Skocz do zawartości

PS5 premiera, preorder i ogólna szajba :]


nero2082

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Teraz, messer88 napisał:

ja rozumiem hobby ciśnienie itp ale że się ludzie dadzą tak zgolić 3k i więcej to jest prze beka 

Wiesz ze karty 3080 schodza w ciągu minut za 5k gdzie msrp to 3,5k? Tak samo 3070 już schodza po 3,5k. Jeśli ludzie będą kupować za tyle bo mają ciśnienie to zawsze tak będzie. Tak samo było z ps4 limited 25years i co? Kupiłbyś to teraz za 5k? Hype panie. Pogrzebałem trochę i oficjalna dostępnosc z dystrybucji sprzętu to jest marzec dla GPU. Obawiam się że dla ps5/xsx też bedzie podobnie. Albo zakup od razu albo 'nie mamy Pana płaszcza'. Pomijam to że na ps5/xsx jest duuuzo większe ciśnienie. 

Jak zadzwonią i powiedzą ze sorki nie starczyło dla Pana to jak to sprawdzisz? Albo wymysla bajkę ze sztuką dla Pana jest uszkodzona w trasnprocie i Pyk na olx z przebitka 1k.

 

Zeby nie było pisze to bo widzę co odpierdalaja polskie super sklepy przy premierach i jaka januszerka jest grana. 

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, mozi napisał:

Wiesz ze karty 3080 schodza w ciągu minut za 5k gdzie msrp to 3,5k? Tak samo 3070 już schodza po 3,5k. Jeśli ludzie będą kupować za tyle bo mają ciśnienie to zawsze tak będzie. Tak samo było z ps4 limited 25years i co? Kupiłbyś to teraz za 5k? Hype panie. Pogrzebałem trochę i oficjalna dostępnosc z dystrybucji sprzętu to jest marzec dla GPU. Obawiam się że dla ps5/xsx też bedzie podobnie. Albo zakup od razu albo 'nie mamy Pana płaszcza'. Pomijam to że na ps5/xsx jest duuuzo większe ciśnienie. 

Jak zadzwonią i powiedzą ze sorki nie starczyło dla Pana to jak to sprawdzisz? Albo wymysla bajkę ze sztuką dla Pana jest uszkodzona w trasnprocie i Pyk na olx z przebitka 1k.

 

Zeby nie było pisze to bo widzę co odpierdalaja polskie super sklepy przy premierach i jaka januszerka jest grana. 

 

Nie jestem za bardzo w temacie ale czy te nowe karty nadają się też do kopania BitCoinów? Zakładam, że pewnie tak ale nie wiem czy ze względu na obsługę RT mogą kopać więcej albo lepiej. Pewnie to też ma jakiś wpływ na cenę tych kart. Chyba co generację pojawiają się informacje o tym, że ktoś wystawia konsolę sporo powyżej ceny w dystrybucji. I zawsze ktoś to przecież kupi, a ktoś na tym zarobi.

Odnośnik do komentarza

Pewnie tak ale bt to już raczej zabawa perf/w a tutaj chyba nie jest jakoś super. 

Bardziej chodzi mi o to że robią ludzi w chuya z terminem realizacji bo nie chce mi się wierzyc że nie wiedzą kiedy dostaną towar. Zamiast realizować chronologicznie wrzucają na 5 minut w zawyzonej cenie 3 sztuki i patrzą jak się ludzie zabijają. 

Nie tak to powinno działać. 

26 minut temu, Ukukuki napisał:

Jakbym pracował jako sprzedawca w sklepie z elektroniką to sam sobie zaklepałbym tyle sztuk na ile bym miał przyzwolenie żeby później golić frajerów na olx. 

No widzisz i tego nie rozumiem. Jakbyś sam zamówił karty na preoderze żeby sprzedać z zyskiem ok ale miało być 1 GPU na klienta i co? Dupa. Ludzie czekają a ktoś zarabia jak na maskach przy pandemii. 

Odnośnik do komentarza

Marzec 2021

 

Sony produkowało PS5 kilka miesięcy i wszystko sprzedało się w preorderach. Więc teraz aby zaspokoić rynek i uzupełnić zapasy trzeba poczekać co najmniej kilka miesięcy. Wydaje mi się że najwcześniej drugi rzut trafi do sklepów w  okolicach Marca 2021. Samo sony podało że właśnie do Marca 2021 chciało wypuścić w świat 15 mln sztuk PS5 ale pandemia popsuła te plany i zredukowali tą ilość do zaledwie 9 mln.  A to jest liczba zaplanowana na Marzec 2021, obecnie udało im się wyprodukować zaledwie 7 mln więc to niemal połowa tego co chcieli osiągnąć. Gdyby nie pandemia w Chinach to nie wątpię żeby im się udało wypchnąć więcej konsol. Były takie momenty że fabryki stały w miejscu i ludzie tam nie pracowali. A teraz gdy fabryki znów pracują to musimy po prostu poczekać na kolejny rzut do sklepów, który nie nastąpi jednak tak szybko. Sony nie będzie bawić się w wysyłkę niewielkich ilości konsol tylko wyprodukuje kilka milionów i znów rzuci wszystko po świecie równo. 

Odnośnik do komentarza
ja rozumiem hobby ciśnienie itp ale że się ludzie dadzą tak zgolić 3k i więcej to jest prze beka 
Ja wystawiłem swoją za 4.5K. Jak faktycznie będą braki to obstawiam, że po premierze te ceny bez problemu dojdą do 6. Niektórzy mają siana jak lodu i dla nich przepłacić kilka razy to bez znaczenia.
  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Minusik 4
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Aleks napisał:

Myślę, że euro.com.pl uruchomi jeszcze preordery w chwili otrzymanie informacji o dostępnej ilości sztuk. Chyba jedyna szansa na premierę w normalnych pieniądzach. Wątpię, aby nie dostali ani jednej sztuki. 

 

kilka dni temu byłem w euro za czymś innym i zapytałem przy okazji o PS5, powiedzieli że konsole będę dopiero na półkach, będą mieli kilka sztuk ale nie wiedzą ile.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, u55r napisał:

Marzec 2021

 

Sony produkowało PS5 kilka miesięcy i wszystko sprzedało się w preorderach. Więc teraz aby zaspokoić rynek i uzupełnić zapasy trzeba poczekać co najmniej kilka miesięcy. Wydaje mi się że najwcześniej drugi rzut trafi do sklepów w  okolicach Marca 2021. Samo sony podało że właśnie do Marca 2021 chciało wypuścić w świat 15 mln sztuk PS5 ale pandemia popsuła te plany i zredukowali tą ilość do zaledwie 9 mln.  A to jest liczba zaplanowana na Marzec 2021, obecnie udało im się wyprodukować zaledwie 7 mln więc to niemal połowa tego co chcieli osiągnąć. Gdyby nie pandemia w Chinach to nie wątpię żeby im się udało wypchnąć więcej konsol. Były takie momenty że fabryki stały w miejscu i ludzie tam nie pracowali. A teraz gdy fabryki znów pracują to musimy po prostu poczekać na kolejny rzut do sklepów, który nie nastąpi jednak tak szybko. Sony nie będzie bawić się w wysyłkę niewielkich ilości konsol tylko wyprodukuje kilka milionów i znów rzuci wszystko po świecie równo. 

 

Zastanawia mnie to jak to jest, że z Xboxem M$ nie miał aż takich problemów. Przecież ich fabryki też znajdują się w Chinach, a nie mamy takich problemów. Choć z drugiej strony nie mamy danych ile konsol poszło na jaki rynek, a były doniesienia, że na niektórych rynkach konsola M$ bardzo szybko się rozeszła. Nie ma co się oszukiwać ale polski rynek nie jest tak perspektywiczny dla Sony jak państw zachodnich czy USA pod względem możliwości sprzedawania swoich gier po 369 (i więcej zł)...

 

Jeżeli zredukowali swój plan do 9 mln na marzec '21, a zrobili 7 mln na dzień dzisiejszy to i tak nieźle. Jest spora szansa, że dociągną do pierwotnie zakładanych 15 mln. Oczywiście o ile nie będzie jakiś zawirowań na świecie czy kolejnej fali covidu w Chinach. Konsol już chyba nie będą wysyłać samolotami jak na premierę choć przy korzystnych cenach tego transportu nie można tego wykluczyć.

Odnośnik do komentarza

Ja się zgadzam z areka. Popyt na nowe xboxy na pewno jest mniejszy niż na PS5 i to w ogóle nie powinno podlegać dyskusji dla każdego rozumnego człowieka.

 

Można się też domyślać  że Microsoft na pewno wyprodukował  mniej konsol niż Sony, choćby dlatego że później niż konkurencja sfinalizował architekturę swoich konsol( z uwagi na chęć użycia najnowocześniejszych technologii co sami przyznają)co z pewnością przełożyło się też na późniejszy start masowej produkcji

Edytowane przez ASX
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, C1REX napisał:

To będziemy się ścigać we wróżenie z fusów? 

 

Nie są znane żadne realne liczby. Nie wiemy ile konsol ma być na premierę i jaki jest realny popyt na oba sprzęty - hype jest wysoki na jeden i drugi. 

 

Wiadomo jak to wygląda aktualnie w Irlandii, a w Irlandii zamówienia złożone 3 miesiące temu już nie są realizowane w przypadku PS5 a w przypadku zamówienia na Xbox Series X w dniu urchumienia pre orderów też już konsol nie było dostepnych.

 

Tak, w Irladnii mieszka 5 mln ludzi.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, eX4cT_PL napisał:

 

Wiadomo jak to wygląda aktualnie w Irlandii, a w Irlandii zamówienia złożone 3 miesiące temu już nie są realizowane w przypadku PS5 a w przypadku zamówienia na Xbox Series X w dniu urchumienia pre orderów też już konsol nie było dostepnych.

 

Tak, w Irladnii mieszka 5 mln ludzi.

Możesz niech ktoś z polski Ci wyśle do Irlandii. W polsce raczej X-a się kupi z palety. 

Edytowane przez LiŚciu
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, C1REX napisał:

To będziemy się ścigać we wróżenie z fusów? 

 

Nie są znane żadne realne liczby. Nie wiemy ile konsol ma być na premierę i jaki jest realny popyt na oba sprzęty - hype jest wysoki na jeden i drugi. 

 

Hajp bardo łatwo oszacować

https://www.mediaexpert.pl/gaming/playstation-5/konsole-ps5/konsola-sony-ps5

https://www.mediaexpert.pl/gaming/xbox-series-x/konsole/konsola-xbox-series-x

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, ASX napisał:

Ja się zgadzam z areka. Popyt na nowe xboxy na pewno jest mniejszy niż na PS5 i to w ogóle nie powinno podlegać dyskusji dla każdego rozumnego człowieka.

 

Można się też domyślać  że Microsoft na pewno wyprodukował  mniej konsol niż Sony, choćby dlatego że później niż konkurencja sfinalizował architekturę swoich konsol( z uwagi na chęć użycia najnowocześniejszych technologii co sami przyznają)co z pewnością przełożyło się też na późniejszy start masowej produkcji


Finalizacja, to nie produkcja - obie konsole zaczęły produkcję w zasadzie w tym samym czasie (a przecieki z fabryk sugerują nawet delikatnie szybszy start w przypadku MS) Czytam tak ostatnie strony i powielanie plotek, wiadomości w stylu głuchy telefon (za co między innymi są odpowiedzialne portale, które nie robią fact checkingu przy powielaniu wiadomości), szczególnie w ilości wyprodukowanych konsol i produkcji :v

Więc tak, timeline wygląda tak:

Plotki - kwiecień: planowana, szacowana produkcja 6 mln, plotki - lipiec: Sony zwiększa produkcję do 15 mln, plotki - wrzesień: Sony zmniejsza produkcję do 11 mln  (wszystkie liczby do końca roku fiskalnego, który kończy się wraz z marcem 2021)

Fakty - wrzesień, Sony publicznie komentuje plotki, zaprzeczając zmniejszeniu ilości planowanej produkcji (bardzo rzadko firmy komentują plotki btw, więc to jest ważna wiadomość). Wywiady (i conference calle) z CFO Sony oraz Ryanem, CEO SIE, sugerują, że planowana produkcja jest na pewno większa niż w przypadku PS4 (obaj sugerują, że Sony spodziewa się większej sprzedaży w bieżącym roku fiskalnym niż w takim samym okresie w 2013, to samo sugerują liczby w prognozach po ostatnim raporcie kwartalnym).

To tyle, nie ma w tym czarnej magii.

Edit: co do technologii jeszcze: obie konsole mają rzeczy i rozwiązania, których nie ma konkurencja, bo projektując sprzęt, projektujesz go pod własne potrzeby.

  • Plusik 8
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, eX4cT_PL napisał:


Nie wierze w to ze tak będzie można kupić, moje zdanie jest takie ze wszystkie Polskie sklepy nic nie wiedza.

Jak do tej pory spokojnie można złożyć preorder w każdym większym sklepie z elektroniką, to dlaczego miałoby nie być na premierę w sklepie?

Tu jest Polska nie ma co zaklinac rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...