Skocz do zawartości

The Last of Us - HBO


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Bartg napisał:

Ale trzeci ni w ząb nie pasował zarówno do fabuły znanej z gry jak i do całego lore. 

Oczywiście, że pasował do lore. W grze wszystko było skupione na drodze Joela i Ellie, nie było czasu ani możliwości pokazania życia innych ludzi w tym świecie, bo to nie był open world z side questami itp. Mi się właśnie zajebiście oglądało historię wyobcowanego preppersa, który na początku wydawał się cieszyć z całej tej pojebanej sytuacji i paradoksalnie spokoju jaki to mu dało. I mam nadzieje, że będzie więcej takich pobocznych wątków ukazujących życie zwykłych ludzi.

 

9 minut temu, Rozi napisał:

UWAGA UWAGA

Homoseksualizm to metafizyka, doświadczenie, transcendencja, wyższa kultura. Niesamowite, że żeby docenić dwóch facetów walących się w czoko, trzeba ściągnąć klapy z oczu.

jak zwykle sam sie zaorałeś, tylko jeszcze tego nie rozumiesz, niech tak zostanie na zawsze XD

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Ölschmitz napisał:

a ten Rozi jak malpa bedzie sie darł i rzucal gownem po scianach bo dwoch facetow sie w serialu w sobie zakochalo. jestem naprawde ciekaw jak ty w ogole to obejrzales. pewnie z miską na kolanach.

Zakładanie, że po dwóch kiepskich odcinkach obejrzałem ten trzeci :kekw: Szkoda czasu na średnie seriale.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, number_nine napisał:

tak, ja wiem, że Ty to wolisz. Ale co ja wolę, to nigdzie nawet nie napisałem i dopowiadasz, żeby Ci było lżej ze swoim płytkim postrzeganiem świata XD Rola Nicka faktycznie bardzo dobra, jak ściągniesz klapy z oczu, to może też docenisz. Ale jak widać, całą uwagę skupiłeś na scenach łóżkowych

 

Sceny łózkowe przyspieszalem i daruj sobie tą passive agresywną gadke bo to ty postrzegasz swiat zero jedynkowo traktujac kazdego kto oczekuje czegos innego od adaptacji gry niz ty za cepa na ktorego sam wychodzisz.

Co innego delikatne zmiany watku w stosunku do gry ktore sa na propsie a co innego zmienianie waznych momentow historii w dramat romantyczny kosztem duzo wazniejszych spraw. 

 

Juz pomijam fakt ze czytasz chyba tylko pierwsze zdania ppstow ktore tobie nie pasuja a reszte dopowiadasz do swojego pogladu "Kazdy kto uwaza ze watek Billa byl za dlugi jest plytkim , wstretnym , homofobem xd "

 

 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 30.01.2023 o 13:52, Homelander napisał:

Rozumiem, że gdyby Frank miał na imię, na przykład, Alice, i była to fajna brunetka (ew. blondynka, tudzież ruda) to odcinek zyskałby Twoją akceptację i oglądałoby Ci się lepiej?


A Ty sobie wyobrażasz, że obca dziewczyna po godzinie od wpadnięcia w pułapkę, kąpieli, kolacji i plumkaniu na pianinku od razu leci w ślinę ze swoim dobroczyńcą i za chwilę czeka na niego w łóżku? Kto to k#rwa pisał? No chyba, że tak jest z gejami to wtedy jak ja mam brać ich poważnie?
 

W dniu 30.01.2023 o 22:57, Shankor napisał:

Wszystko byłoby dobrze. Bill, jako postać ukazany w lepszym świetle, wzruszająca historia miłości (homo - co dla niektórych jest szokiem) miłość w czasach zarazy itp. No ale przez to ominęli,  dla mnie chyba najfajniejszy etap gierki - Bill, król i władca niczego, zgorzkniały i niemal oderwany od rzeczywistości przez wydarzenia (również miłosne) ostatnich lat, bloater w sali gimnastycznej, przyjęcie prawdy o śmierci Franka i jego powodach odejścia wraz ze sposobem poradzenia sobie z tym wszystkim, a na koniec żart z pisma o pedziach, które Ellie wzięła z jego kryjówki. 


Dokładnie tak - raz, że w grze historia Billa była lepiej i dojrzalej napisana, a dwa, że przez to straciliśmy naprawdę wiele fajnych scen i akcji, bo Druckmann zerwał się ze smyczy Straleya i teraz może poszaleć ze zmianami, które pewnie od zawsze chciał wprowadzić.
Wzruszająca historia? Jasne, tego nie neguję, ale tak cukierkowa i zupełnie nie pasująca do klimatu nakreślonego w grze, że nie to nic wspólnego z dojrzałością i inteligentnym scenariuszem The Last of Us - łopatologiczne nawalanie młotkiem po głowie tak typowe dla dzisiejszego scenopisarstwa.
 

W dniu 31.01.2023 o 09:03, Tokar napisał:

gdyby nie ten atak raiderów, to w ogóle nie miałoby to nic wspólnego ze światem tlou. 


A to to już w ogóle beka - banda jakichś przygłupów wchodząca jak lemingi na te miotacze ognia i Bill stojący na środku pięknie oświetlonej ulicy :kekw:
Ten odcinek byłby spoko, gdyby wywalić scenę łóżkową, a przynajmniej nie dawać jej chwilę po tym, jak się poznali, a wątek ich miłości zakończyć na tej kłótni 3 lata później - wtedy można było resztę jak w gierce poprowadzić:
 

Spoiler

Frank ma dość życia w zamknięciu i izolacji, szuka szczęścia na własną rękę, zostaje ugryziony, wiesza się, by zapobiec przemianie - Joel, Ellie i Bill znajdują jego ciało i niezbyt miłą notkę pożegnalną.

 

  • Plusik 7
  • Lubię! 1
  • beka z typa 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Pupcio napisał:

A jest na to czas żeby poświęcać godzine przy 9 odcinkowym sezonie? Historia jedynki ma niby być zamknięta a jeśli będą tak rozwijać każdą napotkaną postać to skończymy na tym że Ellie z Joelem będą gośćmi we własnej historii. Nie wiem, nie wiem. Zdecydowanie ten 3 odcinek wzbudził we mnie obway o przyszłe odcinki

No ale pupcio, przeciez nie zobaczysz za bardzo tego kilkugodzinnego gameplaju z dialogami miedzy cutscenkami w grze w serialu. To nierealne, nie da sie tego przelozyc na serial. To musi byc kilka dialogow na odcinek powiazanych z konkretnymi akcjami. W tym odcinku mielismy list od Billa do Joela, ze jego zadaniem ma byc opieka nad Tess gdzie tej juz nie ma i wiadomo, ze cos w nim zatrybilo, ze ta osoba powinna/moze byc Ellie. Joel musial to przeczytac. Taki ich character development w konwencji serialu jest. To jest koncowka odcinka, niby kilka minut serialu ale dla ich relacji bardzo wazne i duzy krok do przodu.

Ja to tak widze.

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Pupcio napisał:

A jest na to czas żeby poświęcać godzine przy 9 odcinkowym sezonie? Historia jedynki ma niby być zamknięta a jeśli będą tak rozwijać każdą napotkaną postać to skończymy na tym że Ellie z Joelem będą gośćmi we własnej historii. Nie wiem, nie wiem. Zdecydowanie ten 3 odcinek wzbudził we mnie obway o przyszłe odcinki

 
O to to - 9 odcinków, już teraz odczuwam, że wiele rzeczy robione jest "po łebkach", a co będzie po tym, skoro cały odcinek zmarnowali na cukierkowe backstory rodem z Brokeback Mountain?
Na tym etapie powinniśmy mieć już kilka epickich starć zarówno z zarażonymi, jak i ludźmi, a tu tylko dwa clickery w muzeum i nara.

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, smallv86 napisał:

Rozbudowali watek pobocznej postaci z gry bo tego w grze nie moglismy dostac, co w tym zlego?

Nic w tym zlego, wrecz przeciwnie. Pod warunkiem ze part 1 bedzie trwac 3 sezony. 

 

I jesli bedziemy poswiecac caly odcinek na mocno poboczne postacie ucierpiec moga na tym glowne. Pomijam fakt ze w przypadku part 2 chyba im zycia nie starczy na takie zabiegi bo postaci typu Bill jest tam duzo wiecej.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, kanabis napisał:

Co innego delikatne zmiany watku w stosunku do gry ktore sa na propsie a co innego zmienianie waznych momentow historii w dramat romantyczny kosztem duzo wazniejszych spraw.

XDDDDDDD

faktycznie, rozbudowanie historii jednego typa z gry przyćmiło główny wątek serialu i te "ważne sprawy" typu pościg, strzelanie, zabijanie itd. 

7 minut temu, kanabis napisał:

bo to ty postrzegasz swiat zero jedynkowo traktujac kazdego kto oczekuje czegos innego od adaptacji gry niz ty za cepa na ktorego sam wychodzisz.

niech Ci będzie, wolę zero jedynkowy świat (chociaż nie wiem skąd wyciągnąłeś ten wniosek, pewnie jak zwykle z dupy) niż zakonserwowany. 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Wczoraj oglądaliśmy razem z żoną ten trzeci odcinek. 

Wcześniej grała w grę ale utknęła w bibliotece, więc przestała. No i po odcinku ona mnie pyta czy w grze też była taka pedalska retrospekcja? :blink: 

Więc musiałem jej tłumaczyć całe miasteczko Billa. Zaminowane, naszpikowane pułapkami, ze sklepem z płytami z muzyką. Potem spotkanie Z Billem, kradzież komiksów z piwnicy. Akcje w szkole z bossem, ucieczkę do samochodu. :obama: A potem jeszcze stresciłem jej akcje w bibliotece, potem hotel potem piwnice pełną klikaczy, ucieczke przed purchlakiem, uliczkę z najemnikami i ostateczne wydostanie się z tamtej niesamowitej lokacji, która trzymała gracza cały czas w zaszczuciu.

 

To mi powiedziała że wróci do gry ale dopiero gdy kupię wersję Remake na PS5 :whyyy: No więc jej mówię że będzie musiała zaczynać od nowa bo w wersji Remaster na PS4 już jest dość daleko a oglądając serial tylko popsuje sobie tę niesamowitą historię. Kto wie jakie jeszcze gówniane akcje pojawiają się w serialu, których nie było w grze. :facepalm:

 

 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Coś czuje że przy ekranizacji drugiego partu jeszcze będziecie wzdychać z tęsknotą za całuśnym Billem

3 minuty temu, Figaro napisał:

Już lepsze takie zmiany niż oglądanie idealnie odtworzonych scen z gry, to by dopiero było nudne.

W dwóch poprzednich odcinkach było idealne odtworzone sceny z gier? Nie, nie było, te co były nie były nudne ale nagle te z miasteczka dla pana figarx byłyby nudne :) 

3 minuty temu, messer88 napisał:

W kolejnych odcinkach takie rozszerzenie i pokazanie lat wstecz sprawdziłoby się w przypadku ludzi ukrywających się w kanałach, tam w grze jest fajne LORE w notatkach. 

 

Z murzynami ciekawe co się odjebie, i czy będzie finał jak w grze a jeśli tak jak to wypadnie. 

No jest dużo fajnych historii które mogliby rozwinąć ale nie w momencie gdy chcą to zakończyć na 9 odcinkach xD

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...