Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ci co mają OLEDy. Chociaż na innych tv może to samo. Nie ma cię wrażniea, że Dolby Vision mocniej daje po oczach jak HDR w grach? Dodatkowo oświetlenie OLED w DV mam na 50, a w HDR 100. Jeszcze nawet nic w DV nie kombinował w ustawieniach, a tu wrażnia o wiele lepsze od HDR. Nawet w takiej Fifie jak grałem mecz gdzie połowa boiska cień, a jedno pole karne słońce to tak pizgło po oczach, że w HDR tak nie miałem.

Odnośnik do komentarza

Ja w AC:V widzę dużą różnicę, czcionki mam ciemniejsze ale generalnie w ciemnych miejscach jest naprawdę ciemno, a gdy świeci słońce to faktycznie jest większa jasność niż na zwykłym HDR. Ma ktoś możliwość sprawdzić RE2? Pamiętam że tak było mleko w trybie HDR, ciekawe jak to wygląda w DV.

W sumie na moim b9 w DV jasność OLED jest od razu na wartości 100, a w B7 na sto procent miał 50. Może ktoś to sprawdzić na swoich tv wraz z podaniem modelu?

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Szymek napisał:

To jeszcze tylko niech zwiększa czas zapisywanej rozgrywki i jesteśmy w domu :) (tak żeby cały mecz Halo wchodził) 

 

+ większy limit na zdjęcia i normalne udostępnianie poza konsolą, bo xbox dvr to chyba miesiące temu zdechło. Godrizon za rogiem i jak ja mam wysyłać setki zdjęć na onedrive później zapisywać na kompie to jasny uj mnie strzeli.

 

3 godziny temu, Donatello1991 napisał:

Panowie ci co mają OLEDy. Chociaż na innych tv może to samo. Nie ma cię wrażniea, że Dolby Vision mocniej daje po oczach jak HDR w grach? Dodatkowo oświetlenie OLED w DV mam na 50, a w HDR 100. Jeszcze nawet nic w DV nie kombinował w ustawieniach, a tu wrażnia o wiele lepsze od HDR. Nawet w takiej Fifie jak grałem mecz gdzie połowa boiska cień, a jedno pole karne słońce to tak pizgło po oczach, że w HDR tak nie miałem.

U mnie spora różnica na korzyść DV, kilka gier obadane i nie wracam do HDR10

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Donatello1991 napisał:

Panowie ci co mają OLEDy. Chociaż na innych tv może to samo. Nie ma cię wrażniea, że Dolby Vision mocniej daje po oczach jak HDR w grach? Dodatkowo oświetlenie OLED w DV mam na 50, a w HDR 100. Jeszcze nawet nic w DV nie kombinował w ustawieniach, a tu wrażnia o wiele lepsze od HDR. Nawet w takiej Fifie jak grałem mecz gdzie połowa boiska cień, a jedno pole karne słońce to tak pizgło po oczach, że w HDR tak nie miałem.

Generalnie polecam schodzić z jasnością TV do akceptowalnych wartości, szkoda oczu.

Wiem że to dobrze wygląda, ale nie warto. Ostatnio oglądałem filmik tego chińczyka na YouTube od testów TV i gość tam mówił że materiały w HDR powinny być konsumowane w pełnej ciemności... Ok można tylko zwróćcie uwagę że Vincent ma okulary grubości denka od słoika.

Sam mam od niedawna TV który obsługuje zarówno formaty DV i HDR ale na dłuższą metę w pełnej jasności nie da się na to patrzeć. Szkoda wzroku, zdecydowanie jasność w dół, nie ma aż takiej straty w jakości obrazu która by usprawiedliwiała wypalanie sobie gał.

Edytowane przez Dalhi
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Shago napisał:

 NIe ma śmiechu, ja w bardzo słoneczne dni muszę mieć okulary, bo mam mega wrażliwe oczy i momentalnie mrużę i czuję dyskomfort. Co ciekawe byłem kilka razy o okulisty z tym i na badaniach nigdy nic wyszło :frog:

w lato to tam kij...ale w sloneczne , mrozne dni gdzie jest snieg to ja mam doslownie placz jakbym cebule kroil (matula tez tak ma) Cale szczescie nasze zimy ostatnio nie rozpieszczaja ze sniegiem :)

 

tak zachwalacie to chyba trzeba szukac jakiegos Tv z tym DV 

Edytowane przez Szymek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale coś w tym jest. Mam TV ze średnim HDR z 2017, ustawiania rtings (jasność na maksa dla hdr) i często jest za jasny jak na mój gust. Na tablecie z amoled bez hdr, w podobnych warunkach (ciemny pokój i lampka), ustawiam może połowę jasności, jak nie mniej.

 

Chciałbym jakiś łatwo dostępny dotykowy suwak jasności na pilocie od TV.

Odnośnik do komentarza
Teraz, pawelgr5 napisał:

Czy w poprzednich latach były jakies specjalne promki na haloween?

były, nazywały się Shocktober Sale i zaczynały się pod koniec października ;)

https://www.purexbox.com/news/2020/10/deals_huge_xbox_shocktober_sale_now_live_150plus_games_discounted

 

https://worldofxbox.pl/shocktober-sale-2019-halloweenowa-wyprzedaz-w-sklepie-xbox/

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
23 minutes ago, pawelgr5 said:

Jak sie ktos orientuje w cenach to nie ma szans ze sie da oszukac. Ja chce kupic Re3, na promkach gra chodzi po 87zł czesto. Bez jest nadal po 249 a to jakies 5h gry wiec nie ma szans że kupię. Haloween idzie a to RE wiec licze na promkę.

RE3 nówka w pudełku chodzi po 99zł.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...