Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem. Bo szczerze to zastanawiam się nad zamianą Xsx na combo Xss/ps5. 

Ja graficznym jakimś maniakiem nie jestem więc wielu różnic bym nawet nie zczaił. Konsola ma dysk ssd i Quick resume czyli najważniejsze dla mnie w tej generacji. No i z wyglądu cudo dla mnie. Muszę pomyśleć 

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, drozdu7 napisał:

Rozumiem. Bo szczerze to zastanawiam się nad zamianą Xsx na combo Xss/ps5. 

Ja graficznym jakimś maniakiem nie jestem więc wielu różnic bym nawet nie zczaił. Konsola ma dysk ssd i Quick resume czyli najważniejsze dla mnie w tej generacji. No i z wyglądu cudo dla mnie. Muszę pomyśleć 

Nie wiem czy jest sens zamieniac. Ile dostaniesz za uzywke? 1800? Xss jest do kupienia za 1100-1350.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że XSS będzie wspierany do końca generacji i podejrzewam, że jeszcze nie raz pozytywnie zaskoczy. Właściwie następne 12 miesięcy i gry wychodzące tylko na current-geny pokażą nam na co tak naprawdę go stać: Plague Tale 2, Dead Space Remake, Star Wars Jedi Survivor, Starfield, Redfall, Forza Motorsport.

 

Nawet nie chce myśleć jak ogromne szambo wylałoby się na MS gdyby za 2-3 lata po prostu odcięli się od tej konsoli i olali miliony jej posiadaczy.

 

Nie ma najmniejszych szans.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Figuś napisał:

Przestańcie z tymi wersjami PRO bo one się nie pojawią w tej generacji, w której będą rządzić upsclaing W Postaci FSRów DLLS czy innych rozwiązań własnych.

 

Nowa generacja kart graficznych tak dowali do pieca pod względem wydajności, że będą się musiały pojawić mocniejsze wersję konsol. Inaczej przepaść względem PC będzie przeogromna. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Nie będzie konsol w wersji PRO przy braku podzespołów potrzebnych żeby bieżące potrzeby na PS5 czy XSX zapewnić i niepewnych czasach. Wersje PRO były dla entuzjastów tak samo jak karty z najwyższej półki cenowej. Nie wspominając o tym że trzeba będzie mieć przydomową elektrownie niedługo jak TDP kart tak będzie rosnąć XD

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Michał102 napisał:

Nowa generacja kart graficznych tak dowali do pieca pod względem wydajności, że będą się musiały pojawić mocniejsze wersję konsol. Inaczej przepaść względem PC będzie przeogromna. 

 

Gry na PC pisane są i tak pod najniższy wspólny mianownik czyli GTX 1060.

Odnośnik do komentarza

Spytałem o xss w kontekście całej generacji, ale tak naprawdę nie wiadomo ile ona potrwa. Wnioskuję jednak że przynajmniej przez najbliższe 3 lata zapewni komfortowe granie. 

Ja tam jestem graczem singlowym, a na grafice specjalnie się nie znam. Tak po prawdzie z tego co obserwuję, nacisk MS na chmurę, to wydaje mi się że w perspektywie kilku lat będzie komfortowe granie bez potrzeby posiadania konsoli, szczególnie w tytułach solo

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Figuś napisał:

Serio te konsole swoje potrafią, nie są tak niedojebane jak była poprzednia generacja.

 

No nie powiedziałbym, konsole pod koniec roku będą na poziomie średnich kart sprzed 2 generacji (ok. RTX 2070), a będą na rynku dopiero niecałe 2 lata. Jeżeli plotki się potwierdzą i 4090 będzie 2x mocniejszy od 3090 to z 50TFLOPS będzie 5 razy mocniejszy od XSX. Dla porównania PS4 wyszło w 2013 roku z niecałymi 2 TFLOPS, a 2080Ti który wyszedł w drugiej połowie 2018 roku miał ok. 13,5 TFLOPS, a więc prawie 7 razy więcej. Ale ta różnica nastąpiła dopiero w 5 roku życia ps4 (i już był wtedy model PRO z ponad 4TFLOPS), a tutaj już w drugim roku życia konsol będziemy mieli 5 razy większą wydajność na topowej karcie (o ile oczywiście info się potwierdzi). Obecnie karty graficzne o wiele szybciej uciekają konsolom z generacji na generację.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, tjery napisał:

 

No nie powiedziałbym, konsole pod koniec roku będą na poziomie średnich kart sprzed 2 generacji (ok. RTX 2070), a będą na rynku dopiero niecałe 2 lata. Jeżeli plotki się potwierdzą i 4090 będzie 2x mocniejszy od 3090 to z 50TFLOPS będzie 5 razy mocniejszy od XSX. Dla porównania PS4 wyszło w 2013 roku z niecałymi 2 TFLOPS, a 2080Ti który wyszedł w drugiej połowie 2018 roku miał ok. 13,5 TFLOPS, a więc prawie 7 razy więcej. Ale ta różnica nastąpiła dopiero w 5 roku życia ps4 (i już był wtedy model PRO z ponad 4TFLOPS), a tutaj już w drugim roku życia konsol będziemy mieli 5 razy większą wydajność na topowej karcie (o ile oczywiście info się potwierdzi). Obecnie karty graficzne o wiele szybciej uciekają konsolom z generacji na generację.

 

no tak, ale na rynku wciąż nie ma gier które te moc wykorzystają - masz po prostu lekko podrasowane wersję z konsol w 4K/60, więc co będzie dalej? 4K/120? Może, ale ludzie będą mieli to w dupie, bo konsole dają te 4KCB/60 i wygląda to zajebiście. Bez potrzeby przeskakiwania na PC.

Odnośnik do komentarza

ta generacja z powodu tego że podaż wciąż nie nadąża za popytem, będzie z pewnością jedną z najdłuższych o ile nie najdłuższych w historii. 

 

Mocniejsze wersje konsol? Jest to możliwe, bo poprzednie iteracje jak Xbox One X i Prosiak bardzo dobrze się przyjęły na rynku. Ale trzeba pamiętać że było to sytuacja w której podstawowe wersje tych konsol czyli PS4 i Xbox One były takimi potworkami, które często nie radziły sobie porządnie z full HD, a rynek telewizorów powoli wkraczał już wtedy w erę 4K, więc ich powstanie zostało niejako wymuszone trendami na rynku i faktem że były to zwyczajnie słabe sprzęty. 

A teraz? 8K wydaje się pieśnią odległej przyszłości, którą nikt nie jest zainteresowany. Więc brak jest jakiegoś bodźca, który mógłby być powodem do przesiadki na mocniejsze konsole. Czy takim bodźcem może być to że nowe karty graficzne odstawią konsole? Nie sądzę, bo już teraz mocne GPU odstawiają te konsole i nic z tego nie wynika. Być może jeszcze pojawi się jakiś trend na rynku, ale teraz go nie widzę

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, tjery napisał:

 

No nie powiedziałbym, konsole pod koniec roku będą na poziomie średnich kart sprzed 2 generacji (ok. RTX 2070), a będą na rynku dopiero niecałe 2 lata. Jeżeli plotki się potwierdzą i 4090 będzie 2x mocniejszy od 3090 to z 50TFLOPS będzie 5 razy mocniejszy od XSX. Dla porównania PS4 wyszło w 2013 roku z niecałymi 2 TFLOPS, a 2080Ti który wyszedł w drugiej połowie 2018 roku miał ok. 13,5 TFLOPS, a więc prawie 7 razy więcej. Ale ta różnica nastąpiła dopiero w 5 roku życia ps4 (i już był wtedy model PRO z ponad 4TFLOPS), a tutaj już w drugim roku życia konsol będziemy mieli 5 razy większą wydajność na topowej karcie (o ile oczywiście info się potwierdzi). Obecnie karty graficzne o wiele szybciej uciekają konsolom z generacji na generację.

a ile droższy będzie ten PC? ile on będzie prądu wpierdalał, serio porównajmy coś o podobnych kosztach i kwestiach optymalizacyjnych. Mocny PC to dalej sprzęt dla entuzjastów, wystarczy spojrzeć na steam stats, cały czas mówisz o najmocniejszym możliwym sprzęcie, patrząc na statystyki Steam pół żartem pół serio można powiedzieć że to PCtowcy hamują rozwój ;) Moja 3060 to raptem 2.54% użytkowników 2060 niecałe 5%

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Paolo de Vesir napisał:

 

no tak, ale na rynku wciąż nie ma gier które te moc wykorzystają - masz po prostu lekko podrasowane wersję z konsol w 4K/60, więc co będzie dalej? 4K/120? Może, ale ludzie będą mieli to w dupie, bo konsole dają te 4KCB/60 i wygląda to zajebiście. Bez potrzeby przeskakiwania na PC.

 

Ray tracing, Cp 2077 czy Dying Light 2 na full z RT to nie są "lekko podrasowane wersje z konsol". Zresztą to temat rzeka, jak już tu pisałem to lekkie podrasowanie wersji na PC jest na poziomie różnic w nowym Horizon FW pomiędzy PS4 a PS5.

 

1 minutę temu, Figuś napisał:

a ile droższy będzie ten PC? ile on będzie prądu wpierdalał, serio porównajmy coś o podobnych kosztach i kwestiach optymalizacyjnych. Mocny PC to dalej sprzęt dla entuzjastów, wystarczy spojrzeć na steam stats, cały czas mówisz o najmocniejszym możliwym sprzęcie, patrząc na statystyki Steam pół żartem pół serio można powiedzieć że to PCtowcy hamują rozwój ;) Moja 3060 to raptem 2.54% użytkowników 2060 niecałe 5%

 

Bardziej mi chodziło o to, że napisałeś, że poprzednia generacja konsol była taka słaba, a ta jest mocna, bo z porównania do rynku PC wynika coś innego ;)

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, tjery napisał:

Bardziej mi chodziło o to, że napisałeś, że poprzednia generacja konsol była taka słaba, a ta jest mocna, bo z porównania do rynku PC wynika coś innego ;)

A mi bardziej chodziło o to, że ta generacja na starcie nie była tak niedojebana jak poprzednia na Jaguarach, oboje się nie zrozumieliśmy w takim razie ;)

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, tjery napisał:

Ray tracing, Cp 2077 czy Dying Light 2 na full z RT to nie są "lekko podrasowane wersje z konsol". Zresztą to temat rzeka, jak już tu pisałem to lekkie podrasowanie wersji na PC jest na poziomie różnic w nowym Horizon FW pomiędzy PS4 a PS5.

 

Dlatego aby był sens przesiadać się na nową generację potrzebujemy gier niczym Cyberpunk, ale ich jest na lekarstwo. Rynek gier napędzają konsole i dla większości graczy one wystarczają. Z resztą tak jak pisał figuś - jak ktoś śmiga na czymś poniżej RTX 2060 to kupno konsoli będzie dla niego upgradem.

Odnośnik do komentarza

No spoko, kończąc temat to tylko napiszę, że niby tak wszystko kolorowo, ale po tematach na forum wygląda to już trochę inaczej, ciągłe narzekanie i trudności z wyborem trybów graficznych, a to za niska rozdziałka, a to za mało klatek, a to chrupanie animacji, a to pocięta grafika w trybie 60kls, a to migotanie, a to dorysowywanie się terenu, a to brak RT albo słaba jego jakość. A to wszystko w grach crossgen. A co będzie za 2-3 lata?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...