Skocz do zawartości

Horizon II Forbidden West


Sylvan Wielki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Też na początku byłem zdziwiony, że mamy dzień cały czas i bałem się że coś się u mnie skrzaczyło.

Ale po wyjściu poza początkową dolinę cykl dnia i nocy zaskoczył.

Szkoda tylko, że znowu zmiana pór dnia jest na przyspieszeniu (trwa może kilkanaście sekund). Taka mała rysa na diamencie.

Odnośnik do komentarza

W HFW to i tak lepiej niż w takim Biomutant, gdzie wschód i zachód słońca trwają kilkanaście sekund. Twórcy obu gier musieli wzorować się na miejscach na Ziemi ulokowanych blisko równika bo tam wschody i zachody przebiegają równie szybko i momentalnie zapada noc lub dzień (w porównaniu z szerokościami geograficznymi Polski, UK lub innych krajów europejskich gdzie mamy długie ranki i wieczory).

Odnośnik do komentarza

Bardzo podoba mi się ta część, ale tylko dlatego, że historia trzyma poziom i jest nawet ciekawsza niż ta w pierwszej części. Gameplay loop dalej jest dla mnie nie do przełknięcia, dlatego po męczarniach odpuściłem i wjechał najniższy poziom trudności, chcę w pełni skupić się na fabule. Jako, że na walce się nie skupiam to i 60 fpsów sobie odpuściłem, dzięki czemu graficzka naprawdę cieszy oko. Jest pięknie. Jednego tylko nie mogę wybaczyć, zakończenie jednego z zadań to jakaś kpina:

Spoiler

chodzi o motyw grobowca Teda Faro, naprawdę ciekawie budowane napięcie, miejscówka w której się ukrywał imponuje rozmachem i nawiązaniam do starożytnego Egiptu, aż do momentu w którym znajdujemy jego "ciało", które postacie oglądają... zza winkla i mówią, że w sumie to jebać, zabijcie go. No ja pierdole, nie wiem co za kretyn to rozkminił, ale to wygladało tak jakbym robił jakiegoś pobocznego questa, gdzie nikt za bardzo nie skupia się na cut-scenkach. Tragedia, tak kluczowa postać dla całego świata gry, a twórcy serwują nam coś takiego.

 

Na razie to tyle, mam nadzieję, że finał przygody nie zawiedzie jak to.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Cytat

We’re already working on an upcoming patch which will include VRR support and a 40FPS Mode, so stay tuned for more.

Bomba. Rano sprawdzę dopiero jak tam te 60 klatek wygląda, na reddicie ktoś pisał, że nie ma tego migotania.

 

NG+, nowe armory, bronie, więcej opcji kustomizacji wyglądu, no dziękuję bardzo GG. :hi:

Odnośnik do komentarza

NG+ rychło w czas, akurat dozbieram sobie siatki ognistego pazura i coś od maszkary alfa do ostatnich ulepszeń legendarnego wyposażenia. Jako że w starej grze już wszystko porobione to za jakiś czas zagram od nowa ale chyba nie teraz bo mam lekki przesyt i pora na coś innego.

Edytowane przez SebaSan1981
Literówki
Odnośnik do komentarza

Tak, widać sporo poprawione. W ramach testu zacząłem NG+ ale przyznam że dziwnie się gra od nowa z odblokowanym spadochronem, sprzętem do nurkowania i dopasionymi zbrojkami i orężem. Nawet symbol ptasiora jest odblokowany ale czerwony, więc latać się nie da, może dlatego że jestem w okolicach Złomianek i pewnie trzeba popchnąć fabułę do przodu.

Ale to kiedyś tam, narazie robię dłuższy odpoczynek od Zakazanego Zachodu.

Edytowane przez SebaSan1981
Literówki
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...