Skocz do zawartości

A Plague Tale: Requiem


messer88

Rekomendowane odpowiedzi

Swietna gra, bardzo emocjonalna. Kiedy masz dzieciaka w podobnym wieku jak Hugo, to jeszcze bardziej będziesz przeżywał.

To jest bardzo ciężka fabularnie produkcja, bardziej niż pierwsza część, tu jest bardzo nie wiele elementów gdzie gra pozwala

odpocząć, doskonale oddano realia średniowiecza.

 

Od strony technicznej gra na Ps5 w trybie quality działała mi okropnie, performance jest ok

 

Mam nadzieję że Asobo jeszcze coś tak dobrego dostarczy

Odnośnik do komentarza

Próbowałem po francusku, ale niestety zerkanie na napisy skutecznie psuje mi odbiór gierki.
Angielski dublaż jest świetny, do głosów naszego rodzeństwa przyzwyczaiłem się już w części pierwszej, a zresztą to on jest właśnie tym podstawowym, bo to po angielsku aktorzy nagrywali mo-cap i to oni są "głosami" postaci, a francuz to tylko lokalizacja.
Wiem, że dla klimatu pewnie lepszy francuski, ale to w sumie dość uniwersalne średniowiecze, więc mi języka żabojadów nie brakowało.
To nie Kingdom Come Deliverance, gdzie wszechobecny słowiański klimat strasznie gryzie się z mową Szekspira.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, PiotrekP napisał:

Jak graliście? Eng czy francuski dublaż? Bo włączyłem na trochę ten drugi i tak zerkać na napisy to jednak nie bardzo.

 

Po angielsku obie części. Zauważyłem tylko, że w sequelu aktorzy porzucili fejkowe francuskie akcenty i już mówili czystym brytyjskim (ci sami aktorzy są w jedynce i dwójce).

Odnośnik do komentarza

Jest kilka fajnych otwartych przestrzeni. Bigger i better aczkolwiek drewno walki dalej te same. No i system wyboru wyposażenia też jest kiepski co da się odczuć szczególnie pod koniec gry gdzie przegięli trochę z ilością „wrażeń”. Mimo wszystko nie ma wk…momentów i da się przejść w skupieniu bez większych problemów. Moim zdaniem historia się kończy i trzecia części to już musiałyby być jakieś fikołki albo Rambo w oparach zemsty. 

Edytowane przez addhoc
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy ja mam tylko takie odczucia, ale wydaje mi się Requiem nieco trudniejsze.  Jestem w początkowej lokacji dotrzeć trzeba do wierzy południowej i strażnicy śmigają. Słyszą świst procy, a poza tym w pierwszej części jak nas zobaczyli to przyszli poszwędali się i wracali na miejsce, a teraz chodzą i przeszukują dokładnie lokację i trawy. Dla mnie to akurat na plus.

Odnośnik do komentarza

Grałem na hardzie i może jest trochę ciężej, ale nie odczułem tego jakoś. Co mnie wkurzało to, że jak nas szukają, to łażą po jakimś terenie, a jak pójdziemy w inne miejsce to lezą za nami. Dopóki my nie pójdziemy to oni też nie, mocno to psuło doznania.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak to śledzenie jest wkurzające bo nie dość, że dokładnie sprawdza to miejsce gdzie nas zobaczył to im bardziej się przesuwam to on to samo miejsce patroluje gdzie pójdę.

 

Ale podoba mi się to, że jest taka dość duża lokacja, którą można na kilka sposobów przejść choć nie mogę jeszcze eliminować strażników w hełmach i pochodnią to fajnie się ich obserwuje jak patrolują teren, a nie stoją w jednym miejscu i te fale szczurów się rozchodzą jak przyświeci pochodnią.

Edytowane przez mario10
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, PiotrekP napisał:

Popatrzyłem w opcje i poczytałem w necie o tym trybie niezwyciężonym. Z jednej strony to samograj dla fabuły, z drugiej fajnie że takie coś dali. Jak komuś jakiś etap wybitnie nie idzie to sobie może to odpalić. 

No tak nie do końca samograj, bo 

Spoiler

Nie dotyczy szczurów

 

Odnośnik do komentarza

W dwójce zdecydowanie warto ładować w

Spoiler

kuszę

jak tylko pojawi się ta opcja fabularna.
A wcześniej to jeszcze korzystniej ładować w to drzewko co nie zużywa narzędzi i pozwala korzystać z warsztatu gdziekolwiek i recyklingować materiały. Dzięki temu szybciej dorobimy się zmaxowanej kuszy a następnie pozostałych skilli (pod koniec miałem sporo wymaksowane). W jedynce za to nie ma sensu inwestować w warsztat/narzędzia, bo tego było od cholery do zbierania.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, _Red_ napisał:

A wcześniej to jeszcze korzystniej ładować w to drzewko co nie zużywa narzędzi i pozwala korzystać z warsztatu gdziekolwiek i recyklingować materiały.

A ja nie polecam, narzędzi jest od groma i te dwa skille są całkowicie zbędne tak samo jak w jedynce. Mi na koniec brakowało tylko właśnie ostatniego skilla z tym niezniszczalnym narzędziem i to w zasadzie przez brak resztek. Nie ładować nic w te trzy ulepszenia.

To lepiej na drzewku rozwoju się skupić aby resztki zostawały z tworzenia ammo.

 

Noże warto zachowywać na specjalne skrzynie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...