Skocz do zawartości

GOTY 2019 - głosowanie


Square

GOTY 2019  

163 użytkowników zagłosowało

  1. 1. GOTY 2019:

    • Apex Legends
    • Astral Chain
    • Borderlands 3
    • Call Of Duty Modern Warfare
    • Crash Team Racing Nitro Fueled
      0
    • Concrete Genie
      0
    • Control
    • Days Gone
    • Death Stranding
    • Devil May Cry 5
    • Disco Elysium
    • Fire Emblem: Three Houses
    • Gears of War 5
    • Luigi's Mansion 3
    • MediEvil
      0
    • Metro Exodus
    • Mortal Kombat 11
    • Pokemon Sword/Shield
    • Resident Evil 2
    • Sekiro: Shadows Die Twice
    • Star Wars Jedi: Fallen Order
    • Super Mario Maker 2
    • The Division 2
      0
    • The Legend of Zelda: Link's Awakening
    • The Outer Worlds
    • The Surge 2
    • Total War: Three Kingdoms
      0
    • żadne z powyższych/nie mam GOTY w tym roku
  2. 2. Najlepszy Indyk:

    • A Plague Tale: Innocence
    • Baba is you
    • Blasphemous
    • Bloodstained: Ritual of the Night
    • Children of Morta
    • Creature in the Well
    • Fell Seal: Arbiter's Mark
      0
    • Katana Zero
    • My Friend Pedro
    • Outer Wilds
    • Return of the Obra Dinn
    • Steamworld Quest
      0
    • Untitled Goose Game
    • Valfaris
    • Wargroove
    • żadne z powyższych/nie gram w Indyki
  3. 3. Najlepsze DLC:

    • Commander Lilith and the Fight for Sanctuary (Borderlands Handsome Collection)
    • Gathering Storm (Civilization VI)
    • Iceborn (Monster Hunter: World)
    • Moxxi's Heist of the Handsome Jackpot (Borderlands 3)
    • Seed of Evil (Mutant Year Zero)
    • Shadowkeep (Destiny 2)
    • Shores of Gold (Sea of Thieves)
    • Showdown i King of Cards (Shovel Knight)
    • żadne z powyższych/nie gram w DLC
  4. 4. Najlepszy Remake/Remaster:

    • Age of Empires II: Definitive Edition
    • Borderlands GOTY Remastered
    • Crash Team Racing Nitro Fueled
    • MediEvil
    • Resident Evil 2
    • The Legend of Zelda: Link's Awakening
    • żadne z powyższych/nie gram w remake'i/remastery
  5. 5. Największe rozczarowanie:

    • Anthem
    • Bard's Tale IV: Director's Cut
      0
    • Borderlands 3
    • Crackdown 3
    • Days Gone
    • Death Stranding
    • Far Cry New Dawn
    • Gears of War 5
    • Metro: Exodus
    • Pokemon Sword/Shield
    • Rage 2
    • Sekiro: Shadows Die Twice
    • Shenmue 3
    • The Division 2
    • The Legend of Zelda: Link's Awakening
    • The Outer Worlds
    • The Sinking City
    • nic mnie nie zawiodło w tym roku
  6. 6. Najbardziej oczekiwany tytuł 2020:

    • Baldur's Gate III
    • Cyberpunk 2077
    • Doom Eternal
    • Dying Light 2
    • Elden Ring
    • Final Fantasy 7 Remake
    • Ghost of Tsushima
    • Half-Life: Alyx
    • Halo Infinite
    • Microsoft Flight Simulator
    • Nioh 2
    • Ori and the Will of the Wisps
    • Spelunky 2
    • System Shock Remastered
    • The Last of Us Part 2
    • Vampire Masquerade
      0
    • Wasteland 3
    • Xenoblade Chronicles DE
    • na nic nie czekam w 2020
    • Resident Evil 3
  7. 7. Na jaką konsolę nowej generacji czekasz?


Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 12.01.2020 o 22:59

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Square napisał:

Że niby CTR to tandetny remake? Pomijając kwestię lubienia danego gatunku to oba tytuły oferują chyba dokladnie to samo pod względem odświeżenia.

Nie, że niby CTR to remake 1:1 + dodatkowy content, co nijak ma się do totalnego reimaginu oryginału, prawda?

Odnośnik do komentarza

Przecież Resident 2, to nie jest pełna reinterpretacja. Jest miszmasz jak w nowym Ratchecie(co dla wielu może być wręcz dużą wadą), zresztą z jakiej racji wierny remake(gra robiona od nowa) w stylu Kolosów ma mieć mniejszą wartość od rimejko-rebootu. Bo pobawili się paroma postaciami, dodali trochę contentu i przy okazji trochę zabrali?

Nie należy zapominać, że dla wielu te rimejki, to pierwsza styczność z grą, więc będą je trakować jak każdą inną.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

GOTY 2019: Astral Chain

Uwielbiam takie miłe niespodzianki: od pierwszej zajawki nowej gry do jej premiery w zaledwie kilka miesięcy. PlatinumGames nadal w formie.
 
Najlepszy indyk: Sayonara Wild Hearts

Ostatnio nie mam czasu dla indyków, ale nowej gry od Simogo (Year Walk na WiiU) nie mogłem sobie odmówić. I nie żałuję - mimo iż strasznie króciutka to bardzo przyjemna gierka, do której pewnie będę jeszcze często powracał by próbować ją wymaksować.

 

Najlepsze DLC: Nie ma takiego, DLC to rak branży, etc.

Z założenia nie kupuję DLC, oczywiście zdarza się, ale w 2019 się nie zdarzyło.

 

Najlepszy Remake: YU-NO: A Girl Who Chants Love at the Bound of this World

Po ponad 2 dekadach (sic!) doczekaliśmy się oficjalnego zachodniego wydania kultowej visual novelki, a dokładniej to już rimejku tej kultowej visual novelki. Za dużo cenzury, za bardzo ugrzeczniony względem oryginału, ale kilka irytujących przypadłości w gameplayu poprawiono. No i przede wszystkim - uwzględniając dwudziestokilkuletni ząb czasu - historia jest fenomenalna.

 

Największe rozczarowanie: Crash Team Racing Nitro Fueled

Miało być super, taki zastępca tak mocno przeze mnie wyczekiwanego nowego Mario Kart, który przez sperdoline portów i remasterów nigdy nie wyszedł na nowej konsoli od Nintendo. No cóż... król platformówek gokartowych ścigałek jest tylko jeden, i zowie się Mario, a nie Crash.

 

Najbardziej oczekiwany tytuł 2020: Na nic konkretnego nie czekam.

Zajawki Ghost of Tsushima oraz Genshin Impact zapadły mi w pamięci. Hatsune Miku Project Diva MegaMix na pewno ogram na Vicie Switchu. Ciekawi mnie jak wypadnie zremasterowanie Xenoblade.

 

Na jaką konsolę nowej generacji czekasz? Na pełnoprawną konsolę stacjonarną od Nintendo.

Switch jako sukcesor WiiU mnie zawiódł - i to pod względem jakości wykonania sprzętu i oprogramowania, jak i sama biblioteka gier mogłaby być o wiele lepsza (za dużo portów/remasterów zamiast nowych gier). Od Sony i Microsoft nie spodziewam się niczego nowego: więcej mocy, jakieś implementacje pomysłów zaciągniętych od Nintendo, więcej abonamentów, i słowo "nextgen/nowa generacja" powracające do łask w reklamach. Może jeszcze większe specetowienie Xboksa.

Odnośnik do komentarza

Ej, no serio jesteś zawiedziony biblioteką Switcha? Nowa Zelda, nowy Mario, nowy Fire Emblem, nowy Smash, Splatoon, Mario Maker, Luigi. To wszystko w 3 lata kurde. Do tego całe mnóstwo gier multiplatformowych od perełek typu Cuphead czy Ori po pełne AAA jak Diablo, Doom czy Wiedźmin. I całe stada indyków. Nie wiem jakie trzeba mieć wymagania żeby być zawiedzionym biblioteką Switcha. Konsoli, która jako pierwsza od czasów chyba SNESa konsola Nintendo może zadowolić hardcorowego gracza jako jedyna konsola w domu. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Gregor var Emreis napisał:

Ej, no serio jesteś zawiedziony biblioteką Switcha?

Biblioteka Switcha jest bardzo dobra. Gry na wyłączność, to jedyna rzecz którą mogę bez jakiejkolwiek wątpliwości zachwalać w tej zabawce. Ale względem prekursora wydaje mi się, że mogło być lepiej. Po 3 latach na WiiU mogłem zagrać oprócz nowego Mario 3D, Smasha, Kirby, Yoshi, Xenoblade, również w nowe Mario Kart, Donkey Kong, Mario 2D, Pikminy, Project Zero/Fatal Frame, Wario, czy Bayonettę; do tego nowe produkcje typu NintendoLand, Splatoon, Super Mario Maker, The Wonderful 101, Captain Toad, Lego City Undercover, Hyrule Warriors. Brakuje mi chyba tych flagowych tytułów, które serwowano nam przez ostatnie kilka generacji - nowych nintendowych ścigałek, nintendowego RTSa, czy klasycznego dwuwymiarowego Mario i Donkey Kong, oraz kontynuacji gier z WiiU takich jak Pokken, Captain Toad, czy Nintendo Land.
Nie wspominam już o tym, że przeskok jakościowy gier na WiiU był naprawdę zauważalny (choćby: Skyward Sword -> Breath of the Wild, Xenoblade -> XenobladeX, Mario Kart Wii -> Mario Kart 8). Na Switchu różnica jest nieodczuwalna, jakbym grał na WiiU 2.0/Pro ale z uwstecznioną funkcjonalnością oprogramowania systemowego, aniżeli na całkiem nowej konsoli (a porty jeszcze bardziej potęgują do przeświadczenie). Dlatego tak bardzo wyczekuję wydajniejszej stacjonarki, choćby w postaci kolejnego modelu Switcha.

 

TL;DR
Biblioteka gier Switch jest bardzo dobra (gdzieniegdzie: świetna), ale mogłaby być jeszcze lepsza gdyby - zgodnie z oczekiwaniami - oferowała nowe gry zamiast remasterów/portów z poprzednika. Więc tak, trochę się zawiodłem na Switchu, że nie mogę pograć w nowe Mario Kart, Donkey Kong, New Super Mario Bros, lub w nowe odsłony Pokken, czy Captain Toad.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Damk napisał:

Biblioteka Switcha jest bardzo dobra. Gry na wyłączność, to jedyna rzecz którą mogę bez jakiejkolwiek wątpliwości zachwalać w tej zabawce. Ale względem prekursora wydaje mi się, że mogło być lepiej. 

No mogło być, SMT5 jest nigdzie, B3 nie wiadomo, reset Metroida, nawet Poki wyszły obcięte itp.

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, aph napisał:

Pozdrawiamy kolegę @Nyu, kolejnego śmiałka który głosuje na DMC5 w GOTY :sir:  Mamy czas,jeszcze będzie Dante i spółka na szczycie, zobaczycie uwierzycie :)

 

Nie wyobrażam sobie zagłosować na cokolwiek innego. RE2 i Sekiro mogą być ultra-sztosami, ale szanujmy się, taki "slasher", taki comeback zakopanej serii z taką grafiką i udźwiękowieniem? Do pełni szczęścia brakowało tylko ciekawszych lokacji, a i tak stawiam ją praktycznie na równi z trójką.

 

No i nie od dziś wiadomo, że głos oddany na grę z wysokim progiem wejścia liczy się przez mnożnik konesera razy 3 :sir:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Nyu napisał:

  taki comeback zakopanej serii z taką grafiką i udźwiękowieniem? Do pełni szczęścia brakowało tylko ciekawszych lokacji, a i tak stawiam ją praktycznie na równi z trójką.

No niestety pod względem lokacji gra nie umywa się do czwóreczki, bo tam wszystko było, 3ka zaś raczej była szarobura i monotonna. Mi natomiast zabrakło porządnego story, gra powinna być o połowę dłuższa, powinni dać postaciom zagrać wreszcie. Nawet twórczość fanowska oparta na franczyzie lepiej to robi.

edit - dziękuję,postoję, ograniczę się do wódeczki;)

Edytowane przez aph
Odnośnik do komentarza
54 minuty temu, aph napisał:

No niestety pod względem lokacji gra nie umywa się do czwóreczki, bo tam wszystko było, 3ka zaś raczej była szarobura i monotonna. Mi natomiast zabrakło porządnego story, gra powinna być o połowę dłuższa, powinni dać postaciom zagrać wreszcie. Nawet twórczość fanowska oparta na franczyzie lepiej to robi.

edit - dziękuję,postoję, ograniczę się do wódeczki;)

Aphromo przecież ty skasowałeś konto. Wypad stąd.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

U mnie z roku na rok jest coraz gorzej z czasem na granie, zatem tego typu głosowanie nie stanowi takiej zagwozdki jak kiedyś - gdy naprawdę ciężko było dokonać wyboru z okazałej listy ogranych tytułów.

 

GOTY 2019: Sekiro Shadows Die Twice

 

Ekipa FromSoftware pod wodzą Miyazakiego wywróciła do góry nogami nieco skostniałą formułę sukcesywnie rozwijaną od czasów nowatorskiego Demon's Souls. Najlepsze pojedynki z bossami od lat, przystępnie podana intrygująca historia no i ten genialny system walki, tak inny od tego co do tej pory nam serwowali.

 

NAJLEPSZY INDOR: Stygian Reign of the Old Ones

 

Ten czerpiący garściami z twórczości Lovecrafta eRPeG przywołał przemiłe wspomnienia z wydawać by się mogło bezpowrotnie utraconych czasów ogrywania klasycznego Fallouta. Bardzo dobrze napisana fabuła oraz postacie, różnorodne archetypy (grę ukończyłem 4 krotnie), oryginalna oprawa audio/video. Zabrakło funduszy na ostanie szlify ale nie żałuje nawet minuty z tych ~50h spędzonych w Arkham.

 

 

NAJLEPSZE DLC: Seed of Evil (Mutant Year Zero)

 

Po pierwsze - jedynie DLC, które ograłem w tym roku ;( Po drugie - mój głos traktuję raczej jako docenienie naprawdę kapitalnej podstawki, która to na konsolach miała premierę w roku bieżącym. Zaprawdę kapitalna taktyczna gierka z niezwykle oryginalnym światem.

 

NAJLEPSZY REMAKE/REMASTER: Resident Evil 2

 

Godnie odświeżony kultowy tytuł - niby znane kąty ale jednak nowe. Na najwyższym poziomie trudności prawdziwy survival.

 

NAJWIĘKSZE ROZCZAROWANIE: Borderlands 3

 

Główny zarzut - seria utknęła w miejscu, naprawdę lepiej się bawiłem 7 lat temu przy B2.

 

NAJBARDZIEJ OCZEKIWANY TYTUŁ 2020: Spelunky 2

 

Nie wierzę w premierę Elden Ring/BG]|[ w tym roku. Z drugiej strony nie wiem, czy Spelunky potrzebuje sequela - czas pokaże, czy Derek Yu zostawił sobie jakiegoś asa w rękawie czy po prostu zamierza odcinać kupony...

 

NA JAKĄ KONSOLĘ NOWEJ GENERACJI CZEKAM? PlayStation5

 

Tak jak wspomniałem, ledwo co liznąłem w tym roku - pozostanę przy starym dobrym Sony, pogodziwszy się już dawno z faktem, iż masa dobrej zabawy od konkurencji mnie zwyczajnie omija.

 

Edytowane przez stoodio
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Bardzo ciekawe i fajne wyniki. Wygrała gra, która wygrać miała. Death Stranding to, jeżeli wierzyć głosowaniu, gra love it or hate it. W sumie by się zgadzało z ogólnymi opiniami. Najbardziej oczekiwane tytuły zgodnie z... oczekiwaniami? :) No i głosowanie pokazuje jeszcze jedno: kategorie DLC, Indyk i remaster totalnie niepotrzebne. RE2 obroniło się samo z siebie zajmując miejsce na podium, kategoria pocieszenia bezsensowna. Ogólnie jestem zadowolony, Sekiro wygrało zasłużenie

Odnośnik do komentarza

Zanim powstała ankieta to osobiście obstawiałem, że GOTY zgarnie remake RE2, który cieszył się olbrzymim zadowoleniem na forumku. Może gdyby nie wyszedł na początku na roku to miałby więcej głosów?

Znowu w rozczarowaniu obstawiałem więcej głosów na Death Stranding i nie spodziewałem się, że tyle osób pokładało nadzieje w Anthem.

W oczekiwanych tytułach bez niespodzianek, wiadomo było, że te dwa długo wyczekiwane twory będą miały najwięcej głosów.

Podobnie w sumie z konsolami, na forumku zawsze PS było bardziej popularne.

 

8 minut temu, Gregor var Emreis napisał:

No i głosowanie pokazuje jeszcze jedno: kategorie DLC, Indyk i remaster totalnie niepotrzebne.

Możliwe, że w przyszłym roku damy sobie z nimi spokój.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...