Skocz do zawartości

The Last Of Us Part II TEMAT SPOILEROWY


Masorz

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Ins napisał:

W TLoU1 mieliśmy poruszane takie tematy (podstawka i DLC) i absolutnie nie było shitstormu z tego powodu. Czemu w przypadku TLoU 2 jest inaczej?

Odpowiedź jest dość prosta. Kwestia natężenia, bo w tlou2 jest tego o wiele więcej. Nie tylko postaci, ale i sytuacji, jak grupy polujące ma lgbt. Poza tym tam było to podane ze smakiem i w sumie mimochodem. Część graczy w podstawce nawet nie wiedziala, ze jest lgbt jakies.

No i do tego dochodzi wyglad postaci taki jak Abby czy inne chińczyki. Przerysowany albo co najmniej dosc niestandardowy. No mozna sobie mowic ze Abby jest taka bo LOGIKA, ale to raczej zabieg psychologiczny stal za tym żeby tak wygląda. Ogolnie wiecej się wybacza ładnym osobom. Tak dziala ludzki mozg.

 

Kolejna sprawa to to, ze grze sie wybacza o wiele więcej jak się lepiej wczuwamy w postac. Jak pasuje nam sceriusz. Jak gra ma pacing odpowiedni. 

 

Dodam ze wleciała tez mocno spoilerowa (wraz z prawie ze opisem zakonczenia) recka nrgeeka.

 

Eh naprawdę chętnie zagrałbym tlou2 dla miejscowek, klimatu horroru o którym piszecie. No i w sumie Ellie zyje. Wiec nie będę miał syndromu pewnej gry o konikach. Ale te manipulacje, brzydota postaci, ich płytkość i po prostu mnie zniechęcają.

 

Do tego - naprawdę nie rozumiem wystawiania grze 10/10. 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Ins napisał:

W TLoU1 mieliśmy poruszane takie tematy (podstawka i DLC) i absolutnie nie było shitstormu z tego powodu. Czemu w przypadku TLoU 2 jest inaczej?

W 2013 kiedy wyszla jedynka lewackie ruchy nie byle jeszcze tak skierowane w strone gierek. I nie mialy tylu akolitow co obecnie. Dlatego studia nawet nie kalkulowaly czy ich gierki beda spelnialy wymogi jakichs spolecznosci czy grup ich broniacych. Szambo na swiecie zaczelo wybijac w okolicach 2015/2016 zeby w 2020 smrod juz mocno byl wyczuwalny w pokojach deweloperskich. Niektorzy mowia nie, niektorzy uginaja kolano a inni biora sobie za doradce Anite i szyja swoja gre pod konkretna grupe spoleczna. To tak jaby ktos forsujac swoje veganskie poglady zrobil gre o apokalipsie, gdzie bohaterowie przymieraja glodem i maja deficyty paliwowe, ale nie jedza miesa i nie uzywaja zwierzat do pracy fizycznej pomimo faktu, ze teraz jest ich w naturze wiecej niz ludzi. No tez bysmy sie tu zastanawiali "ale ku.rwa dlaczego?".

  • Plusik 8
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Mejm napisał:

W 2013 kiedy wyszla jedynka lewackie ruchy nie byle jeszcze tak skierowane w strone gierek. I nie mialy tylu akolitow co obecnie. Dlatego studia nawet nie kalkulowaly czy ich gierki beda spelnialy wymogi jakichs spolecznosci czy grup ich broniacych. Szambo na swiecie zaczelo wybijac w okolicach 2015/2016 zeby w 2020 smrod juz mocno byl wyczuwalny w pokojach deweloperskich. Niektorzy mowia nie, niektorzy uginaja kolano a inni biora sobie za doradce Anite i szyja swoja gre pod konkretna grupe spoleczna. To tak jaby ktos forsujac swoje veganskie poglady zrobil gre o apokalipsie, gdzie bohaterowie przymieraja glodem i maja deficyty paliwowe, ale nie jedza miesa i nie uzywaja zwierzat do pracy fizycznej pomimo faktu, ze teraz jest ich w naturze wiecej niz ludzi. No tez bysmy sie tu zastanawiali "ale ku.rwa dlaczego?".

Co to za Anita bo ja chyba nie w temacie.

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Figaro napisał:

Nie pytaj... Nie pytaj.

Odpowiedź zbyt bolesna i nie banują za samo kwestionowanie tej pisdy jak na retarderze?

 

Anita wcale nie miała wpływu na grę, , mimo, że Niel "wącham swoje zayebiste pierdy"  Druckmann sam przyznaje się, że zmieniła ona jego światopogląd. To wcale nie jest osoba, która nie lubi gier i się do tego przyznaje i wcale nie walczy z patriarchatem i przedstawianiem mniejszości w nich. 

 

W sumie się jej nie dziwię. Tyle kasy ściągać z debili za konsultacje, hah sam bym golił frajerów xD

Edytowane przez Ins
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

To często nie jest zwykłe frajerstwo, tylko mafijne wymuszenie. Jak odmowisz to armia serafitow z resetery bedzie na ciebie polowac, doxxowac, swatowac, nazywac faszysta i homofobem, spamowac media i wspolpracujace z toba firmy żebyś tylko stracił wszystko co masz. Na reseterze są ciągle aktywne jakieś tematy z polowaniem na niewiernych, teraz na celowniku jest Angry Joe. Tak działa ta lewicowa sekta nurtu cancel culture. 

 

 

Ale akurat Druckmann to ideologicznie jeden z nich, nikt nic na nim nie musiał wymuszać.

 

 

Edytowane przez Observer
  • Plusik 7
Odnośnik do komentarza
49 minut temu, XM. napisał:

Co to za Anita bo ja chyba nie w temacie.

Typiara dzieki ktorej spier.dolone lewackie umysly SJW skierowaly swoja uwage w strone gierek. Bo bohaterowie to sami mezczyzni (i na dodatek biali). Bo kobiety to sie tylko ratuje. Bo cycki Lary za duze. No w skrocie wojujaca feministka. A te wiadomo ze raczej poza krzykami i ideologia z du.py nic soba nie reprezentuja. Ale jak widac sa nie tylko na tym forum kolesie, ktorzy lykaja jej pierdy bezrefleksyjnie.

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Basior napisał:

Ogolnie wiecej się wybacza ładnym osobom. Tak dziala ludzki mozg.

Podswiadomie wymagasz od kobiet w grach, a juz na pewno waznych npc zeby byly ladne, tak sie przyzwyczailes przez tomb raidery i inne, teraz cos narusza strefe komfortu. Tak samo jak warsztaty samochodowe daja dupy na reklamy.

Jeszcze z 3 takie gry i wywalone bedzie na ta kwestie.

2 godziny temu, Basior napisał:

No i do tego dochodzi wyglad postaci taki jak Abby czy inne chińczyki. 

Tylko Abby ma wyrozniajaca sie sylwetke, reszta normalsi. Dla mnie to jest wymóg żeby można było jej dac inny fightstyle itp.

No Azjaci wygladaja jak wygladaja, chyba pierwsza gra gdzie graja duza role i zostali wiernie odwzorowani.

2 godziny temu, Basior napisał:

 Abby jest taka bo LOGIKA, 

Jest jaka jest i Tobie chu.j do tego. Rownie dobrze sie mozna pytac uzytkownikow skad takie zakola.

2 godziny temu, Basior napisał:

 

Eh naprawdę chętnie zagrałbym tlou2 dla miejscowek, klimatu horroru o którym piszecie. 

To wszystko jest, zwłaszcza Abby ma mocno the evil within momenty. Gunplay lepszy w kij, wiecej mozliwosci w gameplayu itp.

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, Mejm napisał:

Typiara dzieki ktorej spier.dolone lewackie umysly SJW skierowaly swoja uwage w strone gierek. Bo bohaterowie to sami mezczyzni (i na dodatek biali). Bo kobiety to sie tylko ratuje. Bo cycki Lary za duze. No w skrocie wojujaca feministka. A te wiadomo ze raczej poza krzykami i ideologia z du.py nic soba nie reprezentuja. Ale jak widac sa nie tylko na tym forum kolesie, ktorzy lykaja jej pierdy bezrefleksyjnie.

N4K1Toy.gif

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, aph napisał:

Podswiadomie wymagasz od kobiet w grach, a juz na pewno waznych npc zeby byly ladne, tak sie przyzwyczailes przez tomb raidery i inne, teraz cos narusza strefe komfortu. Tak samo jak warsztaty samochodowe daja dupy na reklamy.

Jeszcze z 3 takie gry i wywalone bedzie na ta kwestie.

Eee niczego nie wymagam. Gdzie pisałem cos takiego? Umiesz czytać ze zrozumieniem? I jeszcze jakies strefy komfortu. W filmach bierze się przewaznie ludzi, którzy są brzydcy? Jedna gra dosc kontrowersyjna sprawi że "bedzie wywalone"? Zaraz pewnie sony pozabija swoje postacie kobiece w grach i zatrudni osoby z Trudnych Spraw.

 

Ja pisalem o tym ze ogolnie ludzie wola oglądać ładne postacie, a Ty jakies dziwne teksty...

 

Godzinę temu, aph napisał:

No Azjaci wygladaja jak wygladaja, chyba pierwsza gra gdzie graja duza role i zostali wiernie odwzorowani.

Nie no tona japońskich gier sie nie liczy.

 

Godzinę temu, aph napisał:

Jest jaka jest i Tobie chu.j do tego. Rownie dobrze sie mozna pytac uzytkownikow skad takie zakola.

Dobra ale ja nie kupuje gierek z użytkownikami forum albo filmów z nimi. Wiesz ze Abby naprawdę nie istnieje? 

W ogole co to za debilizm że nie można oceniać postaci z gry albo ich wyglądu?

 

Sorry sam nie wiem po co ci odpisuje. Zawsze jak czytam Twoje posty to mam wrażenie, że Ty piszesz tak tylko dlatego ze to gra Sony.

Odnośnik do komentarza

Abby. :D 

Jakby na świecie były tylko takie babochłopy to bym został pedziem. 

 

Naprawdę moment zwrotny w grze od połowy, czyli grania tym czymś, zniszczyło mi całe doświadczenie płynące z tej gry. Bardzo dobrej gry dodajmy, ale mimo wszystko słabszej pod względem fabularnym i emocjonalnym, aniżeli oryginał. Uważam i powtarzam to od lat, ale tematyka rewanżu, chęci zabijania z powodu straty, zawsze jest, była i będzie nudna. Nie da się tego ciekawie przedstawić, dlatego tym bardziej jestem zaskoczony, że Druckman poszedł w taki banał, po fantastycznej pierwszej odsłonie.  

 

Mieszanie polityki do gier jest złem. A wygląd tej baby (o reszcie nie wspominam, sami widzieliście mamcie bliznę :D )? Bo na stadionie była siłownia i niemal we wszystkich wspominkach gadała, że idzie na trening? Przecież ta klientka wygląda potężniej od wszystkich męskich bohaterów gier ND razem wziętych. Dajcie spokój. 

Druckman spierd...świetny materiał przez swoje zapędy, aby dogodzić wszelkiej maści dziwolągom, którzy obecnie głośno szczekają, jako zdecydowana mniejszość. Co gorsze mniejszość terroryzuje większość i to już nawet na poletku gier.  

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Basior napisał:

 W filmach bierze się przewaznie ludzi, którzy są brzydcy? 

Aktorki raczej wyglądają co najmniej poprawnie. No i dużo beki jest jak się gwiazdy pokażą bez makijażu. Ja o tym.

3 minuty temu, Basior napisał:

Nie no tona japońskich gier sie nie liczy.

Nie kojarze japońskiej gry aaa z wiernie ukazanymi Azjatami.

6 minut temu, Basior napisał:

Dobra ale ja nie kupuje gierek z użytkownikami forum albo filmów z nimi. Wiesz ze Abby naprawdę nie istnieje? 

W ogole co to za debilizm że nie można oceniać postaci z gry albo ich wygladu

No spoko, jeden brzydal sie dowala do drugiego że brzydki.

Tak, eyecandy to jest marketing, to działa, ale czy żerowanie na prymitywnych instynktach, które tylko utrwala negatywne stereotypy o graczach, musi być w każdej grze? 

10 minut temu, Basior napisał:

W ogole co to za debilizm że nie można oceniać postaci z gry albo ich wyglądu?

Można oceniać postaci rzecz jasna,ale gdy oceniasz tylko na podstawie wyglądu to trochę niepoważne moim zdaniem.

 

13 minut temu, Basior napisał:

 Zawsze jak czytam Twoje posty to mam wrażenie, że Ty piszesz tak tylko dlatego ze to gra Sony.

Zmieszalem z błotem Dreams itp. no ale uważaj sobie co chcesz mam to w pompce.

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Faka napisał:

Ale na końcu gry to Abby już tak bardziej ludzko wyglądała. Tak wychudzona i wycieńczona, ale nie nayebana pancerzem mięsa xd

Dla mnie to ona ludzko wyglądała jedynie w pierwszych retrospekcjach. 

Już w prologu była grywalna to mówię do siebie: co to za mutant napakowany w tej kurtce? A to nie mutant. To Abby. 

 

Nie wiem czy w swojej 35 letniej karierze gracza sterowałem kiedykolwiek bardziej znienawidzoną przeze mnie postacią, budzącą we mnie dodatkową odrazę po akcji z Joelem (Trevor z GTA 5 powodował u mnie podobne odczucia, ale pod koniec trochę mi przeszło). Wydaję mi się, że ma ona u mnie palmę pierwszeństwa. Żałuję tylko, że w trakcie drugiej części gry nie można jej było zabić. 

Edytowane przez marcinwks
Odnośnik do komentarza

mejm korva ale dobry foruming ostatnio :banderas:

 

2 godziny temu, Observer napisał:

To często nie jest zwykłe frajerstwo, tylko mafijne wymuszenie. Jak odmowisz to armia serafitow z resetery bedzie na ciebie polowac, doxxowac, swatowac, nazywac faszysta i homofobem, spamowac media i wspolpracujace z toba firmy żebyś tylko stracił wszystko co masz. Na reseterze są ciągle aktywne jakieś tematy z polowaniem na niewiernych, teraz na celowniku jest Angry Joe. Tak działa ta lewicowa sekta nurtu cancel culture. 

 

 

Ale akurat Druckmann to ideologicznie jeden z nich, nikt nic na nim nie musiał wymuszać.

 

 

a przypadkiem Joe im juz nie zamknal ryjow swoimi prawnikami ? typiara wycofala wszystkie oszczerstwa i zniknela z twittera.

Edytowane przez Andżej
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...