Skocz do zawartości

The Medium


Frantik

Rekomendowane odpowiedzi

Przejrzałem teraz temat i widzę zachwyty nad muzyką. Ja jestem gdzieś pod koniec i... w tej grze jest jakaś muzyka? Nie przypominam sobie niczego. Co do tego polskiego dubbingu - mi jest zupełnie niepotrzebny, ale zaskakuje mnie jedno. Skoro chodzi o pieniądze, to dlaczego wydali kasę na Troya Bakera? Przecież musiało ich sporo kosztować załatwienie tego gościa, a jego performance jest... słaby.

Odnośnik do komentarza

Muzyka jest jak najbardziej. Tak jak powinna być, w odpowiednich momentach. I jest świetna. Grasz w słuchawkach? To wiele zmienia w odbiorze.

A brak polskiego dubbingu? Dla mnie ogromny minus, te angielskie głosy strasznie wybijają z nastroju. Zwłaszcza, że są takie...poprawne zaledwie, jakies nijakie.

 

Odnośnik do komentarza

Gra bardzo ok, nie jest to tytuł wybitny, oceny uważam za słuszne, zdecydowanie my Polacy będziemy czerpać z tej gry najwięcej bo jest dużo fajnych PRLowskich smaczków, BARDZO brakuje dobrego Polskiego dubbingu, gra jest również mocno nierówna graficznie, czasem jest fotorealizm a za chwile poziom bardzo średnio.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Przeszedłem dzisiaj tą historie. Jestem bardziej niż zadowolony. Siadło mi klimatycznie, fabularnie i nawet gameplay`owo, chociaż ta ostatnia część najsłabsza.

 

Graficznie to bardzo dobra gierka z pół statycznymi kamerami co bardzo lubie i ciesze się że jeszcze takie gry wychodzą. Super to mieszanie światami, spotykanie tych uwięzionych dusz z za którymi stoją historie, dramaty i śmierci. Hotel i okolice mistrzostwo. Zagadki niestety słabizna bo raz że proste dwa że zamykają poszukiwanie wskazówek w obrębie danej miejscówki - znikają drogi powrotne więc nawet nie ma mowy o backtrackingu. 

 

Co do tego czy ta gra mogłaby być nowym silent hillem - jak najbardziej. Gdyby rozgrywkę zrobić troche bardziej dynamiczną, dodac walke i z miejscówek zrobić większe obszary do zwiedzania i szukania rozwiązań zagadek to jak najbardziej. Bo klimat, historie i muzyke to zdecydowanie Ci devi potrafią dostarczyć. 

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.05.2021 o 22:31, pele15 napisał:

Polecicie Panowie jakas gre w stylu The medium na xsx? Dodam że nie gralem w żadne horrory nigdy.

W sumie to obadaj sobie to, co oferował XO w gatunku. Klasyczne Residenty, Silent Hill Homecoming i Downpour we wstecznej z 360, Outlast, Visage... Sporo tego się nazbierało, ale jeszcze nie ma żadnego tytułu stricte current genowego dla XSX z tego gatunku oprócz Medium. No, jutro wychodzi RE8, też warto zerknąć, ale to akurat trochę inna bajka.

Odnośnik do komentarza
On 5/4/2021 at 10:31 PM, pele15 said:

Polecicie Panowie jakas gre w stylu The medium na xsx? Dodam że nie gralem w żadne horrory nigdy.

Dzisiaj do GPU wpada Outlast 2 i polecam mocno, jednak jest to inne doświadczenie niż The Medium. Zamiast spokojnej eksploracji i prostych zagadek dostajesz ucieczki przed monstrami okraszoną stresującą i gęstą atmosferą.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Outlasty skończyłem i dwójka nieco nuży w późniejszych etapach grałem już na sile aby tylko skończyć.

 

Wczoraj skończyłem The Medium i o ile cały ośrodek Niwa to sztos to później akcja leci w dół i już nie czuć tego silentowego klimatu, No może jeszcze poza schronem, końcówka średnia i widać przy końcu przygody już twórcy chcieli szybko grę skonczyc i wydać, pierwsza połowa gry 10/10, po ośrodku Niwa maks 8/10. Nie mniej jednak polecam wszystkim fanom gatunku 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dla mnie póki co ( bo jestem już blisko końca) najlepszy to był moment jak się szło do Ośrodka. Tam było czuć zdecydowanie klimat Silenta - ta muzyka, sceneria. Gra niestety nierówna i no i graficznie dziwi mnie, że nie wydali tego na past geny ale ogólnie polecam i też dałbym naciągane 8 :)

Odnośnik do komentarza

Ja wczoraj odpalilem na ok. 15-20 min. i jakoś z papci mnie nie wyrwało... Taki średniak przez duże Ś, jednak to tylko kilkanascie minut które spędziłem z grą więc nawet nie powinienem jej oceniać, jednak mnie trochę nudziła. 

Dam jej jeszcze szanse i zobaczymy co się rozwinie, bo widać że jakiś potencjał i to coś ma... 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
10 minut temu, Wredny napisał:

Heh, wciąż jeszcze nie zmusiłem się do odpalenia z Gamepassa, więc niekoniecznie :reggie:
Jakoś nie mam ciśnienia na ten tytuł, podobnie jak w przypadku Outriders - niby mam "gratis", ale nie chce mi się tego odpalać.

Ale proszę nie zestawiać tego loteryka z Medium!

 

Ty nie lubisz starych Residentów albo Silentów?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.