Skocz do zawartości

Horizon II Forbidden West


Sylvan Wielki

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Snake_Plissken napisał:

Na tym filmiku masz pokazaną różnicę między patchem 1.04, 1.13 i 1.14.

 

 

Osobiście, po tym patchu nie widzę różnicy jeśli chodzi o jakość obrazu między quality a performance, natomiast super, że ogarnęli ten tryb oraz że planują jeszcze wydanie opcji z 4K/40fps.

Mam wrażenie, że za chwilę stanie się to kolejny tryb do wyboru w grach Sony, obok 4K/30 i dynamiczne 4K/60fps.

 

Widze że dobrze że dopiero teraz gre kupiłem a nie na premiere. W co innego grałem więc spokojnie się wstrzymałem. Niestety to teraz znak tej branży że trzeba czekać te 2-3 miesiące żeby gra była we właściwym stanie. 

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 4,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Godzinę temu, Snake_Plissken napisał:

Na tym filmiku masz pokazaną różnicę między patchem 1.04, 1.13 i 1.14.

 

 

Osobiście, po tym patchu nie widzę różnicy jeśli chodzi o jakość obrazu między quality a performance, natomiast super, że ogarnęli ten tryb oraz że planują jeszcze wydanie opcji z 4K/40fps.

Mam wrażenie, że za chwilę stanie się to kolejny tryb do wyboru w grach Sony, obok 4K/30 i dynamiczne 4K/60fps.

 

O mamo ale ziarno w tle podczas przesuwania kamery na tej roślinności. No to dobrze, ze jeszcze nie grałem przed patchem bo mi oczy łzawią od aliasingu.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Snake_Plissken napisał:

Na tym filmiku masz pokazaną różnicę między patchem 1.04, 1.13 i 1.14.

 

 

Osobiście, po tym patchu nie widzę różnicy jeśli chodzi o jakość obrazu między quality a performance, natomiast super, że ogarnęli ten tryb oraz że planują jeszcze wydanie opcji z 4K/40fps.

Mam wrażenie, że za chwilę stanie się to kolejny tryb do wyboru w grach Sony, obok 4K/30 i dynamiczne 4K/60fps.

 

Jak siedzisz daleko od TV to możliwe, ale w normalnej odległości, będąc graczem, nie da się nie widzieć różnicy między upscallowanym 1440p, a 2160p. Ponad 2x więcej pikseli na ekranie.

 

 

Od 3:48 i dalej, czy to jest po prostu inna pogoda, czy oni najzwyczajniej w świecie wycieli poruszanie się roślinności? I dzięki temu nie ma migotania, bo nic się prawie nie rusza?

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, tjery napisał:

 

Jak siedzisz daleko od TV to możliwe, ale w normalnej odległości, będąc graczem, nie da się nie widzieć różnicy między upscallowanym 1440p, a 2160p. Ponad 2x więcej pikseli na ekranie.

 

 

Od 3:48 i dalej, czy to jest po prostu inna pogoda, czy oni najzwyczajniej w świecie wycieli poruszanie się roślinności? I dzięki temu nie ma migotania, bo nic się prawie nie rusza?

Inna pogoda, sam sprawdzałem u siebie i wszystko się rusza na wietrze tak jak zawsze. :)

 

A siedzę 2m od ekranu, 65”.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Na tych filmach faktycznie nie ma wiatru, ale u mnie jest. To kwestia pogody. No cudownie to wygląda i się rusza w tych 60 sek. Dla mnie jak narazie zdecydowanie najładniejsza gra tej generacji konsol. 
Pograłem kilka h. Jest bardzo dobrze, płynnie, pięknie. Ciekawe aktywności podoczne itp. No ale o tym już nie raz było pisane. 


Co się rzuca w oczy, szczególnie na początku, to jak miałki, współczesny wątek miała jedynka (ten z przeszłości był dobry). Spotykam jakieś postacie, kurla one mnie znają, jakieś wspólne akcje. No żadnej nie pamiętam (nie licząc ofc kozaka Sayliego), ew. jakieś mini przebłyski. Ponadto co to za nijakie postacie, brrr. Mam nadzieję, że nowi NPC będą bardziej wyraziści i chociaż trochę zapadający w pamięć.

 

No ale podsumowując, bawię się kozacko. Dawno nie grałem w takiego naprawdę mocnego blockbustera AAA TPP. Ostatnio to już w ogóle raczej same indyki z passa, więc wchodzi pięknie.  

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, balon napisał:

Na tych filmach faktycznie nie ma wiatru, ale u mnie jest. To kwestia pogody. No cudownie to wygląda i się rusza w tych 60 sek. Dla mnie jak narazie zdecydowanie najładniejsza gra tej generacji konsol. 
Pograłem kilka h. Jest bardzo dobrze, płynnie, pięknie. Ciekawe aktywności podoczne itp. No ale o tym już nie raz było pisane. 


Co się rzuca w oczy, szczególnie na początku, to jak miałki, współczesny wątek miała jedynka (ten z przeszłości był dobry). Spotykam jakieś postacie, kurla one mnie znają, jakieś wspólne akcje. No żadnej nie pamiętam (nie licząc ofc kozaka Sayliego), ew. jakieś mini przebłyski. Ponadto co to za nijakie postacie, brrr. Mam nadzieję, że nowi NPC będą bardziej wyraziści i chociaż trochę zapadający w pamięć.

 

No ale podsumowując, bawię się kozacko. Dawno nie grałem w takiego naprawdę mocnego blockbustera AAA TPP. Ostatnio to już w ogóle raczej same indyki z passa, więc wchodzi pięknie.  

Mnie trochę zdziwiło że w dwójce dyrektorem związku jeździeckiego jest

Spoiler

gość którego zabiłem w pierwszej części,

bez sensu.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, XM. napisał:

Dodali z powrotem wiatr do 60 klatek czy nadal wszytsko stoi?

Jest normalnie wiatr. Dziś miałem mocny na złomiankach. Tzn raz jest, raz nie ma. Zależy od pogody. 

To jakiś fejk, że nie ma tego wiatru. 

Tak w ogóle wczoraj dodali mały patch 1.016. Może paczka w wiatrem? :) Filmik porównawczy był na 15. 

Odnośnik do komentarza

Potwierdzam, biegam w 60fps i żadnej różnicy w porównaniu z Quality nie widzę - pięknie, ostro, zero migotania i roślinki falują aż miło - szkoda, że tak to nie wyglądało na premierę.
Tryb z 40fps zbędny, więc niech pracują nad jakimś fabularnym rozszerzeniem, zamiast tracić na to czas i zasoby.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, easye napisał:

Ech ja rozumiem że 4K to bardzo fajna rozdzoelczosc, ale już nie przesadzajcie - Horizon 2 w 60fpsach to obecnie najładniejszy Open world jaki powstal, a skalowane 1440p prezentuje się wystarczająco ostro nawet na 80 calowych telewizorwch.

 

No teraz tak i nikt się z tym nie spiera.

Przed tym patchem były problemy i o tym tu ciągle mowa.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...