Skocz do zawartości

Wasze komiksy


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Z cegiełek DC bardziej niż sprawiedliwość polecam Przyjdź Królestwo. Bardzo fajnie się czyta no i rysunki Rossa palce lizać. Wstyd się przyznać, ale nie mam swojego egzemplarza. No i oczywiście All Star Superman. Ogólnie preferuję takie one shoty, względnie kilka tomów zbiorczych jednej historii czy serii.

Ile dałeś za kaczki?

Edytowane przez Luqat
Odnośnik do komentarza
W dniu 22.12.2017 o 16:21, Farmer napisał:

Za Sknerusa mogłem lekko przepłacić ale długo szukałem tego egzemplarza. Znalazłem dwa i tylko ten był w zadowalającej jakości.

Sam długo się czaiłem na te zeszytowe wydania, tylko że Egmont wydał właśnie wznowienie w twardej oprawie. Kupiłem i nie żałuję ani grosza, to w końcu Don Rosa. Polecam, póki cena nie pójdzie w górę.

Odnośnik do komentarza

Tak ale mówisz o nowym wydaniu. Mnie one do szczęścia nie było potrzebne bo mam już zbiór 12 rozdziałów z wydania specjalnego (2000r.), a to nowe z tego co forumowicze piszą nie tylko nie ma kilku historyjek z drugiego tomu ale też tłumaczenie nie jest najlepsze. Gdybym wziął to wydanie to de facto zapłaciłbym 60 zł za kilka historyjek, a tam dałem 50 zł za tom drugi i mam komplet łącznie z "Pierwsza Dziesięciocentówka" i "Czy to jawa, czy to sen" (których podobno brakuje w nowym wydaniu). Zapewne sporo przepłaciłem ale nie zanosi się na to by wznowili wydawanie skoro i tak wyskoczyło to zbiorcze, a ilość tomów 2 dostępnych na rynku jest praktycznie żadna. Trafiłem na egzemplarz w bardzo dobrej jakości to kupiłem.

Odnośnik do komentarza

xD Może i tak być. Nie wiem po ile chodził tom 2 w czasie premiery ale jak ostatnio przeglądałem internet widziałem różne skrajne ceny nawet o 30 zł ale oczywiście brak egzemplarzy. Swój znalazłem na olx-ie. Były dwa egzemplarze za podobną cenę tylko ten drugi wyglądał jak świeżo wyciągnięty z kraty Masorza. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.12.2017 o 17:47, Farmer napisał:

Tak ale mówisz o nowym wydaniu. Mnie one do szczęścia nie było potrzebne bo mam już zbiór 12 rozdziałów z wydania specjalnego (2000r.), a to nowe z tego co forumowicze piszą nie tylko nie ma kilku historyjek z drugiego tomu ale też tłumaczenie nie jest najlepsze. Gdybym wziął to wydanie to de facto zapłaciłbym 60 zł za kilka historyjek, a tam dałem 50 zł za tom drugi i mam komplet łącznie z "Pierwsza Dziesięciocentówka" i "Czy to jawa, czy to sen" (których podobno brakuje w nowym wydaniu). Zapewne sporo przepłaciłem ale nie zanosi się na to by wznowili wydawanie skoro i tak wyskoczyło to zbiorcze, a ilość tomów 2 dostępnych na rynku jest praktycznie żadna. Trafiłem na egzemplarz w bardzo dobrej jakości to kupiłem.

Lista kilku historyjek z nowego tomu: Ostatni z klanu McKwaczów, Władca Missisipi, Kwoboj z Badladów, Właściciel miedzianego wzgórza, Nowy pan na zamku, Postrach Transwalu, Gość z krainy snów, Król Klondike, Miliarder z ponurych wzgórz, Najeźdźca z Kaczogrodu, Kapitalistya z Kalisoty, Najbogatszy kaczor świata, Kowboj kapitanem, Stróż prawa z Pizen Bluff, Więzień doliny białej śmierci, Dwa serca w Jukonie, Spryciarz z Panamy, Ostatnia podróż do Dawson, Czy to jawa, czy sen?

Nie ma tylko "Pierwszej Dziesięciocentówki". Są za to komentarze Don Rosy, zdjęcia z epoki, okładki dla każdej z historii, dedykacje DUCK, a nawet drzewo genealogiczne. Wszystko w twardej okładce w przeciwieństwie do zeszytów, których jakość pozostawiała dużo do życzenia (ciężko było ustrzelić niepomięte egzemplarze w rozsądnej cenie).

Za tłumaczenie odpowiada Jacek Drewnowski i ja do niego nie mam zastrzeżeń od lat, ale nie mam jak porównać, czy nowe wydanie zostało pod tym względem modyfikowane z tym z 2010 roku, bo pozbyłem się kilku zeszytów w tamtym roku.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Podpisuję się pod powyższym wrzucając fotki z tego wydania. Właśnie odebrałem paczkę - ten zapach farby. :) Polecam serdecznie sowaksiazki.pl - dałem 72 zł z dostawą ale wysyłka ekspres. 

 

2433j84.jpg

 

2wn46cn.jpg

 

30bfvrk.jpg

 

Edytowane przez JJoker
Habahabahaba
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Większość "błędów" do wyłapania chyba tylko dla maniaków. Te, z którymi się mogę zgodzić to brak tłumaczeń niektórych angielskich napisów i "Rik, rik, rik", bo one w jakiś tam sposób wpływają na faktyczną opowieść.

 

Tu się nie ma co zastanawiać tylko brać, kawał świetnego komiksu w bardzo dobrym wydaniu i do wyrwania za ~60 PLN.

Odnośnik do komentarza

Tylko jeśli jesteś fanem Incala (nie w sensie, że czytałeś raz) albo w dobrej cenie. Mnie trochę znudził i się pozbyłem, tak samo Final Incal. To trochę jak z 7 tomem Valeriana albo kontynuacją Sandmana - głównie dla fanów i trochę jazda na marce. 

 

Natomiast nie można odmówić autorom tego, że przyłożyli się do całości, choć Przed Incalem to bardziej kryminał niż space opera. Za to rysunki prawie wierna kopia Moebiusa. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...