Skocz do zawartości

Słuchawki do PS5


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.06.2023 o 18:22, Farmer napisał:

Czas na nowe. Jest jakaś alternatywa na Pulse'y? Bo o ile brzmienie, głośność, 3d czy mikrofon jak najbardziej ok w Goldach są tak fizycznie to bubel jak (pipi). Pulse niby lepsze ale boję się, że posypią się po kilku miesiącach użytkowania. 

Coś z podobnymi statami do ps5 w tym przedziale cenowym (do 500zł może nieco więcej) ale lepiej wykonane?

 

Ja używam Sony Pulse 3D już ponad rok. Mogę je z czystym sumieniem polecić. 

Są wygodne. Uszy się w nich nie pocą ani nie bolą a zaznaczam, że noszę okulary i zdarza się, że gram w nich po 6 godzin albo i dłużej.

Jakość wykonania... powiem tak.. ja mam mały łeb. Używałem wcześniej Goldy (1 i 2 model) i Platinum, wszystkie dalej są całe. Warto pochwalić regulator głośności gra/czat świetnie się sprawdza jeśli gramy w więcej tytułów.

Jakość mikrofonu: Głos mam jak bohater filmu Kingsajz więc lepszego mikrofonu niż ten nie potrzebuje. A znajomi nigdy nie narzekali na mikrofon. 

Jakość dźwięku: W multi sprawdzają się bardzo dobrze bez problemu można określić skąd padł strzał czy usłyszeć kroki przeciwnika i ich położenie. Oczywiście jeśli dźwięk w grze jest dobrze zrobiony co ostatnimi czasy nie jest niestety normą.   

 

Internetowi eksperci i ich porównania... Jakieś 5 lat temu naczytałem się o słuchawkach hyperx cloud 2 miały miażdżyć te od sony (Goldy 2). W skrócie nie robiły tego. Nie byłem w stanie określić położenia odgłosów kroków przeciwnika.

Moim zdaniem do tego mają służyć słuchawki. Mają dać ci przewagę w multi. 

Hyperx cloud 2 tego nie robiły a robiłem wszystko.... pobierałem sterowniki od producenta, podpinałem do konsoli do pada używałem tej przejściówki itp. itd. 

Tak swoja drogą te Pulsy w rankingach wypadają gorzej od hyperx cloud 2... No nie wydaje mi się... No chyba, że ci wszyscy eksperci testują na PC.  

 

Podsumowując Słuchawki od Sony to pewniaki. Kupujesz i wiesz że wszystko będzie działać jak należy. Co do innych producentów no można ryzykować ale gwarancji nie ma. 

Oczywiście znają się lepsze słuchawki ale to jest jak z pro padem... Naprawdę jest to potrzebny wydatek 1000zł na pro kontroler... Jeśli nie jesteś pro czy inny esportowcem...

to raczej szkoda kasy.  

 

W dniu 29.06.2023 o 21:32, Farmer napisał:

Padnie albo na steelseries arctis 7+ za nieco ponad gówniakowe 500+ albo na Logitech G733 Lightspeed za podobną kwotę. Różnica to 30 ziko więc dramatu nie ma. Tylko które lepsze brzmienie mają, jak z głośnością, dźwięk 3d? Mikrofon to już tam mało ważna kwestia bo party ps padło jeszcze za czasów ps4 (albo mnie nie zapraszają :rayos:) więc i tak nie mam z kim gadać toteż jakość mikrofonu mnie nie grzeje (zawsze jest sznurówka z ps).

 

Weź te które ci się bardziej podobają. Bez znaczenia które wybierzesz jeśli nie grasz w multi. Choć do grania w singla zwykle słuchawki dadzą radę, głośnik w telewizorze w sumie też.  

Odnośnik do komentarza
W dniu 4.07.2023 o 11:38, FIIlp napisał:

 

Ja używam Sony Pulse 3D już ponad rok. Mogę je z czystym sumieniem polecić. 

 

Weź te które ci się bardziej podobają. Bez znaczenia które wybierzesz jeśli nie grasz w multi. Choć do grania w singla zwykle słuchawki dadzą radę, głośnik w telewizorze w sumie też.  

Tylko... że ja nie chcę Pulse'ów. Miałem Goldy i nie chcę już chińskiego plastiku. No i ok, 20% posiadaczy sprzętu sony będzie zadowolona ale ja już podziękuję.

I co to w ogóle za argument: grasz w multi-tylko sony (albo sprzęt za przynajmniej 1,5k), w singlu nawet sznurówka się nada. Ale przecież nie o to chodzi. 

Chcę coś zbliżonego do sprzętu Sony ale bez taniego plastiku dlatego celuję w Logitech albo SteelSeries. Chociaż w tych drugich nie wiem na czym polegają różnice pomiędzy wersjami 7, 7+, 7p+ czy Nova (oprócz baterii chyba).

Odnośnik do komentarza

P dedykowane plejce, 7x xboxowi (a działają ze wszystkim) nie wiem jak te nowsze, ale moje 7x już z 2,5 roku i wszystko fajnie, pałąk metalowy nic się nie urwie lub złamie, a otoka zamiast łuszczącej się pseudo skóry przewiewny mesh. Chcesz inne to sobie możesz zamówić od nich i lajtowo wymienić. 

 

Mam też dalej jakieś stare słuchawki Sony które tanie nie były i dalej ich czasem używam do filmów bo dźwięk topka, no ale właśnie tak samo pałąk poklejony taśmą, a na uchu to jest już miejscami gąbka. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Farmer napisał:

Tylko... że ja nie chcę Pulse'ów. Miałem Goldy i nie chcę już chińskiego plastiku. No i ok, 20% posiadaczy sprzętu sony będzie zadowolona ale ja już podziękuję.

I co to w ogóle za argument: grasz w multi-tylko sony (albo sprzęt za przynajmniej 1,5k), w singlu nawet sznurówka się nada. Ale przecież nie o to chodzi. 

Chcę coś zbliżonego do sprzętu Sony ale bez taniego plastiku dlatego celuję w Logitech albo SteelSeries. Chociaż w tych drugich nie wiem na czym polegają różnice pomiędzy wersjami 7, 7+, 7p+ czy Nova (oprócz baterii chyba).

 

Porównując SteelSeries do  Pulse'ów to faktycznie wyglądają trochę jak z chińskiego bazaru. 

Rozmawiałem ze znajomym z którym gram od lat, chłop przetestował masę słuchawek z różnych firm.

Polecił  SteelSeries Arctis Pro. I z tego co wizę są teraz na fajnej promocji. 

https://www.euro.com.pl/sluchawki-dla-graczy-pc/steelseries-arctis-pro-gamedac.bhtml?gclid=Cj0KCQjw756lBhDMARIsAEI0AgkfiduDvhJ5J5O16_aOMYrGQ66UGU3JsEjdjs893ubLPT7LSUTh3PwaAoXTEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Witam czy ktoś jest w stanie polecić i czy ogólnie takie istnieją bezprzewodowe słuchawki do PlayStation 5 z mikrofonem który by w bardzo ograniczony sposób zbierał dźwięk z naszego otoczenia? Chodzi o to że w czasie gry online mam domowników którzy jak to wiadomo hałasują w domu i słychać na czacie gry ich gadanie, telewizor itp. 

Odnośnik do komentarza

 SteelSeries Pro są fajne tylko, że ciężko dostać wirelessy w inteligentnej cenie (tylko wersje Nova za ponad 1k). Przewodowe mi pasują choć nienawidzę kabli tylko, że po co mi gamedac jak ps5 nie ma wejścia optycznego, a przez usb to tak średnio chyba. Niby są adaptery ale to dodatkowy koszt [i dodatkowe kabliska]. Podobno można to obejść podłączając optyczny bezpośrednio do tv ale nie zagłębiałem się w to.

 

ajjj... ciężko coś wybrać.

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Wredny napisał:

A to nie jest tak, że te bezprzewodowe to działają każde i w każdych uzyskasz dźwięk, ale jak chcesz gadać przez mikrofon to już musisz kupić dedykowane do danej konsoli?:philosoraptor:

Słuchawki dedykowane danej konsoli zazwyczaj nie działają bezprzewodowo z konsola konkurencji, SS 7X są tutaj chlubnym wyjątkiem.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Bielik napisał:

Słuchawki dedykowane danej konsoli zazwyczaj nie działają bezprzewodowo z konsola konkurencji, SS 7X są tutaj chlubnym wyjątkiem.

 

Czyli jeśli szukam uniwersalnych słuchawek do PS5/XSX zostaje mi zakup SS 7X+ ? A jak z jakością dźwięku ? Warto wydać na nie te 550 zł ? Nie jest to kwota mała, a chciałbym być pewien, że jakość dźwięku będzie naprawdę satysfakcjonująca. Przeszkadza trochę ten zielony pasek... no ale cóż. Nie można mieć wszystkiego ;) 

Odnośnik do komentarza
49 minut temu, medzik1992 napisał:

 

W takim razie jakie byś polecił słuchawki, które dobrze brzmią ?

Ja ostatnio nabyłem audeze penrose x i jest zacna jakość również w muzyce, chociaż trochę mi bassu w nich brakuje, a miałem wcześniej razer barracuda x więc dużo bardziej budżetowe słuchawki.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Bielik napisał:

Ja ostatnio nabyłem audeze penrose x i jest zacna jakość również w muzyce, chociaż trochę mi bassu w nich brakuje, a miałem wcześniej razer barracuda x więc dużo bardziej budżetowe słuchawki.

 

Bass jest słabszy jedynie na 2,4ghz łączeniu (czyli z konsolami). Wiązka zawsze tam jest obcinana ale za to nie ma żadnych opóźnień. Podlacz sobie z tel przez blutacza z audeze to Ci uszy wywala z orbit :gigabeta:

Odnośnik do komentarza

Ja chyba postawię na Arctics Pro z gamedac'iem. Po przeczytaniu i wysłuchaniu kilkudziesięciu opinii z internetu mózg mi się zlasował. ALE są też te Astro A50 gen4 które wyglądają na solidniejsze niż SteelSeries tylko nie wiem czy ten mikrofon jest odpinany... jeżeli nie to pewno ujebię go na dzień dobry.

Odnośnik do komentarza

Tylko martwi mnie długość (i jakość wykonania) kabla. Czytałem, że jest on dosyć krótki i cienki w Pro. Są na rynku dostępne dedykowane zamienniki tylko jak się one sprawdzają?

 

I w sumie jeśli chodzi o przewodowe do ogólnego użytku muza, filmy, gry to co lepsze: Arctics Pro czy JBL Quantum One?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...