Skocz do zawartości

Gran Turismo 7


Rekomendowane odpowiedzi

Update fajny, choć szczerze mówiąc ogólnie niezły zawód poczułem jak odpaliłem wczoraj po ponad rocznej przerwie. Gra się praktycznie nie zmieniła, doszło kilka wyścigów i samochodów. i w sumie tyle. Nadal jeździ się świetnie, graficznie top, a wyścigi zmodyfikowanych japońskich samochodów z lat 90. w nocy dają niesamowity klimat, no ale idzie to naprawdę wolno. Nawet ten Spec 2 jakoś dupy nie urywa jak na rzekomo rewolucyjny update :/ 

Ale pewnie jeszcze kilka dni popykam, bo to nadal najlepszy simcade na rynku pod względem czystej przyjemności z jazdy.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Testował już szerzej ktoś z Was zaimplementowane w ostatniej aktualizacji do jednego z trybów Sophy A.I? Jak wypadają rywale kierowani przez Zośkę na tle standardowego A.I? Można doświadczyć jakichś ciekawych wyścigów i ekscytującej rywalizacji, czy zmiany są bardziej kosmetyczne względem typowej sztucznej inteligencji?

 

No i czy da się wyłączyć emotikonki nad autami sterowanymi przez Sophy - odrębnie lub wyłączając cały HUD (lubię się tak ścigać w GT, większa immersja i oprawa gry lepiej ukazuje cały swój splendor).

 

Niestety, nie mogę tego obecnie sprawdzić, bo nie mam w tej chwili GT7...

Odnośnik do komentarza


Już w najbliższy weekend, począwszy od piątku, w Barcelonie odbędą się finały Mistrzostw Świata w Gran Turismo, czyli GT World Series.

 

 

i177yXG2Ozest.jpg

 

 

Najlepsi kierowcy GT z całego świata będą rywalizować w trzech głównych zawodach: Toyota Gazoo Racing GT Cup, Manufactures Cup oraz Nations Cup. Nieco szczegółów na temat tych turniejów z oficjalnej strony Gran Turismo:


 

Cytat

 

i1I5IwC59qS3i.jpg

 

Piątek,1 grudnia, godz. 19:00 czasu lokalnego (CET) | Wielki finał TOYOTA GAZOO Racing GT Cup 2023 

 

Weekend światowych finałów rozpocznie wielki finał TOYOTA GAZOO Racing GT Cup (TGR GT Cup). TGR GT Cup to światowe mistrzostwa organizowane przez TOYOTA GAZOO Racing dla samochodów GR, w których rywalizuje 21 czołowych kierowców wyłonionych w siedmiu rundach kwalifikacji sieciowych oraz trzech zwycięzców regionalnych finałów TGR. W tym roku na liście startowej znajduje się hiszpański gwiazdor Coque López, a także inni czołowi kierowcy, jednak wszystkie oczy skierowane będą na reprezentantów Hiszpanii, którzy liczą na dobry występ przed własną publicznością w tym ekscytującym wyścigu indywidualnym, w którym wszyscy mają równe szanse. 

 

Cytat

i1NOPX9svxPN9SB.jpg

 

Sobota, 2 grudnia, godz. 19:00 czasu lokalnego (CET) | Wielki finał Manufacturers Cup 

 

W sobotę odbędzie się wyścig, który wyłoni najlepszego producenta samochodów na świecie. W wyścigu wystartuje 12 czołowych producentów z Online Series, w tym oficjalni partnerzy: Toyota, Genesis i Mazda, reprezentowani przez trzyosobowe zespoły. 
Zespół Subaru przystąpi do finałów z żądzą rewanżu za sierpniową porażkę w Showdown z Porsche, które z kolei wzmocnione będzie powrotem swojej gwiazdy, Angela Inostrozy, po kontuzji. Lamborghini także będzie chciało powtórzyć dobry występ w Showdown, gdzie zachwyciło publiczność w Amsterdamie błyskotliwą jazdą, wygrywając z Toyotą rywalizację o trzecie miejsce. Oprócz tego mamy BMW, które wystawi wschodzącą gwiazdę z regionu Ameryki Północnej, Calena Roacha, oraz zespół McLarena, prezentujący w tym sezonie wyśmienitą formę. Przy tak silnej obsadzie tegoroczny finał Manufacturers Cup może być jednym z najbardziej emocjonujących w historii. 

 

 

Cytat

i1vqQWuRyqrb5z.jpg (1920×1080) (gran-turismo.com)

 

Niedziela, 3 grudnia, godz. 16:00 czasu lokalnego (CET) | Wielki finał Nations Cup 

 

Zwieńczeniem zawodów będzie niedzielny finał Nations Cup, w którym 12 najlepszych krajów z Online Series 2023, reprezentowanych przez trzyosobowe zespoły, powalczy o tytuł mistrza świata. Wszystkie oczy skierowane będą na naszpikowany gwiazdami zespół Hiszpanii z Coque Lópezem, Jose Serrano i Polem Urrą, który może liczyć na wsparcie publiczności. Po doskonałym występie w sierpniowym Showdown, gdzie zajęli pierwsze miejsce, są uważani za faworytów, ale do gry wchodzą nowi kierowcy i nowe strategie, więc rywalizacja nie jest wcale rozstrzygnięta.

 

 

 

[Źródło: https://www.gran-turismo.com/pl/news/00_5993273.html
  
Oraz przewodnik turnieju dla nowych widzów: https://www.gran-turismo.com/pl/gt7/news/00_3949205.html

 

 

Jeżeli jeszcze ktoś nie miał okazji oglądać mistrzostw GT w ramach World Series, gorąco polecam śledzenie transmisji. Wydarzenie jest świetnie zorganizowane, skomentowane, a wyścigi często ekscytujące i obfitujące w ciekawe zwroty akcji. Streamy nie są przesadnie długie, trwają około 120-150 minut, więc są ciekawą alternatywą względem innych wydarzeń sportowych rozgrywających się w weekend. 
  

i1PX4VkO3HJz2b.jpg

 

W czasie tegorocznych zawodów zaprezentowany będzie również nowy pojazd z projektu Vison Gran Turismo, którego model będzie również obecny w wersji fizycznej i skali 1:1 na hali w Barcelonie. Na wydarzeniu powinien być także obecny, jak zawsze zresztą, ojciec serii Gran Turismo - Kazunori Yamauchi. 
  
Całe wydarzenie można będzie śledzić za pośrednictwem transmisji realizowanej na oficjalnym kanale YouTube Gran Turismo (https://www.youtube.com/@GRANTURISMOTV/featured) oraz PlayStation (https://www.youtube.com/@PlayStation).

Edytowane przez Hal Emmerich
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wszystko działa atomatycznie w obie strony. Masz w każdym momencie ten sam zapis w wersji na PS4 i PS5 bo idzie z serwera. Tak samo trofea. Wskakują automatycznie w obie strony po odpaleniu danej wersji. 

 

Btw. Planujesz na PS5 grać w wersję gry z PS4 czy natywną na PS5? Bo jeśli to pierwsze to jednak zdecydowanie polecam zrobić upgrade (chyba 40 lub 50zł) lub kupić wersję na PS5 bo wczytuje się kilkanaście razy szybciej i wygląda DUŻO lepiej. 

Edytowane przez Emet
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Emet napisał:

Wszystko działa atomatycznie w obie strony. Masz w każdym momencie ten sam zapis w wersji na PS4 i PS5 bo idzie z serwera. Tak samo trofea. Wskakują automatycznie w obie strony po odpaleniu danej wersji. 

 

Btw. Planujesz na PS5 grać w wersję gry z PS4 czy natywną na PS5? Bo jeśli to pierwsze to jednak zdecydowanie polecam zrobić upgrade (chyba 40 lub 50zł) lub kupić wersję na PS5 bo wczytuje się kilkanaście razy szybciej i wygląda DUŻO lepiej. 

 

dzięki :) 

 

jak kupię ps5 ro na pewno zainwestuję w upgrade bo mnie te czasy loadingów dobijają. muszę jeszcze tylko obczaić parę rzeczy odnośnie samego ps5 bo nie wiem czy mi się opłaca zmiana konsoli po to żeby i tak grać w gry głównie z ps4 na tv starej plaźmie full hd sprzed 15 lat ;) 

Edytowane przez gtfan
Odnośnik do komentarza

To już w sumie zależy jakie gierki z PS4 (czy np mają wersję na PS5 i darmowy upgrade do niej) i docelowo w co zamierzasz grać w przyszłych latach, bo na PS4 jednak będzie wychodzić coraz mniej dużych gier (a szczególnie exów).

Ja po zakupie PS5 też jakieś chyba 8 miesięcy siedziałem na starym TV full HD (czyli kilka miesięcy z GT7 też na starym TV) i mimo wszystko było widać różnicę względem PS4 ;)

Odnośnik do komentarza

Trochę screenów z zakończonych niedawno finałów Gran Turismo World Series w Barcelonie:

 

 

1. Piątek 1.12.2023 - Toyota Gazoo Racing GT Cup (zwycięzca: Pol Urra / Hiszpania)

 

- półinal 1 (Grand Valley Highway) / zwycięzca Pol Urra (Hiszpania)

 

i1sZUBaxYCepFb.jpg

 

i1qkuleBZvxuv8E.jpg

 

 

- półfinał 2 (Deep Forest Raceway) / zwycięzca: Jose Serrano (Hiszpania)

 

i1YSUMjy6ByGQC.jpg

 

i1LBGD2KAUCGOb.jpg

 

 

- wyścig finałowy (Circuit de Barcelona-Catalunya GP Layout) / zwycięzca: Pol Urra (Hiszpania)

 

i1lSHpJRwrCcLcc.jpg

 

i1s1WGaQpJmXk.jpg

 

i1gO9TNUVfaNk8E.jpg

 

i1zdvM0Uvg0lU.jpg

 

 

- podium Toyota Gazoo GT Cup (Pol Urra. Ryota Kokubun, Coque Lopez)

 

i1Y3OS5gybRKNz.jpg

 

 

2. Sobota 2.12.2023 - Manufacturers Cup (zwycięzca: Nissan (Mehdi Hafidi / Mateo Estevez / Ryota Kokubun)

 

- Wyścig kwalifikacyjny (Circuit de Barcelona-Catalunya – układ GP) / zwycięzca: Toyota (Coque Lopez)

 

i1wfuFq8e8ZO6.jpg

 

i1szVkJhxLkQtuH.jpg

 

 

- wyścig finałowy (Nürburgring 24h) / zwycięzca: Nissan (Mehdi Hafidi / Mateo Estevez / Ryota Kokubun)

 

i1rhGz8ZXktkr.jpg

 

i1A3uRNax8OXIb.jpg

 

i1IMjrn1CHa3g.jpg

 

i1oNgMZBYR0Jjb.jpg

 

i1qzoOEAlijRD7E.jpg

 

i1Pfn61w1QPblz.jpg

 

i1lfEM6trGHAmz.jpg

 

i122F8f9PfhvcO.jpg

 

i1kFRHlAJLOEK7c.jpg

 

 

- zwycięski zespół Nissana (Mehdi Hafidi / Mateo Estevez / Ryota Kokubun)

 

i1ppQC829y0ljO.jpg

 

 

3. Niedziela 3.12.2023 - Nations Cup (zwycięzca: Hiszpania (Jose Serrano / Coque Lopez / Pol Urra)

 

- wyścig 1 (Trail Mountain) / zwycięzca: Pol Urra (Hiszpania)

 

i1z7PD3uX7Hnmz.jpg

 

i1ibUO37YtMqk8E.jpg

 

 

- wyścig 2 (Watkins Glen) / zwycięzca: Igor Fraga (Brazylia)

 

i1nv5yQpAMxcmTH.jpg

 

i1gayxhCG7hzr.jpg

 

 

- wyścig 3 (Circuit de Barcelona-Catalunya) / zwycięzca: Adriano Carrazza (Brazylia)

 

i1RcHVIJ4G49db.jpg

 

i1ZZYFvnR0puSEE.jpg

 

 

- wyścig finałowy (Circuit de Spa-Francorchamps) / zwycięzca: Hiszpania (Jose Serrano, Coque Lopez, Pol Urra)

 

i1TDqvVsbwdanuB.jpg

 

i1262Ag7EwQXlcc.jpg

 

i1Q6MzGKvFOu97E.jpg

 

 

- podium (Hiszpania / Japonia / Włochy) oraz zwycięska drużyna Hiszpanii

 

i1MqEHn0NLAeGSB.jpg

 

i1CfZj78eyxWfC.jpg

 

i1jPRmzhmDMTTcE.jpg

 

 

 

Mam nadzieję, że nie przesadziłem z ilością zdjęć i strona wytrzyma;)

Edytowane przez Hal Emmerich
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Emet napisał:

To już w sumie zależy jakie gierki z PS4 (czy np mają wersję na PS5 i darmowy upgrade do niej) i docelowo w co zamierzasz grać w przyszłych latach, bo na PS4 jednak będzie wychodzić coraz mniej dużych gier (a szczególnie exów).

Ja po zakupie PS5 też jakieś chyba 8 miesięcy siedziałem na starym TV full HD (czyli kilka miesięcy z GT7 też na starym TV) i mimo wszystko było widać różnicę względem PS4 ;)

właśnie problem w tym że nie mam do tej pory żadnej gry na PS5 dla której chciałbym kupić tą konsolę, a jedynym exclusivem który w sumie bym zagrał to Ratchet, no może jeszcze nowe WRC jak je poprawią trochę. i Asseto Corsa Competizione która na ps4 (nie pro) jest niegrywalna. poza tym serio nic. może więc lepiej kupić Switch'a zamiast ps5, szczególnie biorąc pod uwagę przestarzały telewizor ;) 

 

a co do GT7 to wróciłem tydzień temu i ogrywam to cholerne cafe bo nie dość że torów mam kilka to jeszcze nie widzę wyścigów. generalnie strasznie słaba ta gra jest pod względem odkrywania rzeczy, strasznie irytuje mnie jeżdżenie autami drogowymi a tego wymagają żeby zrobić postępy. strasznie to wszystko jest rozdrobnione, są licencje, wczoraj mi włączyli jakieś misje które od licencji nie wiem czym się różnią, i jeszcze te cholerne loadingi i czekanie minuty na załadowanie się toru żeby zrobić misję 20s i dać następną. do tego odkryłem że po długiej przerwie mam jakieś nowe licencje do zrobienia bo ostatnie skończone mam stare porsche na mokrym SPA. no nie czuję tej gry, chciałbym jakieś kategorie wyścigów jak to w GTS było, nawet które bym musiał odkryć z kolejnymi levelami ale żebym wiedział o co walczę, a nie że chowają menusy bo mam za mały level. nieczytelna ta gra jest strasznie, dobrze chociaż że klasą GT3 jeździ się jak zawsze wyśmienicie...

 

 

Edytowane przez gtfan
Odnośnik do komentarza

Potwierdzam. Kupiłem na forumq wersję cyfrową na PS4, na premierę i zagrałem ze dwa razy w ciągu kilku dni, a potem zostawiłem. Natomiast teraz nabyłem Ps5 i kupiłem prawilnie płytę z grą w dedykowanej wersji i o wiele chętniej włączam. Tak jak pisze Emet - same czasy ładowania, a raczej ich brak powoduje, że zupełnie inaczej podchodzę, bo cyk, sekunda i kolejny wyścig. O walorach graficznych nawet nie wspominam. No i dopiero co wszedł pacz 2.0, który dużo dodał, ale też podniósł QOL w grze, bo można np. kupić opony czy zmienić/stuningować auto bez wychodzenia z menu wyścigu, wybrać wyścig bez biegania po mapie świata i szukania, na którym torze jest jaki rodzaj wyścigu, żeby zagrać w ten, który nas akurat interesuje itd. Do tego tylko wersja na ps5 dostała już AI Sophy nie tylko na chwilę do testów, ale permanentnie. Co prawda tylko część wyścigów ją wykorzystuje, ale sądzę, że docelowo wejdzie do całej gry. Także polecam, bo po prawie dwóch latach updatów i na właściwej platformie jest bardzo dobrze. No i też nie miałem ciśnienia na inne nowogeneracyjne tytuły, ale już nabyłem Invincible i czaję się na Returnala :reggie:

Myślę, że po tych trzech latach od premiery jest już w co grać, a i coraz więcej jest zapowiedzi.

Edytowane przez Luqat
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...