Skocz do zawartości

Słuchawki do PS5


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Eeee...wiele razy wałkowane w tym temacie to bylo i widzę, że znowu trzeba tłumaczyć.

 

Pierwszy test z brzegu:

 

 

 

Nawet producenci topowych sluchawek (Audeze, Steelseries czy Astro) zalecają odpalania sluchawek wpiętych do kontrolerów by mieć najlepsze doznania dźwiękowe. Głośność sluchawek również jest mocno podbita.Wszystkie testy to pokazują, nawet mikro dostaje boosta do głębi dźwięku. 

 

Takie testy nawet byly na ps4/xie robione czy x lat temu. 

 

Finalnie nie trzeba być pod kablem, bo sluchawki z wyższej półki i tak dają radę na donglu, ale wystarczy wpiąć do kontrolera sluchawki i połączyć się na auxie by poczuć różnice dając głośniej sobie na uszach.

 

 

Odnośnik do komentarza

Wrzuciłeś jakiegoś ciapaka który finalnie zmierzył tylko opóźnienie. No ciężko żeby Ci podał jakość dźwięku i te twoje teorie o rzekomym UCINANIU pasma przenoszenia bo do tego się używa sprzętu profesjonalnego i takich testów nie zrobił żaden serwis zajmujący się takimi pomiarami.

Jakość = pomiar = dane.

Twoje dane to MORDO MOWIE CI.

  • This 1
Odnośnik do komentarza

To już sam zgłupiałem bo szczerze wiele pojęcia o tym nie mam, ale właśnie jak szukałem info jakie słuchawki do ps5 dokupić to jak znajdowałem jakieś info to właśnie zalecali podłączyć donglem do konsoli bo wówczas jest lepsza jakość dźwięku gdyż nie ma pośrednika w postaci pada od konsoli i kompresji dźwięku.

Co prawda nigdzie jakichś naukowych potwierdzeń tego nie znalazłem, ale wydawało mi się to logiczne. Teraz na steelseries korzystam właśnie z dongla wpinanego do konsoli i działa to świetnie, ale chciałbym się dowiedzieć co w końcu jest lepsze do pada czy przez dongla?

Odnośnik do komentarza

Ofi od kiedy kupił sobie słuchawki za ponad 1000zł uważa się za mocno doinformowanego w kwesti audio. No widać jak mocno skoro w całym tym swoim (pipi)olo pomija fakt, że do DS dociera skompresowany dźwięk drogą bezprzewodową, ale potem magiczny DAC w DS dodaje dodatkowe pasmo przenoszenia i podbija bity :) No ale jest głośniej! Dziwne żeby nie było skoro to sygnał analogowy a DS ma dość sporą moc na wyjściu i spokojnie dźwiga 80Ohm.

Odnośnik do komentarza

Jak zmieniałem słuchawki na lepsze to z automatu nie chce nowego sprzętu kastrować złym podłączeniem stąd pytanie. Często się spotykałem z tym co napisałem powyżej żeby ciągnąć dźwięk bezpośrednio z konsoli za pomocą dongla.
A jak się przesiadłem z 7 letnich słuchawek na nówki przyzowitej klasy to i tak będzie jakość dużo lepsza. Akurat siedzę od konsoli jakieś 2 metry więc dość blisko.

Edytowane przez mario10
Odnośnik do komentarza
15 minutes ago, mario10 said:

Jak zmieniałem słuchawki na lepsze to z automatu nie chce nowego sprzętu kastrować złym podłączeniem stąd pytanie. Często się spotykałem z tym co napisałem powyżej żeby ciągnąć dźwięk bezpośrednio z konsoli za pomocą dongla.
A jak się przesiadłem z 7 letnich słuchawek na nówki przyzowitej klasy to i tak będzie jakość dużo lepsza. Akurat siedzę od konsoli jakieś 2 metry więc dość blisko.

 

Ja gram na kabelku, bo nie bardzo mam inne wyjście. Opóźnienie w Airpod Max w grach jak podłaczam przez bluetooth do TV jest ogromne. To ogólnie spora wada tych słuchawek. No ale to nie jest sprzęt gamingowy. Sama jakość dźwięku za to jest fantastyczna i nie ma w ogóle porównania do Pulsów. Ale w obrębie tego samego modelu to różnice przy takim czy takim połaczeniu sa marginalne, więc jeżeli nie sa dla Ciebie słyszalne to graj jak Ci wygodnie. Dla mnie zawsze wygodnie jest bez kabla. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Posiadam h9 i moim zdaniem to najlepsze słuchawki Sony jakie miałem.

Wcześniej miałem Platinum i było ok ale h9 to liga wyżej.

Bateria trzyma długo,wydaje mi się że 20-30 godzin lekko ,to nie jest jak za Platinum/gold że non stop musiałem je po graniu ładować :kekw:

 

Z minusów bym powiedział takie sobie wsparcie na PlayStation,o bajerach jak na pc możesz zapomnieć jakiś profilach no bezsens :kekw:

No i cena ,ja dostałem to pod choinkę więc super ale nie wiem czy za ponad 1000 zł nie znajdziesz czegoś lepszego.

Ja polecam,ale jeśli jesteś bardziej wymagający poczytaj,poogladaj jakieś recenzje "profesjonalistów"

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dobra, chcę kupić słuchawki do ps5 i kompletnie się na tym nie znam. Nie jestem audiofilem ani bogaczem i znalazłem coś takiego:

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/sluchawki-i-glosniki-komputerowe/sluchawki-z-mikrofonem/sluchawki-steelseries-arctis-prime

Kabel mi nie przeszkadza. Do tej pory używałem Philips shp2500 i chciałbym coś lepszego w dobrej cenie.

Jeżeli znacie coś lepszego od tych w linku, w podobnej (ew. lekko wyższej cenie), ale innej firmy to piszcie. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Mimo wszystko zakupiłem SteelSeries Nova 7 Diablo Edition za 540zł i tym samym pozbawiając się możliwości korzystania ze słuchawek na XSX... Może ktoś poleci przy okazji dobre słuchawki do XSX ? ^^

 

Te dobre ? https://allegro.pl/oferta/sluchawki-microsoft-xbox-series-stereo-headset-14622685293

Edytowane przez medzik1992
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...