Skocz do zawartości

Forza Horizon 5


Rekomendowane odpowiedzi

To wygląda jeszcze lepiej niż podstawka :obama: ten silnik ryje beret, jedyny minus to światła wybranych modeli samochodów które jeszcze pamiętają czasy 2012-2014.

 

Jak oni zrobią kolejna część bez wersji na XO i w azjatyckim kraju :banderas:

Edytowane przez Daddy
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Daddy napisał:

To wygląda jeszcze lepiej niż podstawka :obama: ten silnik ryje beret, jedyny minus to światła wybranych modeli samochodów które jeszcze pamiętają czasy 2012-2014.

 

Jak oni zrobią kolejna część bez wersji na XO i w azjatyckim kraju :banderas:

Jak tak zrobią to wystarczy sobie przypomnieć azjatyckie trasy w Driveclub. Może być miazga.

Odnośnik do komentarza

Bez zachwytu ale jest bardzo dobrze. Bardzo przyjemne trasy, techniczne, poprawili sterowanie kierownica wiec teraz jeszcze przyjemniej sie jeździ. Drift na hamulcu ręcznym, redukcja i jazda :banderas: aż mi się zachciało w rajdówkę zagrać.

 

tak czy inaczej tez już nie będę kupował więcej kota w worku i czekam na restart serii nie wcześniej niż w 2025.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie minusem w tej Forzie jest, że po prostu tych aut jest najebanych i od razu możesz mieć wszystkie. Jak dla mnie powinien być progresywna kampania, że w miarę zdobywania osiągów będziesz mógł odblokować jakieś ulubione auto, a tak to chujowo jest. Może w tym kierunku by coś się wysilili, wyszło by im na to na dobre. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja bym nie liczył na jakieś znaczące zmiany w progresji gry, bo ogromna popularność 4 i 5 pokazuje, że większości ludzi odpowiada taki system jaki jest.

 

Sam dodatek też ludziom się chyba bardzo podoba patrząc chociażby po tym, że jego premiera wywindowała grę na 11 miejsce bestsellerów Steam.

 

Moim zdaniem jedyną drogą do rozwoju marki jest obecnie minimum 4 letnia przerwa i rozszerzenie gamy pojazdów np. o łodzie motorowe. Coś zupełnie innego w serii co znacząco urozmaiciłoby zabawę. Miałoby też znaczący wpływ na sam projekt mapy.

Odnośnik do komentarza

 

30 minut temu, SnoD napisał:

Moim zdaniem jedyną drogą do rozwoju marki jest obecnie minimum 4 letnia przerwa i rozszerzenie gamy pojazdów np. o łodzie motorowe. Coś zupełnie innego w serii co znacząco urozmaiciłoby zabawę. Miałoby też znaczący wpływ na sam projekt mapy.

 

Wciąż marzy mi się future racer od Playgrounds. Bolidy które zasuwają po mieście z przyszłości i zmieniają swoją formę w zależności od toru. Obecnie chyba tylko PG byłoby w stanie spopularyzować tak niszowy gatunek, a jednocześnie byłaby to kolosalna zmiana względem przemielonej już formuły Horizonów.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Odnowiłem sobie gamepassa (3 miesiące gratis za kupno kompa) i ściągnąłem dodatek. Jest zajebiście, tego oczekiwałem :banderas: Czuć ducha najlepszych gier rajdowych, graficznie jeszcze lepiej. Gram na kompie bo odkąd mam monitor UW to nie chce mi się grać na konsoli. W ostatnich patchach musieli poprawić optymalizację bo śmiga mi o wiele lepiej niż kiedyś i to z włączonym RT.

Odnośnik do komentarza
W dniu 31.03.2023 o 09:37, SnoD napisał:

Nowa część to raczej najwcześniej w 2025-26 bo z jednej strony będą robili grę na nowym Forza Tech, a z drugiej to nie tylko 5, ale jeszcze cały czas 4 jest bardzo popularna, więc muszą dać graczom trochę czasu aby się nimi trochę znudzili i zatęsknili za nową odsłoną.

Gra musi się "zresetować". Bezwarunkowo. Nowa miejscówka, chociażby najpiękniejsza na ziemi, nie wynagrodzi tego, że gra już dawno zjadła swój ogon. 

Sam zostawilbym tylko próby prędkości, skoki, radary, drift i oczywiście wszelakiej maści wyścigi. 

Reszta out. Wszystko. 

Drastycznie zmniejszyłbym też ilość samochodów dostępnych na starcie i zbalansowalbym jakoś wypłaty kredytów. 

 

 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 2.04.2023 o 11:45, Paolo de Vesir napisał:

 

 

Wciąż marzy mi się future racer od Playgrounds. Bolidy które zasuwają po mieście z przyszłości i zmieniają swoją formę w zależności od toru. Obecnie chyba tylko PG byłoby w stanie spopularyzować tak niszowy gatunek, a jednocześnie byłaby to kolosalna zmiana względem przemielonej już formuły Horizonów.

racery samchodowe to już niszowy gatunek a future racery to już wg. nikogo no chyba że zrobi to jedna korporacja gdzie jeździ marian i wali ze skórek po bananach

 

1 godzinę temu, Hubert249 napisał:

Gra musi się "zresetować". Bezwarunkowo. Nowa miejscówka, chociażby najpiękniejsza na ziemi, nie wynagrodzi tego, że gra już dawno zjadła swój ogon. 

Sam zostawilbym tylko próby prędkości, skoki, radary, drift i oczywiście wszelakiej maści wyścigi. 

Reszta out. Wszystko. 

Drastycznie zmniejszyłbym też ilość samochodów dostępnych na starcie i zbalansowalbym jakoś wypłaty kredytów. 

nowy Horizon nie wyjdzie wcześniej jak pod koniec 2024, formuła ciężko zdobywanych samochodów też nie przejdzie bo ta seria od pierwszej części z tego słynie, to nie sim

 

Po nowej części liczę na:

- całkowite odcięcie się od XO

- Horizona w Azji, USA, Kanadzie lub skandynawskich krajach  

- postawienie na większy obszar zabudowany, nie miasteczko ale miasto

- pory roku jak w FH4, wiadomo że to zależy to regionu jaki wybiorą

- dopakowany edytor tras 

 

albo nowego PGRa

Odnośnik do komentarza

Obecna formuła sprawiła, że jest to właściwie jedyny liczący się racer na rynku. DLC do FH sprzedają się lepiej niż kolejne odsłony 90% pozostałych racerów, więc po prostu chyba nie ma co liczyć na jakieś większe zmiany. Co najwyżej żeby kolejne odsłony bardziej różniły się od siebie lokacjami, bo 1, 2, 3 i 5 mają dość zbliżone klimaty, najbardziej odstaje 4, gdzie jest sezon zimowy na całej mapie. Japonia de facto byłaby zbliżona do 4 właśnie, natomiast od wszystkich pozostałych części dostawałaby najbardziej odsłona wzorowana na krajach skandynawskich.

Odnośnik do komentarza

Jak już muszą tak napierdalać tymi wszystkimi furami, to mogliby dla mnie zrobić dwie oddzielne tryby - jeden gdzie masz wszystko podane na tacy, a drugi tryb jako karierowicz, co sobie pniesz się w górę kupując samochody.

 

Podobny tryb zrobili w Ghost Recon Breakpoint, jeden jest z lootem i ogólnie wszystkimi rzeczami, a drugi tryb jest hardkorowy bez loota, bez statystyk. 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, SnoD napisał:

Obecna formuła sprawiła, że jest to właściwie jedyny liczący się racer na rynku. DLC do FH sprzedają się lepiej niż kolejne odsłony 90% pozostałych racerów, więc po prostu chyba nie ma co liczyć na jakieś większe zmiany. Co najwyżej żeby kolejne odsłony bardziej różniły się od siebie lokacjami, bo 1, 2, 3 i 5 mają dość zbliżone klimaty, najbardziej odstaje 4, gdzie jest sezon zimowy na całej mapie. Japonia de facto byłaby zbliżona do 4 właśnie, natomiast od wszystkich pozostałych części dostawałaby najbardziej odsłona wzorowana na krajach skandynawskich.

Skandynawia była w dlc do FH4. 

Odnośnik do komentarza

Nie pierwszy to i pewnie nie ostatni, ale odszczekuje to co pisałem na temat FM5. Pograłem kilka godzin i kurde, ale to jest dobre! Wystarczy wyłaczyć i olać cały ten "klimat" festiwalu a skupić się na jeżdżeniu. A te jest po prostu super. Model jazdy megasatysfakcjonujacy, miejscówki boskie. No i jak to wyglada! Na Series S gra mnie zachwyca wygladem i płynna animacja nawet w tych 30 klatkach. Wyglada na to, że będę sobie pykał :)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Homelander napisał:

Na Series S gra mnie zachwyca wygladem i płynna animacja nawet w tych 30 klatkach.


A jak wyglada tryb performance? Na XSX dość biednie niestety i znacznie lepiej wyglada podrasowana czwórka która smiga w 4K/60.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...