Skocz do zawartości

Returnal


Square

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Square napisał:

Licznik szyfrów przy podnoszeniu pokazał 20/20 czy sugerowałeś się postępem w tłumaczeniu glifów? W B2 jest więcej niż 20 szyfrów, z czego jeden może nie zwiększyć licznika po zebraniu. Sprawdź kartę aktywności czy masz tam info czego brakuje, plus nie zapomnij o archiwach i challenge roomie.

Nie. Zebrałem dokładnie 20/20 szyfrów ten biom czyściłem  bardzo dużo razy archiwa mam wszystkie odkryte

Odnośnik do komentarza
49 minut temu, Square napisał:

Sprawdź kartę aktywności, plus możesz porównać z bankiem danych czy B2 pokazuje taką samą ilość. Ja musiałem zebrać 21 szyfr aby trofik wpadł.

Ten cały bank aktywności mi się chyba bazuje raz pokazuje aktywnosc i dany % innym razem wgl i tak z kazda aktywnością 

 

Całkiem możliwe że jakimś cudem nie zrobiłem challenge room na pustyni bo w innym biomach zrobilem je bez namysłu.

 dam znać

 

36 minut temu, Daneq92 napisał:

Całkiem możliwe że jakimś cudem nie zrobiłem challenge room na pustyni bo w innym biomach zrobilem je bez namysłu.

 dam znać

Mam już platyne trafiłeś w samo sedno sprawy wielkie dzięki:)

Odnośnik do komentarza

Przedostatnia pozycja w Resources pokazuje zebrane szyfry w podziale na biomy.

Co do % postępu przy przedmiotach i innych, to tam są trzy poziomy postępu. Odkrycie czy pierwszy kill dodaje wpis do bazy, potem konkretne ilości są potrzebne. Po pierwszym zabiciu bossa potrzebne są 3 kille chyba, potem 7. Każdy poziom zaczyna od 0% i nie ma innego oznaczenia co może być mylące.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wszystko to co odblokowuje się na stałe będzie dostępne przy następnym uruchomieniu. Każdy run zaczynasz od statku (nie ważne czy zginąłeś, czy ręcznie zrestartowałeś cykl), na nowo zbierasz bronie i ulepszenia, które są aktywne tylko w trakcie tego jednego przejścia.

Rzeczy, które są dostępne zawsze po podniesieniu, to np

Spoiler

miecz, klucze pozwalające przejść do kolejnego biomu, Eter czy modyfikacje stroju.

Jeżeli np jesteś w trakcie przechodzenia któregoś z biomów i musisz kończyć, przejście do Rest Mode "pauzuje" aktualny cykl, który można kontynuować przy następnym uruchomieniu konsoli. Odpalenie innej gry, albo wyłączenie konsoli bez Rest Mode zrestartuje cykl.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No własnie sam zacząłem Returnala. Zawsze omijałem rogale bo nie przemawiał do mnie pomysł losowych poziomów. Ale tu jest ciekawie i zaczynam mieć do siebie pretensje że nie dałem wcześniej szansy takim grom. Będe nadrabiał. 

 

Ale własnie mam pytanie:

 

co zostaje jeszcze po restarcie? 

 

co doprowadza do zrobienia całego biomu/levelu? mam wyczyścic wszystko? czy po prostu w pewnym momencie trafie na bossa?

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, LiŚciu napisał:

No własnie sam zacząłem Returnala. Zawsze omijałem rogale bo nie przemawiał do mnie pomysł losowych poziomów. Ale tu jest ciekawie i zaczynam mieć do siebie pretensje że nie dałem wcześniej szansy takim grom. Będe nadrabiał. 

 

Ale własnie mam pytanie:

 

co zostaje jeszcze po restarcie? 

 

co doprowadza do zrobienia całego biomu/levelu? mam wyczyścic wszystko? czy po prostu w pewnym momencie trafie na bossa?

Po restarcie zostają:
- umiejętności związane z fabułą (miecz, linka, dodatkowy slot itd..)
- klucze (tutaj znak zapytania, bo nie wiem czy wszystkie czy tylko związane z fabułą)
- Ether
 

Edytowane przez giger_andrus
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, giger_andrus napisał:

Po restarcie zostają:
- umiejętności związane z fabułą (miecz, linka, dodatkowy slot itd..)
- klucze (tutaj znak zapytania, bo nie wiem czy wszystkie czy tylko związane z fabułą)
- Ether
 

Klucze tylko fabularne zostają, oprócz 5 biomu bo tam trzy sztuki trzeba za jednym zamachem zdobyć. Jak padniesz mając dwa no to lipa i powtarzasz. Ale jak juz pyknie i zrobisz trzy to zostają

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza

5h za mną i doczłapałem raptem do pustyni.

 

Doświadczenie niezwykłe - przyjemny powiew świeżości, bo w coś podobnego jeszcze nie grałem (zarówno A/V jak i sam gameplay).

 

Losowość komnat/lootu/przeciwników przenosi utarty schemat z serii souls na wyższy poziom. Podjęcie ryzyka eksploracji opcjonalnej odnogi przechyla szale zwycięstwa na naszą korzyść bądź staje się przysłowiowym gwoździem do trumny. Jako rasowy zbieracz, który liże każdą ścianę, mam problem z odpuszczeniem jakiejkolwiek komnaty, co zazwyczaj kończy się powrotem do statku :reggie:

PS małym minusem jest twarz protagonistki podczas gry (Death Stranding oraz TloU2 wyznaczyło nowe standardy).

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Na początku gra mnie trochę odrzuciła. Do ok 20 razu ginalem szybko i głupio. Wszystko w 1 świecie.

 

Potem pokonałem 1 bossa i od razu doszedłem do 2giego  który mnie ubił.

 

Przy kolejnej próbie przeszedłem już całość tzn akt 1 ;).

 

Trochę jak z Hadesem jak już jeden raz pokonasz całość potem już idzie latwiej. Jednak niestety cały run trwa zdecydowanie za długo, wiem, że przy kolejnych będzie szybciej, ale i tak wolę krótsze runy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Możesz też od razu z pierwszego polecieć do trzeciego, nawet na samym początku jeżeli tam zrespi się odpowiedni pokój. Ogólnie to info w reckach o 6 godzinnych runach było mocno krzywdzące i możliwe, że sporo osób, które były zainteresowane tytułem odpuściło.

No chyba, ze leci się bez śmierci każdy biome po kolei to wtedy tak, może to zająć kilka godzin.

Odnośnik do komentarza

No ja jak w końcu załapałem wiatr w żagle i rng zaczęło sprzyjać to zrobiłem B3-7 w jednej sesji i zajęło mi jakieś 7 godzin, nie spieszyłem się, bo zawsze w sumie sprawdzam wszystkie pomieszczenia. Po wszystkim jak już robiłem rekreacyjne przejścia to B1-3 czy tez B4-6 zajmowało mi do 3 godzin, bo też w każdy kąt musiałem zajrzeć, sprawdzić każdą broń, bo levelowałem ulepszenia itp.

Czekam na jakiś dodatek czy poprawne NG+ gdzoe zaczynamy od lvl 25 w pierwszym biomie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...