Skocz do zawartości

The Last of Us - HBO


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

20 minutes ago, Wojtq said:

@Homelander - z brakiem zarodników ludzie się chyba dość szybko pogodzili. Zgadzam się zresztą, że to był element gameplayu i można się bez tego obejść.

Zastanawiam się z kolei, czy nowym rozwiązaniem komunikacji między zarażonymi scenarzyści nie strzelą sobie w stopę w dłuższej perspektywie, ale zobaczymy. 

 

 

No z ta zbiorowa komunikacja może być problem ale nie musi. Grzybkoludziki moga się przecież też porozumiewać krzykiem, echolokacja, czymkolwiek. Na końcu odcinka zamiast tych małych pnaczy na palcach mógłby być wrzask, a reszta na to wstaje. Więc efekt ten sam. Po prostu scenarzyści zrobili sobie dodatkowa opcję i moga, ale nie musza korzystać (ot chociażby uschnięte/uszkodzone pnacza jak nie beda chcieli)

Edytowane przez Homelander
Odnośnik do komentarza

Typ poprzednio zrobił Czarnobyl gdzie pozmieniał całkiem spore rzeczy (np. główna ostatnia scena, gdzie w rzeczywistości nie było w ogóle głównego bohatera, albo sztab naukowców zastąpił jedną fikcyjną babą) a przecież ten serial był oparty na faktach. Trudno więc co sie dziwić że w serialu opartym na gierce też wprowadza sobie zmiany.

 

Mi osobiście najbardziej się podobał cold opening, czuć ten sznyt z Czarnobyla przez co można sie domyślić który z showrunnerów za ten fragment odpowiada. Za to całowanie sie z trupem na końcu to od razu widać że dewiant Cuckman wymyślił, obrzydliwy zwyrol. 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

DŻOŁ FAAAK SZOŁ ME JOR HEND DŻOŁL FAAAK ELI FAAAK

 

Zmiana zarodników na kurwa

Spoiler

jakieś podziemne pnącza, ale głupota, bezsensowna głupota.

Końcówka i

Spoiler

ten buziak, ja pierdole, jaki krindż :pawel:

 Ogólnie ten serial wygląda jak The Walking Dead z grzybowymi zombiakami (gumowymi w dodatku), nie czuć ani trochę ducha gry (może w tych sceneriach jedynie, które są bardzo sztucznie wykonane swoją drogą) i tego, nie wiem, mroku postapokaliptycznego świata? To wszystko wygląda jak teatr telewizji i niczym się nie wyróżnia. Jak ktoś nie grał w grę, to nie wiem co tam może zachwycić tak naprawdę - nijaki plot, nijaka gra aktorska, nijakie sceny, brak emocji. Czy ta

Spoiler

śmierć Tess wzbudziła jakiekolwiek emocje? No kurwa XD Zabili jakąś przeklinającą babę w drugim odcinku, banderas.

 

Czy serial jest również przehajpowany jak sama gra? Chyba cienko jest kondycją obecnych seriali, skoro takie coś wzbudza taki zachwyt.

 

Odnośnik do komentarza

Ta hivemindowa grzybnia to trochę taki z dupy pomysł :pechowiec: Pół biedy, gdyby to był tylko plot device, żeby zamienić FEDRę zarażonymi w scenie z Tess. Tylko że teraz trochę ciężko będzie to ignorować.

Do aparycji Ramsey zaczynam się powoli przyzwyczajać (chociaż podczas akcji w muzeum w półmroku wyglądała znacznie bardziej niepokojąco niż clickery). Poza kilkoma linijkami Bella wreszcie uspokoiła artykulację i kreuje Ellie na tyle akceptowalną, że w przeciwieństwie do pierwszego odcinka nie odczuwałem silnego dysonansu. 

Budżet może i duży, ale zagrzybione powierzchnie to wyglądają w wielu miejscach jak najtańsza drukarka 3d :corvo:

 

To co, kto przerobi na ikonki?

 

bella1.jpg

bella2.jpg

Odnośnik do komentarza

Serial mega zrobiony. Jako ogromny fan gier, pierwszej i drugiej części jestem bardzo zadowolony. Niektóre rzeczy pozmieniane i fajnie, jednocześnie zachowując całą podstawę. Kapitalnie zrobili cała scenerie postapo w dużym mieście co w sumie rzadko się zdarza. Ciekawe jak oddali Pittsburg. Czekam na kolejne odcinki. Mogliby kiedyś wydać w boxie to by sobie człowiek postawił w kolekcji obok part 1 i 2.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 23.01.2023 o 09:52, PiotrekP napisał:

dawaj kurwa mać wszystko w spoilery. Nie psuj innym seansu.

bez przesady, spodziewałeś się, że będą łazić po Sosnowcu? Nie wiem co można zaspoilerować ludziom, którzy grali w TLoU. 

Drugi odcinek piękny. Można zrobić adaptację prawie 1:1, o ile zrobi się to dobrze. Sceny w mieście wyglądały momentami jak screeny z gry, tylko z remastera na ps7. Przywiązanie do detali robi robotę, charakterystyczne oświetlenie w budynkach też. No dobrze się to ogląda i czekam na kolejne odcinki. 

A gruby widze już coraz bliżej zapaści emocjonalnej XDDDD 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

nie no, zajebiste co tu gadac.

 

kluczowa scena z odcinka w grze lepsza, ale tu sie chyba wszyscy zgadzaja. ekranizacja prawie doskonała, swietnie sie bawie mimo, ze gre znam na pamiec.

 

aktorzy dobrani pieknie, bella ramsey zbiera hejt za niebinarnosc i watpliwa urode, ale to wiadomo, ze od jakis inceli. przypomnial mi sie placz roziego ktory pisal, ze nie zagra w last of us 2 bo zobaczyl spoilery i stwierdzil, ze gowno. no jak traktowac takiego goscia powaznie :)

 

mam tylko nadzieje, ze nie bedzie kombinowania i TLOU 1 - Sezon 1, bez cliffangerów zadnych.

  • Lubię! 1
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Ölschmitz napisał:

aktorzy dobrani pieknie, bella ramsey zbiera hejt za niebinarnosc i watpliwa urode, ale to wiadomo, ze od jakis inceli.

"Dyskusje w internecie", nie podoba ci się gra aktorska, to jesteś incelem, żeby to jeszcze Figarszcze napisało, a to kurwa Olschmitz :pechowiec:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...