Skocz do zawartości

Metroid Dread


Ludwes

Rekomendowane odpowiedzi

Dojdziesz do wprawy, Boss fighty trudne ale bardzo uczciwe, każdego ataku można się nauczyć i na wszystko jest sposób

 

Ja jestem w połowie drugiego przejścia, tym razem na hard, malutki margines na błędy przy bossach, ciekawe ile kurv wyrzucę z siebie przy finałowym xd

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Daffy napisał:

Dojdziesz do wprawy, Boss fighty trudne ale bardzo uczciwe, każdego ataku można się nauczyć i na wszystko jest sposób

 

Ja jestem w połowie drugiego przejścia, tym razem na hard, malutki margines na błędy przy bossach, ciekawe ile kurv wyrzucę z siebie przy finałowym xd

ale gierka super, miałem tylko sprawdzić i 3h pękło w pierwszym posiedzeniu :D. Magia Nintendo 

Odnośnik do komentarza

10h na liczniku, no Pany muszę powiedzieć, że idealnie wchodzi mi ta gierka. Jest mega niewybaczalna miejscami, ale nie męczy przy tym, bo jest masa checkpointów, mam już okryte sporo mapy, chyba z 7 biomów, wydaje mi się, że już bliziutko końca, patrząc na ilość powerupów, E.M.I. i mapek odkrytych. 

 

Nagle nabrałem hype na kolejne metroidvanie, ktoś coś poleca? Sprawa łatwa: gralem tylko w oba Ori, Salt and Sanctuary i Hollow Knight. 

Guacamolee jeszcze 1 i 2 zapomniałem:). 

Odnośnik do komentarza

Skończone. Mocna gra, ale trochę dała mi popalić na finalnym bossie, przez co całość zajęła prawie 20h xD. 

 

Takie 8.5/10 dla mnie

 

+super system walki, najlepszy z gatunku, z tych gier co grałem :)

+ bdb grafika 

+ świetnie system poruszania się i moce

- gra troche pod koniec zbyt liniowa jak na metroidvanie, właściwie, przez całą grę tak było

-sekcje z E.M.M.I mi nie podeszły, było ich za dużo i zbyt podobne do siebie

- troche za trudna na normalnym (bossowie)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Utknąłem: jak zniszczyć w Dairon ścianę w postaci dużej czarnej kostki z różowym w środku? Na YT widać że strzelają z podskoku ale u mnie nie działa ani zwykły ani naładowany potrójny strzał. Poza tym za nic nie mogę wrócić do bossa-zwierzaka na tym poziomie :) Nie pamiętam gdzie on był.

 

Edit

znalazłem stwora oczywiście w innej krainie :)  I oczywiście za nim była niezbędna umiejętność.

Edytowane przez friedrich
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Skończone, świetny tytuł. Nawet lepiej siadło od HK, strzelanko to jest to i fajny klimat, chociaż robaczek to też topka. Niektóre "puzzle" wydają się cięższe do zrobienia od bossów i raczej się zadowolę 88% na obecną chwilę. Zastanawiam się teraz nad remasterem Prime. 

 

 

 

 

90248B53-5E04-4F7E-A289-A209A937CBB8.jpeg

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Przeszedłem Metroid Dread, co prawda na poziomie Rookie, ale przeszedłem. :) Była to moja 3 metroidvania w jaką grałem (po Symphony of the Night i Metroid Prime) i ogólnie jest to wg. mnie gra 8/10. Ogromną jej zaletą jest to, że po prostu przyjemnie się w nią gra i chce też się do niej wracać. Grafika, dźwięki, gameplay - wszystko jest na wysokim poziomie. Nie podobał mi się za to recykling przeciwników (Emmi i Chozo Soldiers, za dużo było tego co już znamy). Druga rzecz -  nie podobało mi się to, że miałem problem z opanowaniem wysokości skoku Samus (aczkolwiek może po prostu brak mi umiejętności). W szczególności podczas walk z bossami to wychodziło, że Samus "za nisko skacze" i musiałem bardzo dokładnie ten przycisk skoku naciskać, żeby się wybiła ponad szarżującego przeciwnika i skoczyła mu za plecy. Chociaż grę udało mi się przejść, to taki mały minus. Nie podobała mi się walka z ostatnim bossem, mogłaby być bardziej skondensowana, krótsza i np. bez tej łatwej pierwszej fazy walki. 

 

Ale to takie moje tylko przemyślenia, z tym skokiem np. możliwe, że tylko mi to przeszkadzało, całą grę nie mogłem w walkach z bossami tego wyczuć. Ogólnie jest to bardzo dobra gra i chętnie bym zagrał w coś podobnego. Przeszukałem trochę internet i ludzie polecają Bloodstained i Blasphemous. W szczególności ta druga gra mnie zaciekawiła, tylko ma podobno ogromny poziom trudności i jest trochę soulsowa, i tak się zastanawiam czy warto zagrać, bo chętnie bym zagrał w jakąś Metroidvanię. Ale klimat ma niesamowity tak na pierwszy rzut oka bo te gry Ori i Hollow Knight to tak nie do do końca mi pasuje taka bajkowa otoczka. 

Edytowane przez KJL
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Ori 1 > 2 dla mnie, w dwójce denerwowała mnie większa soulsowość, czyli więcej umiejętności, NPC, dodatkowe questy + była zdecydowanie łatwiejsza i dużo dłuższa. Plus za różnorodność, ale wolę zwięzłą jedynkę i po prostu czyszczenie mapy.

 

Jak Ci się podobał Metroid Dread, to polecam albo Metroid Fusion lub Zero Mission - gry się w ogóle nie zestarzały gameplayowo w przeciwieństwie do np. Super, jedną z nich można ograć w NSO. No i Axiom Verge - też metroidvania (czerpiąca najmocniej z Metroida ze wszystkich), a nie souls-like 2D xd

 

Z rzeczy soulsowych o wiele bardziej od HK podobał mi się Salt & Sanctuary, btw.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Też w końcu skonczyłem grę i jak na 8h zabawy recykling mini bosów/wqrwiających pod koniec EMMI jest dla mnie zbyt duży. Ludzie doczepiaja sie do recyklingu w grach na 100h, a tu mamy 2d metroidvania na 7h i choćby dlatego dla mnie ta gra na 9 nie zasługuje. Graficznie w HH na Oledzie klasa, choc nawet tu zdarzają nagłe scinki animacji... - na telewizorze - jak wszytko na switchu... xD

Całe szczęscie lokacje i mapa jest czytelna, a i gra przez wiekszosc czasu prowadzi nas w sposob liniowy, starcia z bosami sa widowiuskowe, muzyka zas srednia.

 

Daje 8/10.

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Ja aż tak tego recyklingu nie odczułem, może poza pewnym bossem, który pojawia się 2, czy 3 razy i raz w parze. EMMI nie uznaję za recykling, a że bardzo lubię skradanki, to w zasadzie jeden z moich ulubionych gatunków, to ten element mi siadł. Przy okazji polecę najlepszą skradankę 2D: Mark of the Ninja :) 

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...