Skocz do zawartości

Metroid Dread


Ludwes

Rekomendowane odpowiedzi

Przypomniałem sobie o Dreadzie, którego nigdy nie ukończyłem. Więc zamiast w Prime postanowiłem dokończyć. Stan gry pokazywł 4h, a save był sprzed roku. Oczywiście guzik pamiętałem, a chyba nie ma gorszej gry do powrotu niż metroidvanie. Zaczynam od nowa zatem, dwie EMMI padły, jeden boss też. Tym razem gram na tv i granie na dualsensie jest o wieeeeeeele bardziej wygodne niż na joyconach. A sama gra fantastyczna, gdyby nie to, że idę do pracy dziś to grałbym chyba do końca.

 

Miałem kupić Switcha OLED, ale sobie daruję. O wiele lepiej i wygodniej gra mi się na tv i normalnym padzie niż handheldowo. A lata było odwrotnie

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Homelander napisał:

Przypomniałem sobie o Dreadzie, którego nigdy nie ukończyłem. Więc zamiast w Prime postanowiłem dokończyć. Stan gry pokazywł 4h, a save był sprzed roku. Oczywiście guzik pamiętałem, a chyba nie ma gorszej gry do powrotu niż metroidvanie. Zaczynam od nowa zatem, dwie EMMI padły, jeden boss też. Tym razem gram na tv i granie na dualsensie jest o wieeeeeeele bardziej wygodne niż na joyconach. A sama gra fantastyczna, gdyby nie to, że idę do pracy dziś to grałbym chyba do końca.

 

Miałem kupić Switcha OLED, ale sobie daruję. O wiele lepiej i wygodniej gra mi się na tv i normalnym padzie niż handheldowo. A lata było odwrotnie

Tez mam ruszone ze 2-3h i odstawione, tylko gralem przenosnie. Moze uda sie ukonczyc przed Prime'em :x 

 

PS. Jak masz mozliwosc zakupu to teraz mozna wyrwac w niemieckim MM/Saturnie Oleda za 1360zl. 

Edytowane przez bebbop
Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, Homelander napisał:

Przypomniałem sobie o Dreadzie, którego nigdy nie ukończyłem. Więc zamiast w Prime postanowiłem dokończyć. Stan gry pokazywł 4h, a save był sprzed roku. Oczywiście guzik pamiętałem, a chyba nie ma gorszej gry do powrotu niż metroidvanie. Zaczynam od nowa zatem, dwie EMMI padły, jeden boss też. Tym razem gram na tv i granie na dualsensie jest o wieeeeeeele bardziej wygodne niż na joyconach. A sama gra fantastyczna, gdyby nie to, że idę do pracy dziś to grałbym chyba do końca.

 

Miałem kupić Switcha OLED, ale sobie daruję. O wiele lepiej i wygodniej gra mi się na tv i normalnym padzie niż handheldowo. A lata było odwrotnie

Prime czy Dread dla nowego w serii?

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, KrYcHu_89 napisał:

Prime czy Dread dla nowego w serii?

 

Metroid Dread to jeden z najlepszych Metroidów 2D, a Metroid Prime to najlepszy Metroid 3D i coś więcej, to klasyk, gra kultowa. Jeśli masz wystarczająco czasu to sprawdziłbym Dreada najpierw, do 3 marca zdążysz, jeśli podobało Ci się Ori i Hollow Knight to Dread też powinien. Obie gry są warte sprawdzenia, ale jeśli pytasz, która lepsza to bez wątpienia MP. A jeśli kupujesz gry cyfrowo to wziąłbym MP najpierw, bo raczej cena nie spadnie, max 10e za jakiś czas, a Dreada już widziałem za 40e (pudełko), więc może warto poczekać na promocję, ale nie wiem po ile chodził najtaniej cyfrowo.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, KrYcHu_89 napisał:

Prime czy Dread dla nowego w serii?

Nie ma znaczenia. Dread może być przystępniejszy przez swoje rozwiązania, które minimalizują prawdopodobieństwo błądzenia bez progresu. Gameplay różni się ze względu na perspektywę, ale trzon rozrywki jest identyczny. Zależy czy masz ochotę na FPP czy sidescrollera.

Odnośnik do komentarza

Niestety ale gierka mocno przereklamowana - ot takie 7/10.

No ale czego można spodziewać się po wyrobnikach, którzy spłodzili Castlevanie Mirror of Fate i Metrid Samus Returns na 3ds gdzie Castlevania MoF to takie 5/10, a Samus Returns to 6,5/10.

Kurła gierka jest mecząca poczynając od pogmatwanej korytarzówki na jedno kopyto, gdzie punkty do podróżowania projektował jakiś idiota, aż po te durne sekcje/walki z tym kretyńskim robotem, a na jałowej oprawie audio wizualnej kończąc.

Panoczku chcesz zagrać w porządnego Metroida, to zainteresuj się Super Metroidem - Snes, Metroidem Fusion - GBA lub przede wszystkim serią Prime GCN/Wii z niedawno wydanym  Remasterem jedynki na czele - Switch.

 

  • Plusik 1
  • beka z typa 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 11.02.2023 o 16:49, KrYcHu_89 napisał:

Chyba zacznę od Dreada, tym bardziej, ze perspektywa FPP mi jakos do Switcha Lite, ktorego posiadam, nie pasuje. Lubię metroidvanie, Hollow Knight, czy Ori 1/2 ubóstwiam, a nigdy nie gralem w Metroidy, wstyd :kratoswoke:

 

Kazik trochę przesadza z oceną Dreada, są wolniejsze momenty, ale mnie się podobało takie urozmaicenie, to jedna z najlepszych metroidvani.

 

Z tym, że Metroid Prime to inna liga, remake wygląda pięknie, chodzi w 60k/s bez zająknięcia, może w handheld mode to tylko 600p, ale nadrabia różnymi zajebistymi efektami, między innymi na szybce.

 

Jedna z najlepiej wyglądających gier na Switcha, czołówka, opad szczeny gwarantowany, a to tylko 0.7TF. No i trochę trzeba się nachodzić, ale to w końcu metroidvania, na szczęście po dłuższej chwili błądzenia gra rzuca nam podpowiedź gdzie iść.

Odnośnik do komentarza

Super Metroid to dopiero stara, zagmatwana gra z nie za ciekawym gameplayem:dafuq:

Prędzej już poleciłbym fanowski remake dwójki. Dla mnie Dread i Samus Returns to tak nowoczesne Metroidy, jak powinny właśnie dzisiaj wyglądać, a nie zjebane szukanie na własną rękę ulepszenia do rakiet/ dalszej drogi do progresu w jakimś 1x1 klocku. Od Prime się raz odbiłem, ale czekam na pudełko tego remastera żeby mieć jeszcze raz świeże podejście.

Odnośnik do komentarza

Przecież to nie idzie się z niczym tutaj zgodzić co pisze kazuyoshi - graficznie pięknie i ostro, cudowne 2D i showcase możliwości OLEDa, a do zarzutu do metroidvanii o bycie korytarzówką to już nawet nie wiem jak się ustosunkować. Dla mnie to wciąż najlepsza gra na Switchu, ale jak pisał daffy - dla każdego pasi coś innego.

Odnośnik do komentarza

Super Metroid? Zestarzał się i bez sentymentu raczej nie podchodź, choć doszedłem całkiem daleko bez wspomnianego sentymentu, bo chciałem tego klasyka mieć za sobą, ale Dread lepszy. Może jak zrobią konkretny remake na miarę tych czasów to zmienię zdanie. I kto wymyślił to odbijanie się od ścian? Niezła patolka, większej frustracji nie znajdziesz.

Edytowane przez zdrowywariat
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Dr.Czekolada napisał:

Super Metroid to dopiero stara, zagmatwana gra z nie za ciekawym gameplayem:dafuq:

Prędzej już poleciłbym fanowski remake dwójki. Dla mnie Dread i Samus Returns to tak nowoczesne Metroidy, jak powinny właśnie dzisiaj wyglądać, a nie zjebane szukanie na własną rękę ulepszenia do rakiet/ dalszej drogi do progresu w jakimś 1x1 klocku. Od Prime się raz odbiłem, ale czekam na pudełko tego remastera żeby mieć jeszcze raz świeże podejście.

am2r fantastyczne <3

a super metroid dla mnie nic a nic sie nie zestarzał, do tego GENIALNA, cyba najlepsza w serii, muzyczka.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Półtora roku od przejścia a nadal ani myślę przechodzić ją ponownie. Fajna gra, ale nic więcej. Do dzisiaj źle wspominam to jak liniowa była mimo ułudy otwartości, jak jeździłem windą te dłużące się minuty by dowiedzieć się że moje nowe zdolności nic nie zmienią w innych obszarach, zawsze jest tylko jedna ścieżka.

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, pawelgr5 napisał:

Ja również mam problem z grami od tych typów z tego samego powodu co kazuyoshi. Nic mi od nich nie siadło a Metroid na 3DS to jak plucie w twarz. Dread kupiłem na ostatniej promce bo to jednak Metroid ale kurde, boje sie, że znowu będzie pełen zawód. 

 

Dwa główne zarzuty to: po pierwsze gra to tak naprawdę liniówka, ale dobrze wpleciona w labiryntową mapkę, a po drugie posiada elementy stealth, ale w większości takich momentów można dać się zauważyć i po prostu uciekać, więc czy gra zwolni, czy przyśpieszy będzie zależeć od Ciebie. Tak poza tym to nie ma co grze zarzucić, wygląda pięknie, a rusza się jeszcze lepiej, animacja to kawał solidnej roboty. Teraz odpowiedz sobie na pytanie, czy warto?

Edytowane przez zdrowywariat
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...