Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

 

No właśnie nie zawsze, bo ostatecznie i tak masz przyciski z Xboxa, a takie Godrizon 5 nie obsługuje DualSensa w ogóle. Nie mówiąć już o tym, że adapter USB do PC pozwala mieć w grach wibracje i dziwięk przez jacka w padzie, ale działa tylko z kontorlerem do Xboxa. 

Ja podpinałem sobie do lapka dualsens przez bluetooth i wszystko było super. Zaznaczam, że grałem przez przegladarke chrome bo tam mam wrażenie, że śmigało to najlepiej. Apki czy przez edge miałem wrażenie, że jakoś gorzej śmiga. Pewnie grałeś przez apke na Windowsie i tam moze coś się sypie z dualsensem.

9 minut temu, Bigby napisał:

 

Raczej po prostu chujowy internet. Routerów przewinęło się u mnie z 4 przez ostatnie lata i zawsze to samo. Obecnie na Funboxie od Orange.  Niestety o światłowodzie w mojej małej mieścinie mogę zapomnieć.

Ja kupiłem taki i wszystko śmiga

 

https://www.euro.com.pl/routery/tp-link-archer-c50.bhtml?gclid=CjwKCAjwiJqWBhBdEiwAtESPaGI2coG1UujzjIyuoeVF2W6h2PBudL7J0Ck1Lrkawlu4UBNg4lkFERoCnTEQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

 

Najczęściej masz do wyboru potem dwa pasma i zawsze trzeba się łączyć z tym z dopiskiem "5g"(nie mylić z 5g w telefonach)

Edytowane przez PanKamil
Odnośnik do komentarza
58 minut temu, Pupcio napisał:

Serio gracie w gry na strimingu? Przecież to od razu komfort granka -100, myśle że to tylko opcja dla kogoś kto sobie odpala gre raz na tydzień żeby odbić jeden obóz w far kraju a nie dla kogoś kto nakurwia w gry ostro

 

Nie wiem jak w Halo, trochę inna perspektywa i dynamika, ale jak masz dobrego neta, to w Gears of War możesz się nawet nie połapać, że grasz w streamingu.

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Soban napisał:

Też tak macie, że w grach streamowanych nie da się odpalić co-opa lokalnego? Na szybko z ziomkiem odpaliliśmy windjammers i lokalny multi nie działał(zaczął po pobraniu gry).

Tak, wszyscy tak mają, z tego co czytałem mają to ogarnąć w przyszłości 

Odnośnik do komentarza

Jak ktoś jest mało wymagającym graczem, niedzielniakiem/casualem to napisze że xcloud działa super ale tak nie jest. To obecnie jest spoko opcja na telefon/tableta do popykania w gierki lub sprawdzenia sobie gry bez ściągania na dużym ekranie.

 

Sprawdzałem na 3 różnych netach i jest podobnie, są gry które mają dobry czas reakcji i są gry z lagiem jak Forza, Doom, Gearsy przez który nie chce się mi grać (są osoby dla których to będzie grywalne) do tego ustawienia graficzne 1080p z artefaktami i smużeniem ekranu, okazjonalnych problemach z synchronizacją obrazu z dźwiękiem i pierdzeniem z głośników. 

 

Nie wiem będę musiał jeszcze sprawdzić geforce now bo tutaj podobno działa to o poziom wyżej.

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Tak jak Dee pisze, to kwestia osobistych preferencji.

 

Jedni inwestują w potężne PC, innym w zupełności wystarcza konsolowa jakość na XSX, PS5 lub XSS, a inni nie widzą problemu by grać w 1080p przez streaming.

Wiadomo że najlepiej byłoby ogrywać gry w najlepszej jakości ale nie każdy ma potrzebę czy możliwości finansowe. Dlatego dobrze że istnieją też tańsze prostsze opcje jak streaming

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Pupcio napisał:

No nie wiem, wystarczy że miało się do czynienia kiedykolwiek z grami żeby widzieć ogromną różnice między strimingiem a zwykłym graniem. Daddy mówi jak jest

To może też być w miarę ''do grania" dla osób które zatrzymały się na ps360 lub bazowym Xbox One, czyli gówno rozmazane i lag.

 

Tylko nie kumam mniejsze gry jak battletoads, street od rage 4 działają bardzo fajnie na dużym ekranie za to bardziej wymagające produkcję...no nie wiem co tak dla słabo.

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Daddy napisał:

Tylko nie kumam mniejsze gry jak battletoads, street od rage 4 działają bardzo fajnie na dużym ekranie za to bardziej wymagające produkcję...no nie wiem co tak dla słabo.

Nie wiem jak teraz ale na telefonie, w robocie w takie halo multi jak wyszło byłem w stanie komfortowo pograć, tak dostawałem w czapę bardziej niż jak grałem natywnie na xsx, ale nie było to traumatyczne przeżycie. Jedyne gry w które nie byłem w stanie grac komfortowo to FH 4 i 5, reszta była może nie tip top ale spokojnie do ogrania na smartfonie z LTE wyciągającym max 60mb/s

Odnośnik do komentarza

Redakcja Digital Foundry zainstalowała Windowsa 98 na XSX i testuje gierki xd

XSX i XSS wyrastają na godnego następcę pierwszego Xboxa który też słynął z wszelakich emulatorów i homebrew. Jak to mawiają na forumku prawdziwy multimedialny kombajn

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Sprawdziłem jeszcze kilka gier na xcloud na dużym ekranie i znośne do grania z większych gier dla mnie jest Sea of Thieves, w innych grach oprócz wad które napisałem wcześniej dodałbym to że na XSS/XSX większość gier lata w 60-120fps a tutaj takie Psychonauts 2 lata w jakimś przedziale 30-60fps wtf, Doom Eternal za to w miarę płynnie.

Odnośnik do komentarza

Ja grałem w sporo gier przez xCloud na lapku podłączym do telewizora u rodziców i wszystko działało spoko. Z większych gier grałem w Yakuzę 7 no ale to jRPG więc nie wymaga zero input laga, ale z szybszych gier grałem w Forza Horizon 5 i dało się spokojnie pojeździć. Wiadomo, życiówki nie zrobisz ale nie o to tu chodzi. 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Daddy napisał:

Sprawdziłem jeszcze kilka gier na xcloud na dużym ekranie i znośne do grania z większych gier dla mnie jest Sea of Thieves, w innych grach oprócz wad które napisałem wcześniej dodałbym to że na XSS/XSX większość gier lata w 60-120fps a tutaj takie Psychonauts 2 lata w jakimś przedziale 30-60fps wtf, Doom Eternal za to w miarę płynnie.

 

4 godziny temu, wojtas011 napisał:

Bo to są wersje z series s

wiem, na S gra lata w 60-120fps a na xcloud 30-60 albo jeszcze mniej dlatego wtf

Odnośnik do komentarza

Przyszłość czeka ją taka jak Xbox One względem Xboxa One X. Gry będą wyglądać słabiej, chodzić w niższej rozdziałce i z gorszym frameratem niż na większym i potężniejszym bracie, ale gry będą wychodzić.

i oczywiście że będzie wspierana do końca generacji, bo XSS sprzedaje się znacznie lepiej niż XSX. Wiele osób przewidywało na forumku że Series S się nie przyjmie, ale patrząc po wynikach sprzedaży na różnych rynkach mały Xbox to hit i ku ich zaskoczeniu okazało się że ludziom nie przeszkadza niska rozdziałka, czy brak napędu, bo dla zwykłych ludzi liczy się przede wszystkim niska cena i dostęp do wielu gier, a XSS gwarantuje im obie te rzeczy.

 

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, ASX napisał:

bo dla zwykłych ludzi liczy się przede wszystkim niska cena i dostęp do wielu gier

Dorzuciłbym dostępność na półkach sklepowych do powodów, dla których XSS dobrze sobie radzi. Łatwiej podjąć decyzję o zakupie konsoli ze świadomością, że nie trzeba odświeżać lowcygier.pl w godzinach 4-16 żeby trafić na budla z milionem gierek i termomixem w zawyżonej cenie, tylko pójść do sklepu/wejść na stronę, zapłacić i wyjść/czekać na dostawę jak człowiek XXI wieku.

  • Plusik 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...