Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Szczere wrażenia po pierwszych materiałach...

Zawartości i fizyki nie ocenimi póki co - sprawdzi sie w praniu.

Graficznie natomiast nie wiem jak Wy ale mam mieszane uczucia. 

Na plus spora ilość detali w otoczeniu (w tym drzewa, które się poruszają) i prawdopodobnie Ray-Tracing podczas wyścigu (chyba, że te hasło "on track" to taka zmyłka mająca dać do zrozumirnia że nie tylko w menu / forza vista jak w FH5... ale obstawiam jednak RT w czasie wyścigu).

Na minus wciąż wyraźne braki w jakości oświetlenia i shaderów i agresywny LOD w otoczeniu. Całość wygląda jakoś nienaturalnie. 

FH5 prezentuje się zdecydowanie lepiej.

Ciekawe jak z liczbą samochodów i tras.

Ogólnie dobrze by było aby nowa FM dowiozła, bo przydałby się jakiś bodziec dla PD żeby zaczęli szybciej działać z doprowadzaniem GT7 do porządku i aby mieli większe parcie na porządne poprawki w GT8.

Teoretycznie nie jest to bezpośrednia konkurencja ale jednak to te 2 serie oddziaływują na siebie najbardziej i taka "mentalna" lub wizerunkowa konkurencja powinna pozytywnie na nie wpływać.

 

E: oczywiscie betonowy minusuje za szczerą opinię :turned:

Edytowane przez Emet
  • Plusik 1
  • Haha 1
  • WTF 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, SnoD napisał:

Co do gry, to jeśli dobrze słyszałem, to ma być dynamiczna zmiana pory dnia i pogody na wszystkich trasach, to chyba najważniejsze info z prezentacji.

tak jest:

Cytat

Fundamental to Forza Motorsport is our fully dynamic time of day system, which brings tracks to life in stunning detail and like weather, it will be available on every track.

 

jedyna moja obawa dotyczyła tego że cofneli się w rozwoju i nie bedzie zmian pogodowych, bo nie pokazali tego na prezentacji, ale na szczęście jest.

 

Co do samej prezentacji to gra wygląda zajebiście, widać że kilka lat przerwy nie poszło na marne i jest ogromny skok względem poprzednich odsłon. Najlepiej widać to po roślinności wokół toru, nareszcie nie widać tych kartonowych drzew 4d które na Maple Valley w siódemce ogromnie kłuły w oczy

 

Odnośnik do komentarza

Początkowo również  miałem mieszane odczucia (FM7 na sterydach).

FH4 i 5 chyba troche już rozpieściły pod względem geometrii otoczenia.

No i w mojej głowie FM7 wyglądała jakoś lepiej bo jak się zestawi obie obok siebie.....

 

 

Przydałby się jakiś tryb bez RT, który wyeliminowałby pop up, bo to jednak troche razi.

Odnośnik do komentarza

Ja tam pop up nie widzę jedynie lod i cienie trochę jeszcze wariują, ale sama gra wygląda zajebiście, wszytskie drzewa są w końcu 3d, dynamiczna pogoda na każdym torze akurat nowa Forza to jeden z najmniejszych punktów jakie MS wczoraj pokazał. 

No i ciekawe czy RT w grze,.czy znowu tylko gdzieś, jeżeli w gameplyu w 4K/60fps i dynamiczna pogoda no to będzie ogień i ciekawe jak sama fizyka jazdy  ;)

Odnośnik do komentarza

Mi się jeszcze marzy jeszcze powrót do tego co zrobili w FM5 razem z Top Gear czy bardzo fajnych filmików z głosem Clarksona, prezentujących każdą klasę samochodów. Było to bardzo ciekawe i dobrze wykonane. Chętnie bym zobaczył taką samą współpracę z The Grand Tour. Niestety raczej nie ma co na to liczyć.

 

Oprócz płaskich drzew również otoczenie jest zdecydowanie lepszej jakości w porównaniu do 7. Liczę na to, że postarają się o jakieś ciekawe autorskie trasy.

Odnośnik do komentarza

Ze niby FH5 prezentuje się znacznie lepiej xD 

 

oswietlenie globalne i ray tracing na trasie już pokazuje ze jest lepiej niż w GT7. Niech cykl dnia i nocy i pogody będzie rodem z Project Cars i będzie super.


o model jazdy się nie martwię bo chociażby w FH5 go znacznie poprawili względem FH4.

 

Ciekawe czy wróci Praga, Rio i Dubaj

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...