Skocz do zawartości

Gran Turismo 7


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mistrzów Simracingu
Od wczoraj jestem posiadacze kierownicy Thrustmasters T300 RS GT Edition.
Całe życie grałem na padzie w Gran Turismo począwszy od PS1 do teraz grając na PS5.
Proszę Was o garść porad
— jak ustawić kierownicę w opcjach ustawienia kontrolera? Mam tu na myśli jakie wartości dla maksymalnego momentu obrotowego i jakie wartości dla czułości efektu force feedback.
— na jakim aucie najlepiej się uczyć jeździć za pomocą kierownicy?
— czy "pedały" do łączone do zestawu który posiadam są wystarczające?
— czy zmiana biegów za pomocą manetek jest najlepszym rozwiązaniem czy dokupienie shiftera daje lepszy odbiór gry?

Dodam że nie zależy mi jakoś super na czasach Nie chcę spinać się o tysięczny sekundy ale chciałbym też mieć wyniki w miarę akceptowalne bez wstydu.

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, moski81 napisał:

— jak ustawić kierownicę w opcjach ustawienia kontrolera? Mam tu na myśli jakie wartości dla maksymalnego momentu obrotowego i jakie wartości dla czułości efektu force feedback.

 

Osobiście mam te wartości dość nisko, ale to już musisz sam sobie znaleźć co Tobie pasuje. Zacznij od obu ustawień na środku i tak pojeździj trochę, potem sprawdź kombinacje skrajnych wartości, będziesz czuł różnicę i ustawisz tak jak lubisz

 

4 minuty temu, moski81 napisał:

— na jakim aucie najlepiej się uczyć jeździć za pomocą kierownicy?

 

dowolny ;)

 

4 minuty temu, moski81 napisał:

— czy "pedały" do łączone do zestawu który posiadam są wystarczające?

 

zakładam że masz T3PA - są ok, nic szczególnego ale do czasu aż nie poczujesz potrzeby jazdy bez ABS albo zmiany na jakąś bardziej poważną symulację to nie musisz się przejmować pedałami

 

5 minut temu, moski81 napisał:

— czy zmiana biegów za pomocą manetek jest najlepszym rozwiązaniem czy dokupienie shiftera daje lepszy odbiór gry?

 

do ścigania się o czas będą najlepsze, ale jak czujesz że chcesz się bawić w manualną zmianę to kupuj shifter, na szczęście Thrustmaster wypuścił tańszy model więc nie jest już to przesadzony wydatek

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 22.03.2024 o 22:29, darkos napisał:

To wyzwanie Chaparralem na Tri-Oval w VR2 wygląda mega słabo :/ Czas 35.720, też raczej na złoto nie wystarczy.

Mnie ciekawią też te wyzwania na czas (akurat nie Vr),  a zwłaszcza jeden  typ z Arabii "Jeddah_Racing" co jest zawsze pierwszy. To jest jakiś fenomen zawsze "1 ".:banana:

Odnośnik do komentarza
6 hours ago, Mecenas said:

Mnie ciekawią też te wyzwania na czas (akurat nie Vr),  a zwłaszcza jeden  typ z Arabii "Jeddah_Racing" co jest zawsze pierwszy. To jest jakiś fenomen zawsze "1 ".:banana:

 

A odpowiadał sporo na pytania na reddicie swego czasu, gra tylko single/czasówki, nie gra w ogóle multi. Co ciekawe robi to wszystko na T-GTII i TCL-M pedałach, a nie żadne dojebane Direct Drive za miliony :reggie:

Odnośnik do komentarza
W dniu 22.03.2024 o 22:29, darkos napisał:

To wyzwanie Chaparralem na Tri-Oval w VR2 wygląda mega słabo :/ Czas 35.720, też raczej na złoto nie wystarczy. Ale zobaczymy, A jutro będę próbować wbić na Sardynii. 

 

 

 

No, ale jak nie wystarczy na złoto, skoro czas wymagany jest 35.818 :philosoraptor:

 

Ja właśnie po kolejnej godzinie, wbiłem złoto na Sardynii, a już  chciałem olać po tym okrążeniu i właśnie wydało :gayos:

Co bardziej cieszy, to to, że mam czas lepszy od Szymka (któremu nota bene brakuje do złota 0,024), a którego nawet nie pamiętałem, że mam w znajomych. No, a wiadomo, że pan Szymek wymiata w czasówkach - szczególnie w Forzy - i widać, że jeździć potrafi. :hi:

 

Teraz czas sprawdzić tri oval.

 

E: No, tu poszło szybko, ale za wiele niuansów nie ma, poza tym że można zasnąć od szumu :reggie:

Co prawda, tylko 0,003 lepiej od wymaganego czasu, ale pucharek jest i ka$a wpadnie. Może jeszcze kiedyś przysiądę, żeby wymęczyć te jeszcze 0,1.

Edytowane przez Luqat
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
16 minutes ago, Luqat said:

 

No, ale jak nie wystarczy na złoto, skoro czas wymagany jest 35.818 :philosoraptor:

 

 

 

Na tamtą chwilę, to się cały czas zmienia, chodzi o bycie w konkretnym procencie graczy. A ponieważ czasy są coraz lepsze to wymagania na złoto są z każdym dniem coraz wyższe.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

O qrcze, to nie wiedziałem, że tak to działa. Mam nadzieję, że do jutra nie wypadnę  z tych trzech procent na Sardynii, bo mnie coś trafi :balon:

Póki co jestem w 2.83%, a na Daytonie 0.99 - gdzie trzeba być w 1%, no ale tu jeszcze tydzień do końca.

 

BTW Panowie, może się pododajemy do znajomych, to będzie można chociaż tak porywalizować skoro nie ma żadnej ligi tak jak FM. Ja mam obecnie tylko Szymka i Rezoka z tego co widzę.

Edytowane przez Luqat
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Ja gram regularnie w gt7, tak więc jestem za. W czasówkach czy zawodach multiplayer owych widzę że tylko jeden znajomy się przewija. A tak to mało z moich znajomych gra. Możemy jako forumowicze się pododawać.

Mój nik REZOK_PL

 

Luqat dopiero zacząłes grać, bo nie widziałem twoich czasów wcześniej 

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.03.2024 o 12:03, Luqat napisał:

cieszy, to to, że mam czas lepszy od Szymka (któremu nota bene brakuje do złota 0,024), a którego nawet nie pamiętałem, że mam w znajomych. No, a wiadomo, że pan Szymek wymiata w czasówkach - szczególnie w Forzy - i widać, że jeździć potrafi. :hi:

Udało mi się urwać jeszcze 0.3 z tego czasu :)

U mnie na na Fuji obecnie 1:33.623 

 

Po 60 h grania w singlu mogę napisać ze pucharki za licencję i czasówki to jest to co uwielbiam. Mega mi sie podoba

No i wykorzystanie Dualsens :obama:Pierwsza gra gdzie tak naprawdę odczuwam nowa technologie w spustach.

Edytowane przez Szymek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
5 godzin temu, Szymek napisał:

Wczoraj probowalem swoich sił w multi...często wam się zdarza że nie zalicza wygranych wyścigów? Dwóch mi nie zaliczyło na 10 :/ gra po wyścigu przy wczytywaniu wyników sam z siebie wychodzi do menu multi

Nie wiem jak w GT7 ale w Sporcie miałem podobnie jak podczas Pit Stopu zmieniłem opony na inne niż te, które miały być użyte w wyścigu.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ogólnie szkoda, że nie da się włączyć realistycznych lusterek w innych autach. Wyjątkiem, gdzie w lusterku wstecznym widać też nas i samochód jest Jaguar XJ13.

Widziałem to jak sam grałem, ale nie wiedziałem, że w trybie VR głowa kierowcy też faktycznie rusza się zgodnie z naszymi ruchami głowy :ohmy:

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...