Skocz do zawartości

Euro 2020 (tak po prawdzie to 2021)


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

41 minut temu, Faka napisał:

Zrobią 32 drużyny, bo to już pokazuje, że nie ma pieniędzy skąd pozyskać, a im więcej drużyn tym lepiej dla sponsorów i to chińskich, bo to oni przeważnie najwięcej zainwestowali w te ME. Chińczyk już powoli pokazuje gdzie jest miejsce dla europejczyka teraz. Po Katarze będzie jeszcze większa chińska ekspansja. 

 

Poza tym oglądalność piłki nożnej z roku na rok spada, nowe pokolenia mają na to bardziej wywalone. Ja się nie dziwie, że będzie jeszcze więcej drużyn: trzeba ratować upadający biznes angażując jeszcze więcej rynków.

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Jordanensis napisał:

Często popełnia wielkie błędy. Dziś wpuszczenie Saki, dawanie młodziakowi karnego gdzie było pewne, że nie udzwignie tego. Granie defensywne gdzie skrzydła z takimi piłkarzami powinny chodzić aż miło. To jest ten sam poziom co Brzęczek gdzie za jego kadencji strzału nie mogliście oddać z drużynami z Topu, bo murowanie. 

 

 

Hmmm, nie mogliście? Czyżbyś nie był Polakiem? Bardzo dobrze piszesz w naszym języku, gdzie się nauczyłeś?

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Shago napisał:

 

Poza tym oglądalność piłki nożnej z roku na rok spada, nowe pokolenia mają na to bardziej wywalone. Ja się nie dziwie, że będzie jeszcze więcej drużyn: trzeba ratować upadający biznes angażując jeszcze więcej rynków.

 

Gdzieś na forumku ktoś wrzucał linka a propos najbardziej wpływowych influencerów, tfu, w ostatnich czasach, że tak powiem, i zdaje się, iż tam na szczycie był jepany Ronaldo. No więc nie wiem. 

Edytowane przez Okie from Muskogee
Odnośnik do komentarza

Wolałem Anglię, żeby, hm... no nie czytać tego co się wylało na ostatnich stronach, ale oczywiście Włosi zasłużyli na to kompletnie i ten tytuł jak mało który jest nie do podważenia. Włosi byli lepszą drużyną w każdym meczu. Southgate moim zdaniem podjął wiele dobrych decyzji w ostatnich latach, ale ofensywne zachowanie ekipy przez ostatnie 100 minut meczu było fatalne. To za długi czas, by tylko się bronić. Ekipa okazała się kompletnie nieprzygotowana do wyprowadzania kontrataków.

 

Jedenastka turnieju UEFA:

 

Donnarumma - Walker, Bonucci, Maguire, Spinazzola - Jorginho, Pedri, Hojbjerg - Chiesa, Lukaku, Sterling

 

Trochę zaskoczenie z Lukaku i Chiesą powyżej Krysztiano i Shicka, ale właściwie z gry nawet może zasłużone. I Anglia, i Włochy mogłyby mieć całą obronę w tej jedenastce (poza Di Lorenzą). Donnarumma zapewnił sobie wszelkie nagrody w ostatnim momencie. Spinazzola, wiadomo, gdyby nie kontuzja to pewnie by i graczem turnieju został, co nadal jest lekko zabawne.

 

 

Kto teraz jest faworytem do Złotej Piłki? Krystiano zaliczył spore rozczarowania w każdym turnieju, Mbappe za bardzo nie zaistniał. Myślę, że w nagrodach końcoworocznych, N'Golo Kante i Jorginho mogą się wkraść wysoko, bo wiele osób zawsze patrzy na największe trofea. Donnarumma pewnie też będzie przynajmniej w top 10, zresztą on to miał w Milanie świetny sezon. Mimo wszystko chyba tym razem nikt nie będzie płakał, że wygrał Messi.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, ogqozo napisał:

Mimo wszystko chyba tym razem nikt nie będzie płakał, że wygrał Messi.

Taki jeden z ponad 40 golami w sezonie i ułomną reprą, której jednak nie był w stanie uciągnąć na plecach, może mieć lekki żal. 

Zresztą do momentu głosowania na ZP jeszcze trochę może się zdażyć i jakaś spektakularna katastroba Barcy może sprawić, że nawet copa america nie wystarczy. 

Odnośnik do komentarza

Kante jako jeden z głównych kandydatów do wygrania Złotej Piłki, a według takiego Cwiakaly to jest aktualnie numer jeden, to jeden z największych absurdów, jakie słyszę w ostatnim czasie

 

już jak mamy nagradzać typów za to, że, pewnie - są kluczowymi graczami, ale głównie dostają te nominacje za to, że ich drużyny zgarnęły trofea, to już dajmy temu Jorginho, ktory wygrał i euro, i lige mistrzow

 

co do tych 41 goli Lewandowskiego - no nastrzelal chłopczyna, ale złota piłka jest za rok kalendarzowy, więc te jego połowę bramek, które strzelał w rundzie jesiennej, to poszly na konto Złotej Piłki za tamtej rok, której, jak wiemy, nie przyznano

 

jakby Lewy nie doznał kontuzji, to pewnie Bayern by wygrał LM, więc wszystko byłoby już przesadzone, no ale stało się inaczej,

 

a Messi? A Messi niby nic nie wygrał z klubem, ale zgarnął Copa America mając udział przy 9 z 12 bramek strzelonych przez Argentynę (4 bramki i 5 asyst), a w całym roku 2021 strzelił 33 bramki i zaliczył 14 asyst w 38 meczach

 

no ale dajmy Kante

 

aha, ogqozo, serio uważasz, że Włosi byli lepsi w każdym meczu? nawet w tym przeciwko Hiszpanii?

Edytowane przez Ludwes
Odnośnik do komentarza

Na stronie uefa głosowanko na gola turnieju

 

 

Zacne towarzystwo, ale Schick odjebał takiego Citkę, że ma to w kieszeni. Pogba i fałszyk Modricia też top topów. Za to Morata w tym gronie to chyba jakieś kopanie leżącego :dynia: No akcja ładna, ale bez przesady, za to samo wykończenie, to już chyba jakaś odznaka pełnosprawny w pracy za to, że tego nie zepsuł.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Ludwes napisał:

aha, ogqozo, serio uważasz, że Włosi byli lepsi w każdym meczu? nawet w tym przeciwko Hiszpanii?

 

Nie. Nie pomyślałem o tym meczu mdr. A edycję postów mi zabrali. Myślę, że Hiszpania była lepsza, choć nie wszyscy by się zgodzili. 6/7 to i tak nieźle jak na mistrza.

Zresztą Hiszpania jest praktycznie zawsze lepsza od rywali, ale co zrobić, gdy też zawsze brak zdecydowania pod bramką jest wliczony w cenę. Wyszło trochę tak, jak pisałem przed Euro - raz na jakiś czas rywal się otworzy i go rozpieprzą 5-0, a w 90% meczów męki.

 

 

Kante jest wśród faworytów do nagród, bo... grał dobrze. Jego występy w półfinałach oraz w finale LM zachwyciły wielu ludzi. Nie mówiłbym tu o jakimś wielkim uprzedzeniu. Ponadto Kante był wśród najlepszych środkowych pomocników sezonu w Premier League i wśród najlepszych piłkarzy Chelsea. 

Czy nazwałbym go najlepszym na świecie - no ja to może nie, ale widzieliśmy już różne famy i trendy w historii. Coś takiego jak bycie piłkarzem meczu w wielu decydujących spotkaniach Ligi Mistrzów, to coś, co zwraca uwagę. Na Euro żaden zawodnik nie wzbudził indywidualnie takiego podniecenia... nawet Damsgaard. Potencjał na to miał zdecydowanie de Bruyne, ale organizm nie dał rady. Herosem turnieju mógł być Pogba (i nie, nie obwiniam go jakoś bardzo indywidualnie za tę stratę - to mu się zdarza, ale zobaczmy jaką miał sytuację dokoła...), no ale Francja odpadła.

 

Nie sądzę, że Kante ma teraz szanse na Złotą Piłkę, bo jednak Francja mocno ludzi rozczarowała na Euro, a to nigdy nie wpływa dobrze. Ale może być stosunkowo blisko Messiego, bo jednak nikt inny nie miał tak pamiętnych występów w tym roku, jak Kante. Copa America prawie nikt nie oglądał, a włączam w to wszelkich moich znajomych z Brazylii.

 

Włączyłem tego Ćwiąkałę. Ech. Koleś się pyta, czy to byłoby "sprawiedliwe" nagrodzić Leo Messiego. Nie no chłopie nie byłoby. No po co kurna w ogóle mieć jakiś program o piłce nożnej, jak ma się mówić takie rzeczy. No ale zwłaszcza, po co to oglądać.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, ciwa22 napisał:

Z przyznawaniem złotych piłek radzę się wstrzymać do zakończenia tegorocznej edycji Concacaf Gold Cup.

 

Chyba nie ma możliwości, żeby głosujący nagrodzili kiedykolwiek zawodnika z Meksyku, jeśli nagrody Piłkarza Roku 2020 nie dostał Jesus Manuel Corona (który zresztą grał doskonale dla Porto).

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, ogqozo napisał:

 

Chyba nie ma możliwości, żeby głosujący nagrodzili kiedykolwiek zawodnika z Meksyku, jeśli nagrody Piłkarza Roku 2020 nie dostał Jesus Manuel Corona (który zresztą grał doskonale dla Porto).

Hugo Sanchez nigdy nie był blisko?

 

Przypomniało mi się, ogqozo. Od lat wypytuję wszelakich specjalistów, koneserów oraz pasjonatów futbolu o tę kwestię, dlatego chciałbym znać też twoje zdanie. Dlaczego Meksyk pomimo silnej, bogatej ligi, tradycji piłkarskich, solidnych rozmiarów populacji itd nie ma reprezentacji w światowej czołówce? Przez "czołówkę" mam na myśli drużyny pokroju Hiszpanii, Brazylii, Argentyny czy Francji.

 

Nie przeszkadza mi, że istnieje prawdopodobieństwo, iż zedytujesz swojego posta po minucie.

Edytowane przez ciwa22
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...