldier of fortune (masakracja zwłok), max payne, medal of honor,  far cry (pierwowzór crysisa, nie te ubi klony) przestały się liczyć. Jak kiedyś grałem w nie na pc to myślałem, że za te 20 lat to będą takie sztosy, że ja pierdole. A mamy coda, reaktywowanego dooma (bardzo dobrego zresztą) i wolfa (mocna sinusoida w jakości, swoją drogą w machine games pracują kolesie ze starbreeze, którzy pracowali nad riddickiem i the darkness). 

Pewnie kiedyś fani klasycznych przygodówek myśleli to samo jak grali np. w beneath the steel sky. 

Widać nie ma targetu na takie gry. Ciekawe kiedy ludziska zaczną w końcu rzygać open worldami, czy looter shooterami?

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, blantman napisał:

Ten rok zapowiada się tragicznie jeżeli chodzi o gry nie zależnie od platformy. Trzeba się polubić z indykami ( to do tych co ich nie trawią a jest kilku na forum) bo tylko gry indycze czy aa mogą nas uratować.


Ja bym aż tak nie demonizował. Chyba mało osób jest tak na bieżąco i gra tyle co ty (patrząc na gamecard), więc to się jakoś w czasie rozkłada.

Sam mam na ten rok do ogrania jeszcze z 10 dobrych gier z game pass, Cybera z next genowych patchem (czekam cierpliwie), Crasha 4, do tego REVIII, Ratcheta, Demonsy Kena, pewno Horizon 2, Psychonauts 2, MFS + na bank coś jeszcze wyjdzie fajnego + indyki, że ciężko to będzie ograć w rok. 

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, balon napisał:


Ja bym aż tak nie demonizował. Chyba mało osób jest tak na bieżąco i gra tyle co ty (patrząc na gamecard), więc to się jakoś w czasie rozkłada.

Sam mam na ten rok do ogrania jeszcze z 10 dobrych gier z game pass, Cybera z next genowych patchem (czekam cierpliwie), Crasha 4, do tego REVIII, Ratcheta, Demonsy Kena, pewno Horizon 2, Psychonauts 2, MFS + na bank coś jeszcze wyjdzie fajnego + indyki, że ciężko to będzie ograć w rok. 

Z tego co wymieniłeś czekam tylko na re 8 (day one!) także tak jak mówisz zależy od osoby i backloga oraz preferencji. Nie lubię platformówek, horizon 1 to jedna z najgorszych gier w jakie grałem a remastery mnie nie interesują. W sumie z gier aaa na ten rok zapowiedzianych (tych na 100% bo w god of war 2 nie wierzę) czekam tylko na RE8, Nier i Baldur 3 (z tym że w baldura poza early access w tym roku coraz mniej wierzę :( ). Wszystko poprzesuwali jak bloodlines (nie wiem czy ta gra nie umrze zanim nie wyjdzie) czy dying ligh 2 o którym cicho. No dla mnie osoby co jest na bieżąco ten rok na razie wygląda najgorzej od lat. Mamy marzec a jedyna gra z nowości w jaką grałem to Medium a umówmy się to taki indyk aa. Zazdroszczę ludziom co mają jedną platformę do ogrania i np przed nimi disco elysium (premiera na konsolach w tym roku), ludzi co wskoczyli pierwszy raz na xboxa (cała biblioteka game pass ) czy ludźmi co nie mieli wii u i nadrabiają backlog na switchu (ja niestety nie będe kupować remasterów gier w jakie grałem i chciałbym coś NOWEGO od nintendo). 

 

Ehhh nie ważne offtop wyszedł i moje narzekanie na sytuację w branży obecnie. Tak jak pisałem post wcześniej dobrze że są jeszcze indyki jak to medium (a zaraz kena). Przynajmniej jest co odpalić czasem. 

 

P.s. Zapomniałem o Elden Ring ale też nie wierzę że to wyjdzie w 2021.... cisza od kiedy? cały 2020 nic o tej grze nie słyszeliśmy 

Odnośnik do komentarza

Niestety MS sobie nie radzi. Czasy na branży są nieciekawe, wszystko tłumaczone jest covidem. Nintendo wypuszcza port za portem, Sony ma plan wydawniczy i stopniowo hajpuje zbliżające się premiery, a MS jedynie kupuje studia, jednak efektów nie widać. Posiadając tylu wyrobników pod sobą, powinni hurtowo dostarczać materiały z nadchodzących tytułów.

 

Sam mam w co grać, bo nadrabiam zaległości z Xbox One, ale prędzej czy później backlog się wyczerpie.

Odnośnik do komentarza

Posucha w giereczkowie jest spora, ale jednak konkurencja coś tam potrafi dowieźć i stwarzać pozory normalności z normalnym planem wydawniczym, tymczasem 2021 w MS:

styczeń - gierka aa od mistrzów polski w horrorach
luty - Far Cry 4 w 60 klatkach, car pack do Forzy
marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec - :xboss::xboss::xboss:
sierpień - Flight Simulator
wrzesień, październik - :xboss::xboss::xboss:
listopad - Halo?
grudzień - kompilacja trailerów na 2022 rok
 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

A ja to myślę że jesteście niecierpliwi, zacząć narzekać będzie można jeśli faktycznie na jesień i w przyszłym roku nic się nie pojawi, zresztą myślę że każdy kto zakupił next gena nie liczył na gry ekskluzywne tylko nastawiał się na multiplatformy, exy aktualnie to wisienka na torcie a nie danie głowne, nie te czasy, tworzenie gier jest za drogie a fala hejtu na wydawce jaka może spaść jest za duża do ponoszenia ryzyka i wydawania gier na szybko.

Odnośnik do komentarza

Imo nie ma co winić ich studiów. Musieli dopełnić poprzednie zobowiązania i wydac multiplatformy, a robienie gier to nie pstryknięcie palcem. Nie podoba mi się za to, że osoby odpowiedzialne za lineup konsoli nie zrobiły nic, zeby zapewnic wieksze gry w pierwszym roku życia konsoli. Powinni grać agresywnie jak sony i kupic czasowe eksy już w 2017, albo zlecic studiom 3rd party zrobienie im czegos. W ogole xbox ma dziwny marketing i za mało się chwalą. Dlaczego jest tak mało materiałów np. ze scorn, the gunk czy darktide, jak taka kena potrafi być dla niektorych argumentem za wyzszoscia playstation? Dlaczego tak mało skupili sie na tym, ze yakuza straciła ekskluzywnosc? Sony by krzyczalo przez tydzien tak jak w tym memie z ptaszkiem i wroną.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

z tymi czasowymi exami to IMO dobrze że Microsoft nie próbuje odpowiadać $ony.

Na wojnie na czasowe gry eksluzywne między Sony a Microsoftem, najbardziej straciliby sami gracze, zmuszeni czekać kilka miesięcy na gry, które gdyby nie ingerencja zewnętrzna powinny być multiplatformowe jak np. Final Fantasy czy Deathloop.

Odnośnik do komentarza

O ile MFS mnie średnio grzeje to Psychonautsów 2 ogram z przyjemnością. Tylko dlaczego jest tak mało materiałow na ten temat? Ostatni gameplay jest z lipca 2020, a gra nie ma nawet daty premiery. Wciąż nie ogarniam jak firma z budżetem MSu nie może zorganizować porządnego marketingu. Nie mówiąc już o tym, że nie potrafią zbudować hype'u, bo zawsze jest "zaoramy", a kończy się na "byle do E3". :/ 

 

@ASX ojej, biedni gracze. Lepiej żeby nie mieli w co grać niż ze łzami w oczach mieliby ogrywać podkupione od konkurencji czasowe exy. :( Sytuacja zabawna jeszcze o tyle, że MS nie podkupuje już nawet czasowych gier co wykupił dużego wydawcę multiplaformowego z którym nie wiąże ich jakaś szczególna historia. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...