Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Może na takiej podstawie że praktycznie wszystkie klasyczne części najlepiej sprzedawały się na PS1 (tylko jedynka wyszła na inną konsolę a wersje PC nie sprzedawały się tak dobrze)? To tak samo jak by powiedzieć że klasyczny RE 2 czy 3 nie kojarzy się się z PS1 bo wyszły też porty na inne konsole.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, łom napisał:

Może na takiej podstawie że praktycznie wszystkie klasyczne części najlepiej sprzedawały się na PS1 (tylko jedynka wyszła na inną konsolę a wersje PC nie sprzedawały się tak dobrze)? To tak samo jak by powiedzieć że klasyczny RE 2 czy 3 nie kojarzy się się z PS1 bo wyszły też porty na inne konsole.

 

???

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, pawelgr5 napisał:

Jestem gotów postawić troche forsy, że znajdzie się na tym forum ananas, który tak samo mysli o Resident Evil

Albo o MGS :usmiech:

 

TR nie jest nowym IP, więc widzę to tak, że jak gierka jest bezpośrednim sequelem, której poprzedniczki występowały już w tej samej generacji na docelowych platformach przy premierze to taka czasowa ekskluzywność może trochę wkurzyć i mnie to w sumie nie dziwi :dunno:

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, ASX napisał:

z tym złym PR to jest trochę tak, że zdarza się on głównie wtedy kiedy Microsoft próbuje zrobić z jakieś gry exa.

Wystarczy przypomnieć sobie co działo się kiedy M$ ostatnio wykupił czasową ekskluzywność od Square na Tomb Raidera

https://kotaku.com/people-are-pissed-that-tomb-raider-is-an-xbox-exclusive-1620094498

 

Natomiast gdy Sony wykupuje czasową ekskluzywność od Square Final Fantasty VII czy Final Fanatasy XVI, to nie zauważyłem podobnej reakcji.

Te czasowe wykupowanie to największy rak branży. Chociaż korzystam z sprzętu Sony nigdy nie będę popierał takich działań. Czy to przechodzi bez echa? No nie sądzę. 

Dla mnie ex to gra, która jest od początku robiona pod konkretną platformę przez wewnętrzne studio, lub na zamowienie u innego deva. MS zrobił to dobrze z Sunset, czy Ryse, więc mówienie że wszystko co robią to zły pr można między bajki włożyć. Wyobraźcie sobie, że np nintendo teraz kupuje Rockstar i gta jest tylko na switcha. To jest zły pr. Trzeba oddzielić gry będące w portfolio firm robione od zera, a kupowanie gotowego produktu i robienie z niego exa.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, pawelgr5 napisał:

I własnie tak to wygląda, człowiek za dzieciaka miał tylko PlayStation i nagle marki takie jak Tomb Raider kojarzą im się tylko z Sony. Jestem gotów postawić troche forsy, że znajdzie się na tym forum ananas, który tak samo mysli o Resident Evil.

 

imo to najlepiej podsumowuje całą sytuację

 

mi się kojarzy != faktycznie jest

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Bigby napisał:

To w taki sam sposób można stwierdzić, że seria Elder Scrolls kojarzy się z Xboxem. W końcu Morrowind był konsolowym exem, a Oblivion dopiero później zadebiutował na PS3.

Nie, bo Elder Scrollsy były już wcześniej popularne na PC. TR (jak i inne serie) zyskał kosmiczną popularność dzięki temu że zadebiutował na mega popularną konsolę i na niej się bardzo dobrze sprzedawał przez 4 kolejne lata/części. I skoro PS1 było na świecie ponad 100mln to z automatu ta seria kojarzy się z marką PlayStation bo na niej większość graczy z nią się spotkało (i nie mam pojęcia komu kojarzy się TR z Saturnem albo PC). MGS to też seria kojarząca się z PS bo wszystkie części wyszły na nie (i najczęściej dużo wcześniej).

  • WTF 2
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

@łom to, że gra kojarzy Ci się z PSX-em nie znaczy, że faktycznie jest znaną z PlayStation. Zwłaszcza, że TR to jedna z gier która promowała akceleratory graficzne, czyli znaczący postęp w kwestii grafiki i na długo wyznaczyła standardy w kwestii oprawy. Wtedy o tym się mówiło, a nie o tym, że wyszła na znaną konsolę.

 

Nie mówiąc już o tym, że zadebiutowałą później niż wersja windowsowa. :reggie: 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

@łom to, że gra kojarzy Ci się z PSX-em nie znaczy, że faktycznie jest znaną z PlayStation. Zwłaszcza, że TR to jedna z gier która promowała akceleratory graficzne, czyli znaczący postęp w kwestii grafiki i na długo wyznaczyła standardy w kwestii oprawy. Wtedy o tym się mówiło, a nie o tym, że wyszła na znaną konsolę.

 

Nie mówiąc już o tym, że zadebiutowałą później niż wersja windowsowa. :reggie: 

Pamiętam voodoo, 3dfx :D

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

@łom to, że gra kojarzy Ci się z PSX-em nie znaczy, że faktycznie jest znaną z PlayStation. Zwłaszcza, że TR to jedna z gier która promowała akceleratory graficzne, czyli znaczący postęp w kwestii grafiki i na długo wyznaczyła standardy w kwestii oprawy. Wtedy o tym się mówiło, a nie o tym, że wyszła na znaną konsolę.

 

Nie mówiąc już o tym, że zadebiutowałą później niż wersja windowsowa. :reggie: 

Ale powiedz mi ile osób ograło klasyczne TRy na PC a ile na PS1? Z tego co pamiętam sprzedaż na PS1 była kilkukrotnie wyższa, oczywiście mogę się mylić i tylko moi biedni znajomi ogrywali TRy na PS1 a nie PC.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Bzduras napisał:

No jedynka wyszła na PSX, czego nie rozumiesz? To oczywiste, że seria kojarzy się z PS, ta reszta części, portów i tak dalej się nie liczy.

Poszedłbym nawet krok dalej, dla mnie MGS kojarzy się z MSXem.

Równie dobrze mogę powiedzieć, że seria Soul Calibur jest kojarzona np. z PS2 bo właśnie na ta maszynkę wychodziły kolejne odsłony i głównie tam zyskiwały popularność, przynajmniej w naszym kraju opanowanym przez Sony. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Hum napisał:

Równie dobrze mogę powiedzieć, że seria Soul Calibur jest kojarzona np. z PS2 bo właśnie na ta maszynkę wychodziły kolejne odsłony.

To mnie się kojarzy z dreamcast em akurat soul. Ale niezła odklejka te wyznania łoma, nie ma co. 

Coś jest eksem bo komuś się z czymś kojarzy. xd

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Hum napisał:

Równie dobrze mogę powiedzieć, że seria Soul Calibur jest kojarzona np. z PS2 bo właśnie na ta maszynkę wychodziły kolejne odsłony i głównie tam zyskiwały popularność, przynajmniej w naszym kraju opanowanym przez Sony. 

To był żarcik, oczywiście, że takie podejście jest co najmniej dziwne. A z czego wynika? Nie wiem, choć się domyślam.

Odnośnik do komentarza

Kurde ja miałem za dzieciaka psx, ale jakoś nie kojarzę pierwszej konsoli Sony z RE, czy TR. Raczej pierwsze co sie nasuwa to Spyro, Crash, czy Tekken które nie są już exami, oraz Gran Turismo. 

Pamiętam jak żałowałem, że nie mam Dreamcasta bo jako wielki fan wlasnie serii RE nie moglem zagrać w Code Veronica, ktore uważam do dzisiaj za najlepszą część, którą ograłem na ps2.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...