Skocz do zawartości

Euro 2020 (tak po prawdzie to 2021)


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

11 godzin temu, Mejm napisał:

W rugby:

 

- sedzia nie musi patrzec na ekranik powtorki, wystarczy ze sedzia video mu to sprawdzi. Ale jesli chce to mu to pokaza na glownym telebimie. Oglada to caly stadion

 

- za udawanki jest sie w najlepszym przypadku wyszydzonym przez sedziego od pilkarza

 

- sedzia ma autorytet i jego decyzje nie podlegaja dyskisji. Nie ma sytuacji ze cala druzyna leci do niego z morda

 

- w przypadku sporow sedzia tlumaczy zawodnikom dlaczego tak a nie inaczej. Rozmowe slychac bo sedzia ma na sobie kamerke taka jak policjanci

 

- 150kg kloce przewalaja sie i odbijaja od siebie, jak ktorys dostanie w ryj to biegnie dalej. Jak juz sie wylozy to mecz trwa nadal a w tym czasie ekipa go lata. 

 

 

A w pilce? W pilce dokladnie na odwrot. 

Temat wraca każdorazowo, gdy mamy takie wątpliwe sytuacje jak wczoraj.

Jak miałem przyjemność po raz pierwszy oglądać mecz rugby na poziomie Mistrzostw Świata, to byłem trochę zszokowany postawą zawodników, dyscypliną na boisku, szacunkiem do wysiłków przeciwnej drużyny (nikomu nie przychodzi do głowy oszukiwać, by wygrać) i przede wszystkim honorem oraz godnością osobistą zawodników. Coś, czym powinien się szczycić każdy człowiek, sportowiec, ale kopaczy widocznie to nie obejmuje, bo dla nich liczy się wyłącznie cel. I nie piszę tutaj tylko o Sterlingu, bo dotyczy to tak samo Ronaldo czy Lewandowskiego i setek innych zawodników. Co ciekawe, u Messiego nie zauważyłem takiej tendencji, tak samo jak ostatnio u Lukaku (ten dzik to chyba w ogóle upadek uważa za dyshonor, więc się nie przewraca).

 

Nie wiem jak taki aktor potem może z czystym sumieniem spojrzeć w lustro i nie splunąć na swoje odbicie. Cwaniactwo, bezczelność i wyrachowanie, ale póki działa na jego/naszą korzyść, to morda nisko i nie przeszkadza, ale kiedy to jego/naszej drużynie dzieje się krzywda, to pierwszy startuje z pyskiem do sędziego, bo jak to, przecież on UDAJE, nie było faulu.

 

Hipokryzja i zakłamanie, z którym nikt w UEFA/FIFA najwyraźniej nie ma zamiaru nic robić. Te wszystkie slogany o FAIR PLAY i RESPECT to o kant chuja rozbić, skoro nawet podstawowe zasady uczciwej gry nie są uznawane i pozwala się na takie teatry, które z postawą sportową mają niewiele wspólnego.

 

Przecież to chyba jedyny sport,w którym pozwala się na takie cyrki.

 

Niech zaczną od tego, że z sędzią może dyskutować tylko i wyłącznie kapitan drużyny. A nie wszyscy startują robiąc wiatraki z rąk, wrzeszcząc, klnąc i rozpychając się między sobą. Przecież taki zapis powinien być podstawą i należycie egzekwowany (bezwzględne kartki). To już będzie dobry początek.

 

Potem powinni usadzić tych wszystkich aktorów. Na tyle, że przestanie się im w ogóle opłacać symulowanie. Żółte, a nawet czerwone kartki za boiskowe cwaniactwo (z varem jest to do zrobienia). Póki kara nie jest wystarczająco sroga, to będą cynicznie wymuszać, bo stosunek kara/nagroda na to pozwala bez żadnego ryzyka.

 

Wyobraźcie sobie ile atrakcyjniejszy mógłby być mecz bez tych wszystkich przerw na dyskusje, leżenia na murawie i z tymi potencjalnie pięknymi akcjami, które zostały przerwane, bo jeden z drugim postanowił się przewrócić, by wymusić karnego/wolnego/zyskać na czasie. Ilu pięknych rajdów Messiego by nie było, gdyby upadał przy pierwszym kontakcie czy muśnięciu z przeciwnikiem.

 

Wiem, że to są oczywistości, ale najwyraźniej nie dla UEFA/FIFA, bo te zachowują się jakby problem w ogóle nie istniał. A potem narzekają, że coraz mniejsze zainteresowanie piłką wśród młodzieży, dopierdalają Mistrzostwa Europy na 32 drużyny, robią kolejny europejski puchar dla drużyn ligowych, jakby to miało być lekiem na wszelkie bolączki. Po prostu więcej meczów z tymi samymi problemami.

 

Tymczasem młodzież jeśli będzie miała ochotę popatrzeć na aktorów udających ból to włączą sobie wrestling.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Z tym Messim to prawda. Chlop upada jak juz koszą razem z trawa. Az  nie pasuje do barcelony jesli o to chodzi xd

 

Neymar to byl typ xd Byl bo chyba juz zaczeli ogladac te przerobki jak turla sie w nieskonczonosc w szatni i miec z niego beke bo troche ogarnal dupe. Troche. Tez az milej sie patrzy bez tych scenek jakby mu nerke wycinali po lekki  szturchnieciu albo skrobnieciu marchewki

Odnośnik do komentarza

Pamietam jak Rooney grał w reprezentacji, nieraz ze dwóch go przewracało, a ten wstawał i biegł dalej, można było Anglii nie lubić, ale szacun był, bo nikt tam nie symulował, a kości aż trzeszczały podczas niektórych wejść, to była piłka, nie to co teraz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

No ja bym tak nie idealizowal starych czasow bo teatrzyk zawsze w soccerze byl grany i to przed Rooneyem. Pamietacie Rivaldo na MS w Koreii? No wlasnie. To ze jestesmy w stanie wymienic kilku, ktorzy wylamuja sie ze schematu wlasciwie dobitnie pokazuje jak jest.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Kmiot napisał:

zyskać na czasie

Tu akurat sprawa jest stosunkowo łatwa do ukrócenia. Wystarczy zamiast doliczonego czasu wprowadzić wstrzymanie zegara przy każdym zatrzymaniu gry. Chociaż i tak pokładanie się nie zniknęłoby całkowicie, bo niektórzy mogliby to uznać za świetny sposób na wybijanie przeciwnika z uderzenia. 

Czyli jednak profilaktycznie przez jakiś czas trzeba by varować każdą stykową sytuację i bezlitośnie kartkować aktorzyny. 

 

4 godziny temu, Kmiot napisał:

Wiem, że to są oczywistości, ale najwyraźniej nie dla UEFA/FIFA

 

No ale mówimy tu o organizacjach, które XX lat ucinały temat powtórek dla sędziów debilnym sloganem o części gry 

Odnośnik do komentarza

Sam jestem ciekaw jak laserowe oślepiacze sobie poradzą z aktorami. Przecież wrażliwi włosi będą się zwijać z bólu po byle łaskotkach ze strony wyspiarzy. A nie daj "borze" któryś oberwie po oczach laserem, to od razu będzie symulował ślepotę. Zapowiada się ciekawy finał, oby bez drukowania, przypałów, rac i awantur.

Odnośnik do komentarza

Karny jak to karny w tych czasach, sędzia się zawsze obroni i tutaj tak samo - mógł gwizdnąć, ale nie musiał.

Dwie piłki na boisku - gra przerywana tylko wtedy gdy jest blisko akcja, tutaj nie było blisko akcji, więc wszystko zgodnie z przepisami. 

 

Lubię Italię, ale gdyby nie Gareth Brzęczek spokojnie myślę Anglia by wygrała, a tak będzie 50/50.

 

Do boju Anglia!

Odnośnik do komentarza

Skąd się biorą ludzie, którzy kibicują Anglii?

 

No ale jak Włochy pokonają Anglię, to:

 

- cała reszta Europy (świata?) się ucieszy
- to będzie tak wielka beka z Anglików, że cała UEFA ich pchała ruskim pługiem do zwycięstwa, a ci nawet wtedy nie mogli zdobyć tego tytułu ;)

 

Lubię jak klękają, ale nie lubię jak drukują.  This time football is coming Rome ;)

Odnośnik do komentarza

Nikt dla Anglii nic nie wydrukował. Grali dobrze choć stać ich na jeszcze więcej. 

Sporo krajów grało mecze grupowe u siebie i nawet po grupach. Jeśli ktoś chce mieć pretensje to tylko do UEFA. Rozbijanie mistrzostw na tyle miast to głupota i to jeszcze w takim okresie jak teraz. 

Anglia wygra, bo jest najlepsza w Europie, podobnie jak liga. 

Odnośnik do komentarza

Ogolnie to przestalem ogladac pilke nozna (poza MŚ i ME) jakos kolo 2009 roku wlasnie przez aktorzenie. Jakos wtedy się te wszystkie Bousqetsy w Barcelonie zaczynały i szeroko zakrojona moda na turlanie 50m po najmniejszym kontakcie.

 

Piłeczka fajna sprawa żeby sobie z kolegami pograć i raz na 2 lata obejrzeć turniej. A tak to ha tfu

 

 

Odnośnik do komentarza

Żeby usprawiedliwić tego karnego trzeba było ujęcia z 7(!)kamery, żeby stwierdzić że był kontakt (chociaż już wtedy Sterling leciał na bezwładzie). To założenie że kontakt w polu karnym to rzut karny, jest absurdem obecnej piłki nożnej i zawodnicy (te jebane nurki) ruchają w dupe sędziów i te przepisy. 

 

 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, maciucha napisał:

Ogolnie to przestalem ogladac pilke nozna (poza MŚ i ME) jakos kolo 2009 roku wlasnie przez aktorzenie. Jakos wtedy się te wszystkie Bousqetsy w Barcelonie zaczynały i szeroko zakrojona moda na turlanie 50m po najmniejszym kontakcie.

 

Piłeczka fajna sprawa żeby sobie z kolegami pograć i raz na 2 lata obejrzeć turniej. A tak to ha tfu

 

 

Ja przestałem ogladać piłkę  i F1 kiedy wprowadzili maszyny do sportu i sztuczne zasady .Wróciłem  by coś obejrzeć i widać jaka to jest spierdolina umysłowa przekręty na gównie jechane.Wole pamietać te  lepsze czasy po finale nie ja  odpadam .Nie chce oglądać tego gówna i yebac lewaków i ich zasady.

Edytowane przez Mecenas
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...