Skocz do zawartości

Gran Turismo 7


Rekomendowane odpowiedzi

Korupcja wdarła się nawet do branży gier. Nie ma to jak prowadzić kanał na youtube mając kilkadziesiąt tysięcy subskrybentów i oceniać gry 9,5/10, toż to lipa dać mniej gdy dostało się grę za darmo. A co jeśli dam 7/10 ? Nie dadzą kolejnej i oglądalność spadnie. Sorry ale ja nie kupuje żadnej z wczesnych ocen, mocno przejechałbym się gdybym olał Mad Maxa i Days Gone :banderas:opierając się na takich ocenach. 

Odnośnik do komentarza

@darkos No ale days gone i mad max dostawały średnie oceny tak jak driveclub a gry były bardzo dobre a dc pod niektórymi względami jest wybitny. 
czekam do 24 i sam się przekonam, kocham gt wiec wady tej gry, które są od pierwszej części nie przeszkadzają mi specjalnie ale może to już po prostu przyzwyczajenie i akceptacja ;) 

napewno oceny pokroju 100/100 to jest niezle odklejenie, ale fm7 otrzymywała 9/10 i pytanie dlaczego gt7 nie zasługuje na 9/10? 

Edytowane przez Redmitsu
Odnośnik do komentarza
54 minuty temu, poniedzialek1001 napisał:

Podobnie pomyślałem, że chyba te recenzje to opłacone są. Bo nie wiem nad czym tu się zachwycać. :reggie:


Czy uważasz, że Forza Horizon 5 zasługuje na średnią 92? Jeśli tak to dlaczego skoro to po prostu 4 z nową mapą i trochę lepszą grafiką?

Edytowane przez Chmielinski
Odnośnik do komentarza
54 minuty temu, Chmielinski napisał:


Czy uważasz, że Forza Horizon 5 zasługuje na średnią 92? Jeśli tak to dlaczego skoro to po prostu 4 z nową mapą i trochę lepszą grafiką?

Bo może ktoś nie grał w forze horizon 4 i dla takiej osoby piątka powinna mieć ocenę 92.

Edytowane przez aset
Odnośnik do komentarza

Jeśli żadna nie była innowacyjna, to żadna nie zasługuje na 9. FHorizon oceniam inaczej niż pozostałe gry wyścigowe, a bardziej porównuje do NFSa, albo generalnie gier z serii „bigger, better”. W sumie nie wiem jak tam ostatnie części FMotorsport się mają, bo może tam jest podobnie jak w GT. Ale to co widzę w przypadku siódemki i Sporta to dla mnie przesada. Dla mnie Sport był innowacyjny, bo kładł duży nacisk na multiplayer. Z tym, że w przypadku Sporta nie szczególnie mi przypadła grafika do gustu, która jest jakaś taka surowa. Oczekiwałbym poprawy w kolejnej części czyli siódemce. A tu bez zmian. Obie gry są dla mnie na 8 w najlepszym razie

Odnośnik do komentarza

No dobra, pograłem sobie 3 godzinki z rana na PS5.

 

  • Graficznie jest poprawnie. Piękne dopracowane samochody z zewnątrz i wewnątrz kokpitu, bardzo ładne i naturalne oświetlenie. Jednak wyłaniająca się 2 i 3 scena to faktycznie poziom początku PS4. Najbardziej rzucają się  w oczy popupy. Wystarczy, że samochód znajdzie się 20m od nas, po czym momentalnie znika np. logo z nadwozia. Poza tym różne elementy toru potrafią pojawiać się znienacka. Za to spory minus, no bo jak to tak? Który my mamy rok? Dodałbym jeszcze poszarpane cienie w niektórych momentach i rozpikselowane odbicia, np. Od deski rozdzielczej. Ogólnie jest okej, ale np. takie F1 21 prezentuje wyższy poziom graficzny.
  • Poruszanie się po Menu potrafi zirytować. Masa wyskakujących okienek, które trzeba przeklikać. Kto wpadł na pomysł z zatwierdzaniem każdego z dialogów?
  • Polyphony pochyliło się nad fizyką jazdy. Samochody prowadzi się trudniej, zwłaszcza te z napędem na tył. Bardzo podoba mi się jazda po mokrym torze.
  • Dźwięk jest okej. Nie jest to żadna topka, ale mamy progres względem GT Sport. Czuć 3D Tempest.
  • Poziom trudności to raczej standard. Chase the rabbit. AI jedzie sztywniutko swoim torem i ani myśli go zmienić.
  • FFB działa poprawnie (testowane na G29)
  • Dual Sense wykorzystany nieźle. Mam opór na spustach i szeroki wachlarz wibracji. Zdecydowanie na plus.

 

To tak na szybko. Szybka kawa i lecę dalej z licencjami, które wcale nie są takie proste.

 

Edytowane przez ginn
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Też po kilku h:

- obsługa menu, tragedia i dramat, lata 90 na pełnej

- ciągłe monologi do przeklikiwania

- grafika ładna i brzydka zarazem

- dźwięk całkiem sympatyczny

- muzyka czasami WTF

- nawet spoko obsługa dualsense

- Al po sznurku, znowu zero emocji w wyścigu... chyba mogłoby ich nie być w ogóle na tym torze

Ale o dziwo gra wciąga.

Odnośnik do komentarza

Pierwsze wrażenie słabe.
Graficznie to to samo co GTsport. Aby pojeździc trzeba porobić licencje aby odblokować samochody i trasy ehhhh….
Muzyka niektóra fajna, czemu nie mozna wybrać jaka chcemy słuchać ? 
Menu sztywne, te postacie męczą ci oprowadzający po grze ….

Model jazdy ciagle ten sam czyli średnio wymagający. Testowano na T300 + skrzynia biegów. 
 

Ta seria zatrzymała się w latach 90…

 

 

EDIT: na pewno na Duzy plus - kamera kokpit - wstrząsy dwa! 
Nadal brak co prawda widoku z kasku ….

Edytowane przez RIfuk
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, Chmielinski napisał:

I dokładnie tą samą logikę można zastosować z GT Sport i GT7. Powtórzę pytanie, które zadałem kilka stron temu, a na które nikt nie potrafił odpowiedzieć - jaka gra wyścigowa w ostatnich 5 latach była faktycznie innowacyjna?

Sęk w tym, że GT nie musi być innowacyjny. Wystarczyło by poprawił i dodał rzeczy których brakuje. deszcz na wszystkich mapach, lepsza grafika, AI, fizyka aut żeby nie były przyklejone do powieszchni, fizyka obiektów na trasie itp, może jakieś nowe trasy itp. 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...