Skocz do zawartości

Pad do Xbox Series X i S


Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz SOLIDNE paznokcie, to rękoma wyszarpiesz tą dolną część pada (dla bezpieczeństwa lepiej czymś plastikowym, ale ja tam zawsze rwę i póki co paznokcie nie odpadli). Ona trzyma się tylko na zatrzask. Później weź na patyczek odrobinę alkoholu izopropylowego, zetrzyj ten klej i zaaplikuj tam kawalątek czegoś miękkiego na kleju. Filc do krzeseł będzie ok, tylko nie za gruby, bo trigger nie będzie dociskał do końca.

 

Aha, no i przyświeć sobie, bo ciemno i ciasno tam :rayos:

5f7c3855-ab60-4923-a926-140079e0ac75~2.jpg

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

dzięki bardzo za pomoc, już zrobione, banalna robota. samo zdjęcie tego kawałka obudowy to chwila, usunięcie tego kawałka gumy (myślałem, że to jakiś większy kawałek, a to takie maciupkie xd) też, a najwięcej czasu zajęło mi znalezienie filca (samoprzylepnego, trzyma mocno) właśnie, bo akurat miałem, tylko za dobrze go schowałem. alkohol izopropylowy też akurat miałem i musiałem użyć, bo nawet po usunięciu praktycznie całej gumki się kleiło. pad jak nowy.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Na Elite zdarzają się czasem jakieś promki? Zapomniałem obserwować podczas black friday, a te 500zł za wersję Core, to jakiś żart. Zastanawiam się, czy kolejnego pada nie wziąć jakiegoś third party, bo tego gunwa to chyba nie chce już. Od jakiegoś czasu mam wrażenie, że drugi pad ma małego laga, ale może sobie to tylko wkręcam ;p 

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.12.2023 o 08:47, number_nine napisał:

Na Elite zdarzają się czasem jakieś promki? Zapomniałem obserwować podczas black friday, a te 500zł za wersję Core, to jakiś żart. Zastanawiam się, czy kolejnego pada nie wziąć jakiegoś third party, bo tego gunwa to chyba nie chce już. Od jakiegoś czasu mam wrażenie, że drugi pad ma małego laga, ale może sobie to tylko wkręcam ;p 

549 w ME


https://www.pepper.pl/share-deal-from-app/765202

 

 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 4.12.2023 o 12:32, krzysiek923 napisał:

Ok, były padnięte bumpery w jednym padzie, teraz przyszła pora na kolejny ficzer,

 

Jak rozwiązałeś problem z bumperami? Nie wiem co jest ale w moim padzie przestał działać RB. Raz łapał, a raz nie. Czasem pomogło jak potrząsnąłem padem albo postukałem obok. Nie na długo mi to pomogło, a teraz mam taką samą przypadłość z drugim LB... Da się to jakoś naprawić samemu bez lutowania? Pomyślałem, że mogło się zepsuć od upadku na ziemie po tym jak mi koty go zrzuciły, bo ostatnio za dużo nie grałem.

 

W moim przypadku RB nie odbijał, a jak odbijał to miałem wrażenie, że jest wciśnięty wewnątrz i nie reaguje. Czymś to czyścić? Czym otworzyć obudowę pada i na co uważać? Nie chciałbym go już całkiem zepsuć. Czy może lepiej oddać do serwisu? Konsola już po gwarancji ale może mogliby to naprawić nieodpłatnie albo za niewielki pieniądz. 

Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, krzysiek923 napisał:

Nie naprawisz bez wymiany, tak jak dwukliku w myszy, bo to są przełączniki.

 

Dzięki. Z tego co patrzę, to wymaga to trochę zabawy i lutowania, a nie dysponuję lutownicą ani takimi zdolnościami manualnymi. Dodatkowo nie jestem pewien co się tam dokładnie zepsuło więc jak zacznę się w to samemu bawić, to o ile czegoś sam nie zepsuję, to koszty jeszcze przewyższą zakup nowego pada ;p Już rozeznałem się w lokalnych serwisach tego typu sprzętu i chyba zdecyduję się zapłacić za usługę zamiast samemu coś grzebać.

 

Przy okazji zacząłem przeglądać oferty sklepów i zwróciłem uwagę na tańszy zamiennik PDP albo turtle beach. Są to przewodowe sprzęty ale w przypadku jednego wyczytałem, że kabel jest odłączany a pad działa na akumulator. Dodatkowo kilka tych tańszych padów miało dodatkowe przyciski jak w oryginalnych padach elite do xboxów, co jest interesującą opcją aby przekonać się jak to działa w praktyce za niewielkie pieniądze zanim ktoś zdecyduje się na pad elite. 

 

Kiedyś była mowa o pracach M$ nad haptycznymi przyciskami jak w padach do PS5. Czy ktoś coś więcej jeszcze o tym słyszał?

Odnośnik do komentarza

Miesiąc po końcu rocznej gwarancji w kolejnym padzie pojawił się drift XD żeby było zabawniej, to identycznie ta sama usterka co w poprzednim, czyli lewy drążek sam "idzie do przodu". Japierdole niecałe 3 lata używania konsoli i dwa pady do śmieci, bo naprawiać się tego w ogóle nie opłaca. I nawet żadnej sensownej alternatywy nie ma, bo w elitkach te same gówniane analogi, a pady z hallem od innych firm za 1000zł, fajnie 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, creatinfreak napisał:

Ale rewizję mogliby zrobić i dodać porządne analogi.

o tym właśnie mówię. przecież to jest skandal, że pad za prawie 300zł ma rok gwarancji i jak się nie spierdzieli w jej trakcie, to jest cud. chociaż wolałbym tak, niż mieć 2 uszkodzone pady po 2,5 roku używania konsoli 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, number_nine napisał:

gdzie? bo ja póki co tylko widziałem info, że m$ pyta graczy, co by chcieli w nowych padach :) i z tych wczesniejszych przecieków o "nowej" konsoli, które już chyba są nieaktualne 

 

No gdzieś się tu niby przewijały info o nowych padach z halla. Pytaj się @ASXon coś powinien siedzieć. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...