Skocz do zawartości

Mafia: Trilogy


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Fabularnie jestem bardzo usatysfakcjonowany i grało mi się ekstra. Bardzo dobra mafijna opowieść ze świetnym aktorstwem. Postać Donovana to jedna z najlepiej napisanych w całej serii i z pewnością zagram w DLC, szczególnie w to poświęcone jemu.

 

Technicznie jak na sandboxa jest dobrze po tych wszystkich patchach. Zdarzały mi się takie pierdoły jak auto, które zapadło się na drodze do połowy i siedzący w nim ludzie umarli, ale było tego raptem kilka. Innymi słowy - nie przeszkadzało w ogóle w odbiorze gry. To co mnie niesamowicie sfrustrowało to zglitchowane trofea bo grając zawsze staram się grać tak, żeby nie blokować sobie drogi do platyny jak będę miał na nią ochotę, albo żeby nie robić "pustych przejść". I tutaj gra wyprowadziła mnie z równowagi bo zaczęło się od trofeum z odwróceniem 16 bossów, ale do tego doszło to za uzbieranie i wydanie 500 000 dolarów. Na koniec jako truskawka na torcie trofeum, które mi nie wpadło to uzbieranie najwyższego poziomu lojalności u wszystkich 3 bossów. Wszystkie misje poboczne mam zrobione, dzielnice porozdzielane równo. Za 1 bossa po zakończeniu jego wątku trofeum wpadło, za wszyskich 3 już nie. Dawno żadna inna gra nie obrzydziła mi robienie platyny, a chciałem mieć splatynowaną całą serię po zapowiedzeniu remake pierwszej części. Mam teraz poważne obawy o to jak będzie pod tym względem wyglądać jedynka.

Odnośnik do komentarza

Nie to nie ma nic wspólnego z wersją Definitive. Historia zglitchowanych trofeów sięga premiery gry i przez 4 lata nic z tym nie zrobili. Wszystkie trofea są tak samo zglitchowane jak były. Jednym wpadają, a innym nie. Loteria.

 

Mówiąc szczerze nigdy wcześniej nie zglitchowało mi się tyle istotnych dla platynowania trofeów w jednym przejściu. A pamiętam problemy i granie z duszą na ramieniu w Borderlands, Deus Ex: HR czy Dead Island.

Odnośnik do komentarza

No i Mafia 2 DE skończona. Uniknąłem jakichś większych błędów, ale i tak mogło być lepiej. Raz nie załadował mi się poprawnie skrypt misji, innym razem framerate spadł w okolice 30 i dopiero wyjście z lokacji to naprawiło. Od czasu do czasu jakieś tekstury migotały. Miałem też przypadek, gdy w scence przerywnikowej fedora mi się zglitchowała i zniekształciła twarz Vito. :reggie:

 

Co nie zmienia faktu, że to nadal ta sama świetna gra. Z przyjemnością ponownie przeszedłem tę historię. Teraz pełne skupienie na 3-jce.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Bigby napisał:

No i Mafia 2 DE skończona. Uniknąłem jakichś większych błędów, ale i tak mogło być lepiej. Raz nie załadował mi się poprawnie skrypt misji, innym razem framerate spadł w okolice 30 i dopiero wyjście z lokacji to naprawiło. Od czasu do czasu jakieś tekstury migotały. Miałem też przypadek, gdy w scence przerywnikowej fedora mi się zglitchowała i zniekształciła twarz Vito. :reggie:

 

Co nie zmienia faktu, że to nadal ta sama świetna gra. Z przyjemnością ponownie przeszedłem tę historię. Teraz pełne skupienie na 3-jce.

mafia 3 pierwszy raz? Jak tak to trzymaj się chłopie :frog: jest tam dobra gra tylko mocno trzeba jej szukać 

Odnośnik do komentarza

Nie no tak naprawde ogrywanie teraz mafii 3 nie jest takie tragiczne w porownaniu do premiery. Jak gralem bez aktualizacji i zaktualizowalem to samo zabijanie ze skradania jest ulepszone milion razy. Bez aktualizacji mozna biegac jak poj,eb i abys tylko zdazyl wcisnac guzik odpowiedzialny za zabojstwo z ukrycia :yao:  Po aktualizacji juz tak nie jest wesolutko. 

 

Dlatego sam nie wiem czy brac dla siebie na premiere mafie 1 czy tylko na handel. A dla siebie wezme chyba jak juz popatchu.ja to co spier.dola bo jakos nie chce mi sie wierzyc ze bedzie wszystko ok na premiere. 

Edytowane przez kanabis
Cenzura popatch.ują :yao:
Odnośnik do komentarza

6 czerwca na PC Gaming Show. O ile tego też nie przełożą/odwołają. 

 

Ogólnie nie wiem czy warto się nastawiać na gameplay, bo 15 czerwca ma się odbyć pokaz gry, który czytałem że jest określany jako: Worldwide Gameplay Debut w/ Hangar 13 President and CCO Haden Blackman. Póki co obstawiam, że w sobotę będzie tylko zwiastun. Ale jeśli będą w nim jakieś fragmenty rozgrywki, to też będę zadowolony.

 

Jeszcze odnośnie castingu i czasu produkcji remake'u. Na instagramie jednego z aktorów jest post sugerujący, że sesja motion capture/voice actingu trwała od listopada 2018 do marca 2019. Także strzelam, że ogólny proces developingu to mniej więcej 3 lata.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Mafia 3 skończona w około 25 godziny. Po opiniach spodziewałem się, że będzie gorzej, nudniej. Nic takiego. Bardziej denerwowały mnie różne bugi, w tym te które uniemożliwiały dalszy progres. Pomagało jednak wczytywanie ostatniego punktu kontrolnego.

 

Co nie znaczy, że powtarzalność misji mi odpowiadała. W pewnym momencie musiałem robić dłuższe przerwy pomiędzy kolejnymi dzielnicami i biznesami, które trzeba było przejąć. W 1-2 godzinnych sesjach było to wszystko znośne. Ostatnie misji na szczęście były już w stylu tych z początku, a więc od cutscenki do cutscenki, a w międzyczasie fajna akcja i same konkrety. 

 

Historia i sposób narracji mi się podobały, postaci świetne (Donovan mistrz), a muzyka wryła się w uszy. Solidny tytuł, choć znacznie inny od M1 i M2. Ode mnie 7/10.

 

Jednocześnie od jakiegoś czasu pogrywam w pierwszą część, niejako w ramach "przygotowania" do remake'u. Cholera, ta gra nigdy się nie zestarzeje, a klimatem kładzie na łopatki wszystko inne.

 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...