Skocz do zawartości

Horizon II Forbidden West


Sylvan Wielki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Godzinę temu, WisnieR napisał:

Tak. W 30 nie mogę, boli mnie głowa i jakiś w ogóle ból oczu odczuwam. Nie wiem co jest ale nie daje rady. Chciałem w 30, bo wygląda kapitalnie i jestem w stanie poświęcić 60 dla TAKIEJ grafy, ale coś w tej grze jest, co mi nie pozwala. Nigdy tak nie miałem wcześniej. Nawet 1ke ograłem w 30.

Miałem coś takiego jak grałem w demko residenta 8 na ps4 xD niby było w miare płynnie ale nie mogłem na to patrzeć bo mi się strasznie oczy męczyły

Odnośnik do komentarza

Ej ale ja też nigdy bym nie powiedział że będę się krzywił na 30 kl.
Przecież wszystkie te exy uncharted 2 itd to w 30 się grało i człowiek miał wrażenie że to fotorealizm a animacja to "życie".
Później po fali remasterow chyba jakoś tak się porobiło i obecnie ja już zawsze wybieram 60kl.
Tym bardziej że dziś grafika jest już i tak na bdb poziomie.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, WisnieR napisał:

Tak. W 30 nie mogę, boli mnie głowa i jakiś w ogóle ból oczu odczuwam. Nie wiem co jest ale nie daje rady. Chciałem w 30, bo wygląda kapitalnie i jestem w stanie poświęcić 60 dla TAKIEJ grafy, ale coś w tej grze jest, co mi nie pozwala. Nigdy tak nie miałem wcześniej. Nawet 1ke ograłem w 30.

A próbowałeś wyłączyć motion blur? Miałem tak samo w Ratchecie 2016, mocny motion blur + 30 fps = ból głowy i dopiero po 3h gry się przyzwyczaiłem. W U4 też suwak motion blur bardzo nisko ustawiałem.

Odnośnik do komentarza

Z perspektywy czasu na chłodno mogę już ocenić że gra dla mnie nie dowiozła i momentami mocno mulila.
Teraz przeszedłem house of the ashes i jestem zachwycony!
A/V klimat story postacie, gra trzyma w napięciu od poczatku do końca.
Pojawił się ten uczuć że jak wrócę z pracy to odpalam bo chce zobaczyć co będzie dalej.
Jest też wiele trudnych wyborów bo każda z 5 grywalnych postaci może umrzeć po drodze do finału.
Także interaktywny film na 7h fhuj lepszy od pompowanego AAA dla mnie.
I z dużo większym replayability.


Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, WisnieR napisał:

Ja za to się wciągnąłem na maxa. Pierwszy raz nie rushuje głównego story i robie sobie misje poboczne i trochę czyszczę mape. Główne misje fabularne w ogóle są tak rozrzucone od siebie, że po drodze można przez kilka godzin robić side questy i czyścić znaczniki.

 

Ja też tak miałem ale warto zrobić sobie te parę głównych szybciej żeby odblokować sprzęt potrzebny później żeby się gdzieś dostać w misjach pobocznych. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, WisnieR napisał:

Ja za to się wciągnąłem na maxa. Pierwszy raz nie rushuje głównego story i robie sobie misje poboczne i trochę czyszczę mape. Główne misje fabularne w ogóle są tak rozrzucone od siebie, że po drodze można przez kilka godzin robić side questy i czyścić znaczniki.

Czasami przy ogniskach zapraszają nas postacie na pogawędki, z których wynikają misję poboczne. Wczoraj trafiłem na taką jedną, która polegała na przeszukaniu starej, opuszczonej fortecy, na której szczycie wieży znajdują się zasoby dla plemienia. Tło do całej misji, to dwie postacie, z dwóch zwaśnionych plemion.

Całkiem fajna misja, której pewnie bym nie wykonał, gdyby nie dosiadł się do tej postaci. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Te wszystkie misje można zacząć trafiając w odpowiednie rejony mapy, plotki przy ogniskach po prostu wskazują nam gdzie to jest. Są też ukryte mini misje, które można zacząć tylko w konkretnym miejscu np. zabijając maszyny (te mini-misje nie wliczają się do ogólnego postępu 100%).

Odnośnik do komentarza

Też mam dzisiaj dostać poradnik.

 

OK, skończyłem grę, według listy mam 100%, dodatkowo ulepszyłem wszystkie bronie i pancerze, zostało tylko pozbierać datapointsy. Ponad 135 godzin i ciągle mi mało. Liczę na jakieś większe DLC pod koniec roku albo początkiem przyszłego.:cool2: Teraz mała przerwa na inne, mniejsze tytuły i lecimy z wersją na PS4. :kaz:

 

Wrażenia z gry mam niesamowite. Wiele poulepszali w stosunku do poprzedniej części co bardzo się chwali. Super, że rozbudowali drzewko umiejętności - liczę, że w kolejnej części pójdą z tym jeszcze dalej i może wprowadzą jakieś buildy. Fajne questy, rozbudowane - podobał mi się patent, że można wziąć questa i okazuje się, że nie skończymy go, póki nie spełnimy warunku posiadania jakiegoś przedmiotu.

 

Na dobrą sprawę jedna rzecz jest do ulepszenia w sequelu/DLC - wspinaczka. Obecnie jest zrobiony krok w dobrą stronę, można naprawdę wspinać się w wielu miejscach, ale też jest trochę miejsc gdzie nie ma takiej możliwości. Domyślam się, że po części jest to spowodowane tym, żebyśmy nie dostali się do miejsc fabularnych.

Druga rzecz to wątek główny trochę chyba za krótki. Miałem wrażenie, że brakowało mi jeszcze z 5 misji, trochę rozbudowania postaci (szkoda, że tak mało Sylensa było, ale ten plot z Regallą wyszedł im całkiem zgrabnie). Nowe plemię i misje wątku głównego też bardzo dobre, w szczególności jak trafiamy do

Spoiler

grobowca.

. :obama:

 

Technicznie to O JA PIE***LĘ! :banderas: Grałem cały czas w trybie 4K/30fps. To co widać na ekranie to mózg rozwala. Miejscówki są klimatyczne i pięknie zaprojektowane. Oświetlenie prezentuje się cudownie, animacja Rudej i wszelaka mimika postaci to coś niesamowitego. Nowe maszyny prezentują się świetnie (Slaugtherspine i Dreadwing :obama:). Draw distance w cholerę daleki, na tyle, że można kilka Tallnecków przyuważyć. :O

W ogóle cała roślinność, jej ruch na wietrze - ile ja razy się za głowę łapałem jak stoję na łące i podziwiam jak to wszystko się buja, wysoka, niska trawa, drzewa. GG to magicy, brawo dla nich. Aż czułem na twarzy ten wiatr. xD

 

Audio też daje radę, w szczególności bardzo podobają mi się dwa utwory:

 

Spoiler

 

 

 

Załączam kilka zdjęć jakie zrobiłem w trakcie gry. Na TV prezentuje się to wszystko tak soczyście, że szok. :banderas:

Spoiler

Horizon-Forbidden-West-20220402102918.jp

 

Horizon-Forbidden-West-20220505075439.jp

 

Horizon-Forbidden-West-20220505075815.jp

 

Horizon-Forbidden-West-20220502221201.jp

 

Horizon-Forbidden-West-20220508142228.jp

 

Horizon-Forbidden-West-20220505075844.jp

 

Horizon-Forbidden-West-20220505075131.jp

 

Horizon-Forbidden-West-20220508132555.jp

 

Horizon-Forbidden-West-20220430160857.jp

 

Horizon-Forbidden-West-20220430160802.jp

 

Horizon-Forbidden-West-20220430142222.jp

 

Horizon-Forbidden-West-20220416232839.jp

 

Horizon-Forbidden-West-20220505080319.jp

 

Horizon-Forbidden-West-20220501205858.jp

 

Horizon-Forbidden-West-20220416233519.jp

 

Horizon-Forbidden-West-20220416232704.jp

 

Horizon-Forbidden-West-20220430161127.jp

 

Horizon-Forbidden-West-20220430161011.jp

 

Horizon-Forbidden-West-20220416170911.jp

 

Edytowane przez Snake_Plissken
  • Plusik 8
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Snake_Plissken napisał:

GG to magicy, brawo dla nich. Aż czułem na twarzy ten wiatr. xD

 

 

 

A to akurat dopiero w dual sense 2.

 

Ciekawe czy Ragnarok osiągnie podobny poziom graficzny, śmieszne trochę, prawdopodobnie dwie najpiękniejsze gry na konsole to będą cross-geny.

Edytowane przez Rtooj
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...