Jump to content

PSX Extreme 286


Recommended Posts

PSX Extreme #286

okl.thumb.jpg.9becd0498f8e832783ac47f3cdf64e77.jpg

Majowy numer dostępny od czwartku 27.05

Prenumerata - wysyłka 24.05 (poniedziałek)
 

Cena magazynu - 11,99 zł. 

 

Roger: Rok 2021 nie będzie raczej tym, który gracze zapamiętają na długo. Jest posucha tak pod kątem nowych gier, problemów z dostępnością next-genów, stagnacji Nintendo, o braku jakiejś gigantycznej i elektryzującej premiery pokroju GTA VI czy nowego The Elder Scroll nie wspominając. Ten rok musimy po prostu przeczekać nadrabiając przy okazji zaległości. 

 

Na szczęście maj był w premiery nowych gier dość łaskawy, co widać w dziale recenzji. Choć nowych to znowu pojęcie względne, bo przecież ani zremasterowana trylogia Mass Effect, ani Famicom Detective Girl, ani znane nam doskonale Judgment, ani w końcu odrestaurowane wcielania Terminatora, Wreckfest czy Shin Megami Tensei III: Nocturne nowymi grami nie są. Za to jak najbardziej umiarkowaną świeżością pachną zarówno New Pokemon Snap, Biomutant (z którym mierzył się Kali), jak i Resident Evil Village. Recenzji produkcji Capcomu towarzyszy wyprawa po Polsce w poszukiwaniu miejsc i związanych z nimi historii rodem z horrorów. Jest tego trochę, a niektóre szokują nawet dziś. Z kolei recenzując Hood: Outlaws & Legends sprawdziliśmy, co źródła historyczne mówią o Robin Hoodzie i jego bandzie oraz jak przedstawiała go popkultura. 

 

NRGeek kontynuuje wątek inwestowania w gry – tym razem sprawdza, które tytuły z PlayStation, Saturna i Nintendo 64, również w wersjach kolekcjonerskich, zyskują na wartości i warto się nimi zainteresować. Pierwszy Metal Gear Solid w niektórych edycjach to dziś żyła złota. Niezwykle ciekawa jest też historia „polskiego DOOMa”, czyli Cytadeli. Gra przecierała szlaki trójwymiarowych strzelanin na Amidze, jednak sukces dla twórców miał gorzki smak i nie skończył się, jak w przypadku Johna Carmacka, za kółkiem Ferrari. Moim osobistym faworytem jest z tego numeru hsitoria małżenswta, które dało światu jednego z najlepszych jRPG-ów w historii – Xenogeras? Czemu drugi dysk gry był wykastrowany? Czemu planowana kontynuacja nie powstała? I jak potoczyły się losy uniwersum Xeno? Odwiedziliśmy też studio Creepy Jar założone przez byłych pracowników Techlandu. Porozmawialiśmy o tym jak projektowali sprzedającą się swego czasu jak świeże bułeczki grę o skokach narciarskich, jak to było z tym Dead Island i czemu odeszli z Techu. Zagraliśmy też z tej okazji w konsolową wersję Green Hell oraz wyciągnęliśmy nieco informacji o ich nowym projekcie, który zabierze nas w kosmos. 

 

Przeprowadziliśmy też ekskluzywną rozmowę z Johnem Newcomerem, człowiekiem, który dodał grom wideo skrzydeł i jak się okazuje - ma polskie korzenie. Dżujo z kolei przetestował Oculus Quest 2 (wybierając też najlepsze gry na ten sprzęt), które pod wieloma względami przewyższa PS VR. Choćby brakiem kabli i rejestrowaniem ruchów pojedynczych palców rąk. Na koniec tym razem zostawiłem zaś dwie bomby w postaci Tematów Numeru – jako jedna z niewielu redakcji w Polsce wzięliśmy udział w pokazie nowego Ratchet and Clank i zapowiada się nam pierwszy system seller na PS5. A przynajmniej gra, pokazuje moc tej konsoli. Mieliśmy dostęp do wielu twórców ze studia Insomniac Games, dlatego porozmawialiśmy też o początkach firmy, takich seriach jak Spyro czy Resistance, czy w końcu wykupieniu przez Sony. Drugi temat, którym mogę zareklamować ten numer to bezpieczeństwo w sieci. Przyglądamy się temu, jakie informacje zbierają o nas Sony, Microsoft, Nintendo, Ubisoft, Electronic Arts i Activision, komu ogą je przekazać i jak się przed tym zabezpieczyć. 

 

Także miłej lektury, idzie lato, wygląda na to, że będzie można w końcu wyjść do ludzi, pojechać na wakacje i cieszyć się słoneczkiem na świeżym powietrzu z piwerkiem w ręku. W końcu. I jak zawsze – dziękujemy, że jesteście z nami.   

 

rachet.thumb.jpg.b8632e09c93cf04cfda1ae4676395dfd.jpg

 

wsie.thumb.jpg.ef401d6815f24c3577c2733afdb0990c.jpg

 

xeno.thumb.jpg.d0ed43f4ea3155cedfe43839fa49adde.jpg

 

cytadela.thumb.jpg.e39c78b3a1b7a336bdcd54352c87010f.jpg

 

1277253597_hoodH.jpg.1e8ae61255e35c05766b4000aad98b56.jpg

 

jar.thumb.jpg.1089b520b7f6b0be55c1bcaad33572f0.jpg

 

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
TEMATY NUMERU

Bezsenność w kosmosie
Co wiedzą o nas konsole

 
CO NOWEGO

Little Devil Inside
Tales of Arise
Mario Golf: Super Rush
Test – Oculus Quest 
 

RECENZJE

Biomutant
Assassin’s Creed Valhalla – Gniew Druidów
Mass Effect Legendary Edition   
Outbreak: Endless Nightmares
Manifold Garden
Hood: Outlaws & Legends
New Pokémon Snap
Second Extinction
Rise Eterna44
Resident Evil Village
Rain on Your Parade
Judgment
Death Crown
Battle Axe
Wreckfest
King of Seas
Terminator Resistance: Enhanced 
Aerial_Knight’s Never Yield
Protocol
Shin Megami Tensei III Nocturne HD Remaster
Shantae
Bad Dream: Coma
Kursk
R-Type Final 2
Famicom Detective Club: The Missing Heir/The Girl Who Stands Behind


HARDKOR

Robin Hood – prawda czy mit?
Resident Evil  – na polskiej prowincji
Gry jako inwestycja – part 
Myszaq lubi

 
RETRO

Cytadela – sukces, który nie skończył się 
za kółkiem lamborgini
Xenosaga – historia Xenogears 
On to miał jaja – rozmowa z Johnem Newcomerem

 
FELIETONY

Z uKosa [Koso]
Fabularna tawerna [Zax]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
Dwóch zgryźliwych tetryków [Zooltar / Marcellus]
Na piechotę [Piechota]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Felieton czytelnika
Okiem maniaka [Roger]

 
STAŁE RUBRYKI

Co nowego 
Ohayo Nippon
Dobre, bo polskie
Hyde Park
Headshot
Patronite
Prenumerata
Comix Zone
Region Filmowy
Graczpospolita
Listy

 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

PRENUMERATA zostanie wysłana w poniedziałek, 24.05. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie.

Informacje o najnowszym PE znajdziecie także na naszym profilu facebookowym.

Edited by Roger
  • Upvote 2
Link to comment
20 godzin temu, number_nine napisał:

Kupowałem to pismo regularnie od ~20 lat, ostatni rok prenumerata, więc nie (pipi). Wyłożyłem lage jak w ciągu roku nie dostałem ani jednego numeru na czas + te super rzetelne recenzje XD

Chyba nie czytałeś mega rzetelnych recenzji w Pixelu ;)

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.