Skocz do zawartości

PS5 premiera, preorder i ogólna szajba :]


nero2082

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, ASX napisał:

O jakich rozwiązaniach i technologiach niedostępnych na Xboxie mówisz?


Np. GPU cache scrubbers - ale nie tylko, obie konsole mają po prostu własne customizacje, zaprojektowane pod własne potrzeby, nie rozumiem co w tym ciężkiego do zrozumienia. One nie są po to aby "zwiększać przewagę" bądź "niwelować straty" (bo tym obchodzą się tylko i wyłącznie fanboye obu obozów), są implementowane po aby grono twórców gier miało większy zasób rzeczy do dyspozycji przy ich produkcji. W tej, jak w każdej generacji przedtem, większość tytułów i tak ich nie wykorzysta (jak np. RPM - mimo, że potrafiło mieć faktyczny i zauważalny wpływ na wydajność sceny) - bo robienie gier, szczególnie tych multiplatformowych, to walka z wieloma nieprzewidzianymi przeszkodami i czasami łatwiej jest iść znaną drogą, niż szukać nowych szlaków.

Ale znajdą się też twórcy, którzy do cna wykorzystają każdą funkcję, to też się nie zmieni.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

5 godzin temu, u55r napisał:

Kupujesz za 2300 i sprzedajesz za 3000 :Coolface: rozumiesz? 

 

No za 3000 to by była okazja. ;) W zeszlym tygodniu obserwowałem aukcję, na której preorder poszedł za 3600, a im bliżej premiery i im większy hype, to wartość będzie rosła (o ile nie będzie możliwości zgarnięcia z półki, a jak zdajemy sobie sprawę raczej nie będzie).

 

Ja nigdy wcześniej nie brałem konsoli na premierę, ale cała ta otoczka w obecnych czasach dodaje dodatkowych emocji całemu wydarzeniu. :) A jeśli hype urośnie jeszcze bardziej i znajdzie sie chętny na moją sztukę za dobrą kasę w dniu premiery, to chętnie sprzedam i poczekam cierpliwie na drugi rzut. 

 

Przedmiot jest wart tyle, ile ktoś chce za niego zapłacić, a jak ktoś slusznie zauważył wczesniej, jest coraz więcej ludzi, którzy mają kasy jak lodu. Także ja jestem bardzo ciekaw co to sie bedzie działo z cenami i dostępnością PS5, bo każdy preorderowiec jest w bardzo korzystnej pozycji - albo będzie mial mega pożądany sprzęt, albo możliwość łatwego przytulenia $$$. 

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, LeifErikson napisał:

Ja nigdy wcześniej nie brałem konsoli na premierę, ale cała ta otoczka w obecnych czasach dodaje dodatkowych emocji całemu wydarzeniu.

Żeby poczuć tę otoczkę, napięcie i emocje to jednak polecam iść sie pościgać do palety. Ja to przeżyłem w 2013 teraz podziękuję :)

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, creatinfreak napisał:

Widzę, że niektórzy z pasjonatów gamingu robią się januszami biznesu. Zamiast zostawić ludziom, którzy kochają swoje hobby i chcieliby na premierę pograć na nowej konsoli w nowe gierki to będą sprzedawać aby zarobić. Jako gracz brzydzę się Wami. 

business-1.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, LeifErikson napisał:

 

A cóż to za żale? Każdy miał taką samą możliwość zakupu preordera.

Tak. W momencie dostępności preorderów miałem pieniążki tylko na jedną konsolę i wybrałem Xboxa. Teraz mam kasę na drugą i pewnie jej nie dostanę w normalnej dystrubucji. Jak powiedziałem przeżyje. Ale sam proceder i to jeszcze graczy jest po prostu chamską cebulą. A niby jesteśmy gejming kjomuniti. 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, bartiz napisał:

Po prostu złą konsolę wybrałeś jako pierwszy preorder. Dało się przewidzieć że Xbox będzie łatwiej dostępny.

Może, ale wtedy byłem na wypowiedzeniu, nie wiedziałem dokładnie jak to będzie z nową pracą i wypłaceniem odprawy. Dlatego wybrałem Xboxa i gamepassa co równa się taniemu graniu. Teraz mam odprawę, mam pociągnięte miesiąc Kuronia i wypłatę lepszą jak w poprzedniej pracy i teraz podpisaną umowę. W tej chwili mogę sobie pozwolić, wcześniej nie mogłem bo wolałem odłożone pieniądze zostawić na czarną godzinę.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, creatinfreak napisał:

Tak. W momencie dostępności preorderów miałem pieniążki tylko na jedną konsolę i wybrałem Xboxa. Teraz mam kasę na drugą i pewnie jej nie dostanę w normalnej dystrubucji. Jak powiedziałem przeżyje. Ale sam proceder i to jeszcze graczy jest po prostu chamską cebulą. A niby jesteśmy gejming kjomuniti. 

 

No więc zanim zaczniesz pisać o pogardzie i wykluczaniu z gejming komjunity przeczytaj może jeszcze raz mój post uważniej.  :)

 

Nie zamówiłem preordera na handel, tylko dla siebie, do własnego użytku. 

 

Widzę jednak co się dzieje wokół i jeśli ktoś kasiasty stwierdzi, ze chce wyłożyć jakies ciekawe pieniądze za mój egzemplarz, to nie będę miał skrupułów, by przystać na propozycję i pociorać jeszcze kilka miesięcy na moim Prosiaku, oczekując na drugi rzut konsol.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Witam.Ja zamówiłem z me 18 września rano,z tym ze ja bralem wersje Digital.Zobaczmy jak sie załapie to fajnie,jak nie to poczekam do wiosny i kupie normalnie z półki.Jak dotąd nie miałem od nich żadnego odzewu.Myślę ze za około 10 dni,powinno sie wyjaśnić i sklepy powinni juz informowac co i jak.Oby tylko rząd,nie pokrzyzowal nam wszystkim premiery PS5.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, Figuś napisał:

Żeby poczuć tę otoczkę, napięcie i emocje to jednak polecam iść sie pościgać do palety. Ja to przeżyłem w 2013 teraz podziękuję :)

w 2013 w dniu premiery normalnie poszedłem do sklepu i bez żadnych wyścigów do palety poszedłem na magazyn a nie do półek z ps4 i bezproblemowo ogarnięte było :) także jak ludziska piszą że tak trudno było ogarnąć ps4 to chyba trochu mijają sie z prawdą 

Edytowane przez Ranger86
Odnośnik do komentarza
29 minut temu, creatinfreak napisał:

Może, ale wtedy byłem na wypowiedzeniu, nie wiedziałem dokładnie jak to będzie z nową pracą i wypłaceniem odprawy. Dlatego wybrałem Xboxa i gamepassa co równa się taniemu graniu. Teraz mam odprawę, mam pociągnięte miesiąc Kuronia i wypłatę lepszą jak w poprzedniej pracy i teraz podpisaną umowę. W tej chwili mogę sobie pozwolić, wcześniej nie mogłem bo wolałem odłożone pieniądze zostawić na czarną godzinę.

 

No widzisz, skoro teraz jest tak dobrze, to możesz się w dzień premiery przejść pod jakiś media markt i odkupić z drobną przebitką od kogoś kto wyjdzie ze sklepu ze swoim świeżutkim PS5 :) Ty będziesz miał plejstejszyn, a ta osoba może wróci do sklepu i kupi z półeczki XSX, wszyscy szczęśliwi, a i MS zyskuje :)

Odnośnik do komentarza

Ogólnie nie czaje bólu dupy i minusów które dostałem bo napisałem, że wystawiłem swój preorder na allegro

Skoro będzie możliwość przytulenia paru tysięcy za nic, to się przytuli. Niektórzy mają ładny ból bo ktoś sobie zarobi. I jeszcze te ideologie jak byśmy tu jakimiś braćmi od jednej matki byli i powinniśmy się dzielić, a najlepiej oddać preorder drugiemu za okejke na forumku.

Nikt nikomu nie bronił złożyć 10 preorderów. Każdy myślący mógł przewidzieć problemy z dostępnością. To samo było z ps4 jak dzień po premierze latały po 4k na allegro.

Dlatego zrobiłem 2 preordery i jak będę mógł na tym zarobić 3 tyś zł sprzedając oba, to to zrobię mając beke z bólodupców.

To tak jak by sapać do handlarza aut, że nie chce Wam sprzedać auta po cenie zakupu z Niemiec

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, mugen napisał:

 

No widzisz, skoro teraz jest tak dobrze, to możesz się w dzień premiery przejść pod jakiś media markt i odkupić z drobną przebitką od kogoś kto wyjdzie ze sklepu ze swoim świeżutkim PS5 :) Ty będziesz miał plejstejszyn, a ta osoba może wróci do sklepu i kupi z półeczki XSX, wszyscy szczęśliwi, a i MS zyskuje :)

 

Fan plejstejszyn, który na miesiąc przed planuje trasę biegu do palety nie odsprzeda swojego trofeum, a już na pewno nie wróci potem po xboxa. Predzej by się obwiesił pasem szahida i wysadził xD

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Figuś napisał:

Żeby poczuć tę otoczkę, napięcie i emocje to jednak polecam iść sie pościgać do palety. Ja to przeżyłem w 2013 teraz podziękuję :)

Byłem świadkiem w MM  jak to wyglądało .

Ja miałem preordera do odbioru ale moich 2 znajomych którzy na wszystko mieli czas obudzili sie przed premiera dzień ze musza mieć konsole.Ludzie wbijali jak ktoś tu pisał na "węża" zanim sie wrota hadesu otworzyły do góry .Straszna walka jak u hamburgerów po nowego Iphona.

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, PiPoLiNiO napisał:

Ogólnie nie czaje bólu dupy i minusów które dostałem bo napisałem, że wystawiłem swój preorder na allegro emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

Skoro będzie możliwość przytulenia paru tysięcy za nic, to się przytuli. Niektórzy mają ładny ból bo ktoś sobie zarobi. I jeszcze te ideologie jak byśmy tu jakimiś braćmi od jednej matki byli i powinniśmy się dzielić, a najlepiej oddać preorder drugiemu za okejke na forumku.

Nikt nikomu nie bronił złożyć 10 preorderów. Każdy myślący mógł przewidzieć problemy z dostępnością. To samo było z ps4 jak dzień po premierze latały po 4k na allegro.

Dlatego zrobiłem 2 preordery i jak będę mógł na tym zarobić 3 tyś zł sprzedając oba, to to zrobię mając beke z bólodupców.

To tak jak by sapać do handlarza aut, że nie chce Wam sprzedać auta po cenie zakupu z Niemiec emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

 

Tak samo teraz się dzieje z najnowszymi RTXami od zielonych. Ja tam szanuje golenie na yanuszach. Sprzedasz dwie konsole i kupisz odpowiedni PCMR, który odpowiednio obsłuży Cyberpunk na premiere.

 

 

No i tak naprawdę, caly sprzęt od PS4 można wyrzucić do śmietnika, bo nie działa na nowej konsoli. Masakra.

Edytowane przez oFi
  • Minusik 4
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Michał102 napisał:

 

Fan plejstejszyn, który na miesiąc przed planuje trasę biegu do palety nie odsprzeda swojego trofeum, a już na pewno nie wróci potem po xboxa. Predzej by się obwiesił pasem szahida i wysadził xD

 

Trochę nie czytasz ze zrozumieniem. To paleciarze z pustymi rękami będą mogli co najwyżej próbować odkupić pod sklepem komsolę od kogoś kto sobie preorderka z odbiorem w sklepie zrobił.

Odnośnik do komentarza

Mnie dziwi ta nagonka na ludzi sprzedających pre ordery. Niezależnie, czy mieli to w planach od początku, czy zmienili zdanie po kupnie.

Rozumiem żal, ale to nie jest wina ludzi korzystających z okazji, tylko brak odpowiedniej ilości konsol na premierę. 

Nie ma nic złego w tym, że ludzie chcą zarobić. Każdy pracuje dla kasy.

 

 

Jest też niezamierzona korzyść dla firmy- więcej konsol trafi to ludzi śpiących na pieniądzach, którzy od razu kupią sobie kilka cyfrówek na premierę ( a nie jedno pudełko na całe życie konsoli). 

Edytowane przez C1REX
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, C1REX napisał:

Mnie dziwi ta nagonka na ludzi sprzedających pre ordery. Niezależnie, czy mieli to w planach od początku, czy zmienili zdanie po kupnie.

Rozumiem żal, ale to nie jest wina ludzi korzystających z okazji, tylko brak odpowiedniej ilości konsol na premierę. 

Nie ma nic złego w tym, że ludzie chcą zarobić. Każdy pracuje dla kasy.

 

 

Jest też niezamierzona korzyść dla firmy- więcej konsol trafi to ludzi śpiących na pieniądzach, którzy od razu kupią sobie kilka cyfrówek na premierę ( a nie jedno pudełko na całe życie konsoli). 

 

Bingo. 

 

Do tego ja jeszcze dodam jedną rzecz: argument o tym, że jakiemuś mitycznemu "fanbojowi" nie wystarczyło konsol, bo kupił ktoś, kto nie ustawi jej sobie na ołtarzyku i nie będzie się do niej modlił, tylko rozważy sprzedaż, jeśli ceny podskoczą, jest moim zdaniem niezbyt trafny, bo naprawdę trzeba było solidnie zaspać, żeby preordera nie zgarnąć. 

 

Konsole były dostępne całkiem długo - cały 17 września w kilku sieciówkach, później jeszcze pojawiały się parę razy na chwilę. Ja z palcem w nosie zamówiłem swój egzemplarz w przerwie w pracy, bez żadnych wyścigów, więc jeżeli ktoś mówi o tym, że jakiś "wielki fan" się nie załapał, to moim zdaniem bzdury opowiada, bo wystarczyło minimum wysiłku, żeby zamówić. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...